Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az a csont elég jó akármennyire lerágott. Persze nem (volt) a legpontosabb, legkönnyebb, legszebb, de a legmegbízhatóbb és leg igényelenebb volt és talán most is az, emellett meg jó- és könnyen gyártható fegyver. Most hogy ugyanúgy néz ki az X-edik generáció is az nem csoda, mert bevált, amúgy meg más fegyvereknél is "ugyanolyanok" a korábbi és későbbi tipusok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
A pontosságon meg valószínűleg segített az irányzék hátrébb helyezése, lényegében azon kívül, hogy nem műanyag a tok az csont még nagyon is jó, főleg, hogy a fő hibáján a pontatlanságon segítettek.

Akár még a Honvédség új személyi fegyvereként és el tudnám képzelni, és akkor még a maradék lőszerkészlet valamint a tárak sem mennének kárba, ha a 7,62-es verziót vennénk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem is tudom honnan kezdjem.
- Kéne egy új töltény. Valószínű, hogy ez a belátható jövőben nem lesz. Szóval ezen nem is kéne nagyon agyalni
- A hosszű gáz-hátrasiklásos rendszert lehet rövidre kéne cserélni. Ahogy elnézem mindenki ilyet használ
- A toknál is gyakorlatilag mindenki műangyagból fröccsent
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Van valami olyan előnye ennek a rövid -hátrasiklásos rendszernek a hosszúhoz képest, ami miatt egyértelműen jobb, és semmi lényeges előnye nincs a hosszú gáz-hátrasiklásos rendszernek a rövidhez képest? Mert csak az nem érv, hogy mindenki ilyent használ.
A fröccsentett műanyagtok meg nem nagy valami, bármikor áttérhetnek rá, ha azt látják jobbnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Valamivel kissebb a hátralökés, nem rántja el annyira a fegyvert, így gyorsabban lehet célozni vele. Viszont még mindíg elég megbízható.
Szerintem nics olyan gyártósoruk, ugyanaz a práselt acéllemez mint az AKM-nél.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Műanyagot fröccsenteni vagy megrendelésre fröccsentetni valakivel nem olyan nagy dolog, főleg ha azt nézed, hogy szép lassan minden műanyagból van. Nem kell ahoz saját gyártósor, ki lehet szervezni az ilyen melót könnyen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Árban milyen lehet az AK-12 a nyugati fegyverekhez képest?

Moduláris, egyszerűen gyártható és testreszabható, igénytelen, bolondbiztos és tartós. Elvileg már ez is hátrafelé rúg és nem fölfelé viszi a csövet.


A kispénzű hadseregek imádni fogják ha az oroszok rendszerbe állítják, ömleni fognak a megrendelések.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Boki

Mit lehet tudni az Ak-12-ről?
Rendszeresítik? vagy más lesz helyette?

Mai hírek szerint sikeresen átment az állami teszteken az AK-12, egyutt az A-545 -tel. Mindkét fegyver kb. egyformán teljesített . Most nagy dilemma elott az orosz fegyveres erok, hogy melyiket rendszeresítsék a Ratnyik-hoz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 566
113
Remélem az AK-12 nyeri, nem szimpatikus a bullpup elrendezés nekem :/ Tudom, hogy jó de mégsem vagyok vele megbékülve.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 827
113
Erről az A-545-ről nem hallottam még. Valaki tud róla képet mutatni nekem?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
talán az alsó az
Meb7r.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 827
113
joker

Az alsó olyan, mint az A-91-s.
Ha boki-nak igaza van akkor lehet, hogy az A-91-s továbbfejlesztése az A-545 ????
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Egy helyen olvastam még ezt a továbbfejlesztett A-91 dolgot, de nem néztem után magának a fegyvernek. Szóval lehet ha igazad lesz és tényleg az.
 
2013. december 7.
934
4
18
Azért az szögezzük le hogy az AK variánsoknál semmiféle hátrasiklás nincs, hanem gázdugattyús műkődtetés van.
Hátrasiklásos műkődtetés (blowback machine gun) az teljesen más dolog, ott nincs gázdugattyú.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 612
79 823
113
voltagemultiplier

Igazából hosszú gázdugattyú hátrasiklásos rendszerű de mind1.