Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113



A koronavírusos betegeket ellátó orvosok és nővérek rendkívül sokszor számolnak be arról, hogy páciensük delíriumba esik, és hogy ez az állapot az időseket érinti a leginkább. Áprilisban egy strasbourgi kutatásban kimutatták, hogy a súlyos koronavírusos betegek 65 százaléka zavart állapotú, ami a delírium egyik jele. Novemberben az American College of Chest Physicians kutatócsoport nyilvánosságra hozta eredményeit a témában – írja a Nature című tudományos szaklap. Világszerte kétezer, intenzív osztályon kezelt koronavírus-fertőzött állapotát követték figyelemmel, és 55 százalékuk delíriumtól szenvedett. Ez a szám jóval magasabb az átlagosnál: általában a kritikus állapotban lévő betegek alig egyharmada szokott ilyen tüneteket produkálni. Mivel a delírium nagyon jellemző a koronavírusos betegeknél, szaktekintélyek azt javasolták, hogy vegyék fel ezt a tünetet is a diagnózis felállításához. Mások pedig azonnal további kutatásokat sürgettek.
Delíriumba esnek koronavírusos betegek, és ez ijesztő jövőképet fest
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Első rekacióm az volt:
krnytk
Most mi a gond? Egyenlőre sok az eszkimó és kevés a fóka, ráadásul ami kiolvasztott védőoltást nem tudnak 1 nap alatt beadni, az mehet a kukába. Valahogy meg kell szervezni a dolgot.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Első rekacióm az volt:
krnytk
Szerintem nálad valami baj van.

A kormánynak minden adatbázis rendelkezésre áll, mi pluszt tudhat meg az oltás regisztrációból? Azt, hogy ki akarja beoltatni magát. Mivel nem kötelező.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Első rekacióm az volt:
krnytk
De miért is? Tessék regisztrálni ha oltást akarsz és nem ha kihagynád. Hol a probléma? Választhatsz. A regisztráció annak a kinyilvánítása, hogy szeretnéd oltatni magad. Amennyiben nem így van , nem regisztrálsz, ergo lemondasz az állami oltásról.

De saját magad is megrendeltetheted az oltást külön úton, a háziorvossal, az államot kikerülve, csak akkor számítanod kell rá, hogy a gyógyszergyártónál és a nagykereknél, a sor legutolsó helyén állsz, és majd jövő ilyenkorra megkapod, amikor kiszállították a korábbi és nagyobb számú megrendeléseket az államoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zztop

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Én ezt a topicot csak át szoktam ugrani de már most sokadjára látom ezt a D vitamin vitát hogy mennyire szépen elbeszéltek egymás mellet. Shektort nem láttam( bár mondom csak átugrom a topicot mert olyan ez a vírus mint valami vallás sokaknál) hogy azt mondja hogy D vitamin a csodaszer, csak azt hogy sok orvos és neves szakember állítja hogy milyen jótékony hatásai lennének ha a népesség nem lenne téli hónapok során D vitamin hiányos, és most itt a korona vírus legyen a legkisebb tényező, ha az egyéb betegségek megelőzése sikeres az már megérné.
Rendes tanulmányt és kísérletet kell csinálni több ezer ember részvételével és ha működik akkor mehet az egész népességre, miért ne lehetnének egyszer mi a bezzeg ország aki csinál valami ilyesmit? Azt a pár milliárdot amibe kerülne amúgy is hetente basszák el valami hülyeségre. Kezelni a betegséget meg rosszabb mint megelőzni.
Mondjuk nekem ez a maszk dolog se volt egy tragédia, amúgy is hordom még télen is ha úgy van mert szar a levegő sokszor és allergiás vagyok, amit megfog megfog amit nem azt nem, nem dőlök a kardomba, ha mégis eldugul az orrom.

A d vitaminhoz meg annyit még mondanék hogy én 4 éve szedem telente, most hogy ezért vagy másért de azóta még csak megfázva se voltam influenza meg elkerült, előtte meg szinte mindig be sikerült kapni. Az ára semmi,most még felíratni is könnyű.

Szóval végül is mi vele a baj? De most tényleg, covidot félre téve. Adni kell egy kis pénzt hogy vizsgálják meg tényleg jó e a többi betegségre amit a professzorok állítanak , aminek az eredménye módszertanilag mindenki számára elfogadható aztán hajrá, főleg ha lehet vele csomót spórolni, és mondom főleg más betegségekre gondolok nem covidra.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Én ezt a topicot csak át szoktam ugrani de már most sokadjára látom ezt a D vitamin vitát hogy mennyire szépen elbeszéltek egymás mellet. Shektort nem láttam( bár mondom csak átugrom a topicot mert olyan ez a vírus mint valami vallás sokaknál) hogy azt mondja hogy D vitamin a csodaszer, csak azt hogy sok orvos és neves szakember állítja hogy milyen jótékony hatásai lennének ha a népesség nem lenne téli hónapok során D vitamin hiányos, és most itt a korona vírus legyen a legkisebb tényező, ha az egyéb betegségek megelőzése sikeres az már megérné.
Rendes tanulmányt és kísérletet kell csinálni több ezer ember részvételével és ha működik akkor mehet az egész népességre, miért ne lehetnének egyszer mi a bezzeg ország aki csinál valami ilyesmit? Azt a pár milliárdot amibe kerülne amúgy is hetente basszák el valami hülyeségre. Kezelni a betegséget meg rosszabb mint megelőzni.
Mondjuk nekem ez a maszk dolog se volt egy tragédia, amúgy is hordom még télen is ha úgy van mert szar a levegő sokszor és allergiás vagyok, amit megfog megfog amit nem azt nem, nem dőlök a kardomba, ha mégis eldugul az orrom.

A d vitaminhoz meg annyit még mondanék hogy én 4 éve szedem telente, most hogy ezért vagy másért de azóta még csak megfázva se voltam influenza meg elkerült, előtte meg szinte mindig be sikerült kapni. Az ára semmi,most még felíratni is könnyű.

Szóval végül is mi vele a baj? De most tényleg, covidot félre téve. Adni kell egy kis pénzt hogy vizsgálják meg tényleg jó e a többi betegségre amit a professzorok állítanak , aminek az eredménye módszertanilag mindenki számára elfogadható aztán hajrá, főleg ha lehet vele csomót spórolni, és mondom főleg más betegségekre gondolok nem covidra.


A gyógyszeres megelőzésben a legfontosabb talán a D-vitamin. A felnőtteknek napi 3000 nemzetközi egységet ajánlok, a tizenkét év alattiaknak, a gyermekeknek jellemzően 500-at, de az adagolásról érdemes a gyermekorvossal konzultálni. Természetesen a fittség, a jó kondíció és az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás is fontos. A betegség kétféle módon károsíthatja szervezetünket: az egyik eset, amikor túlzottan erős immunreakciót vált ki, a másik, amikor gyengét. Az előbbi oka az úgynevezett citokinvihar, amely komoly tüdőgyulladást és többszervi károsodást eredményezhet. A másik reakció – ami inkább az idős korosztálynál alakul ki – az, amikor a már meglévő alapbetegségek, például a szív- és érrendszeri problémák, a vesebetegség vagy az onkológiai tünetek stb. felerősödnek, és a halál oka valójában az alapbetegség súlyosbodása.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Én ezt a topicot csak át szoktam ugrani de már most sokadjára látom ezt a D vitamin vitát hogy mennyire szépen elbeszéltek egymás mellet. Shektort nem láttam( bár mondom csak átugrom a topicot mert olyan ez a vírus mint valami vallás sokaknál) hogy azt mondja hogy D vitamin a csodaszer, csak azt hogy sok orvos és neves szakember állítja hogy milyen jótékony hatásai lennének ha a népesség nem lenne téli hónapok során D vitamin hiányos, és most itt a korona vírus legyen a legkisebb tényező, ha az egyéb betegségek megelőzése sikeres az már megérné.
Rendes tanulmányt és kísérletet kell csinálni több ezer ember részvételével és ha működik akkor mehet az egész népességre, miért ne lehetnének egyszer mi a bezzeg ország aki csinál valami ilyesmit? Azt a pár milliárdot amibe kerülne amúgy is hetente basszák el valami hülyeségre. Kezelni a betegséget meg rosszabb mint megelőzni.
Mondjuk nekem ez a maszk dolog se volt egy tragédia, amúgy is hordom még télen is ha úgy van mert szar a levegő sokszor és allergiás vagyok, amit megfog megfog amit nem azt nem, nem dőlök a kardomba, ha mégis eldugul az orrom.

A d vitaminhoz meg annyit még mondanék hogy én 4 éve szedem telente, most hogy ezért vagy másért de azóta még csak megfázva se voltam influenza meg elkerült, előtte meg szinte mindig be sikerült kapni. Az ára semmi,most még felíratni is könnyű.

Szóval végül is mi vele a baj? De most tényleg, covidot félre téve. Adni kell egy kis pénzt hogy vizsgálják meg tényleg jó e a többi betegségre amit a professzorok állítanak , aminek az eredménye módszertanilag mindenki számára elfogadható aztán hajrá, főleg ha lehet vele csomót spórolni, és mondom főleg más betegségekre gondolok nem covidra.
Semmi baj sincs vele, abban egyetértés van, hogy a D-vitamint érdemes lenne tolni. Ezt itt sem vitatta senki. A vita azon ment, hogy megoldaná-e a korona-járványt, vagy sem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
340459 fertőzött (+2716)
5126 kórházban (-171)
365 lélegeztetőgépen (-7)
136733 aktív eset (-4121)
193172 gyógyult (+6723)
10554 elhunyt (+114)
2820762 mintavétel (+21823)
23281 hatósági házi karanténban (+2416)
4968b6297aecd4cc055425b3b49706a4.png
342237 fertőzött (+1778)
4980 kórházban (-146)
357 lélegeztetőgépen (-8)
133653 aktív eset (-3080)
197936 gyógyult (+4764)
10648 elhunyt (+94)
2840024 mintavétel (+19262)
22962 hatósági házi karanténban (-319)
42d1864c12bfd6d10eda334e0c98bfcc.png
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Nem oltatom be magam, megnézem, hogy vissza tudom e vonni a regisztrációma is. Azért oltassam, hogy utánna azt kapjam jutalmul, amit az oltatlanok büntetésből! Hát elmennek ezek a búsba! És akkor nagyon, nagyon enyhén fogalmaztam!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem oltatom be magam, megnézem, hogy vissza tudom e vonni a regisztrációma is. Azért oltassam, hogy utánna azt kapjam jutalmul, amit az oltatlanok büntetésből! Hát elmennek ezek a búsba! És akkor nagyon, nagyon enyhén fogalmaztam!
Mond azt, hogy a magyar gyártású orosz vakcinával szeretnél oltakozni. Jogod van hozzá. Így 2 évvel hátrébb kerülsz :)
Én is max ezt vagyok hajlandó magamba tolatni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Mond azt, hogy a magyar gyártású orosz vakcinával szeretnél oltakozni. Jogod van hozzá. Így 2 évvel hátrébb kerülsz :)
Én is max ezt vagyok hajlandó magamba tolatni.
Nem kell mentegetődzni, azt mondom majd, hogy a k...a...tokat! Nem azért követtem tíz hónapon át a szabályokat precízen, hogy most egy kalap alá vegyenek a szociopatákkal jutalmul!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Nem oltatom be magam, megnézem, hogy vissza tudom e vonni a regisztrációma is. Azért oltassam, hogy utánna azt kapjam jutalmul, amit az oltatlanok büntetésből! Hát elmennek ezek a búsba! És akkor nagyon, nagyon enyhén fogalmaztam!
Oltasd be magad nyugodtan. Ez változni fog, amint lesz elég oltás. Ki fogják kényszeríteni, hogy elegen beoltsák magukat.

Pár napja olvastam, hogy a SOTE bevezette, hogy aki nem oltatja be magát, 2 naponta kell tesztre mennie. Ez már a szivatás kategória.:D

Ha nem lesz elég önként jelentkező, be fognak vezetni olyan korlátozásokat, amivel elérik, hogy legyen. Pl. Kinyithat a vendéglő, kondi terem, stb. de csak akkor, ha minden dolgozó be van oltva. Innentől kezdve választhatsz, hogy beoltatod magad, vagy munkanélküli leszel.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 825
113
Nem oltatom be magam, megnézem, hogy vissza tudom e vonni a regisztrációma is. Azért oltassam, hogy utánna azt kapjam jutalmul, amit az oltatlanok büntetésből! Hát elmennek ezek a búsba! És akkor nagyon, nagyon enyhén fogalmaztam!
Ez nagyon gyerekes volt még tőled. Még is mit vártál? Piacot akarsz generálni az oltási igazolást hamisítoknak? Bravó!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Namost,rám aztán senki nem mondhatja,hogy hive lennék ennek a klepto demokraturának,de....
Ha az oltóanyag bizonyitottan (megbizhatóan bizonyitottan,OVnak azt se hiszem el,amit kérdez,jó okkal) hatásos és jó,akkor kötelezően át kell oltani az egész lakosságot.Csak orvosilag indokolt estben lehet ettől eltekinteni
Az oltás megelőzi a betegséget.És annál jobb orvosság nincs,mint a megelőzés.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Ha nem lesz elég önként jelentkező, be fognak vezetni olyan korlátozásokat, amivel elérik, hogy legyen. Pl. Kinyithat a vendéglő, kondi terem, stb. de csak akkor, ha minden dolgozó be van oltva. Innentől kezdve választhatsz, hogy beoltatod magad, vagy munkanélküli leszel.
Én pont ezt követelem ezektől, nem azt, hogy büntessenek, amiért önként együttműködök!!!
Namost,rám aztán senki nem mondhatja,hogy hive lennék ennek a klepto demokraturának,de....
Ha az oltóanyag bizonyitottan (megbizhatóan bizonyitottan,OVnak azt se hiszem el,amit kérdez,jó okkal) hatásos és jó,akkor kötelezően át kell oltani az egész lakosságot.Csak orvosilag indokolt estben lehet ettől eltekinteni
Az oltás megelőzi a betegséget.És annál jobb orvosság nincs,mint a megelőzés.
Igen, kötelező oltás kell! Kellene, ehelyett ezek nekiláttak szembeköpni azokat, akik eddig velük voltak! Ha sokmindenben nem is, de a járványügyi-rezsimben igen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.

Amúgy nem érdekes, hogy az EUban csak mi toljuk ezerrel a pfizert? A többiek várakoznak vagy ímmel-ámmal oltanak.