Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 821
86 629
113
Igen. 10 napja folyamatosan csökken a napi új esetek 7 napos mozgó átlaga. A teszt pozitivitást kicsit nehezebb korrekt módon követni, de a tömeges tesztelés heti egyszeri löketeivel korrigálva, 9 napja a teszt pozitivitás 7 napos mozgó átlaga is csökken. 5 napja folyamatosan csökken a kórházban ápoltak száma és az elmúlt 6 napból 5 napon a lélegeztetőn lévők száma is csökkent. Sőt már a halálozás 7 napos mozgó átlaga is egy hete csökkenőben volt. Most egy picit megtorpant.

Kérdés, hogy a karácsony előtti bevásárlási roham, a karácsonyi/szilveszteri rokon/barát látogatás, belföldi utazgatás és utána a visszatérés a munkába, iskolába mit fog okozni. Hagyományosan, az influenza és egyéb felső légúti vírusok esetén ez szokta igazán beindítani a terjedést, aminek a hatása január 2. - 3. hetétől szokott látványosan megmutatkozni.Ha akkor sem fog nagy erővel beindulni, akkor a 2. hullámot sikerült - egy szomorúan magas szinten, de - megfogni. Viszont az látszik, hogy ahol lazítottak az intézkedéseken, ott újra begyorsult a terjedés. Azaz tavaszig-nyárig, illetve az oltásig erre kell berendezkedni, ami most van.
Másik kérdés, hogy az egészségügy hogy fogja bírni még jó pár hónapon át a tartósan nagyon magas terhelést. Ez még a COVID lecsengés idejére is elhúzódik majd, mert ahogy csökken a COVID nyomás, jönnek a halasztott beavatkozások és előjönnek azok a panaszok, amikkel most inkább nem fordulnak orvoshoz.
Minél előbb át kellene oltani a népesség lehető legnagyobb részét, hogy azután utolérhesse magát az egészségügy, az oktatás, az emberi kapcsolatok és a gazdaságot se fogja vissza folyamatosan a járvány (Épp elég baj, hogy gazdasági válságnak járvány nélkül is van oka. Nagyon túl volt húzva pénzügyi eszközökkel a világgazdaság.)
Nekem azt mondták, cirka 4 hónap védettséget ad a Covid miután kijön belőle az ember. Nálam Dec. 1. volt a bemenet, most kedd lesz a ki. Szerintem kórházból holnap v. Kedden kivágnak. Utána jön nekem a fakeresés, karácsonyi rendcsinálás, stb. A srácok idén már nem mennek suliba. Márciusig nyugi lesz. Hátha lesz oltás is addigra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 277
113
Nekem azt mondták, cirka 4 hónap védettséget ad a Covid miután kijön belőle az ember. Nálam Dec. 1. volt a bemenet, most kedd lesz a ki. Szerintem kórházból holnap v. Kedden kivágnak. Utána jön nekem a fakeresés, karácsonyi rendcsinálás, stb. A srácok idén már nem mennek suliba. Márciusig nyugi lesz. Hátha lesz oltás is addigra.
Végül bekerültél? Tüdőgyuszi?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nekem azt mondták, cirka 4 hónap védettséget ad a Covid miután kijön belőle az ember. Nálam Dec. 1. volt a bemenet, most kedd lesz a ki. Szerintem kórházból holnap v. Kedden kivágnak. Utána jön nekem a fakeresés, karácsonyi rendcsinálás, stb. A srácok idén már nem mennek suliba. Márciusig nyugi lesz. Hátha lesz oltás is addigra.
Nincs se naptára se órája nyugi ! A szervezeted emlékezni fog rá ha újból rád találna !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 821
86 629
113
Upsz! Gyanús volt, hogy szinte teljesen eltűntél. Idekint közben zajlott az élet. Ovi "partra szállt Brüsszelben", Trump kifutott az időből, megjelent Gödényék könyve, stb. Rá sem fogsz ismerni a világra. :cool:
ui.:A kuttyot vidd el sétálni. :)
Péntek óta vagyok bent. Láz miatt. Ami nincs. Pont péntek óta. Ct volt. Kétoldali Horngyulám van. De kifelé tartok. Megfigyen tartottak bent, de majdnem beszoptam tegnap, de szerencsére nem kavart be. Úgyhogy most a cél mielőbb lelépni, nehogy egy rádnyitott ablak, felfekvés tönkretegye a karácsonyt.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Péntek óta vagyok bent. Láz miatt. Ami nincs. Pont péntek óta. Ct volt. Kétoldali Horngyulám van. De kifelé tartok. Megfigyen tartottak bent, de majdnem beszoptam tegnap, de szerencsére nem kavart be.

Jobbulást kívánok ! De ilyenkor belém bújik az ördög és kíváncsi lennék , hogy a kórházi statisztikákban hány olyan van benne mint te is azaz most nem indokolt de megelőzendő a rosszat így bent vagy ? Vajon ha sima influenza lenne most a porondon be kellett e volna menned és a házi orvosod látogatott volna , hogy miképp vagy .

Amúgy te akartál be menni vagy vittek mert nem tudták mi a szitu ?

Amúgy tényleg győztünk ! Minden téren főleg te , hogy már kifelé jössz !
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 340
113
Az orosz vakcinával az a legnagyobb baj, hogy titkolóznak. Amíg a nyugati vakcináknál folymatosan publikálják az eredményeket, az orosznál minden titkos. Emiatt nem bíznak benne sokan.

A másik probléma a mennyiség.
A Pfizer idén várhatóan 50 millió adagot tud kiszállítani, az oroszok meg kb. 2 milliót.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az orosz vakcinával az a legnagyobb baj, hogy titkolóznak. Amíg a nyugati vakcináknál folymatosan publikálják az eredményeket, az orosznál minden titkos. Emiatt nem bíznak benne sokan.

A másik probléma a mennyiség.
A Pfizer idén várhatóan 50 millió adagot tud kiszállítani, az oroszok meg kb. 2 milliót.


Ki nem bízik benne ? A nyugati gyógyszer lobbi által megvettek ? Mert a rendelés számok nem téged igazolnak ! Mondjuk nekem nem kell egyik se !
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 277
113
Én már regeltem az oltásra. Amelyiket otthon engedélyezik, azt tolom. Remélem lesz Covid-Passport, aztán amíg ti karanténoztok, nekem Hawaii, dizsi, napszemüveg.:p
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and deze75
S

Shektor11

Guest
Én már regeltem az oltásra. Amelyiket otthon engedélyezik, azt tolom. Remélem lesz Covid-Passport, aztán amíg ti karanténoztok, nekem Hawaii, dizsi, napszemüveg.:p

Nem tudom, miért akarod rákényszeríteni másokra a saját hülyeséged. Ha olyan hiper-szuper jó lesz neked az az oltás, akkor örülj neki.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 340
113
Ki nem bízik benne ? A nyugati gyógyszer lobbi által megvettek ? Mert a rendelés számok nem téged igazolnak ! Mondjuk nekem nem kell egyik se !
Aki nem a hit alapján dönt, hanem az információk alapján. Az orosz vakcina egy ismert és bevált eljárás alapján készül. Ezért érthetetlen, hogy miért kell titkolózni. Az sem segített, hogy minimális teszt után engedélyezték a vakcinát.

A rendelt mennyiségről meg csak annyit, hogy az államok a járvány elején minden lehetőséget megragadtak, mert nem lehetett tudni, hogy melyik oltás fog beválni. Az igazi mérce a ténylegesen kiszállított mennyiség lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 340
113
Nem tudom, miért akarod rákényszeríteni másokra a saját hülyeséged. Ha olyan hiper-szuper jó lesz neked az az oltás, akkor örülj neki.
Szerintem amint mindenki számára elérhető lesz az oltás, feloldanak minden korlátozást. Aztán aki nem oltatja be magát, és elkapja a vírust, az magára vessen. A nyáj immunitás az oltással is elérhető, de azzal is, ha a többség átesik a betegségen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 277
113
Szerintem amint mindenki számára elérhető lesz az oltás, feloldanak minden korlátozást. Aztán aki nem oltatja be magát, és elkapja a vírust, az magára vessen. A nyáj immunitás az oltással is elérhető, de azzal is, ha a többség átesik a betegségen.
Ezzel az a gond, hogy a többséget meghülyítették az oltásellenesek. Kamuvírus ellen meg minek? Ha mindent feloldanak a megfelelő átoltottság előtt ugyanúgy betelnek a kórházak....
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nem tudom, miért akarod rákényszeríteni másokra a saját hülyeséged. Ha olyan hiper-szuper jó lesz neked az az oltás, akkor örülj neki.
Van egy szomim, én regisztráltam a vakcinainfóra (nem igazán van baráti viszonyban az informatikai eszközökkel). Osztja véleményemet, mi szerint gyanúsak a szegről-végről sebtében (a profitmaximalizálás jegyében) összeherbelt oltások. Fél a következményektől amennyiben megkapja az oltást, azonban be van tojva hogy meghalahat a vírustól. A lényeg, szerinte legjobb lenne ha kötelezően beoltanának mindenkit, aztán ha netán bukó akkor mindenkinek. Egyébként nem rosszindulatú a csávó, csak hát rendőr volt ... :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 821
86 629
113
Jobbulást kívánok ! De ilyenkor belém bújik az ördög és kíváncsi lennék , hogy a kórházi statisztikákban hány olyan van benne mint te is azaz most nem indokolt de megelőzendő a rosszat így bent vagy ? Vajon ha sima influenza lenne most a porondon be kellett e volna menned és a házi orvosod látogatott volna , hogy miképp vagy .

Amúgy te akartál be menni vagy vittek mert nem tudták mi a szitu ?

Amúgy tényleg győztünk ! Minden téren főleg te , hogy már kifelé jössz !
László covid ambu. Bementem. Megvizsgáltak. Ct. Meggyőztek. Maradtam. Sajna 9 nap után favipiravirt és a másikat már nem lehet adni, nem hat, úgyhog most pár szteroid kivételével mast nem kapok.