Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Szóval. Lényeg a lényeg.
Mindenki kezdjen el valamilyen formában, C, D vitamint és Cinket szedni.
Ez parancs!!!
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ja és emellett, hagyja el a piát meg a cigit és az édességet (meg mindenféle szénhidrátot) is.
Ha más nem, kicsit lefogytok.

Fokhagyma!
(magas a cinktartalma)
..
Mondjuk nem annyira csajozós.
Bár, ha a vírustól jobban fél a lány... :rolleyes:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
1410 fertőzött (+100)
1197 aktív eset (+87)
118 gyógyult (+3)
99 elhunyt (+14)
33532 mintavétel (+1571)
15333 hatósági házi karanténban (-2157)
20200412megyei-bontas.jpg
Majd nézel meg csodálkozol megint nagyokat amikor másnapra törlik a képet, mert megint nem másolatról linkelted. Egyébként meg dátum sincs rajta, az is kéne még rá. ;)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Majd nézel meg csodálkozol megint nagyokat amikor másnapra törlik a képet, mert megint nem másolatról linkelted. Egyébként meg dátum sincs rajta, az is kéne még rá.
Adtam egy esélyt a lustaságnak és az origóról linkeltem. Ha ez sem jön be, akkor majd kimásolom.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
T

Törölt tag 2361

Guest
Mindegy, egy kis multivitamintól nem hiszem, hogy bajod lesz.g

az van dogivel, amikor meghalotta hogy itt is van virusos a varosba, nekem meg dolgozni kell, anyam vett egy csomo tabletatt :D

amugy meg valahol olvastam hogy ezek a mesterseges vitaminok igazabol nem sokat ernek..csak a termeszetes az igazi - sok gyumolcsot, zoldseget stb kell fogyasztani.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 096
113
Jaja, nem engedi a vírust szaporodni a sejten belül!!!
:eek:

A cink spray korrózió gátló. Sokszor alvázvédelemre használják. Tehát ha a cinket feltétlenül ebben formában szeretnéd bevinni a szervezetedbe (amit nem ajánlok), akkor ügyelj rá, hogy ne szádon, vagy orrodon keresztül vedd magadhoz, hanem az alvázad irányából. Vírus ellen nem biztos, hogy használni fog, de rozsdásodni nem fogsz odalenn.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 280
13 685
113
az van dogivel, amikor meghalotta hogy itt is van virusos a varosba, nekem meg dolgozni kell, anyam vett egy csomo tabletatt :D

amugy meg valahol olvastam hogy ezek a mesterseges vitaminok igazabol nem sokat ernek..csak a termeszetes az igazi - sok gyumolcsot, zoldseget stb kell fogyasztani.
Fogalmam sincs, de mindenképpen egyszerűbb bekapni egy-egy pirulát.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 041
4 973
113
nem lehet.

most kaptam egy zacsi csokit, pont amikor eldontottem h lefogyok picit :D


amugy nem ertem mibol van elegetek ott magyarba? itt szerbiaban pentek ota nem lehet a hazbol kimeni.

elotte mielott kitrombitaltak ezt a hosszu tiltalmat meg kiadtak a nyugdijat meg valami segelyt ugyan abban a napban. beindult a nepseg a bankokba es utana a boltokban..sorok voltak meg a kutya/macska kajas bolt elott is.. en ennyi embert itt meg soha nem lattam, nem is tudtam h elnek annyian itt ebbe varosba...

eleg ha egy beteg volt itt a varosba abba cirkuszba..most lehet egy csomo uj beteg..es ez ment mindenfele az orszagban...

igy ez a karantenozosdi es tobbi hulyeseg total haszontalan...vagy meg igy lehet megtobb beteg lesz mint ez a sok hulyeseg nelkul
Hát mi mozoghatunk itt egy Topolya melletti faluban, de ugyebár csak traktorral, mert a tavaszi munkákat el kell végezni. Még az elnökünk is megmondta, hogy lesz elég étel, mert a parasztok dolgoznak a határban, vetik a BÚZÁT (no comment). Topolya eddig nyugodt hely volt, noha mi adtuk az első beteget(Gy.Igor), de a palicsi karantént őrző katonák nagy számban fertőződtek meg, szórva a vírúst tovább, ez most érlelődik. Az egészségügyben dolgozó feleségem meg 24 órás ügyeletben dolgozik.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
az van dogivel, amikor meghalotta hogy itt is van virusos a varosba, nekem meg dolgozni kell, anyam vett egy csomo tabletatt :D

amugy meg valahol olvastam hogy ezek a mesterseges vitaminok igazabol nem sokat ernek..csak a termeszetes az igazi - sok gyumolcsot, zoldseget stb kell fogyasztani.
Nem elég vitamint enni, a felszívódáshoz és jó hasznosuláshoz gyümölcsöket és zöldségeket is kell fogyasztani,

Fogalmam sincs, de mindenképpen egyszerűbb bekapni egy-egy pirulát.
Ez a része rád is vonatkozik Mac. Mármint a gyümölcsök és zöldségek fogyasztása.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 280
13 685
113
Nem elég vitamint enni, a felszívódáshoz és jó hasznosuláshoz gyümölcsöket és zöldségeket is kell fogyasztani,


Ez a része rád is vonatkozik Mac. Mármint a gyümölcsök és zöldségek fogyasztása.
Gyümölcsöket nem annyira (magas a cukortartalmuk), de zöldségeket elég sokat fogyasztok.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 096
113
1410 fertőzött (+100)
1197 aktív eset (+87)
118 gyógyult (+3)
99 elhunyt (+14)
33532 mintavétel (+1571)
15333 hatósági házi karanténban (-2157)
20200412megyei-bontas.jpg


Tegnap leváltották a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatóját. Az érintett azt állította, hogy az ok egy elektronikus adatszolgáltatás elmaradása/késedelme volt. Ezt már elsőre is valószínűtlennek tartottam. Ilyen banális ok miatt nem rúgnak ki egy főigazgatót, pláne nem ilyen helyzetben.

Az EMMI közleménye szerint nem is banális volt az ok: "A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban olyan súlyos mulasztást követett el, amely indokolta, hogy átadja hivatalát"
Nos a megyei fertőzöttségi adatokból látszik, hogy arányaiban a leggyorsabb terjedést Fejér megye produkálta abban a 13 napban amióta megyei adatokat közölnek. (7,75-szörös növekedés 12 nap alatt, miközben az országos átlag 2,87-szeres növekedés ugyanebben az időszakban.) Sem Budapest, sem BAZ megye nem produkált ilyen növekedést az idősek otthonaiban kialakult járványgócokkal együtt sem. Az 1 millió lakosra jutó fertőzöttek számában is Budapest után Fejér következik 223 fertőzött/1 millió lakos aránnyal. Az országos átlag 144. A Budapest nélkül számított országos átlag pedig 92.
 

flack

Member
2011. október 19.
59
24
18
Tegnap leváltották a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatóját. Az érintett azt állította, hogy az ok egy elektronikus adatszolgáltatás elmaradása/késedelme volt. Ezt már elsőre is valószínűtlennek tartottam. Ilyen banális ok miatt nem rúgnak ki egy főigazgatót, pláne nem ilyen helyzetben.

Az EMMI közleménye szerint nem is banális volt az ok: "A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban olyan súlyos mulasztást követett el, amely indokolta, hogy átadja hivatalát"
Nos a megyei fertőzöttségi adatokból látszik, hogy arányaiban a leggyorsabb terjedést Fejér megye produkálta abban a 13 napban amióta megyei adatokat közölnek. (7,75-szörös növekedés 12 nap alatt, miközben az országos átlag 2,87-szeres növekedés ugyanebben az időszakban.) Sem Budapest, sem BAZ megye nem produkált ilyen növekedést az idősek otthonaiban kialakult járványgócokkal együtt sem. Az 1 millió lakosra jutó fertőzöttek számában is Budapest után Fejér következik 223 fertőzött/1 millió lakos aránnyal. Az országos átlag 144. A Budapest nélkül számított országos átlag pedig 92.

Azóta az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatóját is menesztették.
 
W

Wilson

Guest
Tegnap leváltották a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatóját. Az érintett azt állította, hogy az ok egy elektronikus adatszolgáltatás elmaradása/késedelme volt. Ezt már elsőre is valószínűtlennek tartottam. Ilyen banális ok miatt nem rúgnak ki egy főigazgatót, pláne nem ilyen helyzetben.

Az EMMI közleménye szerint nem is banális volt az ok: "A koronavírus-járvánnyal kapcsolatban olyan súlyos mulasztást követett el, amely indokolta, hogy átadja hivatalát"
Nos a megyei fertőzöttségi adatokból látszik, hogy arányaiban a leggyorsabb terjedést Fejér megye produkálta abban a 13 napban amióta megyei adatokat közölnek. (7,75-szörös növekedés 12 nap alatt, miközben az országos átlag 2,87-szeres növekedés ugyanebben az időszakban.) Sem Budapest, sem BAZ megye nem produkált ilyen növekedést az idősek otthonaiban kialakult járványgócokkal együtt sem. Az 1 millió lakosra jutó fertőzöttek számában is Budapest után Fejér következik 223 fertőzött/1 millió lakos aránnyal. Az országos átlag 144. A Budapest nélkül számított országos átlag pedig 92.


Ebben csak az az érdekes ,hogy még mindig nem tudni a konkrét okot miért is távoltották el a korházigazgatót .Ne felejtsük el ha el akarnak valakit távolítani találnak rá indokot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 379
113
Azóta az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatóját is menesztették.
Pedig épp Kásler nevezte ki miniszteri biztosnak, ma kirugták ha igaz a közlemény jogosan!
https://m.origo.hu/itthon/20200412-...a-betegek-ellatasat-eletet-veszelyezteti.html


Az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetnek április 15-re biztosítania kellett volna az új koronavírussal megfertőződött betegek számára több mint kétszáz ágyat, ebbőláprilis 10-én még egyetlen ágy sem volt erre a célra az OORI-ben, és április 16-ra az előírt tizedét sem ígérte a főigazgató az utasításban szereplő ágyszámmal szemben.Az intézetben ellátott rehabilitációs betegek áthelyezéséről nem gondoskodott. Mindez ellentétes az ágazati elvárással és a kórháznak adott feladatszabással.A megfelelő felkészülést nem végezte el a főigazgató, komolyan veszélyeztetve ezzel a járvány elleni sikeres védekezést és betegellátást.

Az Operatív Törzs az EMMI miniszterének javaslatára ütemezetten, minden hétre előre meghatározta a magyarországi egészségügyi intézetek, kórházak feladatait, többek között azt is, hogy hány betegágyat, hány intenzív ágyat kell biztosítani az adott intézményben a koronavírussal fertőzött betegek izolálására, ellátására, lélegeztetésére.
Aki a komplex intézkedési terv ütemezett utasításait nem hajtja végre, az a betegek biztonságát, az életükért való küzdelem eredményességét veszélyezteti. Az OORI főigazgatójának ilyenfajta eljárása ezért mind szakmailag, mind emberileg elfogadhatatlan.