Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Márc/ápr-ban mondta a saját szájával Orbán, hogy max. 8000 gépre lehet szükség. Vettek kétszer annyit- erősen túlárazva. Azt mondanám, hogy semmi gond, ha el lehet most adni ezeket a gépeket és a túlárazást érvényesíteni lehet, de gyanítom- a rosszmájam sugallja- hogy a túlárazás nem az eladónál csapódott le, hanem valamely közvetítő cégnél. Azt a pénzt soha nem kapjuk vissza.
Hát, hogy el lehet adni, arra majd vissza kell térni később.
Túlárazott? Csak nem a kilós árra alapozol? :'D
Márciusban meg pont OV kiszámolta volna a házifeladatfüzetében azt, amire egy világ nem tudta a választ, hát mindenesetre érdekes....
Szerintem hidd el, hogy szakemberek álltal SACCOLT(!!!) mennyiség fölöttit rendeltünk, jól volt ez így, szerencsére nem lett igazuk, de ezt senki nem tudhatta biztosra.
 
S

Shektor11

Guest
A Szlovák Orvosi Kamara nem ért egyet az országos tesztelés kormány által szorgalmazott formában történő megvalósításával, hangzott el a kamara sajtótájékoztatóján Marián Kollár elnöktől.
„Én ezt teljesen nyíltan elmondtam a válságstáb ülésén, mire azt a választ kaptam, hogy mi csak azzal törődjünk, hogy eljöjjön 20 ezer orvos. Ez volt az egész vita” – mondta.
Ebben a pillanatban ez nem szakmai, hanem politikai akció” – vélekedett.

https://felvidek.ma/2020/10/az-orvo...-aiYJVpL78OIm9b18LPHgszDukSgKkPdz_aZRK9JDrXFk

Ennyit a szakmaiságról.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
A Szlovák Orvosi Kamara nem ért egyet az országos tesztelés kormány által szorgalmazott formában történő megvalósításával, hangzott el a kamara sajtótájékoztatóján Marián Kollár elnöktől.
„Én ezt teljesen nyíltan elmondtam a válságstáb ülésén, mire azt a választ kaptam, hogy mi csak azzal törődjünk, hogy eljöjjön 20 ezer orvos. Ez volt az egész vita” – mondta.
Ebben a pillanatban ez nem szakmai, hanem politikai akció” – vélekedett.

https://felvidek.ma/2020/10/az-orvo...-aiYJVpL78OIm9b18LPHgszDukSgKkPdz_aZRK9JDrXFk

Ennyit a szakmaiságról.
Erre azért nem kéne rácsodálkozni, hogy egy világszintű jelenséget politikailag értelmeznek és kezelnek, az lenne a furcsa, ha nem így lenne.
Hogy jól van e ez így, nyilván nem, de a világ így működik.
Egyébként, nem látom az indokot a kamarától, hogy miért látják ennyire fölöslegesnek ezt az intézkedést. Ha más nem, akkor egy jó statisztikát lehet arról kapni, hogy mennyi fértőzöttet tud a szlovák rendszer felderíteni a teljes átfertőzöttséghez képest, ha van rá pénz meg igény, akkor hajrá.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
A Szlovák Orvosi Kamara nem ért egyet az országos tesztelés kormány által szorgalmazott formában történő megvalósításával, hangzott el a kamara sajtótájékoztatóján Marián Kollár elnöktől.
„Én ezt teljesen nyíltan elmondtam a válságstáb ülésén, mire azt a választ kaptam, hogy mi csak azzal törődjünk, hogy eljöjjön 20 ezer orvos. Ez volt az egész vita” – mondta.
Ebben a pillanatban ez nem szakmai, hanem politikai akció” – vélekedett.

https://felvidek.ma/2020/10/az-orvo...-aiYJVpL78OIm9b18LPHgszDukSgKkPdz_aZRK9JDrXFk

Ennyit a szakmaiságról.
Nem mondott semmi szakmai indokot, miért nem hasznos.
 
S

Shektor11

Guest
Nem mondott semmi szakmai indokot, miért nem hasznos.
Már hogyne mondott volna:
„Szakmai vitára szólítunk fel. Mi megvitattuk ezt a szakemberekkel és arra jutottunk, hogy az országos tesztelés kérdéses, a járványhelyzetet nem oldja meg” – jelentette ki, bírálva a válságstábot, mely szerinte nem veszi figyelembe a szakemberek véleményét.

A szakemberekkel arra jutottak, hogy ez nem old meg semmit. Konkrétan nem fejtette ki, de ha megnézed az általam belinkelt videót Dr. Tamasi Józseftől, akkor ki lehet találni mire gondolt. Talán azért is nem fejtette ki, mert akkor egyből megbélyegezték volna. A német kamara elnöke is elmondta a véleményét a maszkokról, csoda hogy nem négyelték fel.
Erre azért nem kéne rácsodálkozni, hogy egy világszintű jelenséget politikailag értelmeznek és kezelnek, az lenne a furcsa, ha nem így lenne.
Hogy jól van e ez így, nyilván nem, de a világ így működik.
Egyébként, nem látom az indokot a kamarától, hogy miért látják ennyire fölöslegesnek ezt az intézkedést. Ha más nem, akkor egy jó statisztikát lehet arról kapni, hogy mennyi fértőzöttet tud a szlovák rendszer felderíteni a teljes átfertőzöttséghez képest, ha van rá pénz meg igény, akkor hajrá.

Akkor bégess tovább, és tűrjed ahogy politikai alapon tönkretesznek, a végén pedig megfosztanak mindentől.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Már hogyne mondott volna:
„Szakmai vitára szólítunk fel. Mi megvitattuk ezt a szakemberekkel és arra jutottunk, hogy az országos tesztelés kérdéses, a járványhelyzetet nem oldja meg” – jelentette ki, bírálva a válságstábot, mely szerinte nem veszi figyelembe a szakemberek véleményét.

A szakemberekkel arra jutottak, hogy ez nem old meg semmit. Konkrétan nem fejtette ki, de ha megnézed az általam belinkelt videót Dr. Tamasi Józseftől, akkor ki lehet találni mire gondolt. Talán azért is nem fejtette ki, mert akkor egyből megbélyegezték volna. A német kamara elnöke is elmondta a véleményét a maszkokról, csoda hogy nem négyelték fel.


Akkor bégess tovább, és tűrjed ahogy politikai alapon tönkretesznek, a végén pedig megfosztanak mindentől.
"a járványhelyzetet nem oldja meg” ez annyit tesz, hogy kevesebb fertőzött nem lesz az országos teszteléstől.... Basszus nem mondja még lehet valaki gondolt volna is rá... :D
Egyszóval szakmai indokot ellene nem mondott, politikait annál inkább, én leszek az utolsó, aki siratni fogja a szlovák kormányt, ha jónak érzik csinálják.
Azt továbbra is tartom, hogy tisztább képet fognak ez által kapni az átfertőzöttségről, mint nélküle, ami más országoknak is hasznos infó lehet.
Az meg hogy bégetek tovább, igen pártot nem kívánok alapítani csak azért, hogy megreformáljam a világot. Ha változtatni nem tudok, akkor inkább elfogadom.
Ezt a vastagított írást, hogy tudom kikapcsolni? :D
 
S

Shektor11

Guest
"a járványhelyzetet nem oldja meg” ez annyit tesz, hogy kevesebb fertőzött nem lesz az országos teszteléstől.... Basszus nem mondja még lehet valaki gondolt volna is rá... :D
Egyszóval szakmai indokot ellene nem mondott, politikait annál inkább, én leszek az utolsó, aki siratni fogja a szlovák kormányt, ha jónak érzik csinálják.
Azt továbbra is tartom, hogy tisztább képet fognak ez által kapni az átfertőzöttségről, mint nélküle, ami más országoknak is hasznos infó lehet.
Az meg hogy bégetek tovább, igen pártot nem kívánok alapítani csak azért, hogy megreformáljam a világot. Ha változtatni nem tudok, akkor inkább elfogadom.
Ezt a vastagított írást, hogy tudom kikapcsolni? :D

A szövegdoboz balfelső sarkában van egy B betű, azt megnyomod és nem lesz vastagított. Pártot alapítani meg nem kell, ha csak addig jutnának el az emberek , hogy kikapcsolják a Tv-t és mainstream médiumokat, az bőven elegendő lenne.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
A szövegdoboz balfelső sarkában van egy B betű, azt megnyomod és nem lesz vastagított. Pártot alapítani meg nem kell, ha csak addig jutnának el az emberek , hogy kikapcsolják a Tv-t és mainstream médiumokat, az bőven elegendő lenne.
Hát ez azért könnyen átcsapna desztópiába.
Csak gondolj bele mi hátránnyal járna, ha nem lenne tömegtájékoztatás, ami valahol átok az máshol áldás.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
..., jól volt ez így, ....
Igen, bizonyos szemszögből nézve profi munka lett végezve.
Logikusan az következne, hogy a hatóságok hasonló arányú áldozatvállalással szembeszállnak a havi kb 10 ezer további elhalálozást okozó már bizonyított betegségekkel (rosszindulatú daganatok, szív és érrendszeri betegségek, tűdő- máj- vesebetegségek, pszichés betegségek).
Arra pedig most nem kívánok kitérni, hogy pénzbe nem kerülő intézkedésekkel milyen módon lehetne további életeket megóvni pl. a közlekedésben és az által.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Igen, bizonyos szemszögből nézve profi munka lett végezve.
Logikusan az következne, hogy a hatóságok hasonló arányú áldozatvállalással szembeszállnak a havi kb 10 ezer további elhalálozást okozó már bizonyított betegségekkel (rosszindulatú daganatok, szív és érrendszeri betegségek, tűdő- máj- vesebetegségek, pszichés betegségek).
Arra pedig most nem kívánok kitérni, hogy pénzbe nem kerülő intézkedésekkel milyen módon lehetne további életeket megóvni pl. a közlekedésben és az által.
Azért érezzük a különbséget egy járvány, meg az ittas vezetés között remélem.
Szerintem ezt te se gondolod komolyan, ha igen leírhatom részletesen, miért nincs igazad, csak telefonról most megterhelő oldalakat írni.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Azért érezzük a különbséget egy járvány, meg az ittas vezetés között remélem.
Szerintem ezt te se gondolod komolyan, ha igen leírhatom részletesen, miért nincs igazad, csak telefonról most megterhelő oldalakat írni.
Ittas vezetést nem emlegettem, ne terelj!
Komolyan gondolom, úgy hogy felesleges írnod.
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Autóbalesetben 2019-ben eddig meghalt 730 ember, naponta ez átlagosan 2.
Koronavírusban idén most kb 1700-nál járunk, a héten a napi esetszám 50 fölött mozog.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ittas vezetést nem emlegettem, ne terelj!
Komolyan gondolom, úgy hogy felesleges írnod.
Annyit azért így előljáróba leszögeznék, hogy a daganatos betegség a természetes szelekció része, pláne ha valaki fiatalon lesz rákos, azzal sajnos nagy gebasz van és sokszor nem gyógyítható. Vannak hajlamosító faktorok, amik általában evidensek mindenki számára, ha valaki parázik ott a google felcsapja és csökkentheti a betegség esélyét.

Ha valaki dohányzik, iszik, disznóbb a disznónál (kivétel a genetikailag hibás ember, aki nem tehet róla) és szívinfarktusban meghal.
Meg ha valakinek már idős a pacemaker-e és rajta kívül álló okból egy gődényrealistától elkap valami gebaszt, amibe meghal, az egész más eset.

Remélem nem kell tovább ragozzam, de szívesen elkülönítem nyilvánvalóbban is a két esetet ha igényled :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Sajnos igaza van. Ahogy tönkre teszik a gazdaságot, úgy fog egyre jobban szorulni a hurok a nyakunk körül.

Oké, de akkor mi köze az "őrület" kirobbantásához a "gazdaság urainak háttérhatalmának"? Ők szívnak a legnagyobbat a válság és bevételkiesés miatt. Már talán eltekintve az internetes boltoktól.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Oké, de akkor mi köze az "őrület" kirobbantásához a "gazdaság urainak háttérhatalmának"? Ők szívnak a legnagyobbat a válság és bevételkiesés miatt. Már talán eltekintve az internetes boltoktól.
Akinek sok pénze van, az tud befektetni válság alatt, nem kell hozzá csak tapasztalat meg kis kurázsi, hogy tudd mi fog nagyot robbanni a tőzsdén.
Átlagember meg issza a levét és nem jut 1ről a 2re.
A háttérhatalom, mint olyan nem jelent többet a világ leggazdagabb 1%-nál.
Amikor egy nap alatt az Amazonos bácsi megcsinálja a magyar éves gdp 10-edét, akkor nem nehéz kitalállni a hatalom szó mire utalhat.
Sokat láttok bele túl evidens dolgokba.....
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Autóbalesetben 2019-ben eddig meghalt 730 ember, naponta ez átlagosan 2.
Koronavírusban idén most kb 1700-nál járunk, a héten a napi esetszám 50 fölött mozog.
A közlekedést a végére hagytam. És igazad van, 730 ember élete nem számottevő.
Koronavírus áldozatának tekintik minden elhunytat aki valaha is pozitív értéket mutatott sars-cov-2-re. Mondjuk itt koronavírusról beszélnek folyamatosan, abból pedig nagyon sok fajta van. A mérési módszerekről is megy a vita egyébként. Azt hiszem soha nem fogjuk megtudni hogy valóban hány áldozata van-lesz ennek a betegségnek.