Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 916
113
Horváth országi nyaralás, megfertőződtek. Hibás mindenki főleg a magyar egészségügy.
Idióták sokrétű lököttségére nem lehet felkészülni az egészségügynek. Dehogy védem őket, bár a végvárak szerinti, ott felelősség teljesen ott dolgozók előtt fejet kell hajtani .

Most éppen életerős, nekem csak igazam lehet, csak azért is oda megyek ahova akarok humanoid viselkedés formára csak az a véleményem, hogy nem is érdekli, hogy másokban kárt okoz. Nehogy már miattuk legyen nagy ütemű vírus fertőzés.

Példája a bomlasztó, kis csoportok érdekeit képviselő, sikamlós cikknek, mindenki hibás, csak ők nem. Idióták!
Mert ezt meg kell ismerni.

https://444.hu/2020/08/21/vegigfert...csaladot-pedig-azt-sem-tudom-pozitiv-vagyok-e
 
W

Wilson

Guest
De 2-3 hete ezzel riogattak , hogy nő és itt a II. hullám !

Voltak ilyen hangok ez igaz,én megmondom őszintén a magyar koronavírus járvánnyal kapcsolatban kizárólag csak a szennyvíz vizsgálatokkal kapcsolatos híreket figyelem mert ezek tényleg jó hatásfokkal jelzik,hogy hogyan alakul a koronavírus járvány.
 
W

Wilson

Guest
De 2-3 hete ezzel riogattak , hogy nő és itt a II. hullám !

Azt azért látni kell,hogy attól függetlenül ,hogy ki milyen veszélyesnek vagy súlyosnak gondolja a koronavírus járványt,a vírus itt van köztünk,és várható volt,hogy mivel nem volt tovább fenntartható a tavaszi karantén (amikor az emberek otthon ültek hónapokig mint krumpli a pincében)akkor megint növekedni fog a fertőzöttek száma.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Az feltűnt valakinek , hogy majd egy hónapja napi 250-273 ezer között mozog az új regisztrált hordozók száma ? Pedig ha ez egy tényleg virulens kórokozó lenne akkor ennek exponenciálisan kéne nőnie ? Vagy az miért van , hogy a legmagasabb 95% feletti gyógyult szám áll szembe a "járvány " óta legalacsonyabb 5% alatti hallozással ?
Egyetlen ország fertőzési mutatója se exponenciális hanem gyakorlatilag egyenes !

Ha megfejted, miért 3000 körüli Bangladesben hónapok óta a napi regisztrált esetszám, rájössz a válaszra :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
De 2-3 hete ezzel riogattak , hogy nő és itt a II. hullám !

Olyan vagy mint egy piromániás gyújtogató, aki mindig felgyújt 1-1 nádszálat a zsuptetőn, és közben azt pofázza, hogy "de nem is gyullad ki ez a tető, most mit kiabáltok velem"... A saját házadnál gyújtogass, és ha mégis leég, netán bennégnek a családtagjaid, akkor majd megérted, hogy ez miért bűncselekmény. De azokért is lecsuknak, mert senkinek az életével nem játszhatsz, az övükével sem ! Az, hogy te egy magadnak való bolond vagy, az a te bajod.
Voltak ilyen hangok ez igaz,én megmondom őszintén a magyar koronavírus járvánnyal kapcsolatban kizárólag csak a szennyvíz vizsgálatokkal kapcsolatos híreket figyelem mert ezek tényleg jó hatásfokkal jelzik,hogy hogyan alakul a koronavírus járvány.

De csak azért van ez így, mert egy hatalmas csapat végzi 7/24-ben vég-nélkül kitartóan és jól a dogát. Különben már itt is berobbant volna többször is a járvány, lenne halott meg fertőzött bőven. Szóval figyelj oda a lényegre, mi miért van, mert néha sokan nem látják elsőre.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/ujdelhi-lakossaganak-negyede-megbetegedhetett-a-jarvanyban-8549502/
"A hivatalos adatoknál jóval több lehet a koronavírus-fertőzöttek száma Indiában: Újdelhi lakosságának például több mint negyede elkaphatta a koronavírust egy csütörtökön közzétett tanulmány szerint.
A kutatók tizenötezer újdelhi lakos augusztusi vérmintáját elemezve arra az eredményre jutottak, hogy 29,1 százalékuk szervezete termelt antitestet a vírus ellen – jelentették be a helyi egészségügyi hatóságok. A mintából arra következtettek, hogy 5,8 millióan kaphatták el a koronavírust Újdelhiben, 37-szer többen, mint ahogy azt a hivatalos adatok állítják. A járvány kezdete óta 156 139 fertőzöttet regisztráltak a több mint húszmillió lakosú indiai fővárosban..."
 
W

Wilson

Guest
Olyan vagy mint egy piromániás gyújtogató, aki mindig felgyújt 1-1 nádszálat a zsuptetőn, és közben azt pofázza, hogy "de nem is gyullad ki ez a tető, most mit kiabáltok velem"... A saját házadnál gyújtogass, és ha mégis leég, netán bennégnek a családtagjaid, akkor majd megérted, hogy ez miért bűncselekmény. De azokért is lecsuknak, mert senkinek az életével nem játszhatsz, az övükével sem ! Az, hogy te egy magadnak való bolond vagy, az a te bajod.


De csak azért van ez így, mert egy hatalmas csapat végzi 7/24-ben vég-nélkül kitartóan és jól a dogát. Különben már itt is berobbant volna többször is a járvány, lenne halott meg fertőzött bőven. Szóval figyelj oda a lényegre, mi miért van, mert néha sokan nem látják elsőre.

Az a helyzet,hogy az én megfigyeléseim szerint csak a szenyvíz vizsgálatok azok amelyek megbízhatóan jelzik előre a járvány alakulását,amúgy meg szerintem mindenki tartsa be a maszkviselésre a távolságtartásra a higéniára vonatkozó szabályokat és ha teheti ne nagyon utazzon a koronavírussal erősen fertőzött országokba és ha ezeket valamint azt a fő szabályt betartja,hogy ha betegnek érzi magát akkor orvoshoz fordul és lehetőleg nem megy közösségbe akkor egy átlagember ami tőle elvárható mindent megtett a járvány elleni védekezésben.Mert az életnek ha korlátozásokkal de folytatódni kell,azt nem lehet megcsinálni,hogy amíg nem lesz megbízható védőoltás mindenki otthon ül,
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az a helyzet,hogy az én megfigyeléseim szerint csak a szenyvíz vizsgálatok azok amelyek megbízhatóan jelzik előre a járvány alakulását,amúgy meg szerintem mindenki tartsa be a maszkviselésre a távolságtartásra a higéniára vonatkozó szabályokat és ha teheti ne nagyon utazzon a koronavírussal erősen fertőzött országokba és ha ezeket valamint azt a fő szabályt betartja,hogy ha betegnek érzi magát akkor orvoshoz fordul és lehetőleg nem megy közösségbe akkor egy átlagember ami tőle elvárható mindent megtett a járvány elleni védekezésben.Mert az életnek ha korlátozásokkal de folytatódni kell,azt nem lehet megcsinálni,hogy amíg nem lesz megbízható védőoltás mindenki otthon ül,

Ilyet nem is mondtam soha. De sokféle elvi forgatókönyv létezik. Aki nem védekezik jól, az megszívja. Ezért lett a gazdasági összeomlás sok országban, és ezért veszi számolatlanul a vakcina jelölt sorozatokat az US is, MERT LÉTÉRDEKE MEGOLDANI A VÍRUSJÁRVÁNYT !! Gazdasági és erkölcsi, társadalmi létérdeke is. Ezt kell megérteni. Minden ország ebben a helyzetben van, nem csak ők ! A nép meg sokszor csak labog mindent össze-vissza, de ha nagyon elkanászodnak, akkor súlyos törvényekkel és büntetésekkel kell őket együttműködésre bírni. Ezt teszi minden ország. Egy darabig szépen mondják mit kell csinálni, és ha süket fülekre talál, jön a vasszigor, mint pld. az olaszoknál, franciáknál, spanyoloknál, briteknél, osztrákoknál, ausztráloknál, stb. stb. Itt tétre megy a játék, nagyban, nem "babaruhára".
 
W

Wilson

Guest
Ilyet nem is mondtam soha. De sokféle elvi forgatókönyv létezik. Aki nem védekezik jól, az megszívja. Ezért lett a gazdasági összeomlás sok országban, és ezért veszi számolatlanul a vakcina jelölt sorozatokat az US is, MERT LÉTÉRDEKE MEGOLDANI A VÍRUSJÁRVÁNYT !! Gazdasági és erkölcsi, társadalmi létérdeke is. Ezt kell megérteni. Minden ország ebben a helyzetben van, nem csak ők ! A nép meg sokszor csak labog mindent össze-vissza, de ha nagyon elkanászodnak, akkor súlyos törvényekkel és büntetésekkel kell őket együttműködésre bírni. Ezt teszi minden ország. Egy darabig szépen mondják mit kell csinálni, és ha süket fülekre talál, jön a vasszigor, mint pld. az olaszoknál, franciáknál, spanyoloknál, briteknél, osztrákoknál, ausztráloknál, stb. stb. Itt tétre megy a játék, nagyban, nem "babaruhára".

Azt természetes folyamatnak tartom (mert ilyen az emberi természet),hogy azokban az országokban ahol ilyen vagy olyan okok miatt hála istennek enyhébb lefolyású volt tavasszal a járvány ott az emberek (természetesen a népesség azon részére gondolok akik nem voltak személyesen érintettek a járványban)egy része mivel csak a karantén negatív hatásaival szembesültek kétségbe vonják a járvány tényét vagy súlyosságát,én nem akarok állást foglalni a kérdésben,de én személy szerint betartom azokat a szabályokat amit fentebb is írtam.És a hétköznapokba az országban járva örömmel látom,hogy az utóbbi időben hétről-hétre fegyelmezettebbek az emberek a maszkviseléssel kapcsolatban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Az ember tévedhet a munka hevében , 20-án a nagy semmit tevésbe , lehet röhögni a mocsaramba besütött a nap és megszédültem ! De ilyen az élet , napi adatoktól függetlenül még mindig ott tartunk , hogy 10 hónapra a fertőzöttek száma és a fűfabokorral számolt halottak száma se hozza egy dulva járvány szintjét ! Jelenleg a föld lakosságának kevesebb mint 1/10 000 része hordozó ennek a töredéke beteg és az 1/100 000 részének a halála írható ilyen/olyan szinten a vírus számlájára , de ha a Szlovák vizsgált halálok arányából indulok ki akkor a halottak számát simán oszthatjuk 10-el . De szvsz már lelehetne nyugodni és a helyén kezelni !

Az index cikke:

https://index.hu/techtud/2020/08/19...at_er_meg_nehany_szazaleknyi_gazdasagi_elony/
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Az ember tévedhet a munka hevében , 20-án a nagy semmit tevésbe , lehet röhögni a mocsaramba besütött a nap és megszédültem ! De ilyen az élet , napi adatoktól függetlenül még mindig ott tartunk , hogy 10 hónapra a fertőzöttek száma és a fűfabokorral számolt halottak száma se hozza egy dulva járvány szintjét ! Jelenleg a föld lakosságának kevesebb mint 1/10 000 része hordozó ennek a töredéke beteg és az 1/100 000 részének a halála írható ilyen/olyan szinten a vírus számlájára , de ha a Szlovák vizsgált halálok arányából indulok ki akkor a halottak számát simán oszthatjuk 10-el . De szvsz már lelehetne nyugodni és a helyén kezelni !

Arra gondoltál már hogy mindez az óvintézkedéseknek köszönhető?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Arra gondoltál már hogy mindez az óvintézkedéseknek köszönhető?

Ilyen számára bonyolult" információkkal ne terheld, mert a végén még túlpörög az agya és kap egy strokot. Aztán még mi leszünk a hibásak érte. :D
Amúgy olvashatta ő nemegyszer se kétszer itt az oldalon, hogy miért ilyen alacsony nálunk a fertőzöttség. Meg a világban is próbálják útját állni. De aki rögeszmés, annak hiába is mondasz bármit, logikus és ésszerű dolgot, az foggal körömmel ragaszkodni fog a rögeszméjéhez, bármit is csinálsz, bármit is mondasz neki.

Végeztek egy kísérletet az oltásellenesekkel. Az indexen volt róla a cikk pár évvel ezelőtt. Na annak az lett az első eredménye, hogy meggyőzték őket, mert élőben folyt a kísérlet. Aztán utána más rögeszmékkel kezdték támadni az oltásokat. Szóval a konklúzió - soha büdös életben nem tudod őket meggyőzni semmivel !!! :D:D:D;) Ez van. :cool: Kár is kísérletezni vele.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Arra gondoltál már hogy mindez az óvintézkedéseknek köszönhető?


Persze , hogy gondoltam és az iskola bezárások kivételével egyet is értek a kormányunk minden intézkedésével . De tartom mindent a helyén kell kezelni és erre már sokan rájöttek , mint ahogyan arra is , hogy egy valódi virulens járvány előtt letolt gatyában álltunk volna ! Szerintem a leginkább "veszélyeztetett " réteget kellene "védeni" a többieket meg max ennyire korlátozni mint most .


Egy fikciót írok le . Lehet rajta gondolkodni , ellehet engem küldeni a pics-ba , meg le lehet hülyézni is . Pont nem érdekel de a számok igazolják a fikciómat :
Én azért azt is kinézem a világ legördögibb köreiből , hogy szimplán üzleti fogásnak használták fel ezt a vírust ! Azt nem tagadhatjuk , hogy az orvos tudomány és az életszínvonal fejlődése miatt az emberi élet felső határai kitolódtak ami humánus szempontból dicséretes és jó is (addig amíg az adott ember valóban él és tudja "élvezni" azt , hogy él és emberhez méltóan élhet addig éljen is ) de roppant terhet ró az ellátó rendszerekre a demográfiailag kimutatható egyre nagyobb réteg (a jóléti államokra fokozottan igaz). Most ezzel a "járvánnyal" simán mindenféle erkölcsi és morális számonkérés nélkül tudtak megszabadulni sok sok embertől akik hasznos tagjai voltak egykor a társadalomnak de eljutottak az öregség azon szintjére amikor a rendszer számára csak terhet jelentettek . Szóval bármilyen durva is ez a gondolat nem tudom teljesen fikciónak tekinteni .
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113


Még egy dologra kíváncsi lennék . A két ország hazánk és Svédország lakosságilag teljesen összevethető . A mortalitás a hivatalos adatok szerint viszont mutat ugye egy 10x különbséget amit mindenki a Svédek elhibázott intézkedéseinek tud be . Van valakinek vagy tudtok olyan statisztikát , hogy a két ország lakosainak koreloszlása milyen ? Aki tud az segítsen benne mert sok mindenre adhat magyarázatot !
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 916
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/ujdelhi-lakossaganak-negyede-megbetegedhetett-a-jarvanyban-8549502/
"A hivatalos adatoknál jóval több lehet a koronavírus-fertőzöttek száma Indiában: Újdelhi lakosságának például több mint negyede elkaphatta a koronavírust egy csütörtökön közzétett tanulmány szerint.
A kutatók tizenötezer újdelhi lakos augusztusi vérmintáját elemezve arra az eredményre jutottak, hogy 29,1 százalékuk szervezete termelt antitestet a vírus ellen – jelentették be a helyi egészségügyi hatóságok. A mintából arra következtettek, hogy 5,8 millióan kaphatták el a koronavírust Újdelhiben, 37-szer többen, mint ahogy azt a hivatalos adatok állítják. A járvány kezdete óta 156 139 fertőzöttet regisztráltak a több mint húszmillió lakosú indiai fővárosban..."
"A kutatók tizenötezer újdelhi lakos augusztusi vérmintáját elemezve arra az eredményre jutottak, hogy 29,1 százalékuk szervezete termelt antitestet a vírus ellen – jelentették be a helyi egészségügyi hatóságok" Ez aggasztó arány. Vagy rossz a vizsgálat, mert akkor a halálozások száma lényegesen nagyobb lenne. Vagy nem értünk semmit, vagy csak keveset..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"A kutatók tizenötezer újdelhi lakos augusztusi vérmintáját elemezve arra az eredményre jutottak, hogy 29,1 százalékuk szervezete termelt antitestet a vírus ellen – jelentették be a helyi egészségügyi hatóságok" Ez aggasztó arány. Vagy rossz a vizsgálat, mert akkor a halálozások száma lényegesen nagyobb lenne. Vagy nem értünk semmit, vagy csak keveset..


Ezt olvastam én is és érdekes ! Újdelhiben uszkve 21 millióan élnek ennek közel 1/3-a lehetett már fertőzött (tételezzük fel) az majd 7 millió ember . Eddig India kevesebb mint 3 millió hordozót produkált a 7 millió több mint 2x-se csak Újdelhiben akkor mennyi lehet az egész országban ? Ahhoz képest a halálozási mutató eddig se volt durva 1,8%(a Szlovák 1%) de ha felturbózzuk a publikáció eredményével és veszünk 10millió regisztráltat akkor lemegy 0,56%-ra ami nagyon alacsony ! A világ egyik legnépesebb de talán legkoszosabb országától nem is lenne rossz !
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 523
93 784
113
Erről azt hittem photoshop, de tényleg ezt vette fel az eü. miniszter asszony....
20200816maggie-de-block.jpg


Amit nem érték a magas halalozás. Szerencsére közvetlen tapasztalatom nincs, de az eü. intezmenenyek a magyarnál jobban felszereltek, az ápolóik viszont nagyon panaszkodnak....
Az biztos ők nincsenek BCG-vel oltva, az Afrikából érkezett "belgak" sem.

A maszkot a munkahelyeken és az utcán jobban hordják mint otthon (mki a bevandorlók is, arab csajok előnyben :)) , nem csoda hisz napi 500 eset van hetek óta.

Ami viszont tuti, én ennyi hajléktalant utcan élni még nem láttam. Nah náluk semmi védekezés, viszont bemennek kéregetni a legforgalmasabb utcákba...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Amit nem érték a magas halalozás. Szerencsére közvetlen tapasztalatom nincs, de az eü. intezmenenyek a magyarnál jobban felszereltek,

A halálozás leginkább a megbetegedettek korátlagától függ...

0-9 év között: 0%
10-19 év között: 0.2%
20-29 év között: 0.2%
30-39 év között: 0.2%
40-49 év között: 0.4%
50-59 év között: 1.3%
60-69 év között 3.6%
70-79 év között 8.0%
80 év felett: 14.8%

Kínai adatok szerint.
(Ezért sem halt meg egy ember sem e betegségben, csak idős krónikus beteg a kormány oldala szerint :( )
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus