Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
sz
Ha rosszabbodik, akkor nem szabad megvárni azt a pontot amikor már fullad és pánikol.
Addig mehetnek a láz- és fájdalomcsillapítók, vitaminok, forró kamilla tea, kedvenc sorozat letöltve, de ne feküdjön túl sokat a hátán, stb. Te is elkaptad?

Szinte elkerülhetetlen ha az elmúlt héten találkoztak egymással, vagy csak a kilincseket megfogták egymás után akkor azt úgy kell kezelni, hogy elkapta. Ha az egy háztartásban élők közül valaki pozitív, akkor mindenki karanténba kerül, mert 95%nál is több az esélye, hogy átfertőzik egymást.

Jobbulást mindenkinek!
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mikor szükséges mentőt hívni?

Egyes tünetek jelzik, hogy önnek azonnali segítségre van szüksége. Hívja a mentőket a 112-es számon, ha az alábbi tünetek bármelyikét tapasztalja:

- súlyos, vagy fokozódó nehézlégzés, fulladás (pihegés, légszomj, kékes ajkak, sápadtság)
- súlyos, vagy fokozódó mellkasi vagy felhasi fájdalom
- hirtelen megjelenő, súlyos, vagy fokozódó erős fájdalom
- ájulás, eszméletvesztés
- hirtelen jelentkező erőteljes szédülés, vagy hirtelen fellépő látászavar, vagy beszédzavar
- súlyos, hirtelen megjelenő végtagi ügyetlenség, mozgászavar, bénulás
- környezet által észlelt, zavarodottság, zavartság
- vérköpés vagy vérhányás, vagy csillapíthatatlan vérzés
- tartósan fennálló, egyre fokozódó hányás vagy hasmenés

https://semmelweis.hu/koronavirus/files/2020/11/COVID-19-betegtajekoztato-2020-11-26.pdf
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 684
113
Ha rosszabbodik, akkor nem szabad megvárni azt a pontot amikor már fullad és pánikol.
Addig mehetnek a láz- és fájdalomcsillapítók, vitaminok, forró kamilla tea, kedvenc sorozat letöltve, de ne feküdjön túl sokat a hátán, stb. Te is elkaptad?
Biztos, nálam MOST minimális enyhe tünetek (napi 1 köhögés, torkom fáj), de amit érez, azon én tavaly decemberben már átestem, ill. volt egy hasonló egy hónapja. Annyi különbséggel, hogy nálam nem volt szaglásvesztés, nála elkezdődött. A fánkot és lekvárt még érezte, de már mondta vmi nem az igazi. Háta fájt tegnap, ez elmúlt, most a láz is lefelé ment, 37,2, de ennyi és köhög, orra folyik. Meg ugye az a pár nyilallás mellkas, szív tegnap este óta. De ennyi. Csak szedett szívre és pajzsmirigyre is gyogyót, ezért necces most minden. Reméljük nem lesz gáz!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 684
113
@jurgenbauer
Jobbulást a feleségednek! Vigyázzatok egymásra! Valszeg végigmegy az egész családon...:(
Az a szerencse, hogy amikor jött a hír a kliensekről a hír, hogy megfertőződtek először öten, szerda estére tízen, már csütörtökön nem mentünk be. A lányomnak cukros a padtársa, a fiamnak pedig egy olyan anyuka fia, aki autoimmun, ezerszeresen veszélyeztetett.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 684
113
sz


Szinte elkerülhetetlen ha az elmúlt héten találkoztak egymással, vagy csak a kilincseket megfogták egymás után akkor azt úgy kell kezelni, hogy elkapta. Ha az egy háztartásban élők közül valaki pozitív, akkor mindenki karanténba kerül, mert 95%nál is több az esélye, hogy átfertőzik egymást.

Jobbulást mindenkinek!
Ez természetes. Ha nincs kórház is két hétig itthon maradunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Nalunk a fital kollega egy hete otthon van, elotte ket hetig betegen dolgozott, szerintem a foniasszonytol kapta el mert o meg nagyon rottyon volt, egy egy napot hianyzott is, de azert csak vegig dolgozta ezt a harom hetet. Most o mar szerintem jobban van, az izerzekelese meg a szaglasa is visszajott,a ferjenek is. Mult hetvegen nekem is minden sotlan volt meg teaskanallal vigan eszegettem fel uveg eros pistat. De csak ennyi meg kis kohoges, de az mar vagy ket honapja. Na most az ifju kollegat tesztelni fogjak. Ha covidos akkor talan megemlit engem is, kontaktnak, igy talan egy idore vegre otthon lehetek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nalunk a fital kollega egy hete otthon van, elotte ket hetig betegen dolgozott, szerintem a foniasszonytol kapta el mert o meg nagyon rottyon volt, egy egy napot hianyzott is, de azert csak vegig dolgozta ezt a harom hetet. Most o mar szerintem jobban van, az izerzekelese meg a szaglasa is visszajott,a ferjenek is. Mult hetvegen nekem is minden sotlan volt meg teaskanallal vigan eszegettem fel uveg eros pistat. De csak ennyi meg kis kohoges, de az mar vagy ket honapja. Na most az ifju kollegat tesztelni fogjak. Ha covidos akkor talan megemlit engem is, kontaktnak, igy talan egy idore vegre otthon lehetek.
hogy a francba bir vki betegen menni dolgozni?

nalunk is olvasok ilyesmit.

a munkaadok is ilyenkor kretenek, zavarnak dolgoztatni egy embert az helyet hogy hazakuldenek nehogy megfertozon meg vkit, aztan meg egy egesz csapat nelkul maradnak. hat nagyon megeri ugy a biznisz,

etol a nagy szaladastol meg penzrohanastol ugylatszik sok embernek elment az esze is,
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 833
113
Biztos, nálam MOST minimális enyhe tünetek (napi 1 köhögés, torkom fáj), de amit érez, azon én tavaly decemberben már átestem, ill. volt egy hasonló egy hónapja. Annyi különbséggel, hogy nálam nem volt szaglásvesztés, nála elkezdődött. A fánkot és lekvárt még érezte, de már mondta vmi nem az igazi. Háta fájt tegnap, ez elmúlt, most a láz is lefelé ment, 37,2, de ennyi és köhög, orra folyik. Meg ugye az a pár nyilallás mellkas, szív tegnap este óta. De ennyi. Csak szedett szívre és pajzsmirigyre is gyogyót, ezért necces most minden. Reméljük nem lesz gáz!

Jobbulást neki!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
211527 fertőzött (+6819)
7590 kórházban (+54)
672 lélegeztetőgépen (+28)
151218 aktív eset (+5047)
55637 gyógyult (+1616)
4672 elhunyt (+156)
1639076 mintavétel (+16311)
50227 hatósági házi karanténban (-915)
a16281724b94c4f9122473eb509c9d9d.jpg

Hatósági házi karanténban már csak az van, aki külföldről tért haza?
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Hatósági házi karanténban már csak az van, aki külföldről tért haza?

Már nem tudnak mindenkit házi karanténozni aki kontakt. A pozitív teszttel rendelkezők karantént kell tartsanak, de ezt nem tudják ellenőrizni 130.000-nél is több aktív betegnél. Azokat mind elrendelik önkéntes karanténba, és reménykedik mindenki, hogy be is tartják. Egyszerűen ellenőrzésre nincs a hatóságnak elég állománya.
A hatósági karanténosokat tudják leellenőrizni és kész.
A külföldről bejöttek kapnak karantént, meg aki bizonyítottan beteg, de ennél többre nem futja. Van ahol már a biztos betegeket sem tudják ellenőrizni, hogy valóban otthon vannak-e. Így az önkéntes karantént erőltetik inkább.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 630
113
Mostanában előfordul, hogyha huzamosabb ideig van az utcán rajtam maszk (mondjuk Pesten séta közben) akkor olyan egy óra után teljesen eldugul az orrom és mintha érezném az arcüregemen, hogy létezne (tudom hülyén hangzik de valami ilyesmi). Mondjuk Fatertól örököltem egy tisztességes orrsövényferdülést az igaz, de eddig nem volt ilyesmi problémám. Miután leveszem a maszkot szinte azonnal orrom helyreáll és minden rendben. Nem tudom mitől van de érdekes.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Biztos, nálam MOST minimális enyhe tünetek (napi 1 köhögés, torkom fáj), de amit érez, azon én tavaly decemberben már átestem, ill. volt egy hasonló egy hónapja. Annyi különbséggel, hogy nálam nem volt szaglásvesztés, nála elkezdődött. A fánkot és lekvárt még érezte, de már mondta vmi nem az igazi. Háta fájt tegnap, ez elmúlt, most a láz is lefelé ment, 37,2, de ennyi és köhög, orra folyik. Meg ugye az a pár nyilallás mellkas, szív tegnap este óta. De ennyi. Csak szedett szívre és pajzsmirigyre is gyogyót, ezért necces most minden. Reméljük nem lesz gáz!
Jobbulást kívánok!