Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://www.origo.hu/itthon/20201214-operativ-torzs-tajekoztato-2020-december-14.html
"... A tömeges tesztelés harmadik hetén a közigazgatásban dolgozókat tesztelték, azokat, akik szoros kontaktusban dolgoztak az ügyfelekkel – mondta György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs hétfői online tájékoztatóján. Hozzátette, a harmadik héten 62 213 mintavételre került sor, a tesztek 1,97 százaléka pozitivitást mutatott. ..."
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
"kórházi statisztikákban hány olyan van benne mint te is azaz most nem indokolt de megelőzendő a rosszat így bent vagy ?" .. és hány olyan nincs bent egyéb betegségekkel, akiknak bent lenne a helye de most nincs számára hely, mert pillanatnyilag csakis a Covid+ beteg elhelyezése a fontos:( majd a túlhalálozások év végi statisztikájában külön ki fogom számolni ezt a mennyiséget is..lehet, lesz meglepetés:mad:

"Vajon ha sima influenza lenne most a porondon be kellett e volna menned és a házi orvosod látogatott volna , hogy miképp vagy "....aha, hát persze:cool: amikor tavaly nyáron súlyos tüdőgyulladásom volt, (így utólag minden Covid tünettel) kaptam valami lórúgás antibiotikumot (minenféle tesztelgetés vizsgálgatás nélkül) hasraütésre, azt kész.:( mert akkor az volt a normál ügymenet ugyebár.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
A se nem orvos, se nem szakértő Bill Gates terve az emberiség tönkretételére:

Attól függetlenül, hogy kikiáltják főellenségnek, úgy fog történni, ahogy mondta. Egyszerűen azért, mert 4-6 hónapig nem lesz annyi ember beoltva, és akkor a világ szegényebb részei még nem kaptak segítséget. Lokálisan (értsd: bizonyos országokban, régiókban - pl. EU) a jövő év közepéig valószínűleg már a régebben megszokotthoz közelíthet majd az élet, de amíg a világ szegényebb részein tartja magát a járvány, addig az azokra a helyekre való utazást, illetve az onnan való áruforgalmat korlátozni, illetve szűrni fogják, ez biztos. Tehát globálisan a "normális" még valóban messze van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 267
113
Sokat fikáztam, de úgy tűnik, mégiscsak a Pfizerrel kezdődik az oltás. 100.000 - 200.000 db jöhet december végén. Az egészségügyben kezdenek.
Mennyi idő után ad védettséget?? Vmelyik oltásra 4 hetet olvastam, nem túl szimpi...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
Sokat fikáztam, de úgy tűnik, mégiscsak a Pfizerrel kezdődik az oltás. 100.000 - 200.000 db jöhet december végén. Az egészségügyben kezdenek.
Mennyi idő után ad védettséget?? Vmelyik oltásra 4 hetet olvastam, nem túl szimpi...
Minden jelenleg szóbajöhető oltásból kettő kell, 3-4 hét különbséggel. De általában valamilyen szintű védelmet már ad az első oltás is.

Szerintem nem véletlen, hogy a nagy nyugati multi cégek készülnek el először a vakcinával. Nekik van a legtöbb pénzük, a legjobban kiépítet hátterük. Csak a legegyszerűbb példa: komoly feladat egy több ezer oldalas engedélyezési dokumentáció elkészítése az amerikai, európai, stb. hatóságok elvárásainak megfelelően. Nekik erre kiépített szervezetük van, jónéhány emberrel.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 267
113
Minden jelenleg szóbajöhető oltásból kettő kell, 3-4 hét különbséggel. De általában valamilyen szintű védelmet már ad az első oltás is.

Szerintem nem véletlen, hogy a nagy nyugati multi cégek készülnek el először a vakcinával. Nekik van a legtöbb pénzük, a legjobban kiépítet hátterük. Csak a legegyszerűbb példa: komoly feladat egy több ezer oldalas engedélyezési dokumentáció elkészítése az amerikai, európai, stb. hatóságok elvárásainak megfelelően. Nekik erre kiépített szervezetük van, jónéhány emberrel.
Közben megtaláltam a cikket a Pfizerre is igaz. 21 nap különbséggel kell kettőt beadni, aztán a 28-on már 95%-osan védett vagy. 1 dolgot nem találtam, meddig véd?? Ha csak tavaszra lesz oltás, mondjuk májusra és csak fél éves védelmet ad, akkor meggondolandó októberre halasztani az oltást.
Megmondom őszintén, gyorsabb és hosszabb távú megoldásra számítottam, így szopás lesz 2021 első fele is....
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
Közben megtaláltam a cikket a Pfizerre is igaz. 21 nap különbséggel kell kettőt beadni, aztán a 28-on már 95%-osan védett vagy. 1 dolgot nem találtam, meddig véd?? Ha csak tavaszra lesz oltás, mondjuk májusra és csak fél éves védelmet ad, akkor meggondolandó októberre halasztani az oltást.
Megmondom őszintén, gyorsabb és hosszabb távú megoldásra számítottam, így szopás lesz 2021 első fele is....
Hogy mennyi ideig ad védelmet az oltás, azt egyenlőre nem lehet tudni, mert még nem telt el elég idő a tesztek kezdete óta. Az viszont valószínű, hogy ha kaptál oltást, és mondjuk két év múlva elkapod a vírust, akkor is enyhébb lesz a lefolyása.

Komoly embertől soha nem hallottam korábbi időpontot. Mindenhol azt mondták, hogy 2020-ban kezdődik az oltás kis számban. Tömegesen meg kb. 2021 április - május. Remélhetőleg 2021 nyara már normális lesz.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Sokat fikáztam, de úgy tűnik, mégiscsak a Pfizerrel kezdődik az oltás. 100.000 - 200.000 db jöhet december végén. Az egészségügyben kezdenek.

Ha ez tényleg így megvalósul, akkor februárra lesz 100ezer oltott, védett egészségügyisünk. Vajon hányan dolgoznak az eü-ben cakkpakk? Ha nem sokkal többen, akkor februárban már a krónikusak jönnek, és addigra ez felpöröghet rendesen, mert más oltások is beérkezhetnek. Márciusban tán majd a mezei dolgozó is már sorra kerülhet. A nyár már tényleg lehet normális is akár.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 389
67 533
113
A koronavírus-járvány megfékezésére kidolgozott háromfokozatú angliai készenléti rendszer legmagasabb szintje lép életbe szerdától Londonban és néhány környező megyében, miután az utóbbi időszakban jelentősen megugrott az új fertőződések száma ezekben a térségekben. Szakértői vélemények szerint ezt egy újonnan azonosított koronavírus-változat is okozhatja, bár a vizsgálatok azt mutatják, hogy ez a variáns nem veszélyesebb a koronavírus eddig ismert típusainál.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/221971/

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire fognak megszaporodni az ezzel kapcsolatos információtömegek, jótékonyan serkentve a félelmet és az oltási kedv növekedését egy szó nélkül arról, hogy akkor ha ez úúúúj variáns, jó e ellene a kifejlesztett vakcina.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 435
11 339
113
Szokásomhoz híven csak beleolvastam az előző oldalakba.
Én múlt hétig húztam ki megbetegedés nélkül. Szerintem egész jól bírtam ahhoz képest, hogy:
- van egy nyomorult krónikus betegségem, ami nem használ az immunrendszeremnek - sem.
- az első perctől kezdve, amikor még nem is hordtunk maszkot, mert...(ezt most hagyjuk) a múlt hétig bejártam naponta többször a Covid részlegekbe, azokat szakmai/raktári anyagokkal ellátva.

Nem kérdésre: Köszönöm elég jól vagyok, az első héten azt hittem, hogy csak meghűlve vagyok, utána háromnapos szaglásvesztés, most pedig a (még) bődületes(ebb) fáradékonyság.

Vírus szkeptikusoknak: A fülüknél fogva, hogy az orruk a padlót dörzsölje, hogy lássák a valóságot, vonszolnám be az összeset azokba az épületekbe ( s nem egy, összesen 8 ágyas részlegbe, mint a járvány előtt volt), ahol a lélegeztetőgépeken vannak a betegek, meg azokhoz a kijáratokhoz, ahol a halottakat szállítják el.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Gyerekek? Akkor erre is jó a kikísérletezett vakcina?
Univerzálisra sikeredett, vagy mi van? Jó minden ágensére? o_O
..
"A rapidly spreading strain of the coronavirus has been identified in England, adding more than 1,000 cases to the UK’s total count, the health secretary said, after confirming London is entering the top tier of Covid-19 measures. The new variant has been located in southeastern England, Matt Hancock revealed on Monday, saying that scientists at Porton Down, the country’s secretive military and public health research facility, had been analysing the new form of the virus. “Initial analysis suggests that this variant is growing faster than the existing variants,” Hancock told MPs in the House of Commons."
https://www.rt.com/uk/509651-covid-mutation-uk-virus/
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Szokásomhoz híven csak beleolvastam az előző oldalakba.
Én múlt hétig húztam ki megbetegedés nélkül. Szerintem egész jól bírtam ahhoz képest, hogy:
- van egy nyomorult krónikus betegségem, ami nem használ az immunrendszeremnek - sem.
- az első perctől kezdve, amikor még nem is hordtunk maszkot, mert...(ezt most hagyjuk) a múlt hétig bejártam naponta többször a Covid részlegekbe, azokat szakmai/raktári anyagokkal ellátva.

Nem kérdésre: Köszönöm elég jól vagyok, az első héten azt hittem, hogy csak meghűlve vagyok, utána háromnapos szaglásvesztés, most pedig a (még) bődületes(ebb) fáradékonyság.

Vírus szkeptikusoknak: A fülüknél fogva, hogy az orruk a padlót dörzsölje, hogy lássák a valóságot, vonszolnám be az összeset azokba az épületekbe ( s nem egy, összesen 8 ágyas részlegbe, mint a járvány előtt volt), ahol a lélegeztetőgépeken vannak a betegek, meg azokhoz a kijáratokhoz, ahol a halottakat szállítják el.

Jobbulást kívánok! Győzni fogsz, legyőzöd!
Extrém sok nyers fokhagyma. Higítja a vért és öli a vírust!
Inhalálni is!
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 819
86 625
113
Apropó, meddig fertőz valaki? Napokig mutathat ki rns pozitivítást pl orr és garat minta, de meddig adhatjuk át? Teszt nélkül mennek sokan vissza karantént követően, ők fertőznek?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Apropó, meddig fertőz valaki? Napokig mutathat ki rns pozitivítást pl orr és garat minta, de meddig adhatjuk át? Teszt nélkül mennek sokan vissza karantént követően, ők fertőznek?

A legutóbbi kutatások szerint emlékeim szerint a tünetek megjelenését követően legfeljebb 9 napig fertőznek a betegek. Gondolom ezért állapították meg sok országban, így Magyarországon is a 10 napot végül a karantén idejének.