Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
amugy most olvasom, nalunk szerbiaban a hireket..

kiderult hogy nem jol szamitotak a halottakat juliusig (vagy nem is akartak bemondani szerintem)..es rafoktak az informatikusokra hogy azok miatt van a hiba mert nem jol irtak ossze a szamokat a szamitogepbe.

alitolag a valsagstab egyik orvosa szerint 3x tobb halott volt (csak nem ertettem ugy komplet szerbiarol van szo vagy csak belgradrol).

amugy nem ertem ezt a keves beteget a lelegeztetogepen nalatok, nalunk a csucson, napi 500-600 betegnel volt 90-110 a gepen..meg 6 halotnal naponta mar cirkusz volt a mediaban.
Sztem nálunk most az emelt tesztek miatt nagyon sok tünetmentes bekerül a fertőzöttek táborában. 2 napja ezer fölött az új fertőzőttek száma, de a kórházi esetek csökkenek.Illetve az idősek nagyon elővigyázatosak, viszonylag sikerült őket továbbra is szeparálni. Maszkhasználat zárt térben és sztem a BCG oltás is játszik, hogy nem annyira súlyosak a szövődmények.

Talán az orvosi kezelések, a beszerzett kínai gyógyszerek is hatásosak. Ez mind tipp, de erre gondolok.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 335
20 773
113
Én értem,hogy a politikai beállítottság eleve kizárja bizonyos sajtóorgánumok hitelességét:):):).
Nem vagyunk egyformák:).
Amikor egy forrásról már sokszorosan kiderült, hogy jó vastagon hazudott, politikai irányultság alapján, akkor a tárgyilagosságot kedvelők vajon miért nem tudják alapnak tekinteni a friss híreknél?
 
W

Wilson

Guest
Amikor egy forrásról már sokszorosan kiderült, hogy jó vastagon hazudott, politikai irányultság alapján, akkor a tárgyilagosságot kedvelők vajon miért nem tudják alapnak tekinteni a friss híreknél?

Nézd én máshogy látom ezt a dolgot de nem érdemes elmerulnunk a belpol mocsarában ennek kapcsán,én elfogadom,hogy mindenkinek más a "vallása":).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ez a "hír" ugye nem tartozik az álhír/rémhír terjesztés büntető jógi kategóriába?Meg a terjesztő e sem büntethető?

Erre csak azt tudom mondani, hogy számbeli eltérés ugyan van a OT -nek is dolgozó szegedi matematikus csoport matematikai modelleredményei és az amerikai modell eredményei között, de ez sajnos nem szignifikáns különbség, és mindkettő modell hasonlóan kedvezőtlen trendeket jelez előre, amennyiben nem történnek hathatós járványügyi lépések. Viszont mi itt a fórumon csak ezt a publikus modellt tudjuk megnézni, elemezni, stb.!
Ettől még lehet morogni, hogy ez mekkora "álhír", de ezeket a széles közönség számára nem publikus eredményeket a hazai virológusok, a járványügy és az OT is ismeri; nem volt véletlen az amit Dr. Jakab Ferenc mondott pár napja, és az sem amiről a miniszterelnök beszélt kb. 1 hete, hogy mire is kell felkészülni a várható betegszámok és halálozások tekintetében az elkövetkező hónapokban. Ezek szerint ők is rémhírterjesztők lennének? Ezt erősen kétlem, de mivel most első a gazdaság, így sajnos kedvezőtlen halálozási mutatókra kell felkészülnünk tetszik vagy sem!
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
amugy most olvasom, nalunk szerbiaban a hireket..

kiderult hogy nem jol szamitotak a halottakat juliusig (vagy nem is akartak bemondani szerintem)..es rafoktak az informatikusokra hogy azok miatt van a hiba mert nem jol irtak ossze a szamokat a szamitogepbe.

alitolag a valsagstab egyik orvosa szerint 3x tobb halott volt (csak nem ertettem ugy komplet szerbiarol van szo vagy csak belgradrol).

amugy nem ertem ezt a keves beteget a lelegeztetogepen nalatok, nalunk a csucson, napi 500-600 betegnel volt 90-110 a gepen..meg 6 halotnal naponta mar cirkusz volt a mediaban.
Valahogy mindenhol ez derült ki (Szlotákia pl.), és mégis, most is CSAK MO csinálja szarul - főleg a magyar ellenzéki bohócok és portáljaik szerint.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Valahogy mindenhol ez derült ki (Szlotákia pl.), és mégis, most is CSAK MO csinálja szarul - főleg a magyar ellenzéki bohócok és portáljaik szerint.


A Szlovák esetet kifejthetnéd mert tudomásom szerint semmi nem derült ki azon kívül , hogy ők boncolás alapján nem pedig ránézésre regisztráltak !
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
29717 fertőzött (+1086)
704 kórházban (-36)
43 lélegeztetőgépen (-4)
22081 aktív eset (+597)
6824 gyógyult (+475)
812 elhunyt (+14)
751217 mintavétel (+11174)
22749 hatósági házi karanténban (-157)
zzr408qo52evb2t4wmon.png
30575 fertőzött (+858)
685 kórházban (-19)
42 lélegeztetőgépen (-1)
21879(?) aktív eset (-202)
7470 gyógyult (+646)
822 elhunyt (+10)
759174 mintavétel (+7957)
19923 hatósági házi karanténban (-2826)
j0yj73wcmmkkc2y8soff.png
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Valahol azt olvastam ( persze nem találom. :() hogy Hollandiában is korrigàltàk a koronahalottak számát felfelé olyan 40%-al.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
30575 fertőzött (+858)
685 kórházban (-19)
42 lélegeztetőgépen (-1)
21879(?) aktív eset (-202)
7470 gyógyult (+646)
822 elhunyt (+10)
759174 mintavétel (+7957)
19923 hatósági házi karanténban (-2826)
j0yj73wcmmkkc2y8soff.png
Ami a statisztika karanténban számait illeti csak emlékeztetek, hogy abban benne van mindenki, aki az elmúlt 10 napban Magyarországra hazautazott magyar - feleségem testvére ma jött haza, ki is nyalta a piros lapot az ajtóra, meg rakott mellé egy xanaxpapírt, amiben leírja, hogy sem nem beteg, sem nincs pozitív tesztje, sem nincs kimutatott kontaktusa, de az előírás az előírás. (kb a tíz nap le is megy mire meglenne a teszteredmény)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kik a magyar maszkellenes és járványtagadó mozgalom vezetői? Mik lehetnek a motivációik; vajon őszintén elhiszik, hogy háttérhatalmi átverés az egész járvány, vagy egyszerűen jó üzlet ez nekik? Miért nem kezdett velük semmit jó ideig a Facebook, ami a fő kommunikációs és toborzó felületük (és ami elvileg elkötelezett a járvány körüli dezinformáció visszaszorításában)? Miért nem kezd velük semmit az orvosi kamara - holott ezek az emberek a doktori címük tekintélyét kihasználva, orvosként, gyógyszerészként terjesztenek veszélyes tévhiteket? És főként: miért nem kezd velük semmit a kormány, ami tavasszal külön törvényt is hozott a járvánnyal kapcsolatos rémhírek terjesztőinek szigorú megbüntetésére?
Miért érinthetetlenek a járványtagadó orvos-celebek?

Bekövetkezett a magyarországi járványügyi folyamatokban az, amire a hazai kutatók előre figyelmeztettek. Szinte napra pontosan. Egész egyszerűen olyan terjedési tempót vett fel idehaza a koronavírus az elmúlt hetekben, hogy nem lehetett meggátolni azt, hogy eljusson a veszélyeztetett csoportokhoz. De mégis mit lehet ebből tanulni?
A szemünk előtt valósul meg az ijesztő koronavírus-jelenség Magyarországon