Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Erről az okostojás "agysebészről" hallottatok már ? Azt mondta ez a féleszű "orvos" (számomra csak sarlatán), még április elején, hogy hamarosan kipukkan a koronavírus pánik. Azóta annyira nem jött össze ennek az idiótának a "jóslás" (kuruzslás), hogy Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban, Angliában, az US-be, Kolumbiában stb. tömegével haltak meg a vírustól az emberek. Az ominózus videot amit linkelek 2020 április 6.-án tette ki ez az eszetlen elmeháborodott. Azóta kénytelen volt befejezni az ez-irányú tevékenységét, mert apró darabjaira akarták szedni többen, úgy hogy abbahagyta a HOAX GYÁRTÁST. :rolleyes::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

"Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának" tartja a mondás. Belőle is ez lett.:D:hadonaszos: Ilyenekkel foglalkozik még hogy "Kinezológia", "Ajurvédikus gyógyítás", stb. Nos nekem nem tisztem megítélni ezeket az irányzatokat, de egy biztos - a legjobb gyógymódokat is lejáratja egy ilyen "orvos" (sarlatán) ha a palettájára veszi őket. (még szabadlábon van szerintem, pedig ezt kellett volna előzetesbe vinni álhírterjesztésért, ez biztos hogy megérdemelte volna ! :D:D:hadonaszos:)
Corona vírus pánik kipukkanása közeleg (aztán a sarlatán pukkant ki )

Közben most nézem, hogy 2020 április elején feljelentették a MOK-nál (Magyar Orvosi Kamara) "Dr. Tamasi József"-et, etikai vizsgálatot kezdeményeztek ellene. Mindez a saját oldalán van, "természetesen" vádol is mindenkik a "doktor úr" (számomra csak sarlatán agysebész ;)) Erősen kifogásolta azt is, hogy rengeteg orvos vádolta meg és pocskondiázta le, ami valljuk be, nem biztos hogy alaptalanul történt meg vele. :rolleyes::D:D Persze ő is feljelentésbe kezdet, ez csak "természetes".
Itt a levél, amivel a saját oldalán reklamál a nagyvilágba miszter "doktor úr" (nekem csak sarlatán úr... :rolleyes::))
LEVELEZÉSEM A MOK ELNÖKÉVEL 2020.04.20.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
igen, de a datum marcius 22., a kormanyvaltas ideje. Az uj kormany azota mar elozetes letartoztatasba helyezte ezt a Kicurat, az altala rendelt/leegyezett tesztek, maszkok stb. visszamondtak, mert tularazottak voltak, ismeretsegi korbol kikerulo cegeken keresztul.
Lényegtelen, hogy mi okból, de ha nem volt teszt, akkor nem tudtak mivel tesztelni. Csak kiegészítettem a "vitát" , hogy most akkor volt vagy nem volt ilyen időszak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Ezt hol olvastad, hogy a szlovákok csak a tüdőgyulladásban elhunytakat számolják?

Amúgy sztem mi is jól vizsgáztunk a Nyugathoz képest, de a szlovák fellépés a kezdetektől szigorúbb volt minden tekintetben, ezért kevesebb a fertőzött. Bár hangsúlyozom a mi adataink, főleg a Merkely féle felmérés első részeredményei alapján kiválóak.

"Nem mindegy, hogy valaki a koronavírusba hal bele, vagy súlyos és végstádiumú betegként távozik, aki mellesleg a koronavírust is megkapta. Ha ránézünk a magyar halálozásokat feltüntető hivatalos táblázatra, láthatjuk: szinte minden elveszített állampolgár egyéb betegségekben is szenvedett. Szlovákiában és feltehetően Németországban is elsősorban azokat tüntetik fel a koronavírus áldozatai között, akik tüdőgyulladás miatt vesztették életüket."
https://pestisracok.hu/felvideki-or...kevesebbnek-a-koronavirus-okozta-elhalalozas/
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Gyerekek, ezt a szlovakia kifutott a tesztekbol fele tevedest hagyjuk mar. Nem futott ki, sot, mint egy-ket napja irtam, sajat PCR alapu tesztje van, amibol az elso 100.000 darabot mar legyartottak, megkapta a szlovak kormany. Hetkoznap napi 3500 - 5000 darab kozott mozog a teszteles.Teszt van eleg, aki akarja leteszteltetheti magat, Sajat gyartasu PCR teszt, Szlovakia onellato belole, sot valoszinuleg el is fog tudni adni belole. Engedjuk mar el ezt a nincs eleg teszt. Eleg jo teszt szamok vannak:

Szlovakia maj. 16:

2476 uj teszt, osszesen eddig 142 462
1 uj fertozes, osszesen eddig 1 494
12 uj gyogyult, osszesen eddig 1 163
1 uj halott, osszesen eddig 28
Nem most futott ki, hanem amikor elindultak felfelé.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
amikor a kormanyvaltas megtortent, marcius kozepen, akkor volt olyasmi, hogy a raktaron csak 4-5 napra valo teszt volt. Az a jarvany legeleje volt, akkor csakugyan napi 300 - 400 tesztet csinaltak. Az uj kormany azonnal azt kommunikalta, hogy szamara a teszteles kulcsfontossagu, es belehuzott csakugyan a max. tesztszamot is feltornaztak 2000-rol 5000-re.

A pozitiv talalatok azert hullamoznak, mert celzottan tesztelnek. Pl. a tegnapi nap 1 pozitiv volt, tegnapelott 13. Ezt az okozta, hogy az tegnapelott es azelotti 3 napban ertekeltek ki az egyik ciganytelep (korabban azonositott es jelenleg karantenban levo gocpont) 3 clusterra osztott teszteleset. A 13-bol 11 volt a karantenbol, szoval aznap is csak 2 volt a normal pozitiv teszt. Teszteltek az idosotthonokat, korhazak szemelyzetet, ciganytelepeket, sot Nyitran egy egesz utcat, mert abban az utcaban volt 5-6 beteg, igy gocpontnak nyilvanitottak, karantenba raktak es mindenkit leteszteltek az utcaban. Szoval ha tatalnak akar egy kis gocpontot, letesztelik az egesz kornyeket, ilyenkor felugrik a pozitiv esetek szama tizenakarhanyra, ha nincs azonositott gocpont akkor van a joval a napi tiz alatti esetszam. Ugyanigy, mint irtam, pl. ha kiderult, hogy vedo felszereles nelkul kezeltek valahol corona beteget, letesztelik az egesz korhazat, szemelyzetestol, betegestol...

Egy erdekesseg a komaromi jarasbol (de a tobbi jarasban is ez a helyzet): heti 50 teszt van fenntartva azoknak, akiket a korzeti orvos kuld tesztre, mert gyanuja szerint fertozott lehet. Ennek a szamnak a fele sincs kihasznalva, mert nincs annyi fertozottgyanus eset sem.
Két héttel vagytok előttünk a csehek miatt. Így kell kezelni a helyzetet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
igen, de a datum marcius 22., a kormanyvaltas ideje. Az uj kormany azota mar elozetes letartoztatasba helyezte ezt a Kicurat, az altala rendelt/leegyezett tesztek, maszkok stb. visszamondtak, mert tularazottak voltak, ismeretsegi korbol kikerulo cegeken keresztul.
De nem teszteltek napokig, te is írtad anno.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Úgy néz ki a "pudingfejek" belehúztak a vakcina terén, már szeptemberre elég nagy volumenű gyártásról beszélnek.

https://hirtv.hu/hirtvkulfold/brit-...-oszre-tobb-tizmillio-oltas-keszulhet-2501586
Persze, ez nagyon szép is lenne, ha addigra a világ többi részének is lenne dögivel vakcinája a SARS-CoV-2 ellen. MOST MEG KIDERÜLT HOGY HAZUDTAK ??? :mad::hadonaszos: Ugyanis nagyon nem erről volt szó nem is oly régen, és mivel én hoztam és kivonatoltam a cikkeket, nagyon emlékszem az egészre. Arról volt szó, hogy nem licencelik 1-2 monopol cégnek, hanem szerte a világon gyártható lesz. Miért érzem úgy, hogy az angoloknak sürgősen szuszpenzort kell húzniuk, mielőtt a világ többi része nekiáll szétrúgni az érzékeny tájékukat ??? :rolleyes: Végül is hazudtak már évszázadokon keresztül szerte a világban, miért "pont most" változott volna ez meg ?? Most hogy már nem EU tagok, hamar utolérheti őket a pofára esés, már nem a világ urai, csak szeretnék azt hinni, hogy még azok. (meséltek nekem eleget róluk, akik kint élnek már régóta, hogy a régi (korlátlan) hatalmukról ábrándozik a legtöbb brit - de az már a múlté)

Erre műsorszámra most nagyon kíváncsi leszek. Ha ez igaz, pár napon belül ki fog törni a világméretű botrány, mivel ők az egyetlenek eddig, akiiknek emberszabásún is tesztelt működő vakcinájuk van, tehát mindenki előtt lóhosszal vezetnek, és a humán tesztek befejezése csak formaságnak tűnnek már. Másrészt ha valaki nem jött volna még rá, az ősszel újra felfutó COVID-19 fertőzés védelem (vakcina) nélkül országokat fog kinyírni, miközben ők csak 100 millió vakcinát méltóztatnak gyártani, ami anglián kívül sehova nem lesz elég !!!! :mad::hadonaszos: Én mondtam már párszor, hogy aki ezt meg meri lépni, azt a többiek kicsinálják de nagyon... Az meg a másik, hogy akkor eddig végig hazudtak...:mad::hadonaszos:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 211
14 946
113
meséltek nekem eleget róluk, akik kint élnek már régóta, hogy a régi (korlátlan) hatalmukról ábrándozik a legtöbb brit - de az már a múlté)

Nem tisztem védeni az Angolokat, de kb azok vágynak a régi birodalomra ott, akik nálunk a Nagy Magyarországra. Sok országban megfordultam, hosszabb rövidebb ideig elsősorban munkából kifolyólag, és elárúlhatom neked, mindenhol vannak ostobák, aljasak stb, és nem vagyok meggyőződve róla hogy nálunk jobb lenne az arány, szóval egy országot, nemzetet így illetni, (főleg Magyarországról) nem éppen elegáns. Hidd el az értelmesebbje tisztában van a realitásokkal. És ez igaz az ősszes Nyugat Európai Országra is.

A hírről meg annyit, hogy várjuk ki a végét, mostanában tengernyi a téves vagy félinformáció, szóval fröcskölődés helyett, relax!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
3509 fertőzött (+36)
562 kórházban (-8)
47 lélegeztetőgépen (+2)
1662 aktív eset (+8)
1396 gyógyult (+25)
451 elhunyt (+3)
135137 mintavétel (+3708)
10470 hatósági házi karanténban (-272)
87lsjsl2i1wx00seeetp.jpg
3535 fertőzött (+26)
568 kórházban (+6)
46 lélegeztetőgépen (-1)
1673 aktív eset (+11)
1400 gyógyult (+4)
462 elhunyt (+11)
137243 mintavétel (+2106)
10388 hatósági házi karanténban (-82)
202005180518-szamok-megyek-koronavirus-koronavirusjarvany4.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Off

Szia! Te is "független" vagy? Köszi a kiegyensúlyozott híreket amiket hozol... :rolleyes:

Hol is hallottam már ezt a szöveget?... :oops:
On
POL ON:
Ha amit berakok, sima Orbánista propaganda? Mit rakjak be, szép a szeme? Minden tökéletes? Azt a 444en, pls!
Meg miért 888? Mert az indexen és a 444en éppen teljesen mással voltak elfoglalva (Venezuela, XI. kerületi agrsszív bringás védése), semmi sem szólt a koronavírusról. Ha már propaganda, akkor ezt figyeljétek:
Karácsony Gergely őszinte vallomása: megmondta, mi volt neki a legnehezebb a kijárási korlátozások alatt, és hogy mi lesz utána az első dolga
https://www.blikk.hu/aktualis/belfo...si-korlatozas-oleles-edesanya-baratok/j1yes0p

És akkor itt van kontrasztnak ez:
https://www.magyarhirlap.hu/velemeny/20200518-tokoreszo-gergely

Meg ez:
Budapest Restart Pack
https://tutiblog.com/budapest-restart-pack/

Mellette a Tompi beszólás alatt egy komment Karácsonyról:
"Karácsony Gergely intelligens,jó érzésü ember nem megy le visszabeszélőbe.Ő másra használja azz energiáját.Nem viselkedik ugy mint a pletykás vénasszonyok.Ki tud többet,nagyobbat mondani."

És én vagyok propagandista? :D
POL OFF:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Röviden a lényeg:
Mától Budapesten is megszűnt a kijárási korlátozás
"A közös háztartásban élők kivételével kötelező marad a másfél méteres védőtávolság megtartása, illetve üzletben történő vásárláskor és a tömegközlekedési eszközökön a szájat és az orrot eltakaró eszközt kell viselni.
Az élelmiszerüzletekben, drogériákban, gyógyszertárakban, gyógyszert, gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletekben 9-12 óra közt továbbra is csak a 65 éven felüliek vásárolhatnak,
A piacokon azonban a kerületi önkormányzatok ettől eltérően is kialakíthatnak kizárólagos idősávokat az időseknek.
Látogathatók a közterületek, a parkok, a szabadtéri játszóterek, a strandok, a szabadtéri fürdők, az állatkertek és a szabadtéri múzeumok, valamint minden üzlet és szolgáltató nyitva tarthat.
A vendéglátóhelyek kerthelyiségeiben hétfőtől már Budapesten is lehet tartózkodni és fogyasztani."
(...)
"Vidéken már a vendéglátóhelyek belső tereit is megnyithatják a szolgáltatók, ott az alkalmazottaknak kötelező maszkot viselniük, és erre kérik a vendégeket is. A vidéki szálláshelyek – szállodák és panziók – is fogadhatnak vendégeket."
https://888.hu/ketharmad/matol-budapesten-is-megszunik-a-kijarasi-korlatozas-4249754/