Kamaz Typhoon - Páncélozott szállító jármű

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
50 008
91 236
113
KAMAZ 63968 "Tajfun-К" (új fejlesztés) A képen az egyik prototípus.

http://bmpd.livejournal.com/479926.html
 
Az új orosz Tájfun.
p_644647.jpg
 
nekem egy kicsit magasnak tűnik ehez a keskeny tengelytávhoz! igaz én a Rábában is fostam mindig, ha mentünk határt zárni! :D
 
Boki?

Ebből a tájfunból mennyit rendszeresítenek az oroszok?
Vagy csak ez is megy mutatóba ?

És ebből két fajt is van http://www.armyrecognition.com/february_2013_army_military_defense_industry_news/russian_airborne_troops_will_be_equipped_soon_with_tigr-m_spm-2_and_kamaz_typhoon_armoured_2702132.html
 
Roni
Az orosz modernizácios program keretében a védelmi minisztérium szerzodést írt alá Kamaz céggel két páncélozott variáns prototípusának megépítésére, ami meg is tortént. Jelenleg tesztelésnek vetik alá ezeket a jármuveket. Jelenleg nincs semmilyen szerzodés a megvásárlásukrol a védelmi minisztérium és a Kamaz kozott.
706613_original.jpg

Balra a Tajfun-K (Kamaz 63969), jobbra a Kamaz 63968
 
Idén kezdodnek a Kamaz 63968 "Tajfun" állami tesztjei. A tavalyi gyári teszteken kimagaslo eredményeket mutatott a jármu. A STANAG 4569( NATO ) szerint Level 3b védettségu jármu a tesztek során 10 kg TNT ereju robbanást is kibírt, páncélzata nanostruktúrás kerámia és acél. Fejlesztésében 120 cég vett részt.
A hírek szerint az amerikai katonai hírszerzés katonai technologiák megszerzései programjában az elso tíz kozott van.
s17683749.jpg

s38861672.jpg

80348522.jpg

s64020994.jpg
 
Akkor nem semmi jármű lehet. Lám lám akkor orosz nanotech-es fejlesztéseknek kezdenek megjelenni az eredményei
 
@Boki
"A hírek szerint az amerikai katonai hírszerzés katonai technologiák megszerzései programjában az elso tíz kozott van."

Csak én látom úgy, hogy a Rábának a már régebben kivesézett projektje is hasonló, mint ennek a felépítménye?

http://raba.hu/jarmu/kutatas-fejlesztes.html

Ha tényleg ekkora kereslet van az ilyen megoldásokra, akkor lehet érdemes volna ennek a csiszolására rágyúrni Rábáéknák. :)
 
zotyek78:

Hasonló,de a "mienk" mégis sokkal másabb, sokkal sebezhetőbb és rosszabb a terepjáró képessége.
 
Ez belbiztonsági jármű. Az oroszoknak szügségük is lehet egy ilyesmikre a problémás területeiken.
 
Ki gondolná, hogy az amerikai hirszerzésnek van még mit megszerezni technológia téren. Azért megnézném azt a 10-es listát. Mit és kitől?
 
zotyek78:

Hasonló,de a "mienk" mégis sokkal másabb, sokkal sebezhetőbb és rosszabb a terepjáró képessége.

Ez igaz, viszont én direkt írtam, hogy a felépítményre gondoltam, illetve, hogy csiszolásra szorul. Extrém esetben összefoghatnának a Respirátorral, hogy csináljanak neki egy alapot, plusz a Komondornak lehetne egy jóval páncélozottabb verziója. :)
 
Komondor helyett ebbe is belepakolhatnák a cumót. Bár nem tudom egy atomrobbanás vagy szarintámadás után kinek lenne kedve támadni az ABV felderítőt. Max a csernobili vaddisznóknak.