Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igen, az embereket nem védheted meg önmaguktól. De magadat vagy a családod más felelőtlenségétől???
Hány száz vagy ezer ember halála ér fel azzal, hogy tudjak étteremben enni, kicsit gyúrjunk, menjen az esti bulika. Valszeg nem ők lennének az áldozatok, hanem akit megfertőznek. Az őszi halálozási statisztikákban már látható lesz a Covid, bár a többség számára nem meggyőző, ahhoz Vuhant kell a saját bőrükön megérezni. De csak hogy felfogják ezt, az túl nagy ár lenne.

Mindenesetre, no comment.
Amikor az eladók ilyen látványosan xarnak a maszkviselésre. A szakácsokról ne is mondjak semmit...
https://www.origo.hu/itthon/galeria/20201113-maszk-nelkuli-eladok-galeria.html

Ezzel együtt úgy gondolom, ha az egészségügy bírja nem lesz zárás, főleg gazdasági okokból.

Az európai társadalom pedig levizsgázott. Ebből is látszik nem a demokrácia a leghatékonyabb államszervezési eszköz, túl nagy az ego, kevés a felelősségérzet.
Egy kis autokrácia senkinek sem árt, de a vírusnak igen. Lásd Kína, ahol eddig nincs második hullám.
Ez így mind igaz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Mielőbbi gyógyulást!

Vigyázz magadra! Kitartást!!!!

Kössz srácok!
Igazából már egész héten nem dolgoztam. Elbarikádoztam magam, ahogy kell! :D
Szaglásom majdnem teljesen elveszett, s ez úgy érdekes, hogy szinte egyáltalán
nem folyik az orrom és nem is folyt. Gyengeséget nem érzek, pár napja volt kis lázam.
Érdekes "bőrérzetem" volt viszont hét elején, olyan mint egy nyári, túlzásba vitt napozást követően.
Sok fokhagyma, tea szegfűszeggel, meg jó fehérbor!
:hadonaszos:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Kössz srácok!
Igazából már egész héten nem dolgoztam. Elbarikádoztam magam, ahogy kell! :D
Szaglásom majdnem teljesen elveszett, s ez úgy érdekes, hogy szinte egyáltalán
nem folyik az orrom és nem is folyt. Gyengeséget nem érzek, pár napja volt kis lázam.
Érdekes "bőrérzetem" volt viszont hét elején, olyan mint egy nyári, túlzásba vitt napozást követően.
Sok fokhagyma, tea szegfűszeggel, meg jó fehérbor!
:hadonaszos:

Hol szedted fel?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Ötletem sincs.
Ha most húzni akarnám a többieket, bemondanám, hogy a maszktól kaptam el. :D
Én ugye nem vagyok annyira precíz és akkurátus maszkviselő, mint egyesek itt.
..
Viccet félretéve, passz. Talán egy étterem, vagy pub. Ott esélyes, hogy be tudtam vinni.
Környezetemben (család, kollégák) nem nyalták be!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ne már!
:D
..
Most legyen ez az első nap, hogy nem iszok!?
Izland ellen betekertem 3 üveg sört (a B-vitamin miatt:rolleyes:), meg előtte egy fél üveg móri ezerjót!
..
(Sok folyadék kell a sok C-vitamin beszedése miatt) :D
Nem szeretek rossz hírt közölni. Mindig attól félek, hogy így összeomlanak. :D

Jó lesz az a citromos-mézes tea meg a limonádé, ilyesmik. Pár napot ki lehet húzni azokkal is. Állítólag. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 774
113
Ötletem sincs.
Ha most húzni akarnám a többieket, bemondanám, hogy a maszktól kaptam el. :D
Én ugye nem vagyok annyira precíz és akkurátus maszkviselő, mint egyesek itt.
..
Viccet félretéve, passz. Talán egy étterem, vagy pub. Ott esélyes, hogy be tudtam vinni.
Környezetemben (család, kollégák) nem nyalták be!
Én már rájöttem kitől kaptad el, de tudunk titkot tartani. :D
Dukai Regina is elkapta a koronavírust
f-m99FdkDSTPQGzzmD-7_8ccBk47EIsYhJboPF8s139ZsvOWSVfOw0zVfkh2ZHqv3fb79kJBy_jTLrAyIskFT9r8-aEDlEfQQkR7Iwt9
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Kössz srácok!
Igazából már egész héten nem dolgoztam. Elbarikádoztam magam, ahogy kell! :D
Szaglásom majdnem teljesen elveszett, s ez úgy érdekes, hogy szinte egyáltalán
nem folyik az orrom és nem is folyt. Gyengeséget nem érzek, pár napja volt kis lázam.
Érdekes "bőrérzetem" volt viszont hét elején, olyan mint egy nyári, túlzásba vitt napozást követően.
Sok fokhagyma, tea szegfűszeggel, meg jó fehérbor!
:hadonaszos:

Hmmm...egyre többször olvasom ezt az érzékeny bőr tünetet! Kollégámat is "megőrítette".
Jobbulást!

(Ui: van a tesztelésnek alsó korhatára? Gyerek 2 napja lázas és fáj a feje,az ügyeletes orvost meg inkább hagyjuk...)
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az egészségügyis dolgozokon kívül mind kinek adjanak 1 hét fizeteltlen hetet. Senki nem dogolne bele. En tavasszal voltam itthon 2 hetet egész évben se szabi semmi.faxom ki van már :hadonaszos:a szabadtéri edzés is hülyeség hogy megengedett. Jól kiizzadva a hidegen levegőt venni nagyon jót tesz a légutakat :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/ext...enyel-az-egyik-koronavirus-oltoanyag-8953547/
"Extrém hideg körülményeket igényel az egyik koronavírus-oltóanyag...
...A Pfizer ígéretesnek tartott, a koronavírus elleni hadba állításra váró vakcináját egészen extrém körülmények között, mínusz 70 Celsius-fokon kell szállítani és tárolni, speciális dobozokban. Mindez azt jelenti, hogy nemcsak a vakcinák logisztikai elosztása, de a pontosan temperált hőmérséklet is nagy feladat elé állíthatja az államokat...
...A probléma tehát jelentős technológiai beruházásokkal elméletileg áthidalható, ám fontos kérdésként merülhet fel, hogy a helyi gyógyszertárak miként tudnák biztosítani a megfelelő tárolási körülményeket. Hozzáértők szerint sok múlhat a vakcina gyors terítésén is...
....Ezekben a napokban nagy reményeket fűznek az orosz Szputnyik–V vakcinájához is, amely a fejlesztők szerint 92 százalékos hatékonysággal működik. Ez a készítmény az Euractiv.com korábbi információi szerint mindössze mínusz 18 fokos hűtést igényel (ilyen hőmérsékleten tartják általában a mélyhűtött élelmiszert is), így a kevésbé problematikus hűtési lánc miatt lehetséges, hogy lépéselőnybe kerül a Pfizer oltóanyagával szemben. Az orosz vakcina mellett több másik, kísérleti stádiumban lévő szer sem igényel extrém alacsony hőmérsékletet, így a Johnson & Johnson, a Sanofi–GSK és az AstraZeneca kísérleti vakcinái sem.
A WHO szerint a jelenlegi helyzetben égetően sürgős a használható és hatásos oltóanyag előállítása, ám a Pfizer és a BioNTech készítményeivel kapcsolatban – amelyek most a legígéretesebbnek tűnnek – még meg kell várni a tömeges tapasztalati adatokat.
Az Európai Bizottság szerdán engedélyezte annak a szerződésnek a megkötését, amely akár 300 millió adag oltóanyag beszerzését is lehetővé teszi ettől a két vállalattól.
"


Azért nyilvánvalóan nem mindegy, hogy esetleg a körzeti orvosi rendelőben is megoldható-e az oltás, vagy csak "kiemelt oltóhelyeken", külön erre a célra beruházás, örült logisztika, és szigorúan csak időpontra...esetlegesen megyénként csak pár helyen.