Nem,két külön robotkar van.És úgy is működik,hogy egyenként leteszik a lőszert a robotkaroknak,vagy egyenesen bele a robotkar fogórészébe.Meg úgy is,hogy simán leteszik a palettát (palettán álló helyzetbe vannak a lőszerek.).Szállitószallagok meg a totony oldalain vannak,olyankor két oldalrol töltenek,de át lehet rakni őket a végére is.T5-ön is a gránátokat egy robotkar önállóan tudja rakodni az adogató tárba akár a teherauton lévő tárba,akár palettárol.Kivetőtölteteket viszont kézzel kell rakodni a töltettárba (bár van olyan felvétel is,ahol annak is van robotkarja).T6 (Bhim) és T7 toronyok személyzet nélkül is működtethetőek,meg full manuálisan is.Persze full manuálba jóval kisebb a teljesitménye (9 lövéses tűzgyorsaság leesik 3-4 lövésesre.Félautomata üzemmódban 6-8 lövés/percet irnak)Nem két carousel között van a kar, ami felemeli a malacot és beteszi a tárba? Az inkább félautomata megoldás, mert kézi erővel kell tömni a kart.
Koreai megoldás már tényleg teljesen automatizált. Érdekes, hogy a K56 nem csak a K55-öt (licenc M109) tudja tölteni, de a K9-et is. A K10 viszont nem tudja a K55-öt.
Szépek, jók ezek a megoldások, amíg be nem szarnak. Nomeg drágák. A jövőben megkerülhetetlenek is lesznek a teljesen robotizált tornyok megjelenésével és a csökkenő számú legénységgel. De jelenleg gyakorlatban kb mindenki kézzel pakolja mert egyszerűen gyorsabb.
Amcsik is szállítószalagot raktak az M992-be a legénység meg kiszerelte, mert kézzel gyorsabb volt és sok helyet foglalt is. Az újabb változatokban el is hagyták.
Azért pártolom a búr cuccokat,mert amellet,hogy a jelenlegi legnagyobb teljesitményű lövegek,kifejezetten rossz körülményekre lettek tervezve.Nagyon strapabiróak,igénytelenek.A minél kisebb logisztikai támogatásigény kiemelt szempont volt a tervezésüknek.Szerintem ez nekünk hasznos tulajdonság.Nem lesz annyi eszközünk,hogy tartalékot alkothassunk a rotáláshoz.Minnél tovább működőképeseknek kell lenniük az eszközeinknek,minnél kisebb,és könnyebben elvégezhető karbantartásokkal.