Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Az egész országra vetítve van többszáz. Még Budapesten is 62 új volt tegnap, mekkora az esély hogy egy kétmilliós városban pont összefutsz valamelyikkel?

Ahogy csökken majd a D-vitamin szint a polgárok szervezetében, úgy fog terjedni az influenza. Így volt ez korábban is, és így lesz most is.
Meg csúszik feljebb a zabszem.
..
Azt kellene felfogni, hogy semmi értelme ezt a tömegpszichózist táplálni, mert csak tönkretesszük vele a világot!
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus
T

torsen

Guest
A másik gondom az a 30km-es sávval az ingazók számára, hogy sok ember elveszítené a megélhetését, ha betartja.. Igy jogszabálysértésre ösztönöz a kormány, hogy ne veszitsd el a munkahelyed.....

Egyébként cserében más országok is elkezdtek minket pirosba rakni. Pl. Belgium. Biztos frankó lesz így a politikusoknak szakértők nélkül egyeztetni.

Szijjártót jó külügyminiszternek tartom, de az utolsó 2 hete katasztrófa. Lehet nem jachton kellett volna bulizgatni, hanem a határzárat megtárgyalni a szomszédokkal, illetve az uniós partnerekkel. Előre!!! Most megint utólagos tűzoltás van!!

Ez egy ki nem kenyszerített buta hiba volt a kormány részéről virusügyben. Kivancsi vagyok hány hét lesz mire összeszedik magukat.

A tanárok szűrését is jó lenne megkezdeni, hogy ne 3 hét múlva csodálkozzunk, hogy komplett tanári karok dőlnek ki, aztán nincs suli, szülők otthon, nincs meló.

Huncover 2 is indulhat.

Ébresztő, elvtársak!!!!!

Volt egy nyaruk rá, hogy gondolkodjanak, ennyire jutottak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Igazából sok intézkedést nem fognak hozni. Sok teszt, szeparálni, szűrni a veszélyeztetetteket.Kórház, idős otthon. Szűrni ahol sokan vannak. Egyetem, iskola, munkásszálló, kolesz.
Kötelező maszk az utcan is, mindenhol.

Aki egészséges a hónap végén menjen el infulenza oltásra.
Aztán meglátjuk.

Kijárási korlátozás akkor lesz ha megugrik 100 körülire a napi halottak száma vagy 70-80%-on mennek a kórházak.

1 hónap és eltűnnek a vírusszkeptikusok.

Tavasszal, 2020. március 12-én éjféltől zártunk teljes satura, amikor is alig háromtucat koronavírusos fertőzött volt.
Részemről minél nagyobb anomáliát látok, annál szkeptikusabb leszek. És a közvetett-közvetlen tapasztalatom, amiről írtam korábban a megfertőződött ismerőseim kapcsán is ezt erősíti bennem!
..
Aki egészséges, jó fizikumú teljesen felesleges beoltatnia magát egy folyton változó-mutálódó koronavírus ellen, egy bizonytalan mellékhatású oltással, ami nincsen a kellő idő hiányában megfelelően letesztelve! Nem véletlenül megosztott az orvostársadalom sem!
Tegyen mindenki belátása szerint. Nekem meg ez a véleményem.
..
Ha erőszakot fognak alkalmazni az emberek ellen, annak ellenhatása is lesz. Lásd Németország!
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
1 hónap és eltűnnek a vírusszkeptikusok.

A vírusszkeptikusok száma folyamatosan nő. Lásd hétvégi berlini tüntetést, stb. Én úgy gondolom, ha az ősszel továbbra sem fogják az emberek a saját környezetükben tapasztalni, hogy Covid-19 durvább lenne mint egy combosabb influenza járvány, akkor ez a lineáris növekedés exponenciálisra fog változni. Kb. mint a folyton farkast kiáltó pásztorgyerek esete..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and enzo

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Ahogy csökken majd a D-vitamin szint a polgárok szervezetében, úgy fog terjedni az influenza. Így volt ez korábban is, és így lesz most is.
Meg csúszik feljebb a zabszem.
..
Azt kellene felfogni, hogy semmi értelme ezt a tömegpszichózist táplálni, mert csak tönkretesszük vele a világot!

Jó reggelt milagro!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200902/a-magyarok-elteroen-reagalnak-a-koronavirusra-447000
"Magyarországon a hatodik legmagasabb említésével továbbra sem sorolható a főbb aggodalmak közé. A magyarok mindössze ötöde aggódik a vírus miatt - olvasható a kutatóintézet Nem aggódunk a vírus második hulláma miatt című közleményében."

kutatas-ipsos-augusztus-koronavirus-394328.jpg

..
ipsos-koronavirus-kutatas-felelem-394330.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
A vírusszkeptikusok száma folyamatosan nő. Lásd hétvégi berlini tüntetést, stb. Én úgy gondolom, ha az ősszel továbbra sem fogják az emberek a saját környezetükben tapasztalni, hogy Covid-19 durvább lenne mint egy combosabb influenza járvány, akkor ez a lineáris növekedés exponenciálisra fog változni. Kb. mint a folyton farkast kiáltó pásztorgyerek esete..
Persze, hogy nő. Senki sem akara kényelméből engedni, amíg a márciusi olasz állapotokkal nem szembesül, ahol orvosi ellátás híján tömegek haltak meg embertelen körülmények között.

De legyen igazad, kár, hogy az orvosok máshogy gondolják. Tudom volt egy gyogyszerész, egy bőrgyógyász meg egy termeszetgyógyász a neten, aki mást mond. De nekem a virulogusok messze többségi álláspontja a mérvadó.

Egyébként mindegy. Európa ugy döntött még egy leállás nem lesz, amíg a kórházak bírják a terhelést. Be vagyunk tankolva védőeszközből, lássuk a medvét!
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Azt kellene felfogni, hogy semmi értelme ezt a tömegpszichózist táplálni, mert csak tönkretesszük vele a világot!

Csak, hogy érthető legyek.
Táplálják mesterségesen és nem tesszük hanem teszik (postosabban: szeretnék tenni).
Ez a cél. Illetve eszköz egy lejárt lemez lecseréléséhez.
Szar van a palacsintában, és sürgősen irányt kéne váltani. Fogy az idő.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Koronavírusos lett egy dolgozó, bezárt egy budapesti óvoda

Koronavírus miatt bezártak egy nagyvázsonyi iskolát

A dunaújvárosi jégkorongozók többsége koronavírusos lett



A napi esetszámok alapján a koronavírus-járvány második hulláma berúgta az ajtót Magyarországon. Szerdán megdőlt a napi esetszám rekordja (365), és csúcson az aktív fertőzöttek száma is (2100). Az elmúlt fél évben megtanulhattuk, hogy ezeket a számokat nehéz önmagukban, a tesztelési adatok nélkül értelmezni. Ahol keveset tesztelnek, ott a hivatalos esetszám is alacsony, homályban hagyva a fertőzés valóságos kiterjedtségét.
Eddig nem látott csúcson a járvány, muszáj egyre többet tesztelni
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
De legyen igazad, kár, hogy az orvosok máshogy gondolják. Tudom volt egy gyogyszerész, egy bőrgyógyász meg egy termeszetgyógyász a neten, aki mást mond. De nekem a virulogusok messze többségi álláspontja a mérvadó.

Az hogy ki mit mond, utoljára májusban volt mérvadó az átlagember számára. Senki nem úgy lesz vírusszkeptikus, hogy elmegy dr. Gődény előadására és ott "megvilágosodik". Állítom, hogy az állampolgárok 98% azt sem tudja ki ez a 3 figura. A vírusszkeptikusok száma azért nő, mert a vírulogusok és média mond valamit, ami nem találkozik az átlagemberek által tapasztalt realitással. Tavasszal még az emberek 90%-a elhitte amit a média mondott, de azóta eltelt 5-6 hónap, és szinte senki nem találkozik a környezetében beteggel (FONTOS: beteg az, akinek tünete és panasza van. Akinek csak a vírustesztje pozítiv, de panasza/tünete nincs, az nem beteg, maximum vírushordozó.). A média nyivákol, amiért senki nem hordja a maszkot (áll alatt hordva, vagy csak a szájra lehúzva az nem maszkviselés, hanem alibi tevékenység) ezért terjed a vírus. Ugyanez a média kitalálja a "prevenciós paradoxon" nevezetű fából vaskarikát, miszerint azért nincs eltérés halálozási statisztikában, mert a korlátozó intézkedések beváltak. Érthető :) : a korlátozó intézkedéseket nem tartják be (maszkviselés, horvátországi nyaralás, bulik, stb.), ugyanakkor ezek a korlátozó intézkedések működnek (prevenciós paradoxon). Nem csoda, hogy egy józan átlagember mostanra megvakarja a fejét és utána csak legyint egyet a dologra..
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Az egész országra vetítve van többszáz. Még Budapesten is 62 új volt tegnap, mekkora az esély hogy egy kétmilliós városban pont összefutsz valamelyikkel?

Budapesten van 941 PCR teszttel kimutatott aktív fertőzött. Az egyetemi felmérés alapján a valós fertőzött száma 15-16-szor ekkora, azaz 14-15 ezer egy 1,7 miliós városban. Ez azért már majdnem 1%.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Azért sztem jellemző a közvéleményre, hogy márciusában nem volt maszk, mki akarta hordani, most van bőven, a többség cseszik rendesen hordani.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Az hogy ki mit mond, utoljára májusban volt mérvadó az átlagember számára. Senki nem úgy lesz vírusszkeptikus, hogy elmegy dr. Gődény előadására és ott "megvilágosodik". Állítom, hogy az állampolgárok 98% azt sem tudja ki ez a 3 figura. A vírusszkeptikusok száma azért nő, mert a vírulogusok és média mond valamit, ami nem találkozik az átlagemberek által tapasztalt realitással. Tavasszal még az emberek 90%-a elhitte amit a média mondott, de azóta eltelt 5-6 hónap, és szinte senki nem találkozik a környezetében beteggel (FONTOS: beteg az, akinek tünete és panasza van. Akinek csak a vírustesztje pozítiv, de panasza/tünete nincs, az nem beteg, maximum vírushordozó.). A média nyivákol, amiért senki nem hordja a maszkot (áll alatt hordva, vagy csak a szájra lehúzva az nem maszkviselés, hanem alibi tevékenység) ezért terjed a vírus. Ugyanez a média kitalálja a "prevenciós paradoxon" nevezetű fából vaskarikát, miszerint azért nincs eltérés halálozási statisztikában, mert a korlátozó intézkedések beváltak. Érthető :) : a korlátozó intézkedéseket nem tartják be (maszkviselés, horvátországi nyaralás, bulik, stb.), ugyanakkor ezek a korlátozó intézkedések működnek (prevenciós paradoxon). Nem csoda, hogy egy józan átlagember mostanra megvakarja a fejét és utána csak legyint egyet a dologra..
Azért sztem van súlya dr. Gödény csapatábak. Hatalmas nézettségeket generálnak a youtube-n, igazából ez is a céljuk. Aki megnézi a faszi kamuoártos multját stb., lerí róla hogy simlis. Hasonló mint a vitamindoktor Lenkei.

Abban igazad van, annak is szerepe van, hogy az emberek kis százaléka találkozott közvetlenül a vírussal, ez is növeli a virusszkeptikusok számát, de a legfontosabb a kényelem. Ne zavarja meg senki faszságokkal a nyugodt lis életem. Senkinek nincs joga ehhez, mert csak!!! Jogom van hülyének lenni! Kár, hogy akik meghaltak, már nem tudnak beszállni a vitába.

Tavasszal megfogtuk a vírust és párhuzamosan az infulenza járványt, igy jobbak a magyar halálozási adatok. De ez az intézkedések miatt volt, nem azért, mert nem veszélyes a virus. Vuhan, Milánó, New York. Érdemes az ő statisztikáikat is megnézni.

Nem csoda, hogy egy józan átlagember mostanra megvakarja a fejét és utána csak legyint egyet a dologra
Ha a józant kihuzzuk onnan, egyet is értek.

Egyébként miért olyan qrva nehéz azt a maszkot normálisan hordani???? Nem nehéz, csak mki azt muatatja én nem félek, nem szopom be a média faszságát. Gratulálok!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Python and laca

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113

Látom nem tudnak leállni ezzel a "nem tesztelnek eleget" mantrával. Persze tudják, hogy ez jó támadási felület, mert lehet hivatkozni a leggazdagabb országok hatalmas tesztszámaira. De a szomszédok közül is csak az ukránok és a horvátok vannak mögöttünk. Nem tudom mi áll a relatíve kevés teszt mögött, "elvi" megfontolás vagy kapacitáshiány, amin év eleje óta sem sikerült javítani? Azt tudom, hogy az NNK kapacitása elég kevéske, ők napi 800-1000 tesztet tudtak csinálni tavasszal. Az ennél magasabb számok nyilván a kórházak, magánlaborok stb. számaival együtt jöttek ki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Látom nem tudnak leállni ezzel a "nem tesztelnek eleget" mantrával. Persze tudják, hogy ez jó támadási felület, mert lehet hivatkozni a leggazdagabb országok hatalmas tesztszámaira. De a szomszédok közül is csak az ukránok és a horvátok vannak mögöttünk. Nem tudom mi áll a relatíve kevés teszt mögött, "elvi" megfontolás vagy kapacitáshiány, amin év eleje óta sem sikerült javítani? Azt tudom, hogy az NNK kapacitása elég kevéske, ők napi 800-1000 tesztet tudtak csinálni tavasszal. Az ennél magasabb számok nyilván a kórházak, magánlaborok stb. számaival együtt jöttek ki.
Egyébként ma rekordteszt volt 7. 500 fölött. Ha felelősen cselekedett a kormany, napi 15.000-et a maganlaborokkal együtt simán lehetne hozni. Mivel nem lesz leállás, sztem a tesztelésnek nagyobb jelentősége van mint tavasszal. Ki kell szűrni a tünetmentes szuperterjesztőket.

Lásd dunaujvárosi hokicsapat, ahol a többség fertőzött. Ez is csak ugy derült ki, hogy többen megbetegedtek, utána jottek elő a tünetmenresek, akiknek ha a harmada terjesztő is, akkor gondot okoz, mert az idősek, betegek nem fognak könnyen a vírusnak ellenállni.
Nagyon nagy az egyéni felelősség!!!