Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Az ne zavarjon, hogy kolléga, aki életében nem járt kollégiumban, fogalma sincs az ott lakók általános viszonyairól, és amúgy se nagyon van képben a dologban szavaival ellentétben, én nem azt mondtam, hogy nincs vidéken net, hanem, hogy q kollégisták 90-95% számára a hazaköltözés mocsok nagy szívás. Mert egy 20 nmes lukban élnek, mert nincs nagyon pénzük, meg ilyenek.
Mivel én sem értettem egyet veled és megszólítva érzem magam, válaszolók neked én.
Tehát írásaidból úgy látom te kolis voltál nemrégiben mint tanuló. Mivel a fiatalabbik fiam szintén kolis volt még a tavasszal, így van valami rálátásom, hogy ki milyen egzisztenciális szinten kerül be a koliba. Amit te írsz, hogy szociális helyzet miatt kap valaki kollégiumi elhelyezést az egy nagy hülyeség!!! Mint szülő, nagyobb rálátásom van erre mint egy diáknak. Az meg hab a tortán, hogy a (q) gondolom KURVÁT akartál írni? A kollégista diákok 90-95% nem KURVA!!! Az pedig, hogy 20m2-es lukban élnének a szülői házban az meg nonszensz!!! Csak gondolj arra milyen szűk helyen fogantál! Oszt jónapot, hogy vidékiesen szóljak.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.

Jobbulást!

Házi praktika (csak saját felelősségre):
Egy megtisztított fekete retket ki kell fúrni kúposan és egy pohár fölé tenni, majd néhány evőkanál mézet bele csorgatni a furaton át a pohárba.
A lecsorgott mézbe egy két gerezd összetört fokhagymát kell tenni. Ezt hagyjuk pihenni picit.
Ezt kell megenni reggel éhgyomorra. Rettentő rossz (!), de hátha használ ez ellen is.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.


Jobbulást Aranyapám ! A teádat ne felejtsd el fertőtleníteni ! 4dl tea + 1 dl HP (ha lehet tiszta szilva) !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Jobbulást!

Házi praktika (csak saját felelősségre):
Egy megtisztított fekete retket ki kell fúrni kúposan és egy pohár fölé tenni, majd néhány evőkanál mézet bele csorgatni a furaton át a pohárba.
A lecsorgott mézbe egy két gerezd összetört fokhagymát kell tenni. Ezt hagyjuk pihenni picit.
Ezt kell megenni reggel éhgyomorra. Rettentő rossz (!), de hátha használ ez ellen is.

Asszony megállás nélkül pumpálja belém a mindenféle ilyen izéket. :D Lehet ezért akart annyira fekete retket? :rolleyes:

Jobbulást Aranyapám ! A teádat ne felejtsd el fertőtleníteni ! 4dl tea + 1 dl HP (ha lehet tiszta szilva) !

A tea megvan, de sajnos a hp-val aktuálisan nem élhetek, csak nézhetem egy darabig. :oops:

Kösz a jókívánságokat. Asszem talán nem döglök bele.:)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Asszony megállás nélkül pumpálja belém a mindenféle ilyen izéket. :D Lehet ezért akart annyira fekete retket? :rolleyes:



A tea megvan, de sajnos a hp-val aktuálisan nem élhetek, csak nézhetem egy darabig. :oops:

Kösz a jókívánságokat. Asszem talán nem döglök bele.:)

...csak semmi rohanás azzal a "döglődéssel", meg említeném "Azt" a Palit, "A" Pató-t: "...Ej ráérünk arra még!"



Még:
A legjobb védekezés, a(z ellen)támadás: D-vitamin. tea, korsóval, ha meggyógyultál rummal is mehet. 1-2 óránként séta, kis torna.


Én 2x25 mikrogrammot nyomok naponta: alig tudom levágni a körmöm, olyan erősen nő! :eek:

...,de azt mondta a házidoki. hogy az a jó jele. Megtartom! :) A gyógyszer(adagot) is, meg a dokit is.


Gyógyulást!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
...csak semmi rohanás azzal a "döglődéssel", meg említeném "Azt" a Palit, "A" Pató-t: "...Ej ráérünk arra még!"



Még:
A legjobb védekezés, a(z ellen)támadás: D-vitamin. tea, korsóval, ha meggyógyultál rummal is mehet. 1-2 óránként séta, kis torna.


Én 2x25 mikrogrammot nyomok naponta: alig tudom levágni a körmöm, olyan erősen nő! :eek:

...,de azt mondta a házidoki. hogy az a jó jele. Megtartom! :) A gyógyszer(adagot) is, meg a dokit is.


Gyógyulást!

Köszönöm. :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2020/11/09/orosz_vakcina_korhazak_szijjarto/
"Napokon belül az orosz kórházakba kerül a koronavírus elleni vakcina
Ezen a héten kerül először ipari mennyiségben Covid-19 elleni vakcina az orosz kórházakba – közölte Mihail Murasko egészségügyi miniszter az új koronavírusos fertőzés elleni harc koordinációs tanácsának hétfői elnökségi videokonferenciáján. Elmondta, hogy a Generium gyógyszergyár gyártótelepeiről megkezdte a Szputnyik V vakcina szállítását az egészségügyi intézményekbe – adta hírül az MTI.
Ezek az első szállítmányok, amelyek száma gyakorlatilag napról napra növekszik – állította a miniszter...
...Eközben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter arról számolt be Facebookon vezetett karanténnaplójában, hogy konstruktív egyeztetések zajlottak az Orosz Egészségügyi Minisztériummal és az Orosz Közvetlen Befektetési Alappal. Kiemelte, hogy a konkrét kutatási és gyártási paraméterektől függ az esetleges magyarországi gyártás megindítása és kapacitása.
Mint közölte, a döntésekhez szükséges szakmai anyagokat az orosz fél rövidesen rendelkezésre bocsátja.
"



 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
158
272
63
No kedves fórumtársak. Azthiszem elkaptam ezt a vackot. Harmadik napja enyhe láz, szédülés és egy órája megszűntek a szagok és az ízek is. Csak ha atomtöményen beleszagolok egy illóolajos tubusba, akkor érzek egy pillanatra valami távoli illatmaradékot. Szóval azt mindenki örömére kipipálhatom hogy van olyan dolog aminek ilyen tünete van. képes vagyok alapszinten létezni, de az enyhe láz ellenére olyan érzés a lêt mintha durva lázam lenne.
Jobbulást kívánok! A fiamnak talán ez is segített, amikor 2 hete szintén elkapta : https://agroforum.hu/blog/haz-taj/c...goldas-minden-amit-tudni-erdemes-a-novenyrol/
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.

Izomfájdalmat érzel-e?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nekem pár napja rázza a hideg a hátam ,lázam nincs izlés szaglás minden meg van mégis olyan beteg gyenge megfázottnak érzem magam .torkom kapart egy kicsit az elején de már az is elmúlt .Néha úgy érzem hogy egész nap tudnák aludni :oops:
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Dolgozni is járok még meg az edzés is megy gond nélkül de utána bukta .Juniusban itt hol voltam lázzal hasmenéssel ami 4! napig tartott abból 3 nap hidegrázás .Az lehetett Korona?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Nekem pár napja rázza a hideg a hátam ,lázam nincs izlés szaglás minden meg van mégis olyan beteg gyenge megfázottnak érzem magam .torkom kapart egy kicsit az elején de már az is elmúlt .Néha úgy érzem hogy egész nap tudnák aludni :oops:

Ez lehet enyhe lefolyású, de lehet más is. A júniusid meg inkább hányós vírus, még mindig megy az is és az pár napos lefolyású.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
este 8 és hajnal 5 óra között kijárási tilalom lesz, kivétel csak a munkába járás, és rendkívüli esetekben lehetséges;
Ha jól értelmezem, a kijárási tilalom a Mikulásra nem vonatkozik.
93d1c98cba8b3f06a4ae2fd0c12c2657.png


...lehet rá kellene kérdezni, csak hogy biztosan tudjuk. :)
 
W

Wilson

Guest
Ha jól értelmezem, a kijárási tilalom a Mikulásra nem vonatkozik.
93d1c98cba8b3f06a4ae2fd0c12c2657.png


...lehet rá kellene kérdezni, csak hogy biztosan tudjuk. :)

Idén a Mikulást Putyin küldi (Most intézte Szijjártó a karanténban:)),most fogják a Mikulást megküldeni egy ampulla Sputnyik V-l:),úgy,hogy nem kell parázni idén is jön a Mikulás:)