Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
5511 fertőzött (+132)
78 kórházban (+9)
7 lélegeztetőgépen (-1)
1138 aktív eset (+130)
3759 gyógyult (+2)
614 elhunyt (0)
414645 mintavétel (+5846)
8008 hatósági házi karanténban (-354)
7stcfjznbkycwkbcm13k.png
Megjöttünk. A kórházi is emelkedik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
És iskolakezdést akarnak? Szép lesz!
Egész Európában megindult a suli, napi 1.000 fölötti megbetegedésekre is.

Kötelező maszk egész nap az osztálytermen kívül, óra alatt levenni. Vagy egész nap 1 teremben, ez a szlovén módszer az még jobb.

Nem tud leállni a gazdaság. A kórházak az emberek most jobban felkeszitve. Nagy a rizikó, de nagyon nincsenek lehetőségek. Az eladósodás meredeken emelkedik.
Napi 10-15. 000 teszt, rizikócsoport elkülönítése.

Napi 500-600 esetig sztem igy fog menni aztán a kórházak telítettségétől függően lockdown. De az nagyon csúnya lesz!!!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
És iskolakezdést akarnak? Szép lesz!

Ma mar szinte sehol nem ugy allnak a jarvanyhoz, mint az elso hullam alatt. Gondolom levontak a kovetkezteteseket es ugy dontottek, nem szukseges az akkora szigorusag, intezkedesek, mint tavasszal volt. Ha lefojtjak az egeszet kijarasi tilalommal, iskolak bezarasaval, a nep robbanni fog. Most mar csak ugy ahogy probaljak tartani a szintet, remenykedve a vakcina ev vegi megjeleneseben. Szlovakiaban bejelentettek, hogy mindenkinek ingyenes lesz, viszont nem lesz kotelezo. Gondolom, hogy amikor megjelenik a vakcina felengednek minden meg eddig ervenyben levo korlatozast (talan a belteri maszkviselesen kivul) es azt fogjak mondani: mindenki beoltathatja magat, aki nem, az szamoljon vele, hogy megfertozodhet. Igy passziv nyomasgyakorlassal a nepesseg nagy szazalekat immunizalhatjak.

Magam is inkabb a vedekezes szigoritasa mellett vagyok, de belatom, hogy nem lehet azt megcsinalni, mint az elso hullam idejen. Nem jarhato mar az iskola bezaras, kijarasi tilalom, hatarok hermetikus bezarasa. Sajnos nem. Be kell latnunk a virus itt van es itt marad velunk. Ehhez kell igazitani az eletunket, es bizni, hogy valamelyik vakcina (az akar 10+ kozul) hatekony lesz,valallhato mellekhatasokkal.

Nagyon remelem a vakcinalas utan az elet visszater a 2020 elotti allapotokhoz, mert ez igy, ezzel a felmegoldassal senkinek sem jo.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ma mar szinte sehol nem ugy allnak a jarvanyhoz, mint az elso hullam alatt. Gondolom levontak a kovetkezteteseket es ugy dontottek, nem szukseges az akkora szigorusag, intezkedesek, mint tavasszal volt. Ha lefojtjak az egeszet kijarasi tilalommal, iskolak bezarasaval, a nep robbanni fog. Most mar csak ugy ahogy probaljak tartani a szintet, remenykedve a vakcina ev vegi megjeleneseben. Szlovakiaban bejelentettek, hogy mindenkinek ingyenes lesz, viszont nem lesz kotelezo. Gondolom, hogy amikor megjelenik a vakcina felengednek minden meg eddig ervenyben levo korlatozast (talan a belteri maszkviselesen kivul) es azt fogjak mondani: mindenki beoltathatja magat, aki nem, az szamoljon vele, hogy megfertozodhet. Igy passziv nyomasgyakorlassal a nepesseg nagy szazalekat immunizalhatjak.

Magam is inkabb a vedekezes szigoritasa mellett vagyok, de belatom, hogy nem lehet azt megcsinalni, mint az elso hullam idejen. Nem jarhato mar az iskola bezaras, kijarasi tilalom, hatarok hermetikus bezarasa. Sajnos nem. Be kell latnunk a virus itt van es itt marad velunk. Ehhez kell igazitani az eletunket, es bizni, hogy valamelyik vakcina (az akar 10+ kozul) hatekony lesz,valallhato mellekhatasokkal.

Nagyon remelem a vakcinalas utan az elet visszater a 2020 elotti allapotokhoz, mert ez igy, ezzel a felmegoldassal senkinek sem jo.
Az EU leadta a rendelést az Astrazenecanal 300+100 millió vakcinára. Nincs más teendő mint várni és addig valahogy kibekkelni.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Ma mar szinte sehol nem ugy allnak a jarvanyhoz, mint az elso hullam alatt. Gondolom levontak a kovetkezteteseket es ugy dontottek, nem szukseges az akkora szigorusag, intezkedesek, mint tavasszal volt. Ha lefojtjak az egeszet kijarasi tilalommal, iskolak bezarasaval, a nep robbanni fog. Most mar csak ugy ahogy probaljak tartani a szintet, remenykedve a vakcina ev vegi megjeleneseben. Szlovakiaban bejelentettek, hogy mindenkinek ingyenes lesz, viszont nem lesz kotelezo. Gondolom, hogy amikor megjelenik a vakcina felengednek minden meg eddig ervenyben levo korlatozast (talan a belteri maszkviselesen kivul) es azt fogjak mondani: mindenki beoltathatja magat, aki nem, az szamoljon vele, hogy megfertozodhet. Igy passziv nyomasgyakorlassal a nepesseg nagy szazalekat immunizalhatjak.

Magam is inkabb a vedekezes szigoritasa mellett vagyok, de belatom, hogy nem lehet azt megcsinalni, mint az elso hullam idejen. Nem jarhato mar az iskola bezaras, kijarasi tilalom, hatarok hermetikus bezarasa. Sajnos nem. Be kell latnunk a virus itt van es itt marad velunk. Ehhez kell igazitani az eletunket, es bizni, hogy valamelyik vakcina (az akar 10+ kozul) hatekony lesz,valallhato mellekhatasokkal.

Nagyon remelem a vakcinalas utan az elet visszater a 2020 elotti allapotokhoz, mert ez igy, ezzel a felmegoldassal senkinek sem jo.
Ez oké, de bakker, most képzeld el, hogy végigszenvedtél márciustól 6 hónapot. Akkor minek is volt az egész buli? Most úgy is mindenki meg fog fertőződni, HA az iskolából hazahurcolják. Kaptunk a sorstól 6 hónapot, hogy még éljünk, nyaraljunk egy utolsót, aztán sanyi? Akkor már tényleg a svéd modell ...

NEM lehet egész nap az osztályban IS maszkot hordani. A fiam sulijában ezt tervezik. Az összes alsós napközis nálunk 60+. Szép lesz nélkülük! A fiam nem egészséges, akkor volt egy nyara és vége? Mert tuti más meg fogja fertőzni ... és akkor a nagyszülőket temetjük is el november előtt. Kibaszottul nem kellett volna külföldre engedni a népeket! Nyaralni semmiképpen. De rokony is mikor szed fel romák barátnőt? Most. Hol? Németben. Hová mentek nyaralni? Horvátba. Erre családi buli 4én ... :D Ha a gyerek nem cipeli haza, tőlük tuti megkapjuk. :D A külföldi rokony vonal szerencsére nem fertőzött, de ami késik, nem múlik. Pár baromállat szülő-gyerek kombó miatt nem szeretném elkapni! Én mindent megteszek, de a gyerekeim bizti nem fognak úgy odafigyelni. Pár hónappal ezelőtt pedig még az érettségiből is hiszikét csinált az ellenzék. Most mi lesz? Már előre hányok. Szívem szerint kihagynám az első két hetet a gyerekekkel a suliban, de a fiam most lett felsős, nem tehetem meg vele. Ha karácsonykor még élek, élnek a szüleim, rokonok, a gyerekek, és még kórházba se kerültük, akkor ultra nagy mákunk lesz, az biztos!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ez oké, de bakker, most képzeld el, hogy végigszenvedtél márciustól 6 hónapot. Akkor minek is volt az egész buli? !
A tavaszi lockdown a felkészülés miatt kellett.Sem a lakosság, sem az allam, sem a kórházak nem voltak tömeges megbetegedésekre felkészülve.
Ezt láttuk mit jelentett Kínában, Olaszországban, Spanyolországban, New Yorkban.
Most fel van az állam tankolva védőeszközből. A lakosság 80-90%-a is. Aki nem ott van egyéni felelősség is!!

Sztem a rizikócsoportokat korosztálytól függetlenül karanténozni kell.
Gyerekeknél egész napos maszk nehéz.
Ezért gondolják, hogy osztályonként szeparálnak. A terembe óra alatt nem kell maszk. Kérdés a gyerekek közti távolság. Nagyon nehéz ügy
Annyi tesztelés kellene, ami nem kivitelezhető. Talán a tanárokat 10 naponta kontrollként, ahogy Merkely mondta.

Én május eleje óta napi 10-12 órát hordom a maszkot. Már totál megszoktam.
 
  • Tetszik
Reactions: monster

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
A tavaszi lockdown a felkészülés miatt kellett.Sem a lakosság, sem az allam, sem a kórházak nem voltak tömeges megbetegedésekre felkészülve.
Ezt láttuk mit jelentett Kínában, Olaszországban, Spanyolországban, New Yorkban.
Most fel van az állam tankolva védőeszközből. A lakosság 80-90%-a is. Aki nem ott van egyéni felelősség is!!

Sztem a rizikócsoportokat korosztálytól függetlenül karanténozni kell.
Gyerekeknél egész napos maszk nehéz.
Ezért gondolják, hogy osztályonként szeparálnak. A terembe óra alatt nem kell maszk. Kérdés a gyerekek közti távolság. Nagyon nehéz ügy
Annyi tesztelés kellene, ami nem kivitelezhető. Talán a tanárokat 10 naponta kontrollként, ahogy Merkely mondta.

Én május eleje óta napi 10-12 órát hordom a maszkot. Már totál megszoktam.

"A" maszkot? Napi 1-et?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A rossz járványügyi mutatók miatt Koszovóban két héttel elhalasztották az iskolakezdést. Korábban már Montenegró és Észak-Macedónia is októberre halasztotta a diákok iskolába indulását a tanulók egészségének megvédése érdekében. A szerb miniszterelnök szerint viszont nincs ok halasztásra, így Szerbiában szeptember elsején megkezdődik a tanítás.
Több nyugat-balkáni országban elhalasztják a tanév kezdetét

Aligha véletlen, hogy miközben négyhavi csúcsra ugrott az új koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, a kormány a közelgő iskolakezdés miatt külön hosszú írásban hívja fel a szülők, tanárok, diákok figyelmét.
A közelgő tanévkezdés miatt fontos tudatosítani, hogy most a járványhelyzet miatt fokozott a szülők és a tanárok felelőssége. A pedagógusoknak a szokásoknál is nagyobb figyelemmel kell lenni mind a saját, mind a gyermekek, a diákok egészségi állapotára, és koronavírus-fertőzésre utaló tüneteire – írja a kormány a koronavírussal kapcsolatos hivatalos oldalon. Ha egy szülő, gondviselő, vagy egy tanár, óvodapedagógus a fertőzés tüneteit észleli egy gyermeken, diákon akkor gondoskodni kell annak mielőbbi elkülönítéséről. A legfontosabb, hogy tünetes, beteg gyermeket a szülőknek most nem szabad iskolába, óvodába engedni, mert azzal az egész közösség egészségét, és az iskola, óvoda zavartalan működését veszélyezteti. Fertőzésgyanús gyermeknek otthon kell maradnia, és a szülőnek telefonon kell értesíteni a gyermekorvost vagy háziorvost. Mint írják, a kormány hagyományos működési rend szerinti tanévet tervez, szeretnénk elkerülni az iskolák és az óvodák működését korlátozó intézkedéseket, hiszen ez mindannyiunk érdeke, a gyermekeké, a pedagógusoké, a szülőké és a munkáltatóké is. Hangsúlyozzuk, hogy a szülői és tanári egyéni felelősség most még nagyobb abban, hogy ne veszélyeztessük egymás egészségét, az iskolák működését és a szülők munkavégzését.
Iskola: figyelmeztette a kormány a szülőket és a tanárokat
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
A tavaszi lockdown a felkészülés miatt kellett.Sem a lakosság, sem az allam, sem a kórházak nem voltak tömeges megbetegedésekre felkészülve.
Ezt láttuk mit jelentett Kínában, Olaszországban, Spanyolországban, New Yorkban.
Most fel van az állam tankolva védőeszközből. A lakosság 80-90%-a is. Aki nem ott van egyéni felelősség is!!

Sztem a rizikócsoportokat korosztálytól függetlenül karanténozni kell.
Gyerekeknél egész napos maszk nehéz.
Ezért gondolják, hogy osztályonként szeparálnak. A terembe óra alatt nem kell maszk. Kérdés a gyerekek közti távolság. Nagyon nehéz ügy
Annyi tesztelés kellene, ami nem kivitelezhető. Talán a tanárokat 10 naponta kontrollként, ahogy Merkely mondta.

Én május eleje óta napi 10-12 órát hordom a maszkot. Már totál megszoktam.

Ha lehet hinni Kínának, ők megverték a járványt. 288 aktív eset, bár most éppen 9-et találtak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ha lehet hinni Kínának, ők megverték a járványt. 288 aktív eset, bár most éppen 9-et találtak.
De ott nagyon durva szigor van, meg sztem a tesztelési kapacitásuk nem hasonlítható hozzánk, illetve az állampolgári fegyelem sem. Sajnos az a tapasztalatom otthon nagy a lazaság. Nagyon könnyen megúsztuk a tavaszt, kicsi a félelemérzet. Egyre többen kamunak tartják. Németország, Belgium, ahol tavasszal tarolt sokkal komolyabban veszi!!!
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and laiki

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
De ott nagyon durva szigor van, meg sztem a tesztelési kapacitásuk nem hasonlítható hozzánk, illetve az állampolgári fegyelem sem. Sajnos az a tapasztalatom otthon nagy a lazaság. Nagyon könnyen megúsztuk a tavaszt, kicsi a félelemérzet. Egyre többen kamunak tartják. Németország, Belgium, ahol tavasszal tarolt sokkal komolyabban veszi!!!

Ha már tesztek:
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/...-virusos-a-fel-kormany-mert-tobbet-tesztelnek
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Megjöttünk. A kórházi is emelkedik.

Az EU leadta a rendelést az Astrazenecanal 300+100 millió vakcinára. Nincs más teendő mint várni és addig valahogy kibekkelni.

Csak halkan kérdezem meg, hol is van a BCG meg egyéb kötelező oltások hatása nálunk ? Sehol ? Ugyan úgy be tud robbanni nálunk is mint bárhol máshol ? Én látok semmiféle a magyar kötelező oltással (12db) kapcsolatos védőhatást. Ami megvédett bennünket szerintem az a védelmi rendszer jó működése volt, időben és hatásosan bekerítették a gócokat. Reménykedjünk abban, hogy ezt a bravúrt újra sikerül megtenni. A védőoltásokról meg annyit, valószínűleg jó lesz az Oxfordi is (Astrazeneca), csak rövidebb védelmet ad. Mondtam én (és sajnos igaz is lett) hogy aki oltás nélkül megy neki a télnek, azok lehúzhatják a rolót, mert becsődölnek (országokról beszélek). Ennyi pénzt ér meg a védőoltás: MINDEN PÉNZT MEGÉR ! Többfajta védőoltás is kell, ezért kéne nekünk is tárgyalni többfelé a világban. Ez most nem politikai kérdés. Az meg a másik, hogy a nagy-múltú magyar gyógyszerészetre gyógyszergyártásra alapozva helyi itthoni vakcina gyártás kell, de sürgősen !!!!!! (most licencekkel és szerződésekkel amíg nincsenek saját gyártható vakcináink) A mai infografikás térképet mindjárt megcsinálom, meg előkotrom az eheti WHO vakcina jelentést is.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
A szennyvízvizsgálat nem jelezte előre? Akkor külföldről hozhatták be.
Nem külföldről. Pont most beszéltem a főnökömmel, és mondta, hogy egy barátjával beszélt telefonon, hétvégén találkoztak volna, de mondta, hogy nem lehet, mert a fia aki most lesz első éves a corvinuson és gólyatáborban volt, elkapta a koronavírust, és nem csak ő, hanem majdnem az egészgólya tábor elkapta. Szóval ez a tegnapról mára plusz 40 fő ezek igen nagy valószínűséggel azok a srácok lesznek.