Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Az első kérdés kifejezetten érdekes. Mintha valóban erdekelné az emberrk véleménye.
Te màs kérdéseket látsz. :)
Nem a lakósságot kell megkérdezni, hogy milyen eszközökkel kell/lehet egy jàrvànyt kezelni.
Ez a vàlasztott kormàny felelőssége.
Eleg nagy Orbàn-fan vagyok, de ezt a konzultàciót a 4 kèrdés alapjàn feleslegesnek, sőt egyenesen kàrosnak tartom, mert lovat ad az ellenzèk meg a kûlfôldi libsik alá.
Szerintem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Te màs kérdéseket látsz. :)
Nem a lakósságot kell megkérdezni, hogy milyen eszközökkel kell/lehet egy jàrvànyt kezelni.
Ez a vàlasztott kormàny felelőssége.
Eleg nagy Orbàn-fan vagyok, de ezt a konzultàciót a 4 kèrdés alapjàn feleslegesnek, sőt egyenesen kàrosnak tartom, mert lovat ad az ellenzèk meg a kûlfôldi libsik alá.
Szerintem.
Az a hatékony intézkedés amit a lakosság elfogad és végrehajt. Ebből a szempontból tartom valóban érdekesnek a jövőre nézve az első kérdést.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
A H-Uncover eredményét közölték már? Május végére ígérték, de csak a részeredményeket találom a neten.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Te màs kérdéseket látsz. :)
Nem a lakósságot kell megkérdezni, hogy milyen eszközökkel kell/lehet egy jàrvànyt kezelni.
Ez a vàlasztott kormàny felelőssége.
Eleg nagy Orbàn-fan vagyok, de ezt a konzultàciót a 4 kèrdés alapjàn feleslegesnek, sőt egyenesen kàrosnak tartom, mert lovat ad az ellenzèk meg a kûlfôldi libsik alá.
Szerintem.

Mindegyik konzultáció marketingfogás volt, pont ugyanennyi értelme volt azoknak is. Miért pont ez lenne más?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
https://index.hu/gazdasag/2020/06/03/senki_ne_maradjon_otthon_-_a_nagy_fertotlenito-hadmuvelet/

A nagy fertőtlenítőszer-hadművelet
2020.06.03. 09:26

A járvány előtt szinte teljes egészében német cégek szállítottak kéz-, bőr- és felületi fertőtlenítőszereket a magyar egészségügynek. Ám március első napjaiban Németország kiviteli tilalmat rendelt el a járványkritikus termékekre. Miként oldotta meg Magyarország ezt a válsághelyzetet? Szinte hihetetlen, de két hónap alatt a semmiből épült fel egy új szegedi gyár.
.........

Ezt a sztorit érdemes elolvasni, szerintem.
Még jó, hogy Orbánék hülyék és semmit sem csináltak védekezés címszó alatt!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 023
113
Ők voltak a koronavírus eddigi halálos áldozatai Szlovákiában

Általánosságban annyit árultak el, hogy a fertőzés szövődményeiben elhunyt személyek Bazinban (Pezinok), Turócszentmártonban (Martin), Pozsonyban, Poprádban, Iglón (Spišská Nová Ves), Nagyszombatban, Szencen és Privigyén (Prievidza) éltek.

A hivatali információk szerint a halálos áldozatok két harmada idősotthonban élt. A legtöbben a bazini idősotthon lakói közül vesztették életüket, pontosan 16-an.

Mivel idősebb páciensekről volt szó, a legtöbbnek más betegsége is volt. Az ÚDZS szerint a legtöbben szív- és érrendszeri problémákkal, agyérkatasztrófával, elhízással, cukorbetegséggel küzdöttek, illetve daganatos betegek voltak.

https://parameter.sk/ok-voltak-koronavirus-eddigi-halalos-aldozatai-szlovakiaban
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Mindegyik konzultáció marketingfogás volt, pont ugyanennyi értelme volt azoknak is. Miért pont ez lenne más?
Én nem tudom hány éves vagy, de anno emelt díjas smsben kérdezHETTÜK Ferit, hogy miként is képzeli el országunk jövőjét, már aki volt ekkora okos. Meg volt ugye a direktmarketinges telefonkampány 2006ból olyan fontos dolgokról, mint: a harmadik gyermek nemének megválaszthatósága vagy a csekély alkoholfogyasztás utáni autóvezetés engedélyezése. :) Miközben mennyi mindent csináltak, pl. választások előtt adócsökkentés, utána növelés, meg az eltitkolt adatok a gazdaságról, ill. a trükkök százai. Mellé kaptunk rengeteg olyan baromságot a postaládánkba, mint a baloldali öntudatra ébresztés. Ezt a fikaevő koordinálta. Roppant sikeres volt ... :D Majd jöttek olyan hülyeségek smsben, mint Orbán veri a feleségét, KISZ titkár volt, csak mert Werberék kitalálták, hogy a patás erkölcsi hitele három fő forrásból táplálkozik: politikai múltja, elhivatottsága, valamint példás családi élete. Ezt kellett különböző módszerekkel kell támadni.

Ha már szóba került a mostani, mint marketingfogás. De ez legalább értelmes, nem blőd, proli baromság.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Te màs kérdéseket látsz. :)
Nem a lakósságot kell megkérdezni, hogy milyen eszközökkel kell/lehet egy jàrvànyt kezelni.
Ez a vàlasztott kormàny felelőssége.
Eleg nagy Orbàn-fan vagyok, de ezt a konzultàciót a 4 kèrdés alapjàn feleslegesnek, sőt egyenesen kàrosnak tartom, mert lovat ad az ellenzèk meg a kûlfôldi libsik alá.
Szerintem.
Nem négy kérdés lesz. 4 foglalkozik a járvánnyal.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Te màs kérdéseket látsz. :)
Nem a lakósságot kell megkérdezni, hogy milyen eszközökkel kell/lehet egy jàrvànyt kezelni.
Ez a vàlasztott kormàny felelőssége.
Eleg nagy Orbàn-fan vagyok, de ezt a konzultàciót a 4 kèrdés alapjàn feleslegesnek, sőt egyenesen kàrosnak tartom, mert lovat ad az ellenzèk meg a kûlfôldi libsik alá.
Szerintem.
Annyi a lényege ennek, hogy:
A. meggyőződnek és ráébresztenek arra, hogy bár idegesítő lehetett, de a maszkviselés, meg a kijárási korlátozás mivel te is elfogadtad, nem ártott neked.
B. meggyőződnek arról, hogy laposföld hívő svédmodelista vagy-e vagy értelmes ember;
C. az idősotthonok kapcsán pedig megmutatják neked az utat, bármennyire is elfelejtenéd, vsz ki lesz emelve a FŐVÁROSI GONDOZÁSÚ Pesti út, hogy mekkora kretén volt a budapesti fővárosi önkormányzat a védekezés kapcsán, a pl. a zsákfaludban Karácsonyról a Silent Night jutna alapból eszedbe;
D. tudomásodra fogják hozni, ha nem tudtad volna mert csak 444et indexet meg a többi függetlenobjektívhaladó médiát forgatod, hogy JÖTT védőfelszerelés millió számra, hatalmas harcok után, még mindig jön, ez - bár a felsorolt média szétosztást követelt - nem neked, állampolgárnak járt, ahogy az Audi se jár alanyi jogon, csak mert állami pénzből ilyet vesz az állam a rendőrségnek, hanem arra szolgált, hogy ha véletlenül bekerülnél a kórházba, nyugodtan bízz a magyar egészségügyben, mert van ágy, van felszerelés, és ha nincs alapbetegséged, simán meggyógyulsz ebből a szarból.

Ez egyfajta szájbarágó, tök jól csinálják, ahogy a liberálisok is Amerikában a Desiree Barnesok első vonalba küldésével szépen, nyugodtan megmutatják neked, hogy bár a mögötte állók ("ők") robbantották ki a riotot, de attól még Trump a Gi, és elmehetsz majd szavazni, hisz ő is, az utcájában mindenki regisztrált szavazó. Desiree pedig hogyhogynem Obama kampányában volt segítő.

Szóval, lehet ezt úgy, mint Feriék anno, meg lehet úgy is, mintha te mondanád meg azt, hogy valójában jól zajlott a védekezés.

Lehet ezt szeretni, lehet nem szeretni, de még mindig jobb, mint a szavazás napján a Momentumosok 101 felhívnak, hogy nem jelölted be a FBon, de voltál már szavazni? Ugye voltál!
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and aquarell

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
3954 fertőzött (+23) 406 kórházban (-8) 24 lélegeztetőgépen (+/-0) 1210 aktív eset (+3) 2205 gyógyult (+15) 539 elhunyt (+5) 195894 mintavétel (+4322) 10985 hatósági házi karanténban (-187)
8219ac501d61b82ad572afdd2194c79e.jpg

Budapest és Pest megye még midig 61%-os! Ha jól dolgoznának akkor ennek csökkenni kellene, mert -ugye - kijavították a hibákat! Nincs csökkenés!
Az aránytalanul nagy Bp-i/Pest m-i nem csökken!
Van hatáskor, van pénz, van "operatív törzs" nekik is, csak javulás nincs. Pedig van sok és jól fizetett tanácsadó is!
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Válasz a kérdésre, aminek széleskörű támogatása lenne :)
"Hát, kedves fiam, egy deci kisüsti lenne a legjobb az ellen a cudar virus, vagy mi a fene ellen. Mert az mindig segít."
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 023
113
Ejj, nem lesz ez jo, sehogy se, de a penz az nagy ur sajnos... Mindenkepp ujra be kell hozni a virust Europaba...

Karanténba került egy repülőgép minden utasa Athénban
A Qatar Airways egyik, Athénban landoló járatának összes utasát karanténra kötelezték, miután 91 koronavírustesztből 12 pozitív lett, az illetékes minisztérium pedig június 15-ig felfüggesztette a Katarba és Katarból közlekedő járatokat, írja a Guardian.


Tudtuk, hogy előfordulhatnak hasonló esetek. Most már láthattuk, mi történhet nyáron – nyilatkozta Nikolaos Sipsas virológiai szakértő az ANT1 TV-nek. Hozzátette: a történtek rávilágítottak arra, milyen kockázatokkal járhat a turizmus a járványidőszakban. A legbiztonságosabb az lenne, ha blokkolnák a turizmust, de az mérhetetlen gazdasági károkat hozna magával. Amit elsőként tehetünk, az az, hogy meghatározzuk a biztonságos és rizikós országokat. Ez diplomáciai nyomással jár majd, de számunkra az egészség az első.

https://index.hu/kulfold/2020/06/04/kinai_koronavirus_reoulogep_karanten_gorogorszag_quatar/
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
WHO vakcina és helyzetjelentés hírek

WHO helyzetjelentés - 133
2020. 06. 01.
Coronavirus disease (COVID-19) Situation Report – 133
Ez a legújabb a WHO-nak leadott (és nyilvánosan ki is adott) adatok szerinti helyzetjelentés. Mindig sorban megyek a doksikon, nehogy kimaradjon valami lényeges. (utólagos szerk.: elmaradt az előző linkelése, de ha valakit érdekel, azt is postolom) Mint a kettőt linkeltem, azért, hogy aki akarja nyugodtan tudja követni ez alapján is a vírus terjedését, mert az nem áll meg. Pld. statisztikai követéshez is kellhetnek az ilyen adatok, ha valakit az érdekel vagy érint. Én nem foglalkozom vele. Amúgy pár másodperc alatt lekérem egy kereséssel, hogy milyen új doksik jelentek meg, csak mivel semmi lényeges nem történik, így csak 3-4-5 naponta szoktam ránézni. Szerintem most nem is kell sűrűbben. Mindenhol csinálják a dolgukat a hivatalos szervek, a gépezet már működik, nem úgy február márciusban és és még április elején, amikor nagyon zavaros volt minden, és napi szinten is érdemes volt követni az eseményeket. A héten lehet hogy átkutatom a gyógyszer és vakcina témát is, de nem ígérem. Sok lényeges változás gyógyszer és terápia kérdésében ebben a hónapban, szóval az is mozgalmasnak ígérkezik ! :)

WHO VAKCINA JELENTÉS 2020. 06. 02
DRAFT landscape of COVID-19 candidate vaccines – 2 June 2020

4 nappal ezelőtt még 121 preklinikai fázisban lévő vakcináról írtak a WHO-nál, de mire kijött a tényleges aktuális heti jelentés, már hárommal több, 123 vakcina jelölt lépett az I. és a II. tesztelési fázisba. Ebben a hónapban várhatóan legalább MÉG 6-8 vakcina jelölt lép klinikai (humán, emberes) tesztelési fázisba, úgy hogy ebből a szempontból igen mozgalmas hónap elé nézünk. Ha a statisztikai esélyeket nézzük, 2,5-szerese lesz azoknak a klinikai tesztelés alatt lépcő vakcina jelölteknek a száma, amire 1 valódi befutó vakcina jut. (info: 7-ből 1 szokott eljutni a tömegesen felhasználható státuszba a statisztikák szerint). Ha azt vesszük, hogy mind a fejlesztésnél, tesztelésnél "leengedett lécű" azaz általában valamivel könnyített tesztfázis folyik, van (méghozzá igen nagy !!!) gyakorlati esélye szeptember végére valóban működő és tömeg-gyártható vakcina befutásának (a statisztikák szerint legalább 2-nek). Persze ez a vakcina sem lesz teljesen letesztelt, mert azt csak a nagy tömegű (legalább 100000 ember vagy sokkal több) ellenőrzött vakcinázás után lehet majd kijelenteni, azon kívül a hosszútávú hatásfok és mellékhatás eredmények is kellenek hozzá, ami legalább 2-3 év, tehát a teljes befejezéséről a tesztelésnek még sokáig nem beszélhetünk, viszont A HATÁSOS VÉDEKEZÉSRE már alkalmas lesz, elfojtani a legerősebb fertőzési gócokat. A fő hangsúly a vakcináknál most a minimum 1-2 éves védettségen és az ártalmatlanságon van. Tehát hogy ne legyen semmilyen (1-2%-ban sem !!!) komoly mellékhatás, esetleges szövődmény, stb. stb. Ezen a kettőn van a hangsúly. Mivel a vakcina jelöltek talán az összes technológiai kivitelezhetőséget lefedik, így szinte borítékolható, hogy lesznek olyanok, amelyek megugorják majd ezt a szintet.

Amúgy ezt a vakcina jelentést csak hetente egyszer szokták kiadni, de most valahogy begyorsultak a dolgok náluk, mert 3 nap után egy újat adtak ki. Az tény, hogy a vakcina jelöltek nagy száma és a full gázon dübörgő elvégzett tesztelések mostanában sűrűn módosítanak a pillanatnyi helyzeten. Stratégiailag és emberi járványügyi gazdasági szempontból elmondhatatlanul fontos, hogy haladnak-e a fejlesztések vagy nem, mert ez az őszre a gyógyszer mellett a legfontosabb kérdés lesz (a hatásos és tömeg-gyártható vakcina). Iszonyatos anyagi és politikai súlya van országonként is és a teljes világgazdaságra nézve is. Ha egy északi féltekés telet ki kell védekeznie a világnak, annak újabb hatalmas világgazdasági recessziós hatása lenne, mivel a világgazdaság legalább 2/3-a az északi féltekén található. És mint tudjuk, a nyár (egyenlőre egy nem-kívánt mutációig) a segítségünkre van több szempontból is a védekezésben. Télen viszont pont az ellenkezőjére váltanak át ezek a tényezők, és a vírust segítik. Ezért olyan életbevágóan fontos, hogy az őszre legyenek HATÁSOS gyógyszerek terápiákkal, vagy oltóanyagok tömegesen, vagy mind a kettő, különben nagyon megszívjuk. Már az előtt kellenek ezek, mielőtt a vírus újra erőre kaphatna, tehát legkésőbb szeptember végére. Szóval egyáltalán nincs idő pöcsölni, ez a mostani időszak csak egy látszólagos nyugalom, és nagyon ki kell használni a vírusellenes munkára, az egész világon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Budapest és Pest megye még midig 61%-os! Ha jól dolgoznának akkor ennek csökkenni kellene, mert -ugye - kijavították a hibákat! Nincs csökkenés!
Az aránytalanul nagy Bp-i/Pest m-i nem csökken!
Van hatáskor, van pénz, van "operatív törzs" nekik is, csak javulás nincs. Pedig van sok és jól fizetett tanácsadó is!
Ma egy boltban 7ből csak rajtam volt maszk. Pest megye.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most gyorsan ránéztem az orosz vakcina fejlesztés és tesztelés témára, és van bőven hír. De pont azok a hírek jöttek erről az elmúlt napokban a hazai sajtóban, amiről a közvetlen sajtóforrások elérhetőségét itt is kiírtam, had tudják mások is. :D Ezek szerint azért olvasgat a magyar sajtó itt nálunk is. :D:D Nem baj, pont ezért írtam ki, mert nem akartam eltitkolni az orosz sajtóban a legfontosabb információ forrás hozzáféréseket. Be kell fejezni a hidegháborút, ez is a a mostani SARS járvány egyik üzenete.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 716
17 061
113
Hát Bp-en jó pár hétig nem lehetett kapni semmilyen maszkot, kesztyűt se nagyon (persze kézfertőtlenítőt pláne nem). Netről talán végig lehetett rendelni, persze durva áron, és 2-3 hétre hozták ki. Lehet, hogy volt olyan falusi gazdabolt, ahonnan nem fosztották ki, nem tudom.
Ffp2 maszkot pont Pestről rendeltünk, mert olcsóbb volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Ma egy boltban 7ből csak rajtam volt maszk. Pest megye.
Visszagondolva, lehet, hogy hatan voltunk. Furcsa amúgy, hogy nem tudni mitől is engedtek ki a népek. Mert mondjuk Törpebesenyőn egy zsákfaluban kiengednek, na bumm, de BP/Pest megyében? Minek? Nem bírják ki még legalább két hétig? Olyan ez, mint a biztonsági öv. Egy mozdulat. Bár szerintem a kesztyű fontosabb, de legyen maszk, mert csak egy mozdulat. A süketek meg az orruk alatt hordják.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Én nem tudom hány éves vagy, de anno emelt díjas smsben kérdezHETTÜK Ferit, hogy miként is képzeli el országunk jövőjét, már aki volt ekkora okos. Meg volt ugye a direktmarketinges telefonkampány 2006ból olyan fontos dolgokról, mint: a harmadik gyermek nemének megválaszthatósága vagy a csekély alkoholfogyasztás utáni autóvezetés engedélyezése. :) Miközben mennyi mindent csináltak, pl. választások előtt adócsökkentés, utána növelés, meg az eltitkolt adatok a gazdaságról, ill. a trükkök százai. Mellé kaptunk rengeteg olyan baromságot a postaládánkba, mint a baloldali öntudatra ébresztés. Ezt a fikaevő koordinálta. Roppant sikeres volt ... :D Majd jöttek olyan hülyeségek smsben, mint Orbán veri a feleségét, KISZ titkár volt, csak mert Werberék kitalálták, hogy a patás erkölcsi hitele három fő forrásból táplálkozik: politikai múltja, elhivatottsága, valamint példás családi élete. Ezt kellett különböző módszerekkel kell támadni.

Ha már szóba került a mostani, mint marketingfogás. De ez legalább értelmes, nem blőd, proli baromság.

Persze, Gyurcsányék szarjai sem szóltak másról. Ettől még az Orbán-kormány konzultációiról nem kell jobb véleménnyel lennem. De ez off, nem is akarok erről beszélni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Sir Richard Dearlove, az MI6 korábbi feje a The Telegraph podcastjában azt mondta, hogy egy norvég-brit kutatócsoport által ezen a héten közzétett tudományos jelentés szerint a COVID-19 járvány a vuhani laborból került ki, és a vírus mesterséges szerkesztés eredménye.

Sir Richard Dearlove, former head of the British Secret Intelligence Service (MI6), has said on The Telegraph's Planet Normal podcast that a scientific report published this week by a Norwegian-British research team suggests the COVID-19 pandemic is the result of the respiratory virus “escaping” a laboratory in China.


Ex-MI6 Chief Claims COVID-19 Started as ‘Accident’ at Chinese Lab