Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
boki

Legutóbb nem úgy volt, hogy nem felelt meg nekik az AK-12 és inkább egy modernebb AEK-ben gondolkodnak?

Igen., nem vitték az állami tesztekre(ingyenes a gyártónak), de a gyár saját koltségeire részt vesz a teszteken. Ez a hír nem hivatalos,(rendszeresítve lesz) csak újságíroi értesulés. Ezért is írtam " állítólag"
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
boki

Értem. De van egy olyan érzésem, hogy ez sem lesz egyszerű történet :-D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Őszintén szólva én azért ennél jelentősebb modernizációt is el tudné képzelni. Lehet jó lenne egy új töltény is. Mintha szó lett volna Grendel töltényről is valamikor.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
fip7
Majd meglátjuk:) A cikkben egyébként azt írják, hogy jól teljesített az AK-12 a novemberi teszteken.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ez az 5,54-es vagy 5,5-ös lövedék kitalálása csak a NATO köpködése vagy van gyakorlati haszna is?Mintha rájöttek volna, hogy jó az 5,56-os NATO szabvány de mégsem lehet az, hogy az ővéket használják mert az túl nagy presztízsveszteség, ezért megcsinálták a 5,54-est....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
joker

Amikor váltottak kisebb kaliberre ezt optimálisabbnak találták a saját fegyverükhöz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Szerintem egy 6.5 vagy 6.8-as lőszernek több értelme lenne. Ha már új fegyver...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
fip7

Ez nem új fegyver vagy is csak részben új ezen kívül nincs az a pénz amivel le lehetne váltani az 5,45-öst.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
akkor is nagyon kicsi a különbség, lehet ha optimálisnak tartották ezt a méretet, de az is benne lehetett, hogy nem akartak pont 5,56-nál kikötni
az amik meg szép lassan elindultak a nagyobb űrméret irányába, lehet ha ők csinálnak egy 7,72-es lőszert a közeljövőben :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
dudi

"ezen kívül nincs az a pénz amivel le lehetne váltani az 5,45-öst."

Akkor számoljunk kicsit. Új karabély így is úgyis lesz, ez költség, de tegyük fel, hogy az összes 7.62-es és 5.45-ös lőszert tüzelő fegyvert le akarod váltani egy ekkora hadseregben. Ez legyen kerekítve 2 millió darab fegyver.
1 fegyver ára legyen 2000 dollár. Ez ennyi fegyverrel számolva 4 milliárd $.

Kellenek még lőszerek is. Mondjuk a jelenlegi készlet lecserélésére. Ez fegyverenként legyen 10,000 lőszer. Darabja legyen 0.5 $. Ez 20 milliárd lőszer, vagyis 10 milliárd $.

Vagyis az egész buli lenne 14 milliárd $. 10 évre ez évi 1.4 milliárd $.
Lehet, hogy ez sok pénz, de azért én erősen túloztam szerintem a számokkal. Egy mai AK-104 olyan 500 $-os áron van, egy lőszer meg inkább 0.1-0.2 $.

Szerintem egy 10 éves, évi 1 milliárd $ program reális lehetne, és ezzel meg lehetne újítani a teljes karabély állományt, még a raktárkészletet is!

Ráadásul a jelenlegi fegyvereket értékesíteni is lehetne!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
fip7

Új gyártósor az új lőszernek...Új háborús tartalékok felhalmozása
(nyugodtan duplázd meg a lőszerek számát)...a nem normál lőszerekből is új kéne és az is pármillió darab...Kell új fegyver az RPK-74 helyett...

És ez még mindig nem új fegyver mert a cső,a zár,a zárkeret maradt a régi.Új lőszernél ezek helyett is újat kéne tervezni ráadásul a régi gyártósorait is le kéne cserélni.

Még is ki venne használt AK-t amikor az új is olcsó?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
dudi

Ennyi erővel akkor meg minek fejleszteni?

"Még is ki venne használt AK-t amikor az új is olcsó?"

Az olcsóság relatív. Bár tény, elég sokra nem lenne vevő.
Amúgy én egyébként ingyen csak szállítási költség áron eladnám Afrikába az egész cuccot lőszerestül. Addig sem kerül pénzbe a tárolás és használva is vannak :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
fip7

Nem is nagyon fejlesztenek új lőszert...gondolj bele:50 év alatt sikerült másfél új lőszert kifejleszteni és ezeket is az utóbbi 10 évben.
Amerikában óriási lobbi van az új lőszer rendszeresítése mögött(új lőszerhez új fegyver kell és ha az amik váltanak a fél világ váltani fog)a fegyvergyártók részéről de az hadsereg hallani sem akar róla a költségek miatt inkább a jelenlegi lőszereket fejlesztik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Még január 14-én a Shot Show 2014 kiállításon (USA) a Kalasnyikov konszern és az RWC (Russian Weapon Company) képviseloi aláírtak egy szerzodést, mely értelmében az amerikai cég évi 80 000-200 000 drb Kalasnyikov lofegyvert (sport és vadász) fog vásárolni az orosz gyártotol 5 éven keresztul. A fegyverek a Baikal és az Izmash. Ezeket az USA-ban és Kanadában fogják értékesíteni.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
http://www.haborumuveszete.hu/rovatok/fegyverek/lo/vietnam-lecsereli-a-kalasnyikovokat/