Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
"No para! Van másik lehetőséged is. Szépen szándékosan megfertőzteted magad a valódi vírussal. Hidd el, túl lehet élni! Én már csak tudom. :rolleyes:
Aztán vagy lesz végleges immunitásod, vagy nem. Ha viszont Magyarországon az lesz a törvény, hogy - így vagy úgy - immunitást kell szerezni, akkor valamit tenned kell!
Márpedig, hidd el! A Magyar Társadalomban nem kicsit, hanem túlnyomó többségben vannak és lesznek azok az emberek, akik önként és dalolva fogják beoltatni magukat, és pillanatok alatt kiközösítenek, ha te nem akarod magad beoltatni.
Már előre szólok, hogy ne érezd magad sértve, ha így jársz! De főleg ne légy meglepődve! :)"

Egészen valószínű, hogy már túl vagyok a víruson. A társadalom nagy többségével egyetemben.Túl lehet élni? Ne állítsd már be úgy, mintha ez egy pestis lenne, amit 50% esélyem volna túlélni. Egyébként kötve hiszem, hogy több ember akarná beoltatni magát, mint például a H1N1 ellen. De majd kiderül.

Senki nem állította (még a szerinted hivatalos paráztatók sem), hogy az emberek többsége belehal. Viszont azt az egészségügyben dolgozók, temetkezési vállalkozók és betegek, akiknek nem volt mázlijuk, és nem tudták lábon kihordani (és ezek rokonai) 99,9%-ban állítják, hogy nem éppen influenza. És azokon a területeken, ahol későn kapcsoltak, és későn kezdtek karanténozásba, korlátozásokba, azokon a helyeken bizony olyan tempóban termelte a betegeket és a halottakat a járvány, hogy nem tudták őket hová tenni. Még akkor is, ha te ezt nem hiszed, mert neked nem tornyosultak hullák a küszöbödön.

És szerencsére az emberek többsége képes felfogni, hogy a társadalom jóléte összefügg a társadalmi szabályok betartásával még a demokratikus országokban is, veled ellentétben, aki az egyén jogait minden fölé helyezed, és ha valaki meg merészeli kérdőjelezni azt, hogy van jogod veszélyeztetni más embereket betegség terjesztésével, akkor már kommunista elnyomásról beszélsz.
 
S

Shektor11

Guest
Senki nem állította (még a szerinted hivatalos paráztatók sem), hogy az emberek többsége belehal. Viszont azt az egészségügyben dolgozók, temetkezési vállalkozók és betegek, akiknek nem volt mázlijuk, és nem tudták lábon kihordani (és ezek rokonai) 99,9%-ban állítják, hogy nem éppen influenza. És azokon a területeken, ahol későn kapcsoltak, és későn kezdtek karanténozásba, korlátozásokba, azokon a helyeken bizony olyan tempóban termelte a betegeket és a halottakat a járvány, hogy nem tudták őket hová tenni. Még akkor is, ha te ezt nem hiszed, mert neked nem tornyosultak hullák a küszöbödön.

És szerencsére az emberek többsége képes felfogni, hogy a társadalom jóléte összefügg a társadalmi szabályok betartásával még a demokratikus országokban is, veled ellentétben, aki az egyén jogait minden fölé helyezed, és ha valaki meg merészeli kérdőjelezni azt, hogy van jogod veszélyeztetni más embereket betegség terjesztésével, akkor már kommunista elnyomásról beszélsz.
Mint minden orvosi beavatkozásnál, így ennél az oltásnál is jogom van mérlegelni a lehetséges kockázatokat és előnyöket. És ez alapján meghozni a döntést. Te egyébként, személyesen hány olyan embert ismersz, akik mondjuk súlyos tüneteket produkáltak?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy azok, akik beoltatják magukat, miért félnek azoktól, akik nem?

Hiszen, ha beoltatták magukat, akkor ők már nem kaphatják meg a vírust, ugye??
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Mint minden orvosi beavatkozásnál, így ennél az oltásnál is jogom van mérlegelni a lehetséges kockázatokat és előnyöket.Te egyébként, személyesen hány olyan embert ismersz, akik mondjuk súlyos tüneteket produkáltak?

Én személyesen csak egyet, de mivel a feleségem orvos, hallomásból kicsit többet. Meg néhány ügyfelem rokonságából tudok eseteket (ezek külföldiek).
Egyébként lehet, hogy személyesen is ismernék többet, ha nem Magyarországon élnék vidéken, ahol sikerült a járvány elfojtani még azelőtt, hogy itt is túltelítődött az egészségügy és mi is azzal lennénk elfoglalva, hogy hová tegyük a sok embert.
Te viszont úgy tűnik, csak fogadnád el, hogy a vajas felével felfelé kaptad meg a kenyeret, ha előtte inkább mindkét felével meghempergetnék a koszban, hogy lásd, melyik a jobb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Például. Ha nem oltatom be magam influenza ellen, akkor én leszek influenzás, és nem az, aki beoltatta magát influenza ellen - hiszen ezért oltatta be magát, nem?

Akkor meg miért baj _neki_ , ha én influenzás leszek?

(Kivéve persze, ha a _neki_ az a munkáltatóm, mivel nyilván nem szeretné, ha hiányoznék a munkából hetekig. De mivel nem szoktam szinte soha beteg lenni, így mérlegelésem alapján nekem nem éri meg influenza ellen beoltatnom magam.)
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest
Én személyesen csak egyet, de mivel a feleségem orvos, hallomásból kicsit többet. Meg néhány ügyfelem rokonságából tudok eseteket (ezek külföldiek).
Egyébként lehet, hogy személyesen is ismernék többet, ha nem Magyarországon élnék vidéken, ahol sikerült a járvány elfojtani még azelőtt, hogy itt is túltelítődött az egészségügy és mi is azzal lennénk elfoglalva, hogy hová tegyük a sok embert.
Te viszont úgy tűnik, csak fogadnád el, hogy a vajas felével felfelé kaptad meg a kenyeret, ha előtte inkább mindkét felével meghempergetnék a koszban, hogy lásd, melyik a jobb.
Egyébként ma volt állítólag a járvány tetőzése Magyarországon. Én budapesti vagyok, de még olyan szinten sem ismerek senkit aki elkapta volna, hogy az ismerősöm ismerősének az ismerőse. Influenzában meg minden évben kb. 5000 ember hal meg Magyarországon. Szóval érted.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 418
113
"No para! Van másik lehetőséged is. Szépen szándékosan megfertőzteted magad a valódi vírussal. Hidd el, túl lehet élni! Én már csak tudom. :rolleyes:
Aztán vagy lesz végleges immunitásod, vagy nem. Ha viszont Magyarországon az lesz a törvény, hogy - így vagy úgy - immunitást kell szerezni, akkor valamit tenned kell!
Márpedig, hidd el! A Magyar Társadalomban nem kicsit, hanem túlnyomó többségben vannak és lesznek azok az emberek, akik önként és dalolva fogják beoltatni magukat, és pillanatok alatt kiközösítenek, ha te nem akarod magad beoltatni.
Már előre szólok, hogy ne érezd magad sértve, ha így jársz! De főleg ne légy meglepődve! :)"

Egészen valószínű, hogy már túl vagyok a víruson. A társadalom nagy többségével egyetemben.Túl lehet élni? Ne állítsd már be úgy, mintha ez egy pestis lenne, amit 50% esélyem volna túlélni. Egyébként kötve hiszem, hogy több ember akarná beoltatni magát, mint például a H1N1 ellen. De majd kiderül.
Háát pedig nagyon valószínű, hogy a többi koronavírushoz hasonlóan nem fog végleges immunitás kialakulni természetes úton.
Ha pedig a társadalom ingerküszöbe lejjebb megy akkor az influenzához hasonlóan folyamatosan visszatérő járványokat fog okozni. Majd azért térjünk vissza erre a "beoltatod magad/megfertőzöd magad" kérdésre, amikor mondjuk 73 éves leszel!
Ha a kifejlesztett vakcina végleges védettséget ad, akkor kötelezővé kell tenni az oltást. Ellenkező esetben nem.
Ennek pusztán anyagi okai vannak. Mivel a Társadalombiztosítás állja az alapellátást, és a sürgősségi ellátást (és ezen belül a koronavírus miatti intenzív osztályos számládat) itthon, így teljesen értelem szerű, hogy meg is követelje, hogy ne kelljen évente 4-5 hetet finanszíroznia az ITO-n amikor éppen a halál mezsgyéjén lebegsz lélegeztetett állapotban. Mert ugye lehet, hogy ma még f@szán átmegy rajtad a vírus, mint fos a libán. De mondjuk jövőre lesz egy hóbortosabb, zúzósabb időszakod, amikor az individualizmusod oltárán rászoksz az intravénás drogokra. Na akkor viszont már nem biztos, hogy ilyen olcsón megúszod, mint idén.

Én magam is a lazább felfogás mellett tenném le a voksomat, de ez az oltásellenes marhaság egy picit erős.
Nekem hiába van rólam papírom, hogy egy COVID pozitív személlyel töltöttem együtt 14 napot, attól még én leszek az egyik első, aki a Magyarországi törzskönyvezés után beadatja magának az oltást. És ha kell, akkor évente ismételtetném.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
S

Shektor11

Guest
Háát pedig nagyon valószínű, hogy a többi koronavírushoz hasonlóan nem fog végleges immunitás kialakulni természetes úton.
Ha pedig a társadalom ingerküszöbe lejjebb megy akkor az influenzához hasonlóan folyamatosan visszatérő járványokat fog okozni. Majd azért térjünk vissza erre a "beoltatod magad/megfertőzöd magad" kérdésre, amikor mondjuk 73 éves leszel!
Ha a kifejlesztett vakcina végleges védettséget ad, akkor kötelezővé kell tenni az oltást. Ellenkező esetben nem.
Ennek pusztán anyagi okai vannak. Mivel a Társadalombiztosítás állja az alapellátást, és a sürgősségi ellátást (és ezen belül a koronavírus miatti intenzív osztályos számládat) itthon, így teljesen értelem szerű, hogy meg is követelje, hogy ne kelljen évente 4-5 hetet finanszíroznia az ITO-n amikor éppen a halál mezsgyéjén lebegsz lélegeztetett állapotban. Mert ugye lehet, hogy ma még f@szán átmegy rajtad a vírus, mint fos a libán. De mondjuk jövőre lesz egy hóbortosabb, zúzósabb időszakod, amikor az individualizmusod oltárán rászoksz az intravénás drogokra. Na akkor viszont már nem biztos, hogy ilyen olcsón megúszod, mint idén.

Én magam is a lazább felfogás mellett tenném le a voksomat, de ez az oltásellenes marhaság egy picit erős.
Nekem hiába van rólam papírom, hogy egy COVID pozitív személlyel töltöttem együtt 14 napot, attól még én leszek az egyik első, aki a Magyarországi törzskönyvezés után beadatja magának az oltást. És ha kell, akkor évente ismételtetném.

Ezekről még nem nagyon tudunk sokat amiket felvetettél. Például, hogy visszatér-e. Illetve az immunitás kérdése is egy nagyon érdekes kérdés. Az viszont biztos, hogy drogozni nem fogok soha, mert abszolút drogellenes vagyok. Még alkoholt sem iszom. Az oltást beadatni pedig szíved joga. De azért előtte érdeklődj utána, hogy mi van benne és csak azután dönts.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egyébként ma volt állítólag a járvány tetőzése Magyarországon. Én budapesti vagyok, de még olyan szinten sem ismerek senkit aki elkapta volna, hogy az ismerősöm ismerősének az ismerőse. Influenzában meg minden évben kb. 5000 ember hal meg Magyarországon. Szóval érted.

Ez a tetőzéses dolog szerintem félre lett értve. Szerintem nem mondta senki, hogy most tetőzne a járvány, hanem OV azt mondta, hogy most indulhat meg a tetőzés felé. Ami lehet nyáron, vagy akár ősszel is. Egyébként én sem ismerek senkit, aki beteg lett volna. Annyit tudok, hogy nekem voltak furcsa "élményeim" (jó kis ízület-fájós, hidegrázós, de nátha és köhögés nélkül, és mikor lázat mértem, az 36.0 volt... - egész nulla - wtf...), de az még valamikor január-február környékén volt.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azt meg tudjátok nekem mondani, hogy azok, akik beoltatják magukat, miért félnek azoktól, akik nem?

Hiszen, ha beoltatták magukat, akkor ők már nem kaphatják meg a vírust, ugye??

Mert van esetleg olyan rokon aki nem védett. Csecsemő, immunhiányos személy, vagy idős aki esetleg valamiért elvesztette az immunitását. Ezért. nem magát félti. Felelősséggel tartozik másokért is.
 
S

Shektor11

Guest
Ez a tetőzéses dolog szerintem félre lett értve. Szerintem nem mondta senki, hogy most tetőzne a járvány, hanem OV azt mondta, hogy most indulhat meg a tetőzés felé. Ami lehet nyáron, vagy akár ősszel is. Egyébként én sem ismerek senkit, aki beteg lett volna. Annyit tudok, hogy nekem voltak furcsa "élményeim" (jó kis ízület-fájós, hidegrázós, de nátha és köhögés nélkül, és mikor lázat mértem, az 36.0 volt... - egész nulla - wtf...), de az még valamikor január-február környékén volt.

Nekem is volt egy kisebb betegségem február környékén. Enyhe hőemelkedésem volt és folyt az orrom két napig. Lábon kihordtam, mert nagyon enyhe volt. A fene se tudja mi volt. (?)
 
S

Shektor11

Guest
Ez a tetőzéses dolog szerintem félre lett értve. Szerintem nem mondta senki, hogy most tetőzne a járvány, hanem OV azt mondta, hogy most indulhat meg a tetőzés felé. Ami lehet nyáron, vagy akár ősszel is. Egyébként én sem ismerek senkit, aki beteg lett volna. Annyit tudok, hogy nekem voltak furcsa "élményeim" (jó kis ízület-fájós, hidegrázós, de nátha és köhögés nélkül, és mikor lázat mértem, az 36.0 volt... - egész nulla - wtf...), de az még valamikor január-február környékén volt.

Nekem is volt egy kisebb betegségem február környékén. Enyhe hőemelkedésem volt és folyt az orrom két napig. Lábon kihordtam, mert nagyon enyhe volt. A fene se tudja mi volt. (?)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 418
113
Egyébként ma volt állítólag a járvány tetőzése Magyarországon. Én budapesti vagyok, de még olyan szinten sem ismerek senkit aki elkapta volna, hogy az ismerősöm ismerősének az ismerőse. Influenzában meg minden évben kb. 5000 ember hal meg Magyarországon. Szóval érted.
Tessék szépen összetenni a 2 mellső lábat!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mert van esetleg olyan rokon aki nem védett. Csecsemő, immunhiányos személy, vagy idős aki esetleg valamiért elvesztette az immunitását. Ezért. nem magát félti. Felelősséggel tartozik másokért is.

Ok, ez egy jó válasz. Bár ők meg többnyire eleve social distancing-ban élnek...
 
S

Shektor11

Guest
Mert van esetleg olyan rokon aki nem védett. Csecsemő, immunhiányos személy, vagy idős aki esetleg valamiért elvesztette az immunitását. Ezért. nem magát félti. Felelősséggel tartozik másokért is.
A csecsemőkre pont nem jelent semmilyen veszélyt a vírus. Szerintem influenza az veszélyesebb lehet rájuk nézve.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A csecsemőkre pont nem jelent semmilyen veszélyt a vírus. Szerintem influenza az veszélyesebb lehet rájuk nézve.

Ezen felül a csecsemő nem immunhiányos, mert ugye az anyatejjel immunitást szerez már egy csomó betegség ellen. Feltéve persze, ha anyatejjel táplálják, és nem arra használja az anyuka a mellét, hogy mellbimbó-piercinget rakat bele.
 
S

Shektor11

Guest
Ezen felül a csecsemő nem immunhiányos, mert ugye az anyatejjel immunitást szerez már egy csomó betegség ellen. Feltéve persze, ha anyatejjel táplálják, és nem arra használja az anyuka a mellét, hogy mellbimbó-piercinget rakat bele.
Így van. És hát ugye a legtöbb ember influenza ellen se oltatja magát, mégse halnak meg tömegesen a csecsemők.
A koronavírusról: https://delhir.info/2020/04/20/sved...ZBcB-WbT9n6UeIawhla9tCpkIKJNAqIq-6w2cgRuv4Sb4