Kalasnyikov variánsok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Bocsi, de nem tudom... Ez melyik változat? Oo

1535756_692260200861370_8081914603009579262_n.jpg

AK-63. Biztos valami "fontos" ember, hogy megengedték neki ezt az átalakítást. Egyéb felszerelése is saját.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Támogatnám, hogy ezek a "fontos" emberek úgy alakítgathassanak, ahogy nekik tetszik... Utána már lehetne mazsolázgatni, hogy melyiket rendszeresítsék "modernizálás" címszóval... :p
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Aki lőtt már mind a mellső markolat alá behajtható váltámaszos AK-val ill. a magyar melléhajtható váltámaszossal (pl. AMD-65/AMP-69) elárulná, hogy szerinte melyik a jobb megoldás?

http://www.slickguns.com/sites/default/files/AKAGUNUFFOLDEDRD.jpg

http://media.cardplayer.com/assets/000/009/883/AK-47_Like_Gun.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Rendfokozat nem rang és nem ahhoz kötik.A képen lévő katona sem magas rendfokozatú(bár ez viszonylagos).
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Sztem az Amd egy elb....ott konstrukció. Max "csípőböl" tüzelve lehet értelme ennek az elrendezésnek. Vagy a hatvanas évekbeli magyar tervezők láttak a jövőbe, lásd m4-re is szerelhető mellső markolat, aminek gondolom közelharcban (városi...) van jelentősége. Kapáslövés?? De ergonómiailag akkor is egy sz.r. Fekve inkább úgy fogtam, mint az Ak-t....
Inkább az Ak... Bár behajtott válltámasszal egyikkel sem lőttem... de a hosszabb csöve miatt mindenképpen pontosabbnak tartom. Bár azon a max 2-300 méteren, amire ezeket tervezték, inkább a lövész gyakorlottsága(tudása?) számít.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Akkor barki fabrikcsalhat a mordalyokkal? :p

Vannak kivételesek akiknek megengedik/elnézik. Én csak egy normális szíjat akartam tenni az Ak-ra és az volt az értelmes válasz, hogy: " fel ne tedd mert levágom !!! "
Ha olyan sisakot mertünk volna felvenni mint a képen lévő hát ott el nem tudom képzelni mi lett volna. Még saját bakancs se megengedett mindenhol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
therob

Nálunk azért nem ilyen szigorúak,taktikai szíj,saját bakancs, gora-tex kabát,saját mellény,saját zsák stb engedélyezett(inkább az a ritka akinek nincs).Gyakorlóból azért a rendszeresített a kötelező.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A melsö markolat azért van mert rövid és hosszu sorozatnál stabilabb fogást biztosit. nem huz ugy a fegyver

Meg szerintem eleve kényelmesebb. Már csak azért is, mert sokkal természetesebb szögben fogható, nincs pl. kicsavarodva a csukló, szemben azzal, mint amikor az előagyat kell fogni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Nálunk is engedik a szíjat, zsákot, mellényt ilyesmiket, a saját bakancsot is ha nem sivatagi. A sisak viszont kötelezően csak a rendszeresített lehet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
A sisakot a forma miatt kötelezik? Mert ugy-e a sisak az nem fogja meg a lövedéket, a melény meg megfogja, így furcsa, hogy mellényügyben van mozgástered, a sisaknál meg nincs.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"A sisakot a forma miatt kötelezik?"</i>
Hát mert képzeld el mi lenne, ha valaki az Űrgolyhós Dark Helmet sisakjában jelenne meg! :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Ott már előszedném a tábori psichológust is, hogy miért is adtak a másiknak fegyvert a kezébe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Azért az acélt erőltetik mert az van rendszeresítve és ha valami baleset ér akkor az az első,hogy megnézik,hogy te megtettél-e mindent a baleset elkerülése érdekében.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 850
113
Még van esélye az AK-12-nek, hogy bekeruljon a Ratnyik-ba.
Még nincs lezárva a verseny, ill. még nem szuletett dontés.