Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
A legutóbbi kutatások szerint emlékeim szerint a tünetek megjelenését követően legfeljebb 9 napig fertőznek a betegek. Gondolom ezért állapították meg sok országban, így Magyarországon is a 10 napot végül a karantén idejének.
Szerintem amíg tüneteid vannak, addig fertőzöl is.

A 10 nap a lappangási idő.Ha kapcsolatba kerültél egy beteggel, akkor 10 nap karantén. Ha ez alatt nem jelentkeznek nálad a tünetek, akkor nem kaptad el. Én úgy tudom, hogy a tünetek elmúlta után néhány nappal mehetsz emberek közé.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 267
113
Az osztrák köztv-ben az oltás kockázatairól beszélnek:
Rohadt "viccesnek" tartom, hogy sokan a vírust, ami napi százas nagyságrendben viszi el a legyengült időseket nem tartják veszélyesnek, de az oltást, ami immunitást ad a vírus ellen, extrém körülmények között valóban lehet kockázata, nah attól rettegnek. Bár ugye arról még nem hallottunk, hogy vki az oltástól halt volna meg. Nincsenek tömegek kórházban a próbaoltások után. A vírus viszont folyamatosan túlterheli az eü. rendszert.

Azt nem értem, mire jó ennyire meghajlítani a valóságot és mesevilágban élni???
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Rohadt "viccesnek" tartom, hogy sokan a vírust, ami napi százas nagyságrendben viszi el a legyengült időseket nem tartják veszélyesnek, de az oltást, ami immunitást ad a vírus ellen, extrém körülmények között valóban lehet kockázata, nah attól rettegnek. Bár ugye arról még nem hallottunk, hogy vki az oltástól halt volna meg. Nincsenek tömegek kórházban a próbaoltások után. A vírus viszont folyamatosan túlterheli az eü. rendszert.

Azt nem értem, mire jó ennyire meghajlítani a valóságot és mesevilágban élni???

nem beszelve hogy a gyogyszerek is amit egyesek reklamaltak itt csodaszerkent, lehet ugyan olyan, vagy meg veszelyesebb is a oltastol.
meg ha legegyszerubb fajdalomcsillapitott is veszel, ott a cetli a dobozban a lehetseges mellekhatasoktol.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and Wilson

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Vírus szkeptikusoknak: A fülüknél fogva, hogy az orruk a padlót dörzsölje, hogy lássák a valóságot, vonszolnám be az összeset azokba az épületekbe ( s nem egy, összesen 8 ágyas részlegbe, mint a járvány előtt volt), ahol a lélegeztetőgépeken vannak a betegek, meg azokhoz a kijáratokhoz, ahol a halottakat szállítják el.

Én konkrétan a gödényt is 2 hét COVID-osztályon ágytál takarításra és hullacipelésre ítéltem volna...
De itt a fórumon is van 1-2 nick, akiknek kijárna 2 hét önkénteskedés egy COVID osztályon.
 
W

Wilson

Guest
Rohadt "viccesnek" tartom, hogy sokan a vírust, ami napi százas nagyságrendben viszi el a legyengült időseket nem tartják veszélyesnek, de az oltást, ami immunitást ad a vírus ellen, extrém körülmények között valóban lehet kockázata, nah attól rettegnek. Bár ugye arról még nem hallottunk, hogy vki az oltástól halt volna meg. Nincsenek tömegek kórházban a próbaoltások után. A vírus viszont folyamatosan túlterheli az eü. rendszert.

Azt nem értem, mire jó ennyire meghajlítani a valóságot és mesevilágban élni???

Erre nincs logikus ésszerű magyarázat sok embernél ez érzelmi kérdés másoknál pedig valamilyen korábbi oltással kapcsolatos rossz tapasztalat miatt alakult ki az oltással kapcsolatos ellenérzés.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
283870 fertőzött (+3470)
7667 kórházban (+21)
605 lélegeztetőgépen (-1)
194194 aktív eset (+1511)
82546 gyógyult (+1794)
7130 elhunyt (+165)
2382632 mintavétel (+101877)
43966 hatósági házi karanténban (-3520)
951e0d4361a9ad95357b1726da1d6fef.png
285763 fertőzött (+1893)
7845 kórházban (+178)
597 lélegeztetőgépen (-8)
195411 aktív eset (+1217)
83115 gyógyult (+569)
7237 elhunyt (+107)
2393535 mintavétel (+10903)
42752 hatósági házi karanténban (-1214)
24ecb83e01b54d00780701e081ecd0c7.png
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Szerintem amíg tüneteid vannak, addig fertőzöl is.

A 10 nap a lappangási idő.Ha kapcsolatba kerültél egy beteggel, akkor 10 nap karantén. Ha ez alatt nem jelentkeznek nálad a tünetek, akkor nem kaptad el. Én úgy tudom, hogy a tünetek elmúlta után néhány nappal mehetsz emberek közé.

A Lancetben írták ezt, de amúgy egyetértek, hogy amíg tünetek vannak, addig maradjon otthon gyógyulgatni a beteg, ne lófráljon.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
A Lancetben írták ezt, de amúgy egyetértek, hogy amíg tünetek vannak, addig maradjon otthon gyógyulgatni a beteg, ne lófráljon.
Nekem furcsa lenne, ha valakinek még aktív tünetei vannak, és már nem fertőz. De persze lehet hogy tényleg így van, csak vizsgálatok nélkül hogyan állapítod meg, hogy mikortól nem fertőz. Sokkal biztonságosabb azt mondani, hogy amíg tüneteid vannak, maradj otthon.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Nekem furcsa lenne, ha valakinek még aktív tünetei vannak, és már nem fertőz. De persze lehet hogy tényleg így van, csak vizsgálatok nélkül hogyan állapítod meg, hogy mikortól nem fertőz. Sokkal biztonságosabb azt mondani, hogy amíg tüneteid vannak, maradj otthon.

Persze, egyértelmű. Meg amúgy a beteg számára is az a jobb gyógyulási szempontból, ha otthon van békében.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 730
113
285763 fertőzött (+1893)
7845 kórházban (+178)
597 lélegeztetőgépen (-8)
195411 aktív eset (+1217)
83115 gyógyult (+569)
7237 elhunyt (+107)
2393535 mintavétel (+10903)
42752 hatósági házi karanténban (-1214)
24ecb83e01b54d00780701e081ecd0c7.png
Szia @zeal !

Jól látom, hogy a két térkép ugyanaz?
Szeretem nézni szűkebb hazámban is a változásokat és feltűnt!

Köszi a folyamatos mindennapi munkádat!
Nagy segítség! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
Rohadt "viccesnek" tartom, hogy sokan a vírust, ami napi százas nagyságrendben viszi el a legyengült időseket nem tartják veszélyesnek, de az oltást, ami immunitást ad a vírus ellen, extrém körülmények között valóban lehet kockázata, nah attól rettegnek. Bár ugye arról még nem hallottunk, hogy vki az oltástól halt volna meg. Nincsenek tömegek kórházban a próbaoltások után. A vírus viszont folyamatosan túlterheli az eü. rendszert.

Azt nem értem, mire jó ennyire meghajlítani a valóságot és mesevilágban élni???
Ez így nem igaz, hallottunk. Sajnos többet is mint kellett volna. Pont ezért írtam, ha Gődényt elvitték, qkkor talán a többi rémhírterjesztőt (aka teljes sajtó) is el kéne. (Pl)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ez így nem igaz, hallottunk. Sajnos többet is mint kellett volna. Pont ezért írtam, ha Gődényt elvitték, qkkor talán a többi rémhírterjesztőt (aka teljes sajtó) is el kéne. (Pl)

Az mondjuk elég jól jött Gődénynek, hogy elvitték.. nem másnap kezdte el reklámozni a könyvét ? Jól jött gondolom a PR..
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Gyerekek? Akkor erre is jó a kikísérletezett vakcina?
Univerzálisra sikeredett, vagy mi van? Jó minden ágensére? o_O
..
"A rapidly spreading strain of the coronavirus has been identified in England, adding more than 1,000 cases to the UK’s total count, the health secretary said, after confirming London is entering the top tier of Covid-19 measures. The new variant has been located in southeastern England, Matt Hancock revealed on Monday, saying that scientists at Porton Down, the country’s secretive military and public health research facility, had been analysing the new form of the virus. “Initial analysis suggests that this variant is growing faster than the existing variants,” Hancock told MPs in the House of Commons."
https://www.rt.com/uk/509651-covid-mutation-uk-virus/

Mutációk mindig vannak. De amíg nem változik az antitesteket befolyásoló mértékben az a tüske fehérje, amit az amerikai mRNS oltásokban az mRNS, illetve az orosz, angol, stb... vektor vakcináknál a vektor vírussal bejuttatott génszakasz kódol és amit a sejtekkel gyártatnak, hogy arra ugorjon rá az immunrendszer, addig az immunitás megmarad a különböző mutációkkal szemben. Az a kérdés, hogy a tüske fehérjét mennyire érinti az adott mutáció.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and milagro
T

Törölt tag 4082

Guest
Mutációk mindig vannak. De amíg nem változik az antitesteket befolyásoló mértékben az a tüske fehérje, amit az amerikai mRNS oltásokban az mRNS, illetve az orosz, angol, stb... vektor vakcináknál a vektor vírussal bejuttatott génszakasz kódol és amit a sejtekkel gyártatnak, hogy arra ugorjon rá az immunrendszer, addig az immunitás megmarad a különböző mutációkkal szemben. Az a kérdés, hogy a tüske fehérjét mennyire érinti az adott mutáció.
Jelen tudásunk szerint gyqkorlatilag semennyire. Eddig minden változat spikeja elég hasonló volt. Nyilván ez változhat