Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 647
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 647
113
Rámírt volt munaktársnőm Érdről, észlelte a Covid tüneteit, gyorsan reomlott, reggel észrevette nem érez ízt, szagot, aztán gyorsan jött a többi tünet. Hétvége, orvos nincs felhívja a megadott számot, ahogy kell: Maradjon otthon, kedden menjen orvoshoz.
Szomorú.

Nálam onnan indul covid alatt a történet, hogy tudom a házi orvosom telefonszámát és email címét.

Amit tehet, hívja a László kórházat (DPCK), és kérje a covidambulanciát. Elvileg van 7/7, de mivel húsvét van, lehet, hogy nincs, viszont nem fogják kidobni. Próbálja meg. Ha javasolnak valamit, letesztelik, elvileg gyorsan oda tud érni. Autóval Érdről 20 perc. Írnak fel Favipiravirt, ha kell, kiváltani ki tudja egy éjjelnappali nagyobb gyógyszertárban. Kedden meg elmegy orvoshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 647
113
Szomorú.

Nálam onnan indul covid alatt a történet, hogy tudom a házi orvosom telefonszámát és email címét.

Amit tehet, hívja a László kórházat (DPCK), és kérje a covidambulanciát. Elvileg van 7/7, de mivel húsvét van, lehet, hogy nincs, viszont nem fogják kidobni. Próbálja meg. Ha javasolnak valamit, letesztelik, elvileg gyorsan oda tud érni. Autóval Érdről 20 perc. Írnak fel Favipiravirt, ha kell, kiváltani ki tudja egy éjjelnappali nagyobb gyógyszertárban. Kedden meg elmegy orvoshoz.
A fenti cikkből:
"Antibiotikum már a kezdettől a tüdőgyulladás felülfertőződésének és elmélyülésének megelőzésére, csökkentésére, vérhigító a vérrögösödés megelőzésére, gyomorvédelemmel, valamint egy légzést segítő pumpa a nehézlégzés kezelésére. De ezt csak 95-ös oxigénszint alatt javaslom. Ha valaki kétoldali tüdőgyulladást kap, és még magára is van utalva, az csak megnehezíti a gyógyulást. Eleve nagy szorongással jár, ha valaki elkapja a vírust, amely kiszámíthatatlanságot és kiszolgáltatottságot hozott az életünkbe. A koronavírus igen magas hőfokot is képes átvészelni, nincs értelme várni a lázcsillapítással. A legtöbb lázcsillapító gyulladáscsökkentő hatású is, így a betegség alatt jó hatása lehet a tüdőgyulladás megelőzésben. Gyakori lehet a súlyvesztés, fontos a folyadékpótlás. Cukorbetegeknél a meforaltartalmú gyógyszerek ronthatnak a lázas állapoton. Magas vérnyomás esetében szintén meg lehet fontolni a vérnyomáscsökkentő adagolását. A tüdőgyulladásból 85-90 feletti oxigénszinttel otthon is meg lehet gyógyulni szövődmények nélkül."
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Kopogjuk le: a jelek szerint felpörgött a Pfizer új vakcinagyártó üzeme: öt naponta 8 millió oltóanyag készülhet el itt, a termék szállítása április második felétől indulhat. Haldoklónyugat mi?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson
W

Wilson

Guest
Látom nagyon elevenednek vágott. Ha nem tudsz válaszolni akkor személyeskedsz. Igazi INDEX-es stílus.

Tévedésben vagy én mindenkinek megadom a tiszteletet neked is megadtam normális hangnemben válaszoltam a hozzászólásodra ,amire te bunkó stílusban provokatív módon reagáltál , nálam ekkor lép életbe az amilyen az adjon isten olyan lesz a fogadj isten szabály.Ez ennyire egyszerű mivel én mindenkinek megadom a tiszteletet ezen a fórumon ezért elvárom, hogy emberi hangnemben szólitsanak meg,ha erre valaki nem képes akkor ne csodálkozzon a reakciómon,az Indexes stílus meg nem tudom, hogy jön ide (jelentsen az bármit is) mivel én nem az Index vagyok.Ja és válaszoltam neked ha ezzel kapcsolatban valamit nem értesz vagy ellenvetésed van akkor ha képes vagy ezt közölni velem normális hangnemben akkor még egy értelmes vitát is folytathatunk a kérdésről, de ha csak a provokáció a célod akkor felesleges egymás idejét rabolnunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mert jobban hangzik.
Igen, meglehetősen biztos.
Akit 3 hónappal a fertőzés után oltanak arról kiderült.
De a fertőzöttek száma most: 679 ezer akikről összesen tudtunk.
Kb 350 ezer volt három hónapja. Tehát testvérek között is max 5 % akiről így beszélhetünk, hogy tudunk is róla.
A többit csak valószínűsíted, reméled, vagy ott van, vagy nincs. Erre nem lehet építeni.
Nem véletlenül nem mondott második kedvenc immunológia tanárom hozzá százalékot, csak, hogy hozzá kell számolni a fertőzésen nem rég átesetteket is.

Ettől még lehet, hogy ott van, és lehet, hogy tényleg elég lesz a 60-65%, de ilyet kijelenteni felelőtlenség. Gyűlölöm is az egész járvány eleje óta ezt a nyájimmunitás kommunikációt. Igen a kormány az ellenzék az oltásellenesek, meg úgy mindenki részéről aki hivatalosan szólal meg.
Az a baj, hogy rossz számokból indulsz ki.
Először is a szakemberek már régen rájöttek, hogy nem lehet megszabadulni a Covid 19-től. Tehát már régen nem az a cél, hogy kiírtsuk a betegséget, hanem az, hogy kialakuljon egy alap immunizáltság a társadalomban, és ennek hatására helyreállítsák a gazdaságot.
Ennek az lesz a következménye, hogy ugyan folyamatosan lesznek covid betegek, de cserébe csak elvétve lesz súlyos, kórházi ellátást igénylő eset.
Mint ahogy a sima influenza esetén is.
Az eddig regisztrált betegeknél alaphangon is több, mint 8-10x-es azon személyek összessége, akik kapcsolatba kerültek már a Coviddal.
És így jön ki a 2,5 milliós szám arra, hogy miért kell csak ennyi a nyitáshoz.
Ha összejön ez a szám, akkor valószínűleg onnantól már drasztikusan lecsökken azok száma, akik:
  • veszélyeztetettek
  • még nem találkoztak egyáltalán a vírussal

Vannak második oltás után is Covid megbetegedések, még tünetesek is. De a 2,5 millió után már nagyon kell majd olyanokat keresni, aki még teljesen védtelen.
Ettől függetlenül intenzíven kell tartani az oltási tempót ugyanis attól, hogy kevesebben fognak meghalni, attól még az EÜ még túlterhelt marad, csak folyamatosan alacsonyan tartható halálozási aránnyal.

Tehát - mégegyszer - a fő hiba a gondolkodásodban ott van, hogy a jelenlegi reális cél az, hogy visszaszorítsák súlyos eseteket. A távlati cél az, hogy teljesen megszüntessék a járványt. A járvány megszüntetése csak azt jelenti a tömeges megbetegedéseket megszüntetik.
Ahhoz, hogy teljesen kiírtsák a vírust, ahhoz olyan oltóanyagra van szükség, ami az összes mutációra nagy hatékonyságú, és igen tartós hatású. Az 1-2 éves védettség (amit jelenleg a gyártók megelőlegeznek) erre nem elegendő. Ez max. az influenza jellegű vírus stratégiát vetíti előre.
A másik fő probléma az, hogy a Covid (az influenzához hasonlóan) az egész világon elterjedt betegség lehet, így túl nagy populációt kell egyszerre (szűk intervallum) védetten tartani ahhoz, hogy teljesen kiírthatnák.
Majd a későbbiekben egy összehangolt oltási terv esetleg megoldás lehet. Ehhez viszont nagyon sok embert kell nagy tömegben egyszerre beoltani, hogy a teljes népessév viszonylag azonos időben legyen magas védettségi szinten.
 
W

Wilson

Guest
Az a baj, hogy rossz számokból indulsz ki.
Először is a szakemberek már régen rájöttek, hogy nem lehet megszabadulni a Covid 19-től. Tehát már régen nem az a cél, hogy kiírtsuk a betegséget, hanem az, hogy kialakuljon egy alap immunizáltság a társadalomban, és ennek hatására helyreállítsák a gazdaságot.
Ennek az lesz a következménye, hogy ugyan folyamatosan lesznek covid betegek, de cserébe csak elvétve lesz súlyos, kórházi ellátást igénylő eset.
Mint ahogy a sima influenza esetén is.
Az eddig regisztrált betegeknél alaphangon is több, mint 8-10x-es azon személyek összessége, akik kapcsolatba kerültek már a Coviddal.
És így jön ki a 2,5 milliós szám arra, hogy miért kell csak ennyi a nyitáshoz.
Ha összejön ez a szám, akkor valószínűleg onnantól már drasztikusan lecsökken azok száma, akik:
  • veszélyeztetettek
  • még nem találkoztak egyáltalán a vírussal

Vannak második oltás után is Covid megbetegedések, még tünetesek is. De a 2,5 millió után már nagyon kell majd olyanokat keresni, aki még teljesen védtelen.
Ettől függetlenül intenzíven kell tartani az oltási tempót ugyanis attól, hogy kevesebben fognak meghalni, attól még az EÜ még túlterhelt marad, csak folyamatosan alacsonyan tartható halálozási aránnyal.

Tehát - mégegyszer - a fő hiba a gondolkodásodban ott van, hogy a jelenlegi reális cél az, hogy visszaszorítsák súlyos eseteket. A távlati cél az, hogy teljesen megszüntessék a járványt. A járvány megszüntetése csak azt jelenti a tömeges megbetegedéseket megszüntetik.
Ahhoz, hogy teljesen kiírtsák a vírust, ahhoz olyan oltóanyagra van szükség, ami az összes mutációra nagy hatékonyságú, és igen tartós hatású. Az 1-2 éves védettség (amit jelenleg a gyártók megelőlegeznek) erre nem elegendő. Ez max. az influenza jellegű vírus stratégiát vetíti előre.
A másik fő probléma az, hogy a Covid (az influenzához hasonlóan) az egész világon elterjedt betegség lehet, így túl nagy populációt kell egyszerre (szűk intervallum) védetten tartani ahhoz, hogy teljesen kiírthatnák.
Majd a későbbiekben egy összehangolt oltási terv esetleg megoldás lehet. Ehhez viszont nagyon sok embert kell nagy tömegben egyszerre beoltani, hogy a teljes népessév viszonylag azonos időben legyen magas védettségi szinten.
Bár Redreget szólítottad meg de igazából ő evvel a cikkel kapcsolatos eszmecserénkre válaszolt:)

Erdei Anna immunológus: Az új mutánsok miatt legalább 85-90 százalékos nyájimmunitást kell elérni​

24.hu



– mondta a Népszavának adott interjújában Erdei Anna arra a kérdésre, honnan fogjuk tudni, hogy kiben van és kiben nincs antitest?
A Széchenyi-díjas immunológus úgy fogalmazott, a gyorstesztek nem olyan érzékenyek, mint a vírus-ellenes antitest-szint mérésére specializálódott szaklaboratóriumok tesztjei, de igen-nem válasz adására többnyire használhatóak.
Erdei Anna arról is beszélt, mindenki azt szeretné tudni, mennyi ideig van hatása az oltásoknak, meddig van jelen a szervezetünkben a vírust semlegesítő IgG antitest. Az ellenanyagok mellett azonban nagyon fontos az úgynevezett sejtes immunválaszra jellemző memória ölősejtek jelenléte is, amelyek a vírussal fertőzött sejt elpusztítására képesek.


– magyarázta.

Hozzátette, ismert az irodalomból olyan eset, amikor ellenanyag-válasz egyáltalán nem alakult ki valakiben, de a sejtes immunitás igen, és az erős védelmet biztosít. De ez azért a ritka esetek közé tartozik, az antitestek kialakulása szinte minden esetben jellemző.
Erdei Anna szerint a kínai Sinopharm vakcinának fontos lenne ismerni a 3. klinikai fázisú eredményeit, de a hírek alapján úgy tűnik, hogy a kínai cég nem akar betörni a nyugati piacra, inkább Afrika és Ázsia meghódítására törekszik, ezért feltehetően nem is céljuk a vakcináik engedélyeztetése az Európai Gyógyszerügynökségnél.
Mint mondta, a koronavírus a szájon és orron át bejutva fertőz, így a „fertőzés kapujának” a védelmét más típusú, jelenleg fejlesztés alatt álló vakcinák biztosíthatják majd, amelyeket várhatóan spray formájában kell alkalmazni. Ha sikerül kifejleszteni egy hatékony vírus-ellenes sprayt, elképzelhető, hogy az önmagában is elegendő lesz.


– nyilatkozott.
Erdei Annát végezetül arról kérdezte a Népszava, mit gondol, lehet-e negyedik hullám Magyarországon? Erre úgy felelt,




Szerinte versenyfutás van a népesség számára védelmet biztosító, kellő szintű átoltottság elérése és a vírus terjedésének sebessége között. Az ideális az lenne, ha rövid időn belül mindenki be lenne oltva, de ez már csak azért sem lehetséges, mert vannak olyan betegségek, amelyek esetén nem lehet oltani.


– zárta szavait.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az a baj, hogy rossz számokból indulsz ki.
Először is a szakemberek már régen rájöttek, hogy nem lehet megszabadulni a Covid 19-től. Tehát már régen nem az a cél, hogy kiírtsuk a betegséget, hanem az, hogy kialakuljon egy alap immunizáltság a társadalomban, és ennek hatására helyreállítsák a gazdaságot.
Ennek az lesz a következménye, hogy ugyan folyamatosan lesznek covid betegek, de cserébe csak elvétve lesz súlyos, kórházi ellátást igénylő eset.
Mint ahogy a sima influenza esetén is.
Az eddig regisztrált betegeknél alaphangon is több, mint 8-10x-es azon személyek összessége, akik kapcsolatba kerültek már a Coviddal.
És így jön ki a 2,5 milliós szám arra, hogy miért kell csak ennyi a nyitáshoz.
Ha összejön ez a szám, akkor valószínűleg onnantól már drasztikusan lecsökken azok száma, akik:
  • veszélyeztetettek
  • még nem találkoztak egyáltalán a vírussal

Vannak második oltás után is Covid megbetegedések, még tünetesek is. De a 2,5 millió után már nagyon kell majd olyanokat keresni, aki még teljesen védtelen.
Ettől függetlenül intenzíven kell tartani az oltási tempót ugyanis attól, hogy kevesebben fognak meghalni, attól még az EÜ még túlterhelt marad, csak folyamatosan alacsonyan tartható halálozási aránnyal.

Tehát - mégegyszer - a fő hiba a gondolkodásodban ott van, hogy a jelenlegi reális cél az, hogy visszaszorítsák súlyos eseteket. A távlati cél az, hogy teljesen megszüntessék a járványt. A járvány megszüntetése csak azt jelenti a tömeges megbetegedéseket megszüntetik.
Ahhoz, hogy teljesen kiírtsák a vírust, ahhoz olyan oltóanyagra van szükség, ami az összes mutációra nagy hatékonyságú, és igen tartós hatású. Az 1-2 éves védettség (amit jelenleg a gyártók megelőlegeznek) erre nem elegendő. Ez max. az influenza jellegű vírus stratégiát vetíti előre.
A másik fő probléma az, hogy a Covid (az influenzához hasonlóan) az egész világon elterjedt betegség lehet, így túl nagy populációt kell egyszerre (szűk intervallum) védetten tartani ahhoz, hogy teljesen kiírthatnák.
Majd a későbbiekben egy összehangolt oltási terv esetleg megoldás lehet. Ehhez viszont nagyon sok embert kell nagy tömegben egyszerre beoltani, hogy a teljes népessév viszonylag azonos időben legyen magas védettségi szinten.
Uff jól beszélni fehér ember !
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Tévedésben vagy én mindenkinek megadom a tiszteletet neked is megadtam normális hangnemben válaszoltam a hozzászólásodra ,zen a fórumon ezért elvárom, hogy emberi hangnemben szólitsanak meg,ha erre valaki nem képes akkor ne csodálkozzon a reakciómon,az Indexes stílus meg nem tudom, hogy jön ide (jelentsen az bármit is) mivel én nem az Index vagyok.Ja és válaszoltam neked ha ezzel kapcsolatban valamit nem értesz vagy ellenvetésed van akkor ha képes vagy ezt közölni velem normális hangnemben akkor még egy értelmes vitát is folytathatunk a kérdésről, de ha csak a provokáció a célod akkor felesleges egymás idejét rabolnunk.
Kaptál egy kérdést az állításod igazolására.
Elkezdtél mellébeszélni és kijelentetted, hogy csak egy példa volt,
Jeleztem számodra, hogy ( Ne terelj!!!)
Ez neked? (Ezt a hangnemet és bunkó stílust a haverjaidnak tartogasd ne nekem) idézet tőled.
Kaptál egy egyszerű kérdést. Megválaszolni, a kijelentésedet igazolni nem tudtad. Ellenben elkezdtél nagy hangon rikácsolni, hogy a vitapartner egyáltalán kérdést mert feltenni az állításod igazolására.
Nem is tudom mire hajaz ez a stílus, talán a régi SZDSZ-es beidegződésre.
Ha mégis meg akarod válaszolni, mekkora forintosított összegben kellene havi szinten támogatni az államnak a regisztrált magyarországi idegenvezetőket, akkor szívesen megvitatom veled ezt.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 533
113
Nagyon nem elég a 1,5millió, mivel a járványügyi szakemberek 70-90% átoltottságot javasolnak a brit és dél-afrikai mutációk matt. 2,5milló emberből a beoltottak nagyobb része még 60+ éves, és a fiatalok sem estek át nagyrész a betegségen (feltételezések ellenére sem). Sajnos - ezt nem is értem - hogy Merkely által is beharangozott októberi tömeges tesztelés, aminek most tavasszal lett volna a harmadik etapja, pénz hiányában!!!! - nem valósult meg, pedig nagyon sok adatot kaphattak volna a virologusok (demagóg leszek, helyette kurva fontos volt 62Millió a vadászati kiállításra).. Az oltás valóban felpörgött, a vakcinák folyamtosan érkeznek most már nyugatról és keletről is, gyakorlatilag a Moderna (amiből eleve kevesett rendeltünk és Astra ahol szállítási gondok vannak) az a kettő amit azonnal eloltanak, a kinai, orosz és a Pfizer viszont szinte folyamatosan van raktáron is, itt már inkább az oltószemélyzet hiánya miatt nem lehet növelni az oltások számát. A egészségügyi dolgozók gyakorlatilag ki vannak zsigerelve (innen is nagyon tisztelem Őket). A COVID ameddig nem lesz globális átoltottság, megmarad a világon. Az még több év sajnos, elsősorban Afrika, ázsia és az demokráciában a virusszkeptikus (oltásellenesek) okoznak problémát később. Én magam részéről kötelező tenném a vakcinát, hiába érvelnek minden oldalon az demokráciát emlegetve. Jelenleg is vannak kötelező oltások a gyerekenél, tropusi utaknál is kötelező oltások vannak. A betegségek ellen társadalom érdekében a kötelező oltásokat nyugodtan lehetne növelni, a COVID elleni vakcinákkal is. A demokrácia egyik értelmezése a jogok és kötelességek halmaza, ez pedig saját magunk és a társadalom egészségvédelme miatt fontos.
 
W

Wilson

Guest
Kaptál egy kérdést az állításod igazolására.
Elkezdtél mellébeszélni és kijelentetted, hogy csak egy példa volt,
Jeleztem számodra, hogy ( Ne terelj!!!)
Ez neked? (Ezt a hangnemet és bunkó stílust a haverjaidnak tartogasd ne nekem) idézet tőled.
Kaptál egy egyszerű kérdést. Megválaszolni, a kijelentésedet igazolni nem tudtad. Ellenben elkezdtél nagy hangon rikácsolni, hogy a vitapartner egyáltalán kérdést mert feltenni az állításod igazolására.
Nem is tudom mire hajaz ez a stílus, talán a régi SZDSZ-es beidegződésre.
Ha mégis meg akarod válaszolni, mekkora forintosított összegben kellene havi szinten támogatni az államnak a regisztrált magyarországi idegenvezetőket, akkor szívesen megvitatom veled ezt.
Hagyjad már ezt az SZDSZ-s Indexes hülyeséget még egyszer mondom neked az idegenvezetők csak példa volt (amit jeleztem is) egyáltalán nem beszéltem mellé azért hoztam fel példának őket mert a Redregnek belinkelt cikkben konkrétan ők lettek említve.A Ne terelj az nem kérdés volt hanem egy provokatív alpári beszólás amire jött a részemről az ennek megfelelő reakció.

"mekkora forintosított összegben kellene havi szinten támogatni az államnak a regisztrált magyarországi idegenvezetőket, akkor szívesen megvitatom veled ezt."

Ez egy normális kérdés.remélem látszik a különbség e között és a "Ne terelj" beszólás között:).

Miután ezt remélem tisztáztuk, akkor térjünk rá a kérdésedre az én álláspontom az,hogy azoknak a magyar állampolgároknak (az idegenvezetőktől kezdve az utcaseprőig/szallagmunkásig stb) akik önhibájukon kívül a lezárások miatt elvesztették a megélhetésüket/állásukat és nem találtak munkát az államnak közvetlenül pénzzel kell segítenie minimum a lezárások végéig és ha már konkrétan rákérdeztél az összegre legyen ez 100-150.000.- Forint/ hó.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Nem tudom, hogy volt-e:

"MAGYARORSZÁGON, HA EGY KORONAVÍRUS-POZITÍV, DE NEM SÚLYOS ÁLLAPOTÚ BETEG AUTÓBALESETBEN HAL MEG, AKKOR IS MEGJELENIK A STATISZTIKÁBAN."

Már mióta mondják (írják) egyesek, hogy ezzel valamit kezdeni kellene, mert nem jó ez így...
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Szülőfalumban ma kirakták az üzenőfalra, hogy aki Sputnik-ot szeretne azt soron kívül beoltják, mivel az öregek nem tartanak rá igényt...
Remélem felénk is lesz hasonló.
Szerintem felénk (Somogy megye) hasonló a helyzet, kb. egy hónappal ezelőtt szóltak és akkor a háziorvos még kínai vakcinát ígért, elfogadtam volna azt is de változott a helyzet, nemrég jött a hívás, hogy orosz (Sputnik V) vakcinát kaphatok, azt viszont már jövő héten ..... megyek is érte kedden.
 

matildman

Member
2012. április 23.
7
25
13
Szerintem felénk (Somogy megye) hasonló a helyzet, kb. egy hónappal ezelőtt szóltak és akkor a háziorvos még kínai vakcinát ígért, elfogadtam volna azt is de változott a helyzet, nemrég jött a hívás, hogy orosz (Sputnik V) vakcinát kaphatok, azt viszont már jövő héten ..... megyek is érte kedden.
Nekem is ma telefonált a háziorvosom, hogy mehetek kedden oltópontra (Debrecen, klinika) Szputnyikért, megyek is. Nagyon pöröghet a regisztrációs lista, 44 éves vagyok. Feleségem tanít, ő is megkapta csütörtökön a Pfizert, egy napig fájt a karja. Mesélte, hogy rengeteg kollégája ott volt, aki január környékén még "én biztos be nem oltatom magam" állásponton volt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nagyon nem elég a 1,5millió, mivel a járványügyi szakemberek 70-90% átoltottságot javasolnak a brit és dél-afrikai mutációk matt. 2,5milló emberből a beoltottak nagyobb része még 60+ éves, és a fiatalok sem estek át nagyrész a betegségen (feltételezések ellenére sem). Sajnos - ezt nem is értem - hogy Merkely által is beharangozott októberi tömeges tesztelés, aminek most tavasszal lett volna a harmadik etapja, pénz hiányában!!!! - nem valósult meg, pedig nagyon sok adatot kaphattak volna a virologusok (demagóg leszek, helyette kurva fontos volt 62Millió a vadászati kiállításra).. Az oltás valóban felpörgött, a vakcinák folyamtosan érkeznek most már nyugatról és keletről is, gyakorlatilag a Moderna (amiből eleve kevesett rendeltünk és Astra ahol szállítási gondok vannak) az a kettő amit azonnal eloltanak, a kinai, orosz és a Pfizer viszont szinte folyamatosan van raktáron is, itt már inkább az oltószemélyzet hiánya miatt nem lehet növelni az oltások számát. A egészségügyi dolgozók gyakorlatilag ki vannak zsigerelve (innen is nagyon tisztelem Őket). A COVID ameddig nem lesz globális átoltottság, megmarad a világon. Az még több év sajnos, elsősorban Afrika, ázsia és az demokráciában a virusszkeptikus (oltásellenesek) okoznak problémát később. Én magam részéről kötelező tenném a vakcinát, hiába érvelnek minden oldalon az demokráciát emlegetve. Jelenleg is vannak kötelező oltások a gyerekenél, tropusi utaknál is kötelező oltások vannak. A betegségek ellen társadalom érdekében a kötelező oltásokat nyugodtan lehetne növelni, a COVID elleni vakcinákkal is. A demokrácia egyik értelmezése a jogok és kötelességek halmaza, ez pedig saját magunk és a társadalom egészségvédelme miatt fontos.
Nagyon nem vagy jól tájékozódva. Maga Merkely jelentette ki a minimum 10x-es szorzót. Annak ellenére, hogy ő tisztában van tesztkampányok eredményével.
Igazság szerint egy olyan önkéntes alapú teszt kampány teljesen értelmetlen volt, amit tavaly letoltak.
Nem véletlenül nem jelent meg a behívásra az alanyok jelentős része.
Mert aki ott megbukik a teszten, az azonnal karantént vont maga után. Még akkor is, ha tünetmentesként produkál pozitív tesztet. A tünetesek meg minek mentek volna el?
Ráadásul az egész teszt feleslegesen kötött volna le egészségügyis személyzetet. Csak szólok, hogy már gyorstalpaló önkénteseket próbáltak verbuválni az olyan alapfeladatokra, hogy kajaosztás, meg ágyneműcsere.
Nagyon hiányzott volna most egy nagymintás tesztkampány! o_O
A 70-90%-os átoltás arra értendő, hogy a járványt megszüntesük. Ettől még lennének betegek, de már nem lenne járvány. A vírus kiírtása meg lehetetlen a vírus alaptulajdonságai, valamint globalizáció, illetve a gigantikus logisztikai feladat miatt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tudom, hogy volt-e:

"MAGYARORSZÁGON, HA EGY KORONAVÍRUS-POZITÍV, DE NEM SÚLYOS ÁLLAPOTÚ BETEG AUTÓBALESETBEN HAL MEG, AKKOR IS MEGJELENIK A STATISZTIKÁBAN."

Már mióta mondják (írják) egyesek, hogy ezzel valamit kezdeni kellene, mert nem jó ez így...
Miért? Ettől mi változna? Egyedül a statisztika.
Ismered azt a Hofi kommunista tervgazdasági viccet, hogy "mennyit fialt a malac"?