[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 636
14 608
113
Fene tudja, állítólag mindenki a városokba tart. Minden estre nekem valahogy átláthatóbbnak tűnik ez még mondjuk alacsonyabb épületekkel is mint az alatta levő.
View_from_the_Torch_-_64th_floor.jpg

25814571.jpg

Azt vágod, hogy Abu-Dhabi városoigisztikai szempontból talán a legel*rtabb nagyváros?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem is olyan rég a románoknál lemondott a miniszterelnök egy diszkótűz után.
A diszkótűz után nagy tűntetés lett Bukarestben, mert 100 körüli halott volt és sok súlyos sérült, úgy tudom Magyarország, Izrael és más országok is vettek át sérülteket és hetekkel utána is haltak bele. Na erre mondott le a miniszterelnök, de megvolt már a tehetetlen utódja, szóval porhintés volt az egész. Nem az egész parlament mondott le és tiltották el őket örökre a politikától. Utána nem sokkal a belűgyminiszter ellen eljárást akartak indítani, mert meghalt miatta egy fiatal rendőr + hivatali visszaélésért, a paralment leszavazta, megint tűntetés, de már jóval kisebb, másnap azt mondta lemond, az ügyészség meg azt, hogy akkor lehet ha folytatja az ügyet. Azóta nem tudom valami lett-e belőle, de van egy tippem.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 636
14 608
113
A diszkótűz után nagy tűntetés lett Bukarestben, mert 100 körüli halott volt és sok súlyos sérült, úgy tudom Magyarország, Izrael és más országok is vettek át sérülteket és hetekkel utána is haltak bele. Na erre mondott le a miniszterelnök, de megvolt már a tehetetlen utódja, szóval porhintés volt az egész. Nem az egész parlament mondott le és tiltották el őket örökre a politikától. Utána nem sokkal a belűgyminiszter ellen eljárást akartak indítani, mert meghalt miatta egy fiatal rendőr + hivatali visszaélésért, a paralment leszavazta, megint tűntetés, de már jóval kisebb, másnap azt mondta lemond, az ügyészség meg azt, hogy akkor lehet ha folytatja az ügyet. Azóta nem tudom valami lett-e belőle, de van egy tippem.

A lényeg itt azon van, hogy azért volt olyan ok, ami miatt lemondott.
 
M

molnibalage

Guest
Aki városban akar lakni az lakjon "felhőkarcolóban", ne családi házban. Ráadásul nem növekedne az agglomerációból bejárás problémája amin folyton ajvékolnak odafenn. Szívem szerint ledózerolnám az egész 8-kert úgysem hiányozna senkinek, és teleraknám 20-30-40 emeletes épületekkel.
A zöldmezős lakóparkokért miért nem jajgatnak a zöldek?
Ez a komment igen sok sebtől vérzik...
  • Az egészet nem kell, mert számtalan helyen újépítésű már és a mostani ingatlanboon további építkezéseket generál. Látom, mert a 8. ker szélén lakom éppen...
  • Teljesen felesleges ekkora magasság. Az épület fajlagos költsége rohadt magas lenne - tehát a lakás árak is - és az emberek nagy többsége nem lakna ilyen épületben szívesen. Éltél te már magas épületben? Én 1,5 évig egy 10 embeletes 8. emelétén az Előpatak utcában. Kicsit is szelesebb időben elviselhetetlenül zajos volt. Nem viccelek saccra 70-80 db-es zaj volt széllköéseknél. Igen, lehet atomra zajszigetelt épületet építeni. Lásd fent. Kurva drága.
  • Nem csak családi házzal lehetséges zöldfelület létrehozása. Ahol pl. én lakom nagyon pofás belső kert van. (A 9. kerületbe is vannak ilyen házak.)
  • Első körben arra is kíváncsi lennék, hogy a talajmechanika milyen alapozást kívánna meg.
  • Nem csak agglomerációból van bejárás probláma. A röhejesen feduzzasztott Bp-nek saját belső agglomerációja van. Mert pl. Hűvösvölgyöt, Budatétényt (gyakorlatilag Diósd...) és a további külső részekből is sokan autóval járnak be. Ezt sokan nem agglomerációnak kezelik, pedig alig különbözik attól.
 
M

molnibalage

Guest
A 8 ker szep. Nagyon szep. Persze nehez eszrevenni, mikozben lehajtott fejjel kerulgeti az ember a kutyasz.rt. Ott laktam vagy 8 evet, de nekem is 4 evembe telt mire eszrevettem. :) Fel kell ujitani meg nehany hazat (dolgoznak rajta) es ledurni a szoci telepeket. A 13-ban is sok ilyen hely van. Egy-ket evtizeden belul azoknak a telepeknek mar meg fog szunni a lakhatasi engedelye. Azok helyere mehetnenek az uj epuletek. (Ha mar Csepel eszaki reszere valamiert nem hajlandoak ilyeneket epiteni.)
Bar en azt sem ertem mi szukseg ilyenekre, mert nincs nepessegrobbanas Pesten es nem is varhato a jovoben.
A népességnek nem a száma, hanem a koncentrációja változik, hogy hol szertne élni. Sokak utalják a kőkemény klasszik belvárosi betondzsunget - pl. én is - de agglomerációba nem mennek ki. Emiatt van az, hogy a XI. kerület lakásárai elszálltak az egekbe. Az egyik legjobb tömegközlekedéssel bíró terület, autópálya kapcsolat 3 helyen is közel - M0-M6, M1, M7 és M0-on gyorsan elérhető az M3 és M5 is - és zöldfelület aránya jelentős.Ehhez hasonló környék Wekerle telep. Nem belváros már, de van zöld része is. Átagembernek lassan megfizethetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Fene tudja, állítólag mindenki a városokba tart. Minden estre nekem valahogy átláthatóbbnak tűnik ez még mondjuk alacsonyabb épületekkel is mint az alatta levő.
View_from_the_Torch_-_64th_floor.jpg

25814571.jpg
Hatalmas epci fail úgy posztolni egy képet, hogy az képen levő épületek funkciójáról 0 adatod van. Az meg végképp röhejes, hogy egy sivatagi olajsejkség végtelesen pazarló és fallosz méregető "várostervezését" veszed mérnécek a korrupcióba fulladó kevesebb pénzzel bíró Mo-val. Nem tudom, hogy sírak vagy nevessek ezen a kommenten... A rohadó almát vetetted összes az aranyozott dinnyével...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 299
113
OFF

A PISA tesztek margójára:

Oktatás egy oszakai óvodában

http://hirtv.hu/videok/169569
EGY ovóda nincs. Van àllami, privàt, ingyenes, fizetős, stb.
Ha ezt az ember nem tudja, nem is tudja , hova besorolni a hírt.
Igy ez a hir a PISA margójâra èrtelmezhetetlen. Azt làtom, hogy az üzenet valahol az, hogy "milyen rend, fegyelem van, csinos kis egyenruhàjuk van, tisztelik a nemzeti èrtèkeket (( zâszlót, csàszàrt..). Csakhogy, ha ez sz óvoda olyan dràga, hogy csak a nagyon jómóduak tudjàk megengedni maguknak, akkor nem sokat mond a japàn ovodàkról, tanítàsi rendszerről.
Ez csak ugy beugrott, nem ktitikànak szàntam. A kèpek mögötti üzenettel egytèrtek különben :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 636
14 608
113
Ez a fenyegetés nagyon hamar élessé válik - Kanada és az Egyesült Államok cégei aratni készülnek

Óriási kockázatot vállaltak az Európai Unió (EU) országai azzal, hogy nem akadályozták meg az EU-Kanada szabadkereskedelmi egyezmény ideiglenes hatálybalépését. Az észak-amerikai agrárvállalkozások kipucolhatják kontinensük mezőgazdasági szektorát, és az olyan kicsi országok esetén, mint amilyen a magyar is, ez lehet az a utolsó szög a vidék koporsójában.

http://alfahir.hu/ez_a_fenyegetes_n...es_az_egyesult_allamok_cegei_aratni_keszulnek
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 975
113
Mondjuk azt se mondja senki, hogy a jelenlegi állapotában Budapest alkalmas fővárosnak.... Az nem város hanem egy rohadt nagy falu! Amiben van egy-két kádár kocka, meg ős régi lepukkant bérházak, amik az eltelt idő alatt szét lettek tákolva. Az az egész település egy rossz vicc.... egy ótvaros, koszos sz@rkupac pár régi szép műemlékkel meg plázákkal.
(Igen, laktam BP-n is, laktam megye székhelyen is, meg laktam/lakom kisvárosban is. Lakásban is, panelban is, családi házban is. Szóval van mihez mérnem, igaz csak saját szempontok alapján. Meg mellesleg az utóbbi időben ingatlanokkal foglalkozom.)
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 736
113
Én szerdánként keresztül-kasul bejárom Budapestet és környékét.
Szép városnak tartom. ...és valóban; sokszínű és vannak gyönyörű részei.
Az más kérdés, hogy szocializációmnak köszönhetően nem laknék ott.

Jellemző módon minden nagyvárosnak vannak szép részei, meg vannak ótvaros, koszos sz@rkupac részei is.
Hogy melyiket látod /vagy kénytelen látni/ és látod meg belőle, az mindent eldönt.;)
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk azt se mondja senki, hogy a jelenlegi állapotában Budapest alkalmas fővárosnak.... Az nem város hanem egy rohadt nagy falu! Amiben van egy-két kádár kocka, meg ős régi lepukkant bérházak, amik az eltelt idő alatt szét lettek tákolva. Az az egész település egy rossz vicc.... egy ótvaros, koszos sz@rkupac pár régi szép műemlékkel meg plázákkal.
(Igen, laktam BP-n is, laktam megye székhelyen is, meg laktam/lakom kisvárosban is. Lakásban is, panelban is, családi házban is. Szóval van mihez mérnem, igaz csak saját szempontok alapján. Meg mellesleg az utóbbi időben ingatlanokkal foglalkozom.)
Akkor kérlek fejtsed ki, hogy bármelyik nagyobb megye jógú város mitől tér el...
Mennyik laktál Bp-n?
 
Status
Not open for further replies.