Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ha a minta vétellel hasonlítom össze sincs 1,5% a halálozási ráta (ha ehhez hozzákalkulálnánk , hogy az összekötött halottakból mennyi a valóban COVID miatt elhunyt még nevetségesebb szám jönne ki ) . Tényleg gusztustalanul hülyének néztek minket !

Nem akarom elölről kezdeni a dolgot, úgyhogy csak megjegyzem, hogy nem azért nem írunk semmit Shektornak, mert egyetértünk vele :)
Itt egy mai grafikon az amcsiktól az influenzával, amellyel annyira hasonló a dolog ugye, csak az összehasonlítás végett, és hogy ne legyen off:
usa-koronavirus2-382386.jpg


Nem kell írni, hogy hazugság az egész, tudom, hogy ezt gondoljátok.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem akarom elölről kezdeni a dolgot, úgyhogy csak megjegyzem, hogy nem azért nem írunk semmit Shektornak, mert egyetértünk vele :)
Itt egy mai grafikon az amcsiktól az influenzával, amellyel annyira hasonló a dolog ugye, csak az összehasonlítás végett, és hogy ne legyen off:
usa-koronavirus2-382386.jpg


Nem kell írni, hogy hazugság az egész, tudom, hogy ezt gondoljátok.


De azt is tudjuk , hogy a halottak nagyon nagy %-a nem a vírusba halt bele csak mivel kimutatták a szervezetében a COVID-t ezért ráfogták ! Itt vagyon az eb elhantolva !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És te érzed, hogy a járvány első köre még gyorsuló szakaszban van, tehát messze még a vége?


És te azt tudod innen , hogy ott mi a szitu ? Senki se tudja az igazságot , országot támadtak meg és rendszert döntöttek fegyverrel mert Powell mutatott egy üvegcsét fehér porral ! Most Trumpot akarják kicsinálni a BLM meg az ATIFA segítségével ! Úgyhogy hagyjuk az USA és úgy általában a mainstream hírek és statisztikák hitelességét !

Rengeteg emberrel találkozom és még egy se mondta , hogy volt fertőzött ismerőse beteg meg végkép nem , pedig módszeresen kérdezek mindenkit . Egy esetről tudok ahol egy ismerős 79 éves önellátásra már képtelen anyukája egy idősotthonban COVID gyanús lett (2 tesz pozitív lett ) de a labor nem tudta kimutatni és végelgyengülésbe hunyt el !
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 023
113
De azt is tudjuk , hogy a halottak nagyon nagy %-a nem a vírusba halt bele csak mivel kimutatták a szervezetében a COVID-t ezért ráfogták ! Itt vagyon az eb elhantolva !

de ugyanez ervenyes a influenzaban meghaltakra is, nemde? Ott is azok halnak meg leginkabb, akiknek van melle egyeb extraja is, ugyhogy szerintem egyenerteku adatok, egyertelmu szamomra, hogy sokkal kevesebb megbetegedsben sokkal tobben halnak meg a Covidban mint az influenzaban. Lehet ezzel vitatkozni, de a tenyek makacs dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
És te azt tudod innen , hogy ott mi a szitu ? Senki se tudja az igazságot , országot támadtak meg és rendszert döntöttek fegyverrel mert Powell mutatott egy üvegcsét fehér porral ! Most Trumpot akarják kicsinálni a BLM meg az ATIFA segítségével ! Úgyhogy hagyjuk az USA és úgy általában a mainstream hírek és statisztikák hitelességét !

Rengeteg emberrel találkozom és még egy se mondta , hogy volt fertőzött ismerőse beteg meg végkép nem , pedig módszeresen kérdezek mindenkit . Egy esetről tudok ahol egy ismerős 79 éves önellátásra már képtelen anyukája egy idősotthonban COVID gyanús lett (2 tesz pozitív lett ) de a labor nem tudta kimutatni és végelgyengülésbe hunyt el !

Tudod az a gondom, hogy ha egy országban lenne így (mondjuk nálunk), még hajlanék is az összeesküvés elmélet elfogadására. De azt nem tudom belátni, hogy globálisan Japántól Argentináig mindenhol összeesküdtek társadalmi és politikai berendezkedéstől függetlenül egy-két kivételtől eltekintve. Ennek egyszerűen nincs értelme.
De tényleg nem akarom folytatni, Shektorral már így is több kört futottunk ebben a témában, mint kellene.
 
S

Shektor11

Guest
de ugyanez ervenyes a influenzaban meghaltakra is, nemde? Ott is azok halnak meg leginkabb, akiknek van melle egyeb extraja is, ugyhogy szerintem egyenerteku adatok, egyertelmu szamomra, hogy sokkal kevesebb megbetegedsben sokkal tobben halnak meg a Covidban mint az influenzaban. Lehet ezzel vitatkozni, de a tenyek makacs dolgok.

Nem erre utalt. Hanem arra, hogy például meghal valaki szívrohamban, majd kimutatják a szervezetében a covidot, és aztán úgy tüntetik fel, mintha abban halt volna meg.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
"De tényleg nem akarom folytatni, Shektorral már így is több kört futottunk ebben a témában, mint kellene."

Sajnos igen. Az a baj, hogy csak ismétlitek a mainstream médiát mint a papagájok, pedig néha ott is kibújik a szög a zsákból: https://ng.hu/tudomany/2020/06/27/2019-marciusaban-barcelonaban-mar-jelen-volt-az-uj-koronavirus/

Nem a mainstream médiát ismételjük, hanem azt, aminek értelme van. Itt is lehetne írni, hogy lehet, hogy ott volt már fertőzött ember valamikor korábban is és odakakált. Csak épp nem fertőzött meg mást, így nem lett járvány. Ezért nem is vette észre akkor senki. Aztán mutálódott a vírus később, amiből lett járvány, azt meg már észrevették, és akkor történtek a lépések. Alapvetően ez egy reális forgatókönyv. De téged meg egyszerűen abból a gondolatból nem lehet kimozdítani, hogy az egész világon az összes politikus, kutató, virológus és hasonlók azon dolgoznak, hogy kicsesszenek a pórnéppel, így aztán nem nagyon fogunk félúton találkozni :)
 
S

Shektor11

Guest
"De téged meg egyszerűen abból a gondolatból nem lehet kimozdítani, hogy az egész világon az összes politikus, kutató, virológus és hasonlók azon dolgoznak, hogy kicsesszenek a pórnéppel, így aztán nem nagyon fogunk félúton találkozni :)"

Ilyet sosem mondtam, nem is gondoltam. Elég sok kutatót, sőt politikust is linkeltem ide, akik kimerték mondani az igazságot. Itt az egyik legújabb, az osztrák parlamentből:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem a mainstream médiát ismételjük, hanem azt, aminek értelme van. Itt is lehetne írni, hogy lehet, hogy ott volt már fertőzött ember valamikor korábban is és odakakált. Csak épp nem fertőzött meg mást, így nem lett járvány. Ezért nem is vette észre akkor senki. Aztán mutálódott a vírus később, amiből lett járvány, azt meg már észrevették, és akkor történtek a lépések. Alapvetően ez egy reális forgatókönyv. De téged meg egyszerűen abból a gondolatból nem lehet kimozdítani, hogy az egész világon az összes politikus, kutató, virológus és hasonlók azon dolgoznak, hogy kicsesszenek a pórnéppel, így aztán nem nagyon fogunk félúton találkozni :)


Csak annyit kérdezek kinek az érdeke lehet ? Hát vazze a gyógyszer iparé ! Bill Gates miért invesztál már rég óta az oltóanyag bizniszbe ?

Melyik népet könnyebb megvezetni és irányítani ? A beszaratottat vagy a tisztán gondolkodót ? Mikor könnyebb halászni ? Kisegítelek egy régi közmondásunkkal "a zavarosba könnyű halászni " ! De sorolhatnám sokáig , de minek ? Te meggyőződéses vagy én meg szkeptikus !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
"De téged meg egyszerűen abból a gondolatból nem lehet kimozdítani, hogy az egész világon az összes politikus, kutató, virológus és hasonlók azon dolgoznak, hogy kicsesszenek a pórnéppel, így aztán nem nagyon fogunk félúton találkozni :)"

Ilyet sosem mondtam, nem is gondoltam. Elég sok kutatót, sőt politikust is linkeltem ide, akik kimerték mondani az igazságot. Itt az egyik legújabb, az osztrák parlamentből:

No, de tényleg utoljára, aztán nem írok neked már, mert végtelen történet:

1. Igen, hoztál pár tucat kutatót, orvost, politikust. Még az oltásellenesekből is több van a világon, pedig arról is lehet tudni, hogy baromság. Persze, vannak, akik szerint nem az, dehát nem lehet mindenki belátó. Ezzel szemben tízezrével vannak a világon kutatóból, orvosból, politikusból, akik szándékosan akarják a pánikot kelteni (és kicseszni a pórnéppel így - más kérdés, hogy még magukkal is kicsesznek, a hülyék).

2. Nekünk is voltak parlamenti képviselőink bőséggel, akik baromságokat beszéltek a parlamentben (emlékszel Csurkára, Torgyán papára, vagy épp a most regnáló kormány némely képviselőjére akár). Olyan blődségeket, hogy az ember nem hisz a fülének. Mitől lenne ez más az osztrák parlamentben?

3. Az elején az egésznek azért történt úgy minden, ahogy, mert lószart se tudott senki és egyik ország egészségügyi rendszere sem volt felkészülve. Inkább biztosra mentek, amíg meglesznek a szükséges felszerelések és helyek. Aztán most nyitogatnak, és próbálgatják, mit lehet és mit nem. Szerintem tök normális ez a dolog. Ha addig belemennek, hogy "ááá, szarunk bele, nincs itt semmi", aztán dögrovásra kerül az ország (mert ugye ki a fene tudhatja előre, hogy mi lesz, és vállal is érte felelősséget), akkor meg a most kamut és átverést kiáltók lennének a leghangosabbak, hogy miért nem tett senki semmit, hogy megakadályozza a katasztrófát. Ti könnyen mondjátok itt, a facebookon és az akárhol, hogy hülyeség az egész, mert nem tartoztok felelősséggel senkinek emiatt.

4. A magam részéről inkább a jobb félni, mint megijedni híve vagyok, és örülök, hogy akik döntési pozícióban vannak, azok is. Legalábbis a legtöbb helyen Európában. A világban persze láttunk egy csomó értelmetlen megvalósítást (pl. USA, India, Pakisztán és még jópár ország, ahol korlátoztak egy csomót, aztán az első hullám elején-közepén meg nyitottak, így valóban felesleges volt részükről a korlátozás az elején), meg látunk jókat (Dél-Korea, Vietnam, vagy akár Szlovákia). Lehet ezt is jól csinálni, meg rosszul. De az felettébb zavaró, hogy folyamatosan azt propagálod és sajnos egyre többen, hogy szarni kell az egészre, mert nincs itt semmi, mert ez előre vetíti, hogy ősszel meg jól beszívjuk, mert akkor sem fog vele foglalkozni, amikor majd kéne. Most nem kell, ezt ki kell használni, de ettől még nem kell óvatlannak lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Csak annyit kérdezek kinek az érdeke lehet ? Hát vazze a gyógyszer iparé ! Bill Gates miért invesztál már rég óta az oltóanyag bizniszbe ?

Melyik népet könnyebb megvezetni és irányítani ? A beszaratottat vagy a tisztán gondolkodót ? Mikor könnyebb halászni ? Kisegítelek egy régi közmondásunkkal "a zavarosba könnyű halászni " ! De sorolhatnám sokáig , de minek ? Te meggyőződéses vagy én meg szkeptikus !

A gyógyszeripar amúgy is ment, az megy tovább. De egy csomó más iparág meg beszakadt tőle, gondolod, hogy a gyógyszeripar erősebb, mint mondjuk az olajlobbi? Én nem meggyőződéses vagyok, csak nem hiszek abban, hogy elég erős akár egy csoport is, amely politikai és társadalmi berendezkedéstől függetlenül így le tudja ez tolni minden ország politikai, üzleti és tudományos elitjének a torkán ezt az egészet. Én meg ezzel kapcsolatban vagyok szkeptikus :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A gyógyszeripar amúgy is ment, az megy tovább. De egy csomó más iparág meg beszakadt tőle, gondolod, hogy a gyógyszeripar erősebb, mint mondjuk az olajlobbi? Én nem meggyőződéses vagyok, csak nem hiszek abban, hogy elég erős akár egy csoport is, amely politikai és társadalmi berendezkedéstől függetlenül így le tudja ez tolni minden ország politikai, üzleti és tudományos elitjének a torkán ezt az egészet. Én meg ezzel kapcsolatban vagyok szkeptikus :)


Kicsit szűk a látás spektrumod ! Az olajárat az Ororosz-OPEC háttéralku (megszopatni az USA palaolajtermelőket) alakította ! De a kérdésedre IGEN sokkal nagyobb befolyása van a gyógyszer lobbynak mint az olajosoknak ! Sőt megsúgom sokkal nagyobb üzlet is ! Csak jól kell megágyazni neki ! Minden ember szed így vagy úgy gyógyszert vagy gyógykészítmény ! Én nem akarlak se téged se mást meggyőzni de azt se hagyom , hogy negatív hullámaitokkal bombázzatok !
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Kicsit szűk a látás spektrumod ! Az olajárat az Ororosz-OPEC háttéralku (megszopatni az USA palaolajtermelőket) alakította ! De a kérdésedre IGEN sokkal nagyobb befolyása van a gyógyszer lobbynak mint az olajosoknak ! Sőt megsúgom sokkal nagyobb üzlet is ! Csak jól kell megágyazni neki ! Minden ember szed így vagy úgy gyógyszert vagy gyógykészítmény ! Én nem akarlak se téged se mást meggyőzni de azt se hagyom , hogy negatív hullámaitokkal bombázzatok !

Ok, maradjunk ennyiben :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
És te azt tudod innen , hogy ott mi a szitu ? Senki se tudja az igazságot , országot támadtak meg és rendszert döntöttek fegyverrel mert Powell mutatott egy üvegcsét fehér porral ! Most Trumpot akarják kicsinálni a BLM meg az ATIFA segítségével ! Úgyhogy hagyjuk az USA és úgy általában a mainstream hírek és statisztikák hitelességét !

Rengeteg emberrel találkozom és még egy se mondta , hogy volt fertőzött ismerőse beteg meg végkép nem , pedig módszeresen kérdezek mindenkit . Egy esetről tudok ahol egy ismerős 79 éves önellátásra már képtelen anyukája egy idősotthonban COVID gyanús lett (2 tesz pozitív lett ) de a labor nem tudta kimutatni és végelgyengülésbe hunyt el !
Erről már írtam. Nekem kettő. Mindkettő meghalt. Valós a történet. A legszűkebb ismeretségem volt az egyik.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
4166 fertőzött (+9)
157 kórházban (-12)
8 lélegeztetőgépen (+/-0)
858 aktív eset (+1)
2721 gyógyult (+7)
587 elhunyt (+1)
279690 mintavétel (+1940)
1201 hatósági házi karanténban (-211)
83px85t4ra1eymezmop8.png
4172 fertőzött (+6)
150 kórházban (-7)
9 lélegeztetőgépen (+1)
832 aktív eset (-26)
2752 gyógyult (+31)
588 elhunyt (+1)
281628 mintavétel (+1938)
1217 hatósági házi karanténban (+16)
w7fnw7udcgfnizuulj7n.png