Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Kb. 2-3 hónapja kezdtem el "tolni" a D-vitamint magamnak, és "hintettem az igét köreimben" korrekt(-nek tartott) tájékoztatásom formájában.

Egy ma reggeli egyik D-vityi hozzászólás után én is kíváncsi lettem, és --ebéd előtti unaloműzésként-- "körbenéztem", hogy milyen változások történtek ("köreimben"), mik a tapasztalatok. Gondosan rákérdeztem mindenre --tudásom szerint, nem orvos "vok", hanem műszaki-közeli--, érdekes híreket mondtak, amit majd a házi-dokimnak is elmondok!

A minta nem reprezentatív, hanem kb. ez: 45-65 évesig, vegyes(férfi-női) összetétel, a többség egészséges életmódot folytat, nincs szélsőséges egészségmániájuk, nincsenek kiemelt kockázatot jelentő betegségeik.


Íme a tapasztalatok 1-3 hónap emelt dózisú D-vitamin szedés után, napi 20-60 mikro-grammos adagokkal:

  • észrevehetően gyorsabb és erősebb köröm növekedés mindenkinél (aki figyelte),
  • a téli évszak ellenére nincsenek megfázásos tünetek(rákérdeztem, senkinél !!! ),
  • akinek voltak/lettek bőr-/hám-sérülései, észrevehetően gyorsabban gyógyutak,
  • 65+ évesnek alig-gyógyuló sérülése "eltűnt",
  • a 60 felettiek az általános állapotuk javulása miatt sokkal jobb hangulatúak, (a bezártság ellenére !!! ),
  • az egyik 50-es kezdődő/gyorsan növekvő visszeres duzzanat szinte eltűnt(mind a három helyen),
  • erre rákérdezve többen mondták, hogy minimum nem folytatódott a romlás(ők csak 1 hónapja szedik még).
  • 3 erőssen (duzzadt) visszeres családtag meglepve tapasztalta(miután megkértem őket kíváncsiságból az "ellenőrzésre"), hogy a duzzanatok jóval kisebbek, és (a jót könnyű megszokni) egy ideje nem fájnak,
  • egy bő 40-esnek a 10 éve meglévő (áll alatti, kétoldali) torokduzzanata (nem "toka") eltűnt, gondos önvizsgálat után alig észrevehetőnek állapította meg a korábbi szemmel látható méretű helyett,
  • többen az éjszakai légzés-kimaradás eltűntét vették észre(a házastárs :) , elmaradt a kimaradás miatti felébredés), ez lehet, hogy a munkahelyi stressz elmaradása miatt van ( home-office "Covid-szabi"... nem tudni ??? ),
... D-vitaminnek betudható rossz változásról nincs hír,
- ...

Ez lett a reggeli és ebéd közötti érdeklődésem és a korábbi tájékoztatásom eredménye.

Érdekes, meglepő(-en jó) hírek !!!

Covid-osunk nem volt/nem tudunk róla.
Tünetmentes maradt ? ...nem valószínű a korosztály miatt.

Ennyi.
Ha valami lesz, amit említésre méltónak tartok, jönni fog!
Boncoltam D vitamin előanyagának túladagolásában elhullott állatokat. A szívbelhártyán olyan vastag mészréteg jelent meg, hogy majd besz... a látványtól. Tehát van felső dózis és kumulálódik. Embernél ezt még nem tudni pontosan, én nem tudom. Az expozíciós idő is rejtély. Hiába mondják az orvosok, gyógyszerészek, hogy óvatosan, az ostoba tömegek ebben is összeesküvést látnak.
Szóval vigyázni a zsíroldékony vitaminokkal (ADEK). 2-3 hónap után állj le a mesterséges bevitellel.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Boncoltam D vitamin előanyagának túladagolásában elhullott állatokat. A szívbelhártyán olyan vastag mészréteg jelent meg, hogy majd besz... a látványtól. Tehát van felső dózis és kumulálódik. Embernél ezt még nem tudni pontosan, én nem tudom. Az expozíciós idő is rejtély. Hiába mondják az orvosok, gyógyszerészek, hogy óvatosan, az ostoba tömegek ebben is összeesküvést látnak.
Szóval vigyázni a zsíroldékony vitaminokkal (ADEK). 2-3 hónap után állj le a mesterséges bevitellel.

1, Kösz!


2, ...hetente-10 naponta 1 napot kihagyok/kihagyunk.


3, Az "köreim" által szedett napi 20-65 mikro-gramm (D3-vitamin )???
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.

Amúgy nem érdekes, hogy az EUban csak mi toljuk ezerrel a pfizert? A többiek várakoznak vagy ímmel-ámmal oltanak.

Ezt a butaságot már megint honnan szeditek?

Az oltás azt teszi lehetővé, hogy az immunrendszer azonnal felismerje a vírust és még az előtt leküzdje, hogy elszaporodhatna. Ezért nem betegszik meg akit oltanak, attól függetlenül, hogy elkapni természetesen ő is elkapja. De ha nem tud elszaporodni a vírus a szervezetében és betegséget okozni, akkor üríteni sem fogja azt tömegével és nem is fertőz meg másokat. Az oltás a fertőzőképessé válástól is véd, nem csak a betegségtől. Természetesen az oltás hatékonysága nem 100%, egy kis hányad megbetegedhet és fertőzővé is válhat, de még náluk is enyhébb lesz a lefolyás az oltással előzetesen felkészített immunrendszer hatására és lerövidül a fertőzőképes időszak is. Az ismert COVID oltóanyagok eddig mért hatékonysága épp elég magas ahhoz, hogy megállítsa a járványt, ha a társadalom kellően nagy hányadát beoltják.

Az EU-ban mindenki olt Pfizer oltóanyaggal és az ütem sem tér el jelentősen az egyes országok közt, lakosság arányosan.
 
S

Shektor11

Guest
Boncoltam D vitamin előanyagának túladagolásában elhullott állatokat. A szívbelhártyán olyan vastag mészréteg jelent meg, hogy majd besz... a látványtól. Tehát van felső dózis és kumulálódik. Embernél ezt még nem tudni pontosan, én nem tudom. Az expozíciós idő is rejtély. Hiába mondják az orvosok, gyógyszerészek, hogy óvatosan, az ostoba tömegek ebben is összeesküvést látnak.
Szóval vigyázni a zsíroldékony vitaminokkal (ADEK). 2-3 hónap után állj le a mesterséges bevitellel.
Ezért szokták jobb termékeknél a D-vitamint K vitaminnal kiegészíteni. A K-vitamin felelős azért, hogy a kalcium ne a lágy részekre rakódjon le, hanem beépüljön a csontokba.
Az érelmeszesedésben szenvedőknek ezért is javallott K-vitamint (K1,K2) szedniük. Megtudja előzni, sőt, vannak vizsgálatok, amelyek azt mutatják hogy vissza is tudja fordítani az érelmeszesedést.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
3, Az "köreim" által szedett napi 20-65 mikro-gramm (D3-vitamin )???

Ez napi 800 - 2600 nemzetközi egység.
Már 800 NE is elég ahhoz, hogy ne alakuljon ki téli D-vitamin hiány. Feltéve, hogy az illetőnek nincs felszívódási zavara, a D-vitamin szintet befolyásoló anyagcsere betegsége, vagy egyéb, a felszívósást, hasznosulást befolyásoló hiány állapota.
Sajnos a D-vitamin túladagolható, mivel zsírban oldódik és felhalmozódik. Nem választja ki azonnal a szervezet, mint a vízoldékony vitaminokat. Ezen kívül a D-vitamin megnöveli a kalcium felszívódás hatékonyságát (ezért szokták csontritkulás esetén is adni a D-vitamint), ami rossz esetben meszesedést (érfal, vagy ízületi) és vesekövet okozhat. Megjegyzem a C-vitamin túladagolás is növeli a vesekő kockázatát.

Tehát nem túladagolni kell a D-vitamint, hanem:
  • Gondoskodni arról, hogy lehetőleg semmiből ne álljon fel hiány állapot
  • A magnézium szintet megfelelően magasan kell tartani. A magnézium 2 szempontból fontos. Az egyik hogy a D3-vitamin (kolekalciferol) a szervezetben a D-vitamin aktív formájává, 1,25-dihidroxikolekalciferollá alakul, amihez megfelelő magnézium szint szükséges. A másik, hogy a magasabb magnézium szint kiszorítja a fokozott D-vitamin bevitel miatt megemelkedő felszívódású kalciumot és így akadályozza a meszesedést, kőképződést.
  • Amikor van elég napfény, akkor természetes úton, a bőr napfénynek való kitételével érdemes a D-vitaminhoz jutni. A napfény hatására a D-vitamin képződés és azonnali lebomlás önszabályozó folyamat. Ezért nem lehet napozástól D-vitamin túladagolást/mérgezést kapni. Ráadásul a bőrszín alkalmazkodik a napfényhez és a sok napfény hatására barnuló bőr a D-vitamin képződést is csökkenti és fordítva.
  • Nem kell minden nap szedni a D-vitamint. A napi átlagot el lehet érni ritkábban, nagyobb adagokkal is. Attól még, hogy valakinek 3000, vagy 4000 NE-es tablettája van, nem kötelező minden nap beszedni egyet. Mivel zsíroldékony, akkor érdemes szedni, amikor zsiradék bevitel is van.
  • A multivitamin tablettákban is van D-vitamin. A C-vitamin tablettákba is egyre sűrűbben teszik bele. Más étrend kiegészítőkben is előfordul. Vannak D-vitaminnal dúsított élelmiszerek (gabonakészítmények, tejtermékek, margarinok) és a természetes élelmiszerben is előfordul nem túl nagy mennyiségben. (Klasszikus példa a zsíros tengeri halak és a halmáj olajok. A tablettás D-vitamin előtt csukamájolajat adtak D-vitamin pótlás céljából, ami valójában tőkehalmáj olaj.) Ezért a D-vitamin bevitelt összesítve érdemes számolni.

De még a 2600 NE sem veszélyes, csak legfeljebb túl van a hivatalosnak és függetlennek (nem érdekeltnek) tekinthető nemzeti és nemzetközi szakmai szervezetek ajánlásain. Nyilván nem a D-vitamin gyártók és forgalmazók véd- és dacszövetségeinek ajánlását érdemes alapul venni. Aki a bizniszben érdekelt, az persze hogy többszörös adagokat fog bemondani.

Semmit nem érdemes ész nélkül túladagolni.

Azt pedig kár hinni, hogy a D-vitamin megvéd a COVID-tól. A D-vitamin tabletta csak a D-vitamin hiánytól véd meg. A D-vitamin hiány gyengítheti a szervezetet, így az immunrendszert is és hozzájárulhat a betegség súlyosabb lefolyásához. Ezért a D-vitamin hiányt érdemes megelőzni és télen a D-vitamint tablettával pótolni. De ha valakinek nincs D-vitamin hiánya, akkor további D-vitamin beszedése pont semmilyen hatással nem lesz a COVID betegség lefolyására, sőt a D-vitamin túladagolás még többet is árt, mint használ.

Senkit nem szeretnék lebeszélni akár napi 2600 NE-ről sem, sőt napi 600-800 NE-re rá is érdemes beszélni mindenkit. De legalább napi 4000 NE fölé ne menjetek! És onnantól, hogy tartósan lehet rövid nadrágban, pólóban lófrálni a napon, álljatok le a tablettázással!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
És mindezt egy olyan oltásért ami....nem véd. Mert ez nem védőoltás. Ha megkapod is elkaphatod és terjesztheted a covidot, csak te könnyebben esel át rajta. A gond, hogy a fiatalok 99+%-a így is gond nélkül átvészeli szóval felesleges nekik az oltás. Ez az oltás csak az időseken és a krónikus betegeken segít.
Nem lassítja a terjedést, nem gátolja meg és a lakosság 80%-ának még csak nem is segít sokat.

Amúgy nem érdekes, hogy az EUban csak mi toljuk ezerrel a pfizert? A többiek várakoznak vagy ímmel-ámmal oltanak.
Várják a Billi Gates Moderna vakcináját. Vagy nem ? :p Akik még soha nem is gyártottak semmilyen vakcinát. Na ott aztán van több évtizedes (s)zak(g)tudás és tapasztalat... :p
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez hülyeség, mindenki kb a mi tempónkban olt az euban, vagy még gyorsabban. Németek 2 vagy 20 millió (saknos pontosan nem emlékszem) adag vakcinát lenyúltak volna az eutól, arra hivatkozva, hogy ők rendelték. UKról nem is beszélve...
Miért, mégis mire számítottál KIRÁLYFI ??? MEGMONDTAM ELŐRE, NEM ? :) :p :p
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999
T

Törölt tag 008

Guest
Várják a Billi Gates Moderna vakcináját. Vagy nem ? :p Akik még soha nem is gyártottak semmilyen vakcinát. Na ott aztán van több évtizedes (s)zak(g)tudás és tapasztalat... :p
Bill getznek van vakcinagyártási tapasztalata. Ha jól tudom indiából páros lábbal rúgták ki 15 000 autoimmun lány után kenyában meg gyerekgyilkosnak hívják. :p De az nem tudom melyik nagysikerű cége volt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
És nagy eséllyel itt az újvilági mutáns! Ha jól számolom a negyedik pár héten belül.
(Vagy csak fokozni kell a nyomást.)
..
"Egy január 3-i keltezésű kormányzati anyag szerint egy új amerikai koronavírus-mutáció üthette fel a fejét az országban a brit variánson túl, amely mintegy 50%-kal fertőzőképesebb és ezért ugorhatott meg a fertőzések, illetve halálozások száma az utóbbi időszakban – tudta meg az anyagból az NBC News. Az elmúlt 24 órában egyébként sajnos minden eddiginél magasabb, több mint 4 ezer halálos áldozatot szedett Amerikában a vírus."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...tte-a-fejet-ezert-ilyen-sok-az-elhunyt-464582
Ötödik mutáns. Brazil!
Na ez cselezi majd ki a vakcinát csak igazán.
..
"A koronavírus egy újabb törzsét fedezték fel japán tudósok négy, az országba pár napja érkezett, brazil koronavírus-fertőzöttben - írja a CNBC."
 
S

Shektor11

Guest
Dr. Görény rendőrségi ügyével mi a helyzet?
1. Add már meg a tiszteletet, hogy rendesen leírod a nevét.
2. Arra a koncepciós eljárásra gondolsz? Mivel az égvilágon semmit nem követett el, így gondolom lezárták.
3. Ezek hogyan kapcsolódnak a diagramhoz?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
1. Add már meg a tiszteletet, hogy rendesen leírod a nevét.
2. Arra a koncepciós eljárásra gondolsz? Mivel az égvilágon semmit nem követett el, így gondolom lezárták.
3. Ezek hogyan kapcsolódnak a diagramhoz?
1. Hát, neki nehezemre esik.
2. Szóval, hogy áll az ügy? Ha ejtették volna, már virítana a facebookják ennek a bohócnak.
3. Sehogy. Ahogy a diagramm, sem a Covid járványhoz. A tömeges tanártesztelések 2%-os fertőzöttségi arányt mutattak. De ugye ebben a tanárok tudatosabb fele vett részt, kb 60%-ék. Akik nem, köztük magasabb lehet a megbetegedési arány, feltételezhetően az egyéb védekezési szabályokat is kevésbé követik.