Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 569
10 266
113
Minden korházi beteg tesztelve van!!!

Aham, de van sürgősséggel felvett beteg (legalább a betegek 1/2-3/4-e) 5 napig benn fekszik egy sima osztályon COVID-19-el míg megjön az eredmény. Mondjuk lehet, hogy a mihozzánk kirendelt PCR labor kirívó lassú és kivételként nem dolgozik a hétvégén.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
No comment. (a számokat illetően, az kezeletlenség az exponenciális terjedéshez vezetett) Elmagyaráztam már az utóbbi hetekben mi fog történni, ennek a gyakorlati megvalósulását lehet látni. Van aki látta előre. (és vannak akik bíztak a "sorsban" "szerencsében" és/vagy Istenben - mindegyik nagy hiba volt, de én modtam időben... :rolleyes: ) A "számla" meg majd jön hamarosan egy hónap múlva, bazinagy területek lezárásával, és hatalmas gazdasági károkkal. (a tesztelőrendszer duplázása és a csillagokig emelkedő teszt szám az első súlyos tétel a "szálában", mert mindennek az árát fizetni kell, a felelősök balfaxságáét is !!!) És / vagy az ellátórendszer iszonyatosan megemelkedő költségei is jönnek majd hamarosan. De vannak okostojások, akik úgy gondolták "nem lesz baj, mee' tavasszal sem lett"... Most meg mégis baj lett, és "a xart már nem lehet visszalapátolni a lóba, KÉÉSŐŐ !! :rolleyes::eek: Természetesen a folytatás sem lesz jobb. (késő bánat eb gondolat - "késő most már mindent újra átgondolni, elkésett a cselekvés..." Az István a király után szabadon a helyzethez igazítva) Amúgy sokkal jobb a vírus mint gondoltam, én csak a jövőhét végére vártam a teljes elszabadulását. A lakosság félelme fog csak határt szabni neki, nem a hivatalos "védekezés". (az most gagyi lett)
3350912_kesz.png
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette: a tavaszi kijárási korlátozások nem térnek vissza, az összes iskolát nem zárják be, az ország működését próbálják fenntartani. Svédországban a kezdetektől ezt a megoldást követték, igaz járványügyi szempontok alapján. Az ottani kormány bízott abban, hogy az ország gazdasága jobban teljesít, a nyájimmunitás kialakulása pedig megelőz egy második hullámot. Magyarország májusban már elindult ebbe az irányba, de kérdés, hogy meddig ússzuk meg annyi haláleset nélkül, mint a svédek, és az ország nyitott gazdasága mennyire áll talpra, ha szabadon vásárolhatunk.
Orbán Viktor a gazdaságot mentené, de megégetheti a svéd modell
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 569
10 266
113
Példa: 80 éves tüdőgyulladás, 2 PCR teszt COVID kizárásra 60k. Mennyit is finanszíroz a TB erre a betegségre? Mekkora része ennek a SARS COV2 teszt?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
Nem tudom ti mennyire gondoltátok virulensnek, de én úgy emlékszem, hogy akkor R: 2.5-ről még szó sem volt, ma meg már hol van az is...

A közvetett-közvetlen tapasztalatom miatt gondolom ezt, amit az említett ismerősöm kapcsán írtam.
Na meg pl. az 1986-os influenzajárvány alapján, amit kikerestem:
"A járvány 10 hete alatt összesen 1.388.942 megbetegedést jelentettek be, azaz az ország lakosságának 13,0%-a betegedett meg, illetve fordult orvoshoz ezen idő alatt influenzára jellemző klinikai tünetekkel."
..
Itt vajon mekkora lehetett az "R" érték, ha ~10 hét alatt ~1,4 millió magyart megfertőzhetett??
..
Egyébként most megint inkább arra hajlok, hogy ez mesterségesen lett megalkotva. Száraz augusztusi és indiánnyaras időben, jobb immunrendszerű populációban erősebb terjedés, mint tavasszal, influenzának kedvezőbb időben egy "legyengült" társadalomban? Nem logikus! Íme:
..
koronamagyar200912egy-397166.png
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Köszi mégegyszer.
Meddig őrzi meg egyébként?
Nem-tudom, szerintem évekig. Ha kicsit belerázódsz gyorsan és nagyon átláthatóan lehet vele publikálni. Ha van türelmed, kereshetsz olyan ingyenes online képszerkesztős rajzolós oldalt, ahogy átlátszó kiemeléssel tudod megjelölni a lényeges szövegrészeket, az sokkal jobb egyszerűbb és gyorsabb egy egyszerű rajzolóprogramban a bekeretezésnél és aláhúzásoknál. Vannak ingyenes a gépre telepíthető rajzprogramok is, azok biztos hogy tudnak ilyneket, csak meg kell tanulni használni őket. De ha találsz online ilyen ingyenes szerkesztőt ami tudja, akkor küldjed pivátba a linkjét, mert kéne megint pár oldalhoz használnom ilyet. Nem akarok most a nagy programokkal bíbelődni, de az is van a gépemen, csak nem használtam vagy 4 éve.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
az 1986-os influenzajárvány alapján, amit kikerestem:
Meg van a története az influenza legyőzésének, de nem tudom miért életszerűbb neked egy régi influenza járványhoz hasonlítani ezt a pandémiát. Ne hagyd ki a mortalitást sem, mert az a lényeg. Mondjuk kezdem azt gondolni, hogy mindegy mit ír neked az ember, te már rég eldöntötted, hogy ...nem akarsz bioelem lenni a mátrixban. :hadonaszos:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 420
113
te már rég eldöntötted, hogy ...nem akarsz bioelem lenni a mátrixban. :hadonaszos:

:) Na ez nagyon tetszett! Igen, valóban nem akarok az lenni, és egyre kevésbé tetszik az a sz@r, ami körülvesz! És igen, szívesen lépnék át, emelkednék fel egy magasabb létezési síkra. Kinőttem a páncélt, kényelmetlen már, szorít. Tisztább, igazabb világra vágyok! :D

Meg van a története az influenza legyőzésének, de nem tudom miért életszerűbb neked egy régi influenza járványhoz hasonlítani ezt a pandémiát. Ne hagyd ki a mortalitást sem, mert az a lényeg.

Mi mással tudnám összevetni, mint múltbeli megtörténésekkel? Egy influenza ágens ez is!
Nem hagyom ki a mortalitást sem, de mi van, ha ez már évtizedekig itt lesz? Belegondoltál, hogy milyen "életet" szánnak ezzel az embereknek?
És miért ne lenne/lehetne így?
..
Az összes többi influenza vírus is JELEN VAN, oltás ide vagy oda!!
Te jobban tudod ezt mint én! Ezért van szezononként újra és újra!
..
Egy szétcseszett világban földönfutóként, munkanélküliként Neked sem egy koronavírus-influenza lesz a fő gondod!

..
(Na kimentem a kertbe a napfényre dolgozni, gyűjteni egy kis vitamint!) :rolleyes:
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
100+ fajta oltás mellett? Sok sikert kívánok a vírusnak! :)

Én emellett azért bízom abban is, hogy egyre hatékonyabb terápia is rendelkezésre áll majd, és a lélegeztetőgép + imádkozás kombón elérhető lesz más is az egyszerű halandók számára, ha véletlenül mégsem tünetmentes lesz szegény. És minél később kapja meg valaki, annál nagyobb esélye van rá, hogy lesz valami megoldás számára.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én emellett azért bízom abban is, hogy egyre hatékonyabb terápia is rendelkezésre áll majd, és a lélegeztetőgép + imádkozás kombón elérhető lesz más is az egyszerű halandók számára, ha véletlenül mégsem tünetmentes lesz szegény. És minél később kapja meg valaki, annál nagyobb esélye van rá, hogy lesz valami megoldás számára.
Úgy emlékszem legkésőbb jövő tavasszal több oltás tesztjei is befejeződnek, de van egy-kettő ami még annál is hamarabb piacra kerülhet. Ezzel egy gyógyszerfejlesztés sem tud versenyezni. Ha bejön az oltás, akkor már nem fognak rá gyógyszert fejleszteni, mert nem érné meg, illetve a teszteket sem tudnák végigvinni. Viszont ha szezonálisan vagy néhány évente újra járványt okozna, akkor az más eset lenne.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Úgy emlékszem legkésőbb jövő tavasszal több oltás tesztjei is befejeződnek, de van egy-kettő ami még annál is hamarabb piacra kerülhet. Ezzel egy gyógyszerfejlesztés sem tud versenyezni. Ha bejön az oltás, akkor már nem fognak rá gyógyszert fejleszteni, mert nem érné meg, illetve a teszteket sem tudnák végigvinni. Viszont ha szezonálisan vagy néhány évente újra járványt okozna, akkor az más eset lenne.

Egyelőre azt mondják, hogy időről időre újra kell oltani az embert, mert elveszíti az antitesteket, ezt valószínűleg sokan nem fogják bevállalni, úgyhogy fog kelleni valami használható terápia szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Fix árrés ? 30 000-75 000Ft-ig van teszt ! Más országban ingyenes , itt ne legyen de mondjuk 5000 Ft legyen a plafon . Mellesleg a vicc az , hogy tudjunk egy betegségről egyáltalán tesztelgetni kell mert ha nem lenne teszt lófaxt se tudnánk róla mert úgy uszkve 90-95%-ban tünetmentes !

Lölőt ne féltsd baktassak ha ő ezen nem keres !

A hullahegyek eddig se nagyon voltak és mielőtt példát hoznál jusson eszedbe a WHO direktívája miszerint tilos boncolni ! A Szlovákok megtették és érdekes módon az ő módszerüket átvetítve hozzánk itt is lenne max 50-60 tényleges Covid áldozat !

Ma Magyarországon nagyobb az esélye egy közlekedési balesetnek mint annak , hogy Covidba megbetegedjünk és nem akarják megszüntetni a közlekedést !

Látszik nem értesz hozzá. Igen fix árrés van. De megint jobban tudod mindenki másnál. Rettentően fárasztó összeesküvés hívő vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Látszik nem értesz hozzá. Igen fix árrés van. De megint jobban tudod mindenki másnál. Rettentően fárasztó összeesküvés hívő vagy.

A gyártó megad egy árat a többi szereplő meg fix árréssel dolgozik. Az állam meg ha támogatja önmagának okoz veszteséget. (A NEAK egészségügyi alapjából (41% járulékbefizetésből 57% költségvetési támogatásból és 2% egyéb bevételből áll) ebből finanszírozzák a TB-t. És ez a rendszer nem bír el ekkora plusz költségeket.)

Elvileg lesz valami külön támogatási kerete, de tessék a külföldi gyártóknak írni megkérdezni/számonkérni, nem a fórum olvasóit idegesíteni a blődségekkel.
Ha írsz a gyártóknak és válaszolnak az még érdekes is lehet még kíváncsi is vagyok mit válaszolnak, de az információ nélküli agymenéseid fárasztóak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Látszik nem értesz hozzá. Igen fix árrés van. De megint jobban tudod mindenki másnál. Rettentően fárasztó összeesküvés hívő vagy.


Most mondjam hasonló stílusban , hogy te meg azt hiszed mindenki hülye csak te vagy helikopter (meg a hívők ) . Mutass erre a ténymegállapításodra valami rendeletet mert addig mindaz amit állítasz csak szájkarate ! Azért azt ne kelljen már bekajálnom , hogy mondjuk mindenhol minimál árrés van a PCR teszt piacon ? Járok magán klinikákra szinte kizárom , hogy minimál programon vannak !
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3