[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lol, 1,5-2 évig csökkenő GDP is volt az ide ömlő EU-s pénzek ellenére. Miközben az összes környező ország növekedést produkált már...

Egy évben volt csökkenő GDP, 2012-ben, tudod, amikor az EU visszasüllyedt a válságba. Ugyanabban az évben és a következőben is a cseheknél is csökkent és több másik országban.
Nem vitatkozok többet itt vannak az adatok az OECD-ről, aki nem hiszi nézze meg őket az oldalukon:
2013 és 2017 közötti években ennyivel növekedtek összesen a következő országok (reál GDP, a 2017-es év becslés):
Görögország: -2,1%
Ausztria: 5,5%
Németország: 7,5%
Észtország: 10,1%
Szlovénia: 10,6%
Csehország: 12%
Lettország: 12,9%
Litvánia: 14,2%
Szlovákia: 14,5%
Lengyelország: 14,8%
Magyarország: 14,9%
Románia nincs benne, mert nem tagja az OECD-nek, de nagyobb növekedést produkált mint Magyarország, kb. 20%-ost.
A 2018-as becsléseket nem raktam be, de ott is a 3-dik legjobbak lennénk, a szlovák 4,1% és a lettországi 3,5% után vagyunk 3,4%-al. Szóval ennyit arról is, amit évek óta az ellenzék fúj, hogy hát szépek a mostani adatok, de nem fenntartható a növekedés.
A 2002 és 2010-es adatokat be sem írom, higgye el mindenki, hogy siralmasak voltak számunkra a többi országhoz képest, aki nem hiszi, azokat is megnézheti.
Mindenki vonja le a végkövetkeztetést belőle, hogy jobban vagy szarabbul kormányoz a Fidesz a balosoknál, vagy más országok kormányánál.
 
M

molnibalage

Guest
Egy évben volt csökkenő GDP, 2012-ben, tudod, amikor az EU visszasüllyedt a válságba. Ugyanabban az évben és a következőben is a cseheknél is csökkent és több másik országban.
Nem vitatkozok többet itt vannak az adatok az OECD-ről, aki nem hiszi nézze meg őket az oldalukon:
2013 és 2017 közötti években ennyivel növekedtek összesen a következő országok (reál GDP, a 2017-es év becslés):
Görögország: -2,1%
Ausztria: 5,5%
Németország: 7,5%
Észtország: 10,1%
Szlovénia: 10,6%
Csehország: 12%
Lettország: 12,9%
Litvánia: 14,2%
Szlovákia: 14,5%
Lengyelország: 14,8%
Magyarország: 14,9%
Románia nincs benne, mert nem tagja az OECD-nek, de nagyobb növekedést produkált mint Magyarország, kb. 20%-ost.
A 2018-as becsléseket nem raktam be, de ott is a 3-dik legjobbak lennénk, a szlovák 4,1% és a lettországi 3,5% után vagyunk 3,4%-al. Szóval ennyit arról is, amit évek óta az ellenzék fúj, hogy hát szépek a mostani adatok, de nem fenntartható a növekedés.
A 2002 és 2010-es adatokat be sem írom, higgye el mindenki, hogy siralmasak voltak számunkra a többi országhoz képest, aki nem hiszi, azokat is megnézheti.
Mindenki vonja le a végkövetkeztetést belőle, hogy jobban vagy szarabbul kormányoz a Fidesz a balosoknál, vagy más országok kormányánál.
Az ugye tudod, hogy mulatságos, hogy linkeltem fent a 2009-2016-ot a TE LINKEDDEL, aztán fogod magad és te csakazértis alapon 13-17-re szűkidet. Hallod, megalol...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
.
Te vagy a hibás, amiért nem jelented.
Más megtette sanszosan, mert 1-2 hétre bezárták az egyik ilyen helyet. Aztán két alkalmazott eltűnt onnan. Nem tudom, hogy saját zsebre vagy felsőbb utasításra tolták-e a dolgot. Mindenestre az eset után a hely színvonala elég nagyot zuhant, kisebb lett a választék és a kiszolgálás az új munkaerő miatt csigalassú lett sokszor...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az ugye tudod, hogy mulatságos, hogy linkeltem fent a 2009-2016-ot a TE LINKEDDEL, aztán fogod magad és te csakazértis alapon 13-17-re szűkidet. Hallod, megalol...
Csak megjegyzem, hogy 2009 az még a libások éve volt és 2010 is félig az övék. Utána meg következett 2 év, amikor arról szólt a kormányzás, hogy megakadályozzák az államcsődöt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
T

torsen

Guest
Emipírikus. És akkor itt most kezdjétek el használni az IQ-t.

És a Te empíriád magasabb rendű mint az enyém? Mi alapján is? Én bizonyítékot szerettem volna, nem ilyen , khmmmmm...nem is tudom mit?

Ez kb. az a mondat volt, ami a Nagy Ember szájából is elhangzott: "Én tudom jól!"
 
T

torsen

Guest
Engem is irritál már ez a sok migráncsozás. Felépült a kerítés, magunkat megmentettük. Aztán, hogy Európa többi része mit csinál, az már az ő dolguk.
Viszont abban semmiféle összeesküvés elmélet nincs, hogy Soros azt nyilatkozta, hogy Európa milliós nagyságrendű migránst kellene befogadjon évente. Ezzel még nem is lenne baj, mindenki azt nyilatkozik amit akar, de ő nem csak úgy nyilatkozott, hanem aktívan segíti is őket, hogy bejussanak. A sok civil szervezete ezt csinálja. Humanitárius segítség címen hozzák be tízezerszámra a migránsokat. Persze, a tengerből én is kimenteném őket, de utána irány vissza Afrika. Aztán meg látva, hogy nem jutnak át, úgyis feladnák a próbálkozást.
Persze arra már mondhatod, hogy az összeesküvés elmélet, hogy politikusokat is lefizet, erre valószínűleg sosem lesz bizonyíték. Nekem csak gyanus, hogy nem maguktól ennyire hülyék egyes európai politikusok.

Én is elolvastam a notaricon féle hivatkozást, igaz csak az elejére volt időm, de két gyors megjegyzés:
1. SGY szerint Európának évente 1m migránst kell befogadnia, típusú mondat szerintem nem azt jelenti, hogy Soros felszólit vagy ne adj isten kötelez, hanem azt, hogy a földrajzi és politikai és egyéb realitások és körülmények miatt ennyit kell befogadnia Európának mert egyszerűen itt lesznek és kész. Ha nem készülsz fel rá, rád borul a bili.
2.A kétszer 15 000 eurót nem adják Juszufnak és Mohamednek a kezébe, még csak az kéne, hanem ráfordítják a szociális, egészségügyi, lakhatási ellátásukra. A ráfordítás alapja a nagyon olcsón beszerezhető (AAA minősítésű az unio) kötvénybevétel. A pénz tulajdonképpen otthon marad, a hazai orvosokat, ápolókat, szakoktatókat, nyelvtanárokat építési vállalkozókat stb. gyarapítja. Soros pénzemberként (is) gondolkodva azt hiszi (itt szerintem is naiv, de nem aljas) hogy az olcsó kötvénypénzt be kell vonni, mert többletjövedelmet gerjeszt. Azért hiszi naivan -de szerintem ezen már elgondolkodott- mert úgy gondolta, hogy a migránsokra költött pénz, jó befektetés az olcsó hitel miatt, és a kiképzett munkaerő jövedelemtermelő képessége miatt. (Na ez valszeg nem igaz...)
 
T

torsen

Guest
Folytasd nyugodtan, joggal ütöd őket. Csak közben megint belefutsz a vagy-vagy logikai hibába. Ettől S.Gy. még világszerte joggal félt erő lesz a térben, a fidesz életművétől függetlenül.

Világszerte? Macedónia, Azerbajdzsán, Oroszország, Izrael, Fülöp-szigetek, Magyarország...soroljam még? csupa mintademokrácia.:)

Egy minta nem minta, amúgy az oktatás támogatása is előnyösen épít bizalmat, gondolom az iskola is hasonló társadalmi réteget oktatott mint amiben most vagy. Mi alapján kapta a te iskolád a tanszereket?

Pályázat?
Az én világképemben ez netto paranoia.

Az megvan, hogy a CEU-n masszívan foglalkoznak hálózatkutatással? :) Hosszú távú befektetés. Ez nem hókuszpókusz, csupán nem műszaki hanem humán tervezés (ezért is hiba lenézni a nem műszaki diplomákat, de a te dolgod).

Naiv kérdés. Csak a CEU foglalkozik hálózatkutatással? Nem tudom, tényleg érdekel. És ha más is, akkor nekik miért szabad? Ők nem aljas célból csinálják?[/QUOTE]


Rövidebb távon pedig keményen destabilizál, nem csak itt de az USA-ban is.
BLM, antifa, hogy a két legújabb és legerőszakosabb támogatott ügyét hozzam példának.
Kicsit nagyra növesztem az arcom, de adnék házit: nézz utána kik adnak tanácsot a Blaha aluljáróban a bűnözőknek.

Nem tudom megoldani a HF-t innen a messzi vadkeletről így visszakérdezek: Kik?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

torsen

Guest
Adj több elemet a mintádhoz. :D
Mindazzal szemben amit felsoroltál én annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy amióta a gonoszrabló zorbánviktor van hatalmon jelentősen javult a családom anyagi helyzete, megengedhetem magamnak, hogy a gyerekeim szinvonalas iskolába járhassanak, mindezt úgy, hogy egyszerű alkalmazott vagyok, mégcsak nem is vezető beosztású és (nagyon) vidéken élek.

Ezt hívják a társadalom korrumpálásának, amit Kádár elvtárs sikeresen végigvitt, és azóta is ebben a szarban élünk.
Ha engem hagynak lopni, lophat más is, mondtuk Kádár alatt és szétlopták/szétloptuk a hazát.
Ha én egy kicsit jobban élek had lopjanak a nagyok amennyit akarnak, mondjátok most.
Mikor lesz ennek vége? Mikor leszünk végre -ha csóróbban is- de egyenes gerincű polgárok?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak a CEU foglalkozik hálózatkutatással?
Nem tudom miért nevezi ezt mindenki hálózatkutatásnak. Ez olyan mintha a buzulást végbélanalitikának hívnánk. Attól az még s@ggbekur@s.

A CEU-n kádereket képeznek ki, majd azokat a már meglévő kapcsolatokon keresztül berakják jó pozicióba, ahol majd ő is a saját embereknek oszt le pozíciókat. Ez szépen katalizálja egymást. Egyre több helyre épülnek be és ott egyre nagyobb befolyásra tesznek szert. Hit Gyülinél is megy ez, csak ott kicsiben.
Néha bukik a dolog. Ezért dobták ki a csehek a ceut sorosostól 92-ben.

Amikor rezgett a léc érdekes volt, hogy az ex-ceus azóta polgármesterré lett káderek azonnal jelentkeztek a gazdinál, hogy oda lehet költözni.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Egy kép a múltból:
mszp.jpg


Egy cikk a jelenből:
http://mindenszo.hu/zarug-peter-farkas-az-mszp-nek-vege/
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom miért nevezi ezt mindenki hálózatkutatásnak. Ez olyan mintha a buzulást végbélanalitikának hívnánk. Attól az még s@ggbekur@s.

A CEU-n kádereket képeznek ki, majd azokat a már meglévő kapcsolatokon keresztül berakják jó pozicióba, ahol majd ő is a saját embereknek oszt le pozíciókat. Ez szépen katalizálja egymást. Egyre több helyre épülnek be és ott egyre nagyobb befolyásra tesznek szert. Hit Gyülinél is megy ez, csak ott kicsiben.
Néha bukik a dolog. Ezért dobták ki a csehek a ceut sorosostól 92-ben.

Amikor rezgett a léc érdekes volt, hogy az ex-ceus azóta polgármesterré lett káderek azonnal jelentkeztek a gazdinál, hogy oda lehet költözni.
Hát ez már komolyan olyan komment, ami elmeorvosi eset határát súrolja, mert logika aztán az nincs benne, de semmi...

A CEU-n tanuló hallgatók komoly százaléka külföldi. Milyen pozícióba és kit rakna be, amikor mindenhol a narancsosok nyomulnak és üzletágakat nyúlnak le állami segítséggel? (Nemzeti Dohánybolt.) Vagy hol kerülnek csak úgy CEU-sok bármilyen pozícióba és hol? Mutass kérlek olyan miniszterelnököt, kancellárt, stb. magasn helyen levő döntéshozót, ami CEU-s...

Agyrém ami itt zajlik, komolyan mondom...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Ami a mintát illeti:
volt egyszer egy mnyp m. Van konkrétum. mennyibe fájt.


Ami az oktatást illeti: Rákosi. nem Kádár felemelt kb egymillió magyart a társadalmi ranglétrán. Oktatás included, Díszpélda a Nemzetközi Intézet vagy mi volt a neve. Példa: Vitray Tamás.
A dologgal két probléma volt: (ára neki. ha tetszik): másfél millió középosztálybeli . kulák, stb letolása a társadalmi ranglétrán.
Illetve az innováció mexünik. Példa picit későbbről: Ikarus légkondis távolsági busz. (A Merci 68-ban lopja csak el)

SzVSz az ellenpélda a Kiegyezés korszaka, Innováció, hitel (copyrájt Széchenyi István gróf), vendégmunkások alkalmazása a munkaerőhiányra válaszul, nagyívú (város)tervezés. Nota bene hadseregfejleszés a teljes korszerúség igényével, Flotta. Légierő.

Próbáltam lakonikus maradni, Bocs. ha pont etől nem érthető.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Ezt hívják a társadalom korrumpálásának, amit Kádár elvtárs sikeresen végigvitt, és azóta is ebben a szarban élünk.
Ha engem hagynak lopni, lophat más is, mondtuk Kádár alatt és szétlopták/szétloptuk a hazát.
Ha én egy kicsit jobban élek had lopjanak a nagyok amennyit akarnak, mondjátok most.
Mikor lesz ennek vége? Mikor leszünk végre -ha csóróbban is- de egyenes gerincű polgárok?
Tudsz jobbat? Mutass valakit most aki meghagyja az elért eredményeket és mellette erkölcsileg vállalható is. Ki lenne az?
Kb mindenki ezt akarja:
827lopnemlop.jpg


Sok szerencsét megtalálni az ideális jelöltet.

Egy délibábot kergettek mégis mi vagyunk a hülyék akik egy élhető minimumot hajlandóak vagyunk elfogadni...
 
M

molnibalage

Guest
Egy délibábot kergettek mégis mi vagyunk a hülyék akik egy élhető minimumot hajlandóak vagyunk elfogadni...
Na itt tetszik hatalmas kapufát lőni, ami akkora kapufa, hogy már pipa...

Az lehet, hogy neked élhető minimum, csak a szomorú igazság az, hogy itthon a társadalmi olló nyílik és kb. 3-3,5 millió+ ember már olyan szinten a társadalom peremén van, hogy a te észrevételeden kurva jót röhögnének (bár inkább sírnának), vagy beléd basznák a kést, hogy másnak osszad az észt...

Az a 600k kivándorló is biztosan azért ment el, mert annyira tetszett nekik az "élhető minimum" és "stabilitás", ami itthon van...

(Ok, ezek egy része tényleg olyan szinten alacsony képzettségű, hogy nemigen lehet velük mit csinálni, de az nem szumma 3 millió...)

Ja, és az, hogy egy ország mennyire tekinthető élhetőnek nem pusztán az anyagi helyzettől függ, hanem attól, hogy milyen a társadalom közérzete. Na ez az, ami itthon botrányosan szar, az ilyen sorosozás, folyamatos ellenségkép és a mészároslőrincz és egyéb nepotista húzások miatt. Már a látszatra sem adnak...

Én eddig alapvetően értelmesnek gondoltalak, de ez a komment tényleg nagyon durván mellément...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

Törölt tag 008

Guest
Hát ez már komolyan olyan komment, ami elmeorvosi eset határát súrolja, mert logika aztán az nincs benne, de semmi...

A CEU-n tanuló hallgatók komoly százaléka külföldi. Milyen pozícióba és kit rakna be, amikor mindenhol a narancsosok nyomulnak és üzletágakat nyúlnak le állami segítséggel? (Nemzeti Dohánybolt.) Vagy hol kerülnek csak úgy CEU-sok bármilyen pozícióba és hol? Mutass kérlek olyan miniszterelnököt, kancellárt, stb. magasn helyen levő döntéshozót, ami CEU-s...

Agyrém ami itt zajlik, komolyan mondom...

Ki beszélt Magyarországról? A CEU diákjai nagyrészt az ex-szoci blokból kerülnek ki, és ott ültetik őket jó pozíciókba. Polgármesterek, miniszterek, konzulok. Legmagasabb szintre Giorgi Margvelashvili jutott, aki Grúzia elnöke lett.
Itthon az EX-SZDSZ tagoknak volt az átjáróháza. Ha valaki bukott, akkor a CEU-n kapott állást, majd fél-egy év múlva betették máshova valami poziba. Kész átjáróház volt.

Agyrémkém, hanyszor voltál a CEU-ban? Bármelyik sors intézményben? Na akkor vagy beszélj az elmeorvosoddal, vagy menj a tolózárat tekergetni, hogy jöjjön az olaj, mert van, ami már a műszaki értelmiségieknek is sok.
X-kdK8eKPw.gif
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Na itt tetszik hatalmas kapufát lőni, ami akkora kapufa, hogy már pipa...

Az lehet, hogy neked élhető minimum, csak a szomorú igazság az, hogy itthon a társadalmi olló nyílik és kb. 3-3,5 millió+ ember már olyan szinten a társadalom peremén van, hogy a te észrevételeden kurva jót röhögnének (bár inkább sírnának), vagy beléd basznák a kést, hogy másnak osszad az észt...

Az a 600k kivándorló is biztosan azért ment el, mert annyira tetszett nekik az "élhető minimum" és "stabilitás", ami itthon van...

(Ok, ezek egy része tényleg olyan szinten alacsony képzettségű, hogy nemigen lehet velük mit csinálni, de az nem szumma 3 millió...)

Ja, és az, hogy egy ország mennyire tekinthető élhetőnek nem pusztán az anyagi helyzettől függ, hanem attól, hogy milyen a társadalom közérzete. Na ez az, ami itthon botrányosan szar, az ilyen sorosozás, folyamatos ellenségkép és a mészároslőrincz és egyéb nepotista húzások miatt. Már a látszatra sem adnak...

Én eddig alapvetően értelmesnek gondoltalak, de ez a komment tényleg nagyon durván mellément...
Köszönjük Emese, hogy felmondtad a balos propagandaszöveget. (Ez a 3,5 millió ember a társadalom peremén szöveg annyira szánalmas, hogy elképesztő.)

Lássuk hogy néz ki ezzel szemben a valóság:

Valóban van egy réteg aki önhibáján kívül van nagyon sz@r helyzetben, nyilván célzottan lehetne segíteni őket, ez nem kérdés. Viszont azok a milliók akikről te beszélsz jó részt szánalmas ostobák és nem hátrányos helyzetűek.
A saját kézzelfogható környezetemben állandó felvétel van munkára (gyár, szalagnál betanított idénymunka, minimálbér+egy kicsi+pótlékok+Bözsi). A munkaügyi központ vagonszámra küldi a delikvenseket, kb jó ha 1/10-ük hajlandó felvenni a munkát (annak is az 1/4-e lelép az első hónapban mert nem tetszik hogy dolgozni kell) a többi mindenféle mondvacsinált okokkal eléri, hogy pattintsák vissza. Akik itt maradnak, azok jellemzően azért mert már annyira kell a pénz, hogy dolgozni is elmegy érte. (Erőn felüli költekezés jellemzően: felelőtlenül felvett lakáshitel, személyi kölcsön nyaralásra(!!!), providentesek, autóhitelesek. Közös jellemzőjük, hogy a legújabb ájfón kell, a 60"-os okostévé kell, nyugatról behozott széthajtott Merci, BMW kell...) Ők azok akik mindig sz@rban vannak, ezért(!!) g*ciOrbán, permanens irigység bárkire, de főleg mindenkire, miközben nekik minden(is) alanyi jogon jár de abból is a legjobb és ha meg véletlen mégsem, akkor meg aztán tényleg mindenkirohadjonmeg. Na ők azok akiket te annyira sajnálsz, az állandó protestszavazók, akik hitlert is megválasztanák ha igérne egy kis pénzt. Nagyon kevés közöttük az (jellemzően meg is maradnak később határozatlanra) aki tényleg dolgozni szeretne és ez neki természetes állapot, hogy tisztességes állása van. Na ők hosszú távon gondolkodnak, így is élnek, csendben, becsületben, nem verik magukat, nem követelőznek a semmire.

Rengeteg különféle emberrel találkozom itt a gyárban, rendkívül éles képet ad az általad társadalom peremén élőknek nevezett emberekről. Én élőben látom őket, neked mesélt róluk valaki, ennyi a difi.

A 600k kivándorló minden indítékát nem ismerhetem, viszont van egy jó mintám. A volt ált isk. osztálytársaim kb 70% kiment nyugatra dolgozni, java részük szakmunkás végzettséggel (burkoló, asztalos, kőműves, stb.). Talán ha egy negyedük döntött úgy, hogy kint marad, de ők is a gyerek miatt, hogy anyanyelvi szinten menjen neki az idegen nyelv, vagy pont mert egyedülállóak voltak és már rokonok sem kötötték ide őket. A többiek vissza akarnak jönni, ha kicsit megszedték magukat, mert szerintük az ország még mindig élhetőbb, mint a nyugat, csak a bérek rosszak.

Hogy formosa kedves kifejezésével éljek: nem a képzelt "sz@rszag" miatt lép le a többség, hanem pusztán az anyagiak miatt, nincs itt semmiféle dráma.
 
M

molnibalage

Guest
Ki beszélt Magyarországról? A CEU diákjai nagyrészt az ex-szoci blokból kerülnek ki, és ott ültetik őket jó pozíciókba. Polgármesterek, miniszterek, konzulok. Legmagasabb szintre Giorgi Margvelashvili jutott, aki Grúzia elnöke lett.
Na, tudtál egyet mondani. Grúzia meg annyi "európai" és "meghatározó", hogy fulladozom a röhögsétől...

Itthon az EX-SZDSZ tagoknak volt az átjáróháza. Ha valaki bukott, akkor a CEU-n kapott állást, majd fél-egy év múlva betették máshova valami poziba. Kész átjáróház volt.
Segíts ki, az SZDSZ mikor és hol volt utoljára hatalmi tényező?

Agyrémkém, hanyszor voltál a CEU-ban? Bármelyik sors intézményben?
Miért? Te hányszor...? Ez minek lenne a mércéje...?
 
Status
Not open for further replies.