Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
És a horgászok? Ők már smafu?..
A horgász nem tartja a lakásban az élő halát.
Ha meg otthon tartja akváriumban, ha az rosszul van ritkán fossa és hánnya össze a szőnyeget.
Ha a kutyád rosszul van, mindegy mennyi vagy milyen az idő, le fogod vinni, mert jobban jársz :D
Nem a kutya fogja feltakarítani. Neki mindegy hova jön ki.

Akkor te az orosz vakcinát választod?
Az orosz vakcinát leteszteljük és licenszben fogjuk gyártani. Innentől jobban megbízom benne, mint Bill "4 éve mindenkit be akarok oltani és ez megoldást jelent majd a föld túlnépesedési és túlfogyasztási problémáira" Gates szérumában. :p
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 628
5 381
113
Az orosz vakcinát leteszteljük és licenszben fogjuk gyártani. Innentől jobban megbízom benne, mint Bill "4 éve mindenkit be akarok oltani és ez megoldást jelent majd a föld túlnépesedési és túlfogyasztási problémáira" Gates szérumában. :p
Ha most kezdjük el tesztelni, akkor abból mikor lesz beadható oltás? Úgy tudom, hogy mindegyik vakcinából két oltás kell, 3 - 4 hét különbséggel. Ezután pedig szerintem van valamennyi várakozási idő, hogy lássuk, van-e valami nem kívánatos mellékhatás. Laikusként azt mondom, minimum a második oltás után legalább 1 hónapot várnák emiatt. Ha az oroszok decemberben szállítanak pár ezer darabot, akkor legkorábban február végére lesz teszt eredmény. A Pfizer vakcináját áprilisban kezdték tesztelni több országban, és még nincs engedélye. Egyébként úgy tudom, hogy az egyik gyár ami már jelenleg is gyártja, Belgiumban van.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A szombathelyi Markusovszky Kórházban naponta 5-9 ember hal meg koronavírus miatt - mondta keddi sajtótájékoztatóján a város polgármestere, Nemény András. Az ugytudjuk.hu tudósítása szerint a kórházban jelenleg 180 covidos beteget ápolnak. Lélegeztetőből ugyan van 32 darab, de ebből csak 17-et tudnak működtetni szakemberhiány miatt. Több, a lélegeztetőgépekhez értő orvost ugyanis átvezényeltek Győrbe, ami egyébként az elmúlt két hétben a legfertőzöttebb megye volt az országban. (Hogy a győri kórházban is nagy a baj, arról nemrég írt kétségbeesett üzenetet egy ott dolgozó orvos.)

Nemény azt mondta, hogy azt szeretné elérni, hogy a szombathelyi orvosok visszatérhessenek a városba. A kórházban leállították a szakrendeléseket is, Kásler intézkedését követve pedig az ágyak negyven százalékát átalakítják a fertőzött betegek fogadására.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha csak néhány kutyás meg zsaru lófrál az utcán nehezebb elkapni a covidot, mintha a brigáddal a kocsma előtt cigizel.

Ja csak most kutyasétáltatás közben fognak csomóan cigizni meg sörözni a köztéri padoknál. Ezzel csomóan vissza fognak élni. Nem az a baj ha egyedül kutyát sétáltat valaki, mert az nem terjeszti, de ha összeverődnek és a kutyák lesznek az alibi, akkor ott vagyunk, hogy nem történt semmi érdemleges korlátozás. Ettől tartok, mert te is tudod milyenek az emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha most kezdjük el tesztelni, akkor abból mikor lesz beadható oltás? Úgy tudom, hogy mindegyik vakcinából két oltás kell, 3 - 4 hét különbséggel. Ezután pedig szerintem van valamennyi várakozási idő, hogy lássuk, van-e valami nem kívánatos mellékhatás. Laikusként azt mondom, minimum a második oltás után legalább 1 hónapot várnák emiatt. Ha az oroszok decemberben szállítanak pár ezer darabot, akkor legkorábban február végére lesz teszt eredmény. A Pfizer vakcináját áprilisban kezdték tesztelni több országban, és még nincs engedélye. Egyébként úgy tudom, hogy az egyik gyár ami már jelenleg is gyártja, Belgiumban van.

Tavasz, de ez is van ütemtervben. Ez a fázis 3 teszt már ami nálunk is zajlik meg sok más országban egy időben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem hülye ötlet felmenteni őket. Persze így népszerűbb lesz....


Van kutyád ? Szoktad sétáltatni ? Ott ki a fenét fertőzöl meg ? Annak a szerencsétlen jószágnak meg nem tudod megmagyarázni , hogy 8 évig lelehetett menni kakilni/pisilni holnaptól meg nem lehet ! Nem humánusabb hanem népszerűbb mi ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ja csak most kutyasétáltatás közben fognak csomóan cigizni meg sörözni a köztéri padoknál. Ezzel csomóan vissza fognak élni. Nem az a baj ha egyedül kutyát sétáltat valaki, mert az nem terjeszti, de ha összeverődnek és a kutyák lesznek az alibi, akkor ott vagyunk, hogy nem történt semmi érdemleges korlátozás. Ettől tartok, mert te is tudod milyenek az emberek.


Na azokat kell megmázsálni de rendesen ! A kutya sétáltatás ne legyen bandázás !
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Van kutyád ? Szoktad sétáltatni ? Ott ki a fenét fertőzöl meg ? Annak a szerencsétlen jószágnak meg nem tudod megmagyarázni , hogy 8 évig lelehetett menni kakilni/pisilni holnaptól meg nem lehet ! Nem humánusabb hanem népszerűbb mi ?

Én a visszaélésekről beszélek. És szerintem nem humánus kutyát lakásban tartani. Itt kezdődik az egész. Tudom sokan az ágyban is alszanak még a német juhásszal is. Na de kikutatták sem az embernek sem a kutyának nem jó ez.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Na azokat kell megmázsálni de rendesen ! A kutya sétáltatás ne legyen bandázás !

De az lesz, mert az ember az már csak ilyen. Az állat meg beleszokna 3-4 nap alatt, abba hogy most nem este 10-kor hanem 7-kor megy le vagy reggel 6-kor. Hidd el a falusi kutyák is tudnak sok mindenhez alkalmaszkodni a városiaknak is menne.
Ami meg a szöveg volt, hogy 4 óránként le kell vinni sétálni, most komolyan ki viszi 4 óránként sétálni meg üríteni? Máskor is napi max 2x viszi, de inkább 1x. Az akkora kamu volt, hogy csoda nem szakadt rájuk a plafon.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/gazdasag/2020/11/10/indul_a_vakcina_turizmus_amerikaban/
Indul a vakcinaturizmus: a dubajozás új értelmet nyerhet
Külföldön hamarabb lett vakcina Covid ellen, így irányba állhatnak azok, akik már nagyon beadatnák maguknak...
...Az USA-ban nincs jelenleg elérhető, engedélyezett Covid elleni védőoltás, és, mondjuk úgy, jelenleg nincs is igazán jó előrejelzés arra, hogy mikor lesz. Van ugyan néhány ígéretes próbálkozás, az engedélyezés azonban körülményes és lassú az országban.
Az USA gyógyszerfelügyeleti hatósága, az FDA nem a rugalmasságáról híres, és nemrég maguk a gyártók jelentették be, hogy nem sietik el az új oltások engedélyeztetését. Van azonban az USA-n kívül eső, már engedélyezett és beadható védőoltás, például Oroszországban augusztus 11., Kínában pedig augusztus 24. óta. Ráadásul mindkét ország agresszíven igyekszik meghódítani a külföldi piacokat is.
A dubajozás fogalma új értelmet nyerhet
Az egyik tekintélyes orvosi szaklap, a Lancet Respiratory Medicine közleménye szerint az Egyesült Arab Emirátusok, Szaud-Arábia, Fülöp Szigetek, illetve Brazília és India is jelezte érdeklődését az orosz vakcina iránt. Ehhez hasonlóan Tyler Cowen, a Bloomberg News elemzője szerint a kínai vakcina is hamarosan elérhetővé válik az Emirátusokban, tehát egy jómódú amerikai üzletember fontolóra veheti, hogy egy dubaji üzleti út, esetleg üdülés keretében a Covid ellen is beoltassa magát. Az összefüggés persze nem bizonyított, mindenesetre több amerikai iroda egyre nagyobb választékban és javuló feltételekkel kínálja a dubaji utakat..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
A szombathelyi Markusovszky Kórházban naponta 5-9 ember hal meg koronavírus miatt - mondta keddi sajtótájékoztatóján a város polgármestere, Nemény András. Az ugytudjuk.hu tudósítása szerint a kórházban jelenleg 180 covidos beteget ápolnak. Lélegeztetőből ugyan van 32 darab, de ebből csak 17-et tudnak működtetni szakemberhiány miatt. Több, a lélegeztetőgépekhez értő orvost ugyanis átvezényeltek Győrbe, ami egyébként az elmúlt két hétben a legfertőzöttebb megye volt az országban. (Hogy a győri kórházban is nagy a baj, arról nemrég írt kétségbeesett üzenetet egy ott dolgozó orvos.)

Nemény azt mondta, hogy azt szeretné elérni, hogy a szombathelyi orvosok visszatérhessenek a városba. A kórházban leállították a szakrendeléseket is, Kásler intézkedését követve pedig az ágyak negyven százalékát átalakítják a fertőzött betegek fogadására.
Fenntartasokkal kezelendo. Nemeny komcsi, valoszinuleg sirtak neki az atvezenyelt dokihaverok hogy hianyzik nekik Szombathely.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Újabb szabályok. OV
Kiderült: az új rendeletekben éjféltől kötelezővé teszi közterületeken is a maszkviselést a kormány, mint ahogy Európa sok országában is ez a helyzet.

Az EU-ból 50-100 ezer vakcina jön decemberben, ezen kívül más vakcináról is tárgyalnak” – mondta a miniszterelnök. „Tömeges szállítás az EU-ból áprilisban lesz, de máshonnan jöhet előbb is” – mondta az orosz, kínai és izraeli tárgyalásokra utalva, ami saját elmondása szerint „több munkaórámat elviszi”.

„Lesz egy részleges megkönnyebbülés december vége, január környékén, és egy felszabadulás áprilisban” – összegzett.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
158
272
63
https://index.hu/gazdasag/2020/11/10/indul_a_vakcina_turizmus_amerikaban/
Indul a vakcinaturizmus: a dubajozás új értelmet nyerhet
Külföldön hamarabb lett vakcina Covid ellen, így irányba állhatnak azok, akik már nagyon beadatnák maguknak...
...Az USA-ban nincs jelenleg elérhető, engedélyezett Covid elleni védőoltás, és, mondjuk úgy, jelenleg nincs is igazán jó előrejelzés arra, hogy mikor lesz. Van ugyan néhány ígéretes próbálkozás, az engedélyezés azonban körülményes és lassú az országban.
Az USA gyógyszerfelügyeleti hatósága, az FDA nem a rugalmasságáról híres, és nemrég maguk a gyártók jelentették be, hogy nem sietik el az új oltások engedélyeztetését. Van azonban az USA-n kívül eső, már engedélyezett és beadható védőoltás, például Oroszországban augusztus 11., Kínában pedig augusztus 24. óta. Ráadásul mindkét ország agresszíven igyekszik meghódítani a külföldi piacokat is.
A dubajozás fogalma új értelmet nyerhet
Az egyik tekintélyes orvosi szaklap, a Lancet Respiratory Medicine közleménye szerint az Egyesült Arab Emirátusok, Szaud-Arábia, Fülöp Szigetek, illetve Brazília és India is jelezte érdeklődését az orosz vakcina iránt. Ehhez hasonlóan Tyler Cowen, a Bloomberg News elemzője szerint a kínai vakcina is hamarosan elérhetővé válik az Emirátusokban, tehát egy jómódú amerikai üzletember fontolóra veheti, hogy egy dubaji üzleti út, esetleg üdülés keretében a Covid ellen is beoltassa magát. Az összefüggés persze nem bizonyított, mindenesetre több amerikai iroda egyre nagyobb választékban és javuló feltételekkel kínálja a dubaji utakat..."
És a cikk végén:
"Felmerül a kérdés: jönni fognak hozzánk is? Szijjártó Péter külügyminiszter ugyanis nemrég jelentette be, hogy Magyarországra az orosz és a kínai vakcinából is érkezik majd, előreláthatólag akár már decemberben. Ennek fényében nem kizárt, hogy Magyarország így kerül majd vissza az orvosi turizmus térképére."
Ha nem is az USA-ból, de NYE-ból tuti, amíg náluk nem lesz elérhető amerikai/angol fejlesztésű oltás
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na most megy el Orbán a qrva anyjába ! Közterületen kötelező maszk használat ? Normális ? Ha egyedül vagyok is hordjam ? Ez buzi ráment a hatalom már tényleg az agyára ! Eddig meghajoltam ezután szopjon le ! EZ AZ IGAZI FASZSÁG ! A tesóm egész nap kötelezően hordja (eladó) délben már úgy fáj a feje majd meg bolondul , leveszi egy félórára és elmúlik ! Na ezek után mondja valaki , hogy nem káros !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Én a visszaélésekről beszélek. És szerintem nem humánus kutyát lakásban tartani. Itt kezdődik az egész. Tudom sokan az ágyban is alszanak még a német juhásszal is. Na de kikutatták sem az embernek sem a kutyának nem jó ez.
El kell altatni oket, ugysincs semmi hasznuk. Lakasban nem normalis dolog allatot tartani.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Újabb szabályok. OV
Kiderült: az új rendeletekben éjféltől kötelezővé teszi közterületeken is a maszkviselést a kormány, mint ahogy Európa sok országában is ez a helyzet.

Az EU-ból 50-100 ezer vakcina jön decemberben, ezen kívül más vakcináról is tárgyalnak” – mondta a miniszterelnök. „Tömeges szállítás az EU-ból áprilisban lesz, de máshonnan jöhet előbb is” – mondta az orosz, kínai és izraeli tárgyalásokra utalva, ami saját elmondása szerint „több munkaórámat elviszi”.

„Lesz egy részleges megkönnyebbülés december vége, január környékén, és egy felszabadulás áprilisban” – összegzett.
Meg a vegen visszajon unnepnek aprilis 4.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Na most megy el Orbán a qrva anyjába ! Közterületen kötelező maszk használat ? Normális ? Ha egyedül vagyok is hordjam ? Ez buzi ráment a hatalom már tényleg az agyára ! Eddig meghajoltam ezután szopjon le ! EZ AZ IGAZI FASZSÁG ! A tesóm egész nap kötelezően hordja (eladó) délben már úgy fáj a feje majd meg bolondul , leveszi egy félórára és elmúlik ! Na ezek után mondja valaki , hogy nem káros !
Nem káros! :)
Semmi para. Nem fázik az orrod.:p

Én már vártam. Ezzel így 2-3 hét alatt le lehet csökkenteni az esetszámot. Az a tét, hogy az összes bolt ( kivéve élelmiszer ) be lesz-e csukva, mint Nyugaton több helyen. Ezt el kell kerülni, mert az odabasz a GDP-nek. Ehhez képest a kötelező utcaii maszkhasználat semmi. Ezek a lehetőségek.

Nyugodj meg, tényleg nem gáz. Hónapok óta így élek, sőt már tavasszal is ez volt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Na ezek után mondja valaki , hogy nem káros !
Nem káros.
A gumis maszkokat használja mindenki, pedig az csak rövidebb beavatkozásokhoz használatos, mert a gumírozott pánt húzza a fület és idővel fejfájást okoz. A megkötősökkel nincs ilyen baj(, csak azokban meg nem lehet olyan szabadon mozogni). A gumisat is át lehet úgy alakítani - pl.egy szalaggal - hogy ne a fület terhelje.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Na most megy el Orbán a qrva anyjába ! Közterületen kötelező maszk használat ? Normális ? Ha egyedül vagyok is hordjam ? Ez buzi ráment a hatalom már tényleg az agyára ! Eddig meghajoltam ezután szopjon le ! EZ AZ IGAZI FASZSÁG ! A tesóm egész nap kötelezően hordja (eladó) délben már úgy fáj a feje majd meg bolondul , leveszi egy félórára és elmúlik ! Na ezek után mondja valaki , hogy nem káros !

Európa felében így van. Pedig ott nem Orbán az úr. Ez most nem saját találmánya, hanem nyugati minta.
Nem tudom jártál-e nagyobb városban nappal gyalog. Ahol nem 4m széles a járda hanem 1m ott is sokszor egy 500m-es szakaszon vagy 20-an mennek el 1m belül egymás mellett. Városokban nem hülyeség ez. Persze egy 10.000-es városban vagy egy 200 fős faluban nincs létjogosultsága, de az összes megyeszékhelyen, és azokon kívül vagy még 2 tucat városban igenis van jogosultsága.
Te sem mész közterületen egész nap, max napi 1 órát ha átlagos emberek közé tartozol. Annyira nem fog megváltozni az életed.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na ma eltöltöttem egy délutánt az exkollégáimmal, szóval friss infók a frontvonalból:
A laborgépek kezdenek leállni, a kisebb laborok már nem bírják, de már a lászló laborban is napi szintűek a meghibásodások.
A betegszám emiatt lassan stagnálni kezd, sőt várható, hogy csökkenést fog mutatni.
Sajnos ez csak a tesztkapacitás végét jelzi nem a valóságot.
Jelenleg PCR teszten a háziorvosi minták fele!!! (Ebben benne van az exkaváror balesetes is) pozitív.
Jelenleg ennyit tudtam meg, ez alapján személy szerint azt mondom vagy hagyjuk a francba, vagy sokkal komolyabb intézkedések kellenek