Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pontos számokat szeretnék látni. Ameddig ez nincsen - minden influenza ágensre lebontva - addig egyre inkább hajlok arra, hogy hülyítenek minket. Sajnálom...
Ne sajnáld... az időt a guglizásra:
https://akjournals.com/view/journals/650/161/23/article-p962.xml
"... Eredmények: Az influenzával összefüggésbe hozhatóan 2009/10-ben 1091, 2010/11-ben 2969, 2011/12-ben 4036, 2012/13-ban 2336, 2013/14-ben 2608, 2014/15-ben 6470, 2015/16-ban 51, 2016/17-ben pedig 5162 haláleset történhetett. ..."
(Valahol megvolt az is, hogy mennyi az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma, és mennyi abból az igazolt influenzás, de most meg nem keresem.)
Ha egyébként felmehetett ez az érték 6.500-ig is korábban, ahogy írod, akkor ezt a cirkuszt akkor is eljátszhattuk volna...
Léci, ne kezdjük már megint!
6000 betegből lett 600 halott. Mennyi halott lenne, ha nem védekeznénk? Szerinted 6500 körül megállnának a számok?
Oké, ne túlozzak! A Huncover vizsgálat szerint lehetett kabe 0,6%-os átfertőződöttségnél 5-600 halott? Mennyi halott lenne, ha elengednék a járványt? Mennyi lenne mire átmenne a népességen és elérnénk a 60-70-os immunitást? Mennyi lenne, ha időnként (akár mutálódva) visszatérne és ahogy az influenza, évente(!) átmenne százezreken, vagy akár milliókon.
Minek? Hogy még nagyobb vörös számok villogjanak? Aztán mégjobban foss@nak az erre fogékonyak? Az influenza vírusok folyamatosan jelen vannak/lesznek bennünk! Évezredek óta! Ezért van szezonális influenza minden évben!
Lehet idővel szelídebb lesz az új koronavírus is, de még nem tartunk ott. Adatok az influenzáról:
https://www.ksh.hu/szamlap/hosszuel_flu.html
"... Statisztikai megfigyelés az influenzajárványokról 1962-ig vezethető vissza, ..."
graph_flu_tn.png

Régen nem nagyon tudtak mit csinálni az influenzás betegekkel. Sok esetben átment tüdőgyulladásba, az pedig akkoriban nem sok jót jelentett. Kérdezd csak meg a szüleidet! Ha tudtak volna akkor többet is tettek volna ellene, de az még nagyon más világ volt. Kellett az a pár évtized, hogy az oltásokkal és a már megszerzett immunitásunkkal kordában bírjuk tartani. Ha mindezek ellenére jönne egy ugyanolyan fertőző és halálos influenza vírus mint régen, akkor azért azt ma már nem engednénk szabadon tombolni.
Bár nálam elkapná Müller Cecília is...
Azért nem kaptál korábban választ a kérdéseidre, mert már többször ki volt tárgyalva a kérdéskör a topikban, másrészt pedig előre tudni lehetett, hogyan fogsz rá reagálni... Értem én, hogy ingerült vagy, de tényleg neked is be kell állni a Müllert cseszegető idióták sorába? :rolleyes:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Ne sajnáld... az időt a guglizásra:
https://akjournals.com/view/journals/650/161/23/article-p962.xml
"... Eredmények: Az influenzával összefüggésbe hozhatóan 2009/10-ben 1091, 2010/11-ben 2969, 2011/12-ben 4036, 2012/13-ban 2336, 2013/14-ben 2608, 2014/15-ben 6470, 2015/16-ban 51, 2016/17-ben pedig 5162 haláleset történhetett. ..."
(Valahol megvolt az is, hogy mennyi az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma, és mennyi abból az igazolt influenzás, de most meg nem keresem.)

Léci, ne kezdjük már megint!
6000 betegből lett 600 halott. Mennyi halott lenne, ha nem védekeznénk? Szerinted 6500 körül megállnának a számok?
Oké, ne túlozzak! A Huncover vizsgálat szerint lehetett kabe 0,6%-os átfertőződöttségnél 5-600 halott? Mennyi halott lenne, ha elengednék a járványt? Mennyi lenne mire átmenne a népességen és elérnénk a 60-70-os immunitást? Mennyi lenne, ha időnként (akár mutálódva) visszatérne és ahogy az influenza, évente(!) átmenne százezreken, vagy akár milliókon.

Lehet idővel szelídebb lesz az új koronavírus is, de még nem tartunk ott. Adatok az influenzáról:
https://www.ksh.hu/szamlap/hosszuel_flu.html
"... Statisztikai megfigyelés az influenzajárványokról 1962-ig vezethető vissza, ..."
graph_flu_tn.png

Régen nem nagyon tudtak mit csinálni az influenzás betegekkel. Sok esetben átment tüdőgyulladásba, az pedig akkoriban nem sok jót jelentett. Kérdezd csak meg a szüleidet! Ha tudtak volna akkor többet is tettek volna ellene, de az még nagyon más világ volt. Kellett az a pár évtized, hogy az oltásokkal és a már megszerzett immunitásunkkal kordában bírjuk tartani. Ha mindezek ellenére jönne egy ugyanolyan fertőző és halálos influenza vírus mint régen, akkor azért azt ma már nem engednénk szabadon tombolni.

Azért nem kaptál korábban választ a kérdéseidre, mert már többször ki volt tárgyalva a kérdéskör a topikban, másrészt pedig előre tudni lehetett, hogyan fogsz rá reagálni... Értem én, hogy ingerült vagy, de tényleg neked is be kell állni a Müllert cseszegető idióták sorába? :rolleyes:

Nem vagyok ingerült és nem cseszegettem őt! (csak utaltam rá, ha én lennék a "rendező", akkor még mi lenne a tarsolyomban) :)
..

Mennyi halott lenne, ha nem védekeznénk? Szerinted 6500 körül megállnának a számok?
Erre megvan a válasz, mert Svédisztán lett kijelölve, mint kontrollország! Nagyjából akkorák, mint mi, DE ez sem jelenti azt még! (lehet, hogy az elmúlt évek átlaga jött volna ki). Mindenki számít, de akkor ezt a bezárás-lezárást tavalyelőtt is el lehetett volna játszani már!
..
Nem vagyok semmilyen ellendrukker, csak próbálok válaszokat kapni...
Mert azt látom, hogy még egy-két év ilyen hercehurca és nem az éppen aktuális koronavírus lesz az emberiség fő gondja.
Jobb lenne valamilyen egészséges egyensúly felé elmozdulni.
Persze, ha az egész mögött más van...(??)
De azt meg nem tudjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and b4l4g3

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Itt az új megyére lebontott létszámú térkép a fertőzöttekkel. Most jól látható, hogy miért módosítottam a kezdeti egyhangú feliratozást, így sokkal átláthatóbb első ránézésre. Most lehetne még faxnizni a sárgát sötétítve színárnyalatonként a fertőzöttek száma alapján, de azt csinálja meg magának a sajtó ha akarja.
A képméretük maradt, úgy hogy az elcsúszás is maradt. Ma nem értem rá reggel óta, akkor meg még nem volt térkép, úgy hogy ezért van most.
Időközben feléledt (1 nap elteltével) a korábban használt szerver is, mert minden eddigi kép eltűnt addig a miket postoltam. Remélem csak átmeneti probléma volt. (pld. egy villámlás, árokásó elvágta a kábeleket, stb., vannak ilyenek, a múltkor a HTKA szervere is is kiesett egy időre)
Ahogy mondtam, remélem megfogják a felfutást, úgy hogy még nem kell aggódni.

568terkep0901.png
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Itt az új megyére lebontott létszámú térkép a fertőzöttekkel. Most jól látható, hogy miért módosítottam a kezdeti egyhangú feliratozást, így sokkal átláthatóbb első ránézésre. Most lehetne még faxnizni a sárgát sötétítve színárnyalatonként a fertőzöttek száma alapján, de azt csinálja meg magának a sajtó ha akarja.
A képméretük maradt, úgy hogy az elcsúszás is maradt. Ma nem értem rá reggel óta, akkor meg még nem volt térkép, úgy hogy ezért van most.
Időközben feléledt (1 nap elteltével) a korábban használt szerver is, mert minden eddigi kép eltűnt addig a miket postoltam. Remélem csak átmeneti probléma volt. (pld. egy villámlás, árokásó elvágta a kábeleket, stb., vannak ilyenek, a múltkor a HTKA szervere is is kiesett egy időre)
Ahogy mondtam, remélem megfogják a felfutást, úgy hogy még nem kell aggódni.

568terkep0901.png
Tízezer felett (újra) a hatósági házi karanténesek száma, ahogy az várható is volt.
 
W

Wilson

Guest
NNK: Újabb településeken jelez emelkedést a szennyvízben a koronavírus örökítőanyaga
2020. szeptember 01. - 12:10


Békéscsabán, Budapest déli és központi területein, Debrecenben, Egerben, Miskolcon, Pécsen Székesfehérváron növekedő tendenciát mutattak ki a SARS-CoV-2 vírus örökítőanyagának mennyiségében a 35. héten végzett szennyvíz vizsgálatok. A szennyvízben kimutatható koncentrációnövekedés 4-10 nappal előzi meg a tünetes megbetegedések számának növekedését.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ által végzett szennyvíz vizsgálatok eredményei és a megnőtt pozitív esetszámok azt mutatják, hogy a járvány nem ért véget, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113

Ezzel nem ertek egyet, mivel nem orokre szol es visszavonhatatlan ez a dontes. Az ilyenek miatt is tartunk itt, ahol, akik nem birnak a seggukon ulni, mert elengedhetetlen, hogy Gyorbe menjen piacra, vagy osszedol a vilag, ha 1 honapig nem latogatja meg a harmad unokatestveret a szerb hatarnal... Ahhh. En a Horvatorszagi nyaralasokat sem engedtem volna, nyaralhatott volna mindenki a sajat orszagaban, raadasul ezzel a sajat orszaga turizmusat/vendeglosoket/hotelokat - igy sajat magat is tamogatta volna.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Ezzel nem ertek egyet, mivel nem orokre szol es visszavonhatatlan ez a dontes. Az ilyenek miatt is tartunk itt, ahol, akik nem birnak a seggukon ulni, mert elengedhetetlen, hogy Gyorbe menjen piacra, vagy osszedol a vilag, ha 1 honapig nem latogatja meg a harmad unokatestveret a szerb hatarnal... Ahhh. En a Horvatorszagi nyaralasokat sem engedtem volna, nyaralhatott volna mindenki a sajat orszagaban, raadasul ezzel a sajat orszaga turizmusat/vendeglosoket/hotelokat - igy sajat magat is tamogatta volna.
Azoknak van bajuk, akik ott melóznak és a lezárt Vamosszabadi határ miatt Komarom felé kerülnek. Qrva nagy sor volt ma is a város közepéig. Úgy oldották fel, hogy mkit beengedtek személyivel. Tehát ennyit a szigorított ellenőrzésről.
Itt volt az egész nyár átgondolni, hogy milyen intézkedéseket lehet értelmesen fokozatosan bevezetni. Nem sikerült.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
A másik gondom az a 30km-es sávval az ingazók számára, hogy sok ember elveszítené a megélhetését, ha betartja.. Igy jogszabálysértésre ösztönöz a kormány, hogy ne veszitsd el a munkahelyed.....

Egyébként cserében más országok is elkezdtek minket pirosba rakni. Pl. Belgium. Biztos frankó lesz így a politikusoknak szakértők nélkül egyeztetni.

Szijjártót jó külügyminiszternek tartom, de az utolsó 2 hete katasztrófa. Lehet nem jachton kellett volna bulizgatni, hanem a határzárat megtárgyalni a szomszédokkal, illetve az uniós partnerekkel. Előre!!! Most megint utólagos tűzoltás van!!

Ez egy ki nem kenyszerített buta hiba volt a kormány részéről virusügyben. Kivancsi vagyok hány hét lesz mire összeszedik magukat.

A tanárok szűrését is jó lenne megkezdeni, hogy ne 3 hét múlva csodálkozzunk, hogy komplett tanári karok dőlnek ki, aztán nincs suli, szülők otthon, nincs meló.

Huncover 2 is indulhat.

Ébresztő, elvtársak!!!!!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már a tanév kezdete előtt berobbant a koronavírus-járvány második hulláma, köszönhetően a rengeteg tünetmentes fertőzőnek, mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának főorvosa HírTV Magyarország élőben című műsorában. Dr. Szlávik János szerint egyes vélemények szerint akár 30-35 százalék is lehet a tünetmentesek aránya. Hozzátette: a nyár folyamán a vírus keresett magának egy olyan csoportot, ahol ő könnyen tud terjedni.
„Ezek a gólyatáborok, az esküvők, a rendezvények, különböző sportesemények, templomi események, ahol sok fiatal, fertőzött ember át tudja adni egymásnak a vírust, hiszen ez a vírus azért első sorban cseppfertőzéssel terjed,” mondta. „Járványügyi intézkedéseket kell hozni,” mint a határzár. Egész biztos, hogy elférnek még bizonyos intézkedések azt megakadályozandó, hogy ez a vírus jobban terjedjen a közösségekben, jelentette ki.
Szlávik János: Járványügyi intézkedéseket kell hozni!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Pozitív lett a koronavírus-tesztje a Paksi Atomerőmű egyik dolgozójának, közölte Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója a Paksi Hírnök megkeresésére. Mint fogalmazott, múlt héten már volt egy biztonsági őr, aki pozitív tesztet produkált, de most egy üzemvitelen dolgozónál is megállapították a fertőzés jelenlétét.
Megfertőződött a Paksi Atomerőmű egyik dolgozója
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Jó reggelt!

KIAKADT A FELVIDÉK, A SZLOVÁKIAI MAGYAR PÁRTOK A HATÁRZÁR LAZÍTÁSÁT KÉRIK ORBÁNÉKTÓL
https://azonnali.hu/cikk/20200901_k...ormanyhoz-beutazasi-korlatozasok-enyhiteseert
Elsősorban a nyitott határátkelőhelyek számának bővítését és a 30 kilométeres sáv eltörlését kérik a magyar külügytől,

hogy ne kelljen több tíz kilométeres kitérőket tenniük az ingázóknak, akik között sokan vannak olyanok, akik a határtól több, mint 30 kilométerre járnak dolgozni vagy tanulni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
6257 fertőzött (+118)
96 kórházban (-7)
7 lélegeztetőgépen (0)
1820 aktív eset (+57)
3821 gyógyult (+60)
616 elhunyt (+1)
429942 mintavétel (+1792)
10124 hatósági házi karanténban (+1142)
jo2doel0xo9du37ggkax.png
6622 fertőzött (+365)
98 kórházban (+2)
7 lélegeztetőgépen (0)
2100 aktív eset (+280)
3903 gyógyult (+82)
619 elhunyt (+3)
437531 mintavétel (+7589)
11485 hatósági házi karanténban (+1361)
ffqd4vh7qz3knkn3iupm.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Nominálisan sok az új fertőzöttek száma, de a tegnaphoz képest 4x annyi mintavételből lett 3x annyi fertőzött.
Addig kellene intézkedni amíg nem tömeges a járvány terjedése és nem növekszik exponenciálisan a fertőzöttek száma.
Igazából sok intézkedést nem fognak hozni. Sok teszt, szeparálni, szűrni a veszélyeztetetteket.Kórház, idős otthon. Szűrni ahol sokan vannak. Egyetem, iskola, munkásszálló, kolesz.
Kötelező maszk az utcan is, mindenhol.

Aki egészséges a hónap végén menjen el infulenza oltásra.
Aztán meglátjuk.

Kijárási korlátozás akkor lesz ha megugrik 100 körülire a napi halottak száma vagy 70-80%-on mennek a kórházak.

1 hónap és eltűnnek a vírusszkeptikusok.