[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
780


....
stockholmi Health Consumer Powerhouse (HCP) elnevezésű szervezet által publikált Európai Egészségügyi Fogyasztói Index (Europe Health Consumer Index - EHCI) 35 ország egészségügyi ellátását veti össze indikátoronkénti pontozással. Hat területet vizsgálnak részletesen: a betegjogok érvényesülését, az ellátás hozzáférhetőségét, a gyógyítás eredményességét, a rendszer finanszírozottságát és a szolgáltatások skáláját, valamint a megelőzés területét és a gyógyszerellátást.

Az Index szerint folyamatos javulás figyelhető meg az európai egészségügyi ellátás színvonala tekintetében, a szívinfarktus, a stroke és a rák túlélési mutatói is egyre jobbak, ugyanakkor az elhízás, az egészségtelen táplálkozás, vagy az ülő életmód egyre több problémát okoz. A jelentés szerint a válság hatására enyhén, de észrevehetően nőtt az egyenlőtlenség az egészségügyi ellátásban Európa szerte. Ez leginkább annak köszönhető, hogy még mindig túl sok országban ragaszkodnak az egészségügyi finanszírozás nem hatékony módjához, ahelyett, hogy az olyan országok példáját követnék, amelyek jó eredményeket mutatnak fel az egészségügyben.

Magyarország hátul kullog

A vizsgált 35 országból hazánk jelenleg a 30. helyen áll. A környező országok egyre jobb eredményeket érnek el, ezért elég volt 3 pontot veszíteni a tavalyi rangsorhoz képest, így viszont elmondhatjuk magunkról azt, hogy a magyarnál rosszabb egészségüggyel már csak Lengyelország, Albánia, Bulgária, Montenegró és Románia „büszkélkedhet”. Magyarország költséghatékonyság tekintetében sem áll túl fényesen: Románia és Bulgária előtt hátulról a 3. helyen áll


Ezek a politikailag motivált listákat annyira érdemes komolyan venni, mint a Freedom House demokráciaosztályozó éves kis jelentéseit, amikről a kiadásuk előtt tudni lehet, hogy az USA-nak a meleg sz*rig benyaló országok lesznek az "éltanulók", Izrael (palesztinok) 100-as skálán 79 , Románia (magyarság) 84, Lettország (orosz kisebbség szívatása) 87 pontra lett érdemes, mi pedig 72-re. Egy másik gittegylet, a méltán híres, szarajevói székhelyű OCCRP meg Orbánt tette meg 2015-ben Kelet-Európa, Közép-Ázsia és Közép-Amerika második legkorruptabb vezetőjének. Na, de miért nem első? A jó öreg Vologya miatt, ő azért a legvörösebb posztó, az ilyen listákon örök utolsó, vagy első, attól függően, hogy melyik véglet jelenti a negatív pólust. :D
Most ne mosolyogjak egy olyan listán, amin pont a magyar és a lengyel egészségügyet húzzák le? :) Amelyen a makedón egészségügy hirtelen jobb lett, mint az olasz, mert megbukott a Soros-ellenes Gruevszki kormánya? És amin a szerb egészségügyet kb. az olasz szintjére helyezik? :D
 
  • Tetszik
Reactions: marton and zeal
M

molnibalage

Guest
Szerintem napi kettő testnevelésóra kellene és egy szombati sportnap, ami magában foglalná a honvédelmi nevelést is. Az óraszámot pedig csökkenteni kell heti maximum 30 konkrét órára amibe nem számítandó bele a testnevelés. Viszont testnevelésből buktatni kell és aki ebből bukik, az évet kell ismételjen, ha szeptemberig nem tud levizsgázni belőle.

3Vo.jpg

magyar nyelv = nyelvtan, az irodalmi ismeret nem szükséges, a művészetek magánügy az arra fogékonyak számára
angol nyelv = az egyetlen világnyelv magas ismerete alap kell legyen, viszont határozottan tiltandó az európai nyelvek oktatása, mivel azok csak a kivándorlást segítik elő.
társadalomtudomány = történelem+földrajz+közgazdaságtan egyesítve
erkölcstan = állampolgári és -Hunyadi értelemben vett- keresztény alapismeretek
Mik ezek a táblázatok? Totális irrealitásokat látok...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A nagyobbik gyerekem lassan egy hete bent van a gyerekosztalyon, én meg vele általában. Nem mondom hogy nem lehetne mit fejleszteni pl wc ,fürdő ,szülőnek ágy, de tulajdonképp kibirhato. A kaja is rendben van, gyakorlatilag menü adag, teljesen ehető , persze nem fittnessz menü meg társai. A személyzet teljesen normális, rendesek, feltűnően sok a fiatal orvos,ápoló, úgy nyolcvan százalék negyven alattiak. Mivel sokat bent vagyok hallom sokszor miről beszélnek, kinti ápolási munka kétszer ennyi pénzért, meg hogy 150000-et keresnek. Amugy minden ok a gyerek szemszögéből, most legalább egész nap játszhatok vele, lehet haza se akar menni majd.
Jobbulast a kolyoknek!

A hotelszolgaltatasok nem szakmai prioritas, de megertem miert fontos ez a betegeknek. Tul sok idot azert ne tolts ott, tenyleg csak ha muszaj, mert az masnak egyben a munkahelye is. Oke, az hogy csak most tudsz jatszani vele mindent visz. :)

Nem tudom milyen statuszu emberek beszelgeteset hallottad, de 150 nettot egy kezdo, gyermektelen apolo kaphat az osztalyon a legkisebb szakmai vegzettseggel, csak hetkoznap nappali munkaval es par hetvege nappallal. Ha valaki meg nem vegzett az iskolaval akkor segedapoloi beosztassal keves ejszakazassal es hetvegevel kereshet ennyit gyermek nelkul, fiatalon.
Ha mar meg tud elni valaki akkor az nem gondolkozik kulfoldi munkaban. Lassan mar ott tartunk. Gyakran hallgatom, hogy bezzeg nemetbe' mennyit fizetnek. Az aprobetus resz szerint: perfekt nyelvtudas utan, kerdojeles vagy inkabb semmilyen lakhatasi korulmenyek kozott, minimum foiskolai vegzettseggel, eu-biztositas nelkul, stb, stb.
Nalunk is be lehet vallalni a noverszallot. Plusz melot is lehet keriteni. Az elbaltazott evtizedek latszanak a rendszeren, de legalabb alakul a dolog.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 065
26 626
113
Szélsőségesen elfogult és nevetséges óraszámokat látok. Bocs...

Pedig nem sokban különbözik az aktuálisoktól. Lényegében tényleg csak a humántudományok és művészetek kerültek ki részben, ha a testnevelést nem számítjuk. Meglehetősen óvatosan nyúltam hozzá és toltam át a hasznos tudást adó reáltárgyak felé!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ó persze, az ismerős tanár felfelsége ezek szerint nem tud összeadni. Hallod, kurva vastag arcbőrőd van.
Hanyagold mar ezt a kurva vastag arcbor-dumat! (Ez a szoveg hozza rad a bajt. En szoltam!... :rolleyes:)
Konkretan az egeszsegugyi berekrol beszeltem. Ott egyenesen hazugsag amit az ellenzek terjeszt. Ha a tanar ismerosod a tanari fizetesekrol mast mond akkor jo lenne tudni, hogy: Mennyit keresett 8 evvel ezelott? Mennyit dolgozik most? Ki az intezmeny fenntartoja? Milyen vegzettsege volt akkor es van most. Valtozott-e idokozben a beosztasa? Stb. Ugatni en is tudok, de a szamok makacs dolgok.
Bőrgyógyászatra kellett volna mennem, ráadásul mivel bejelentett lakcímem nem fővárosban van... Mikor utoljára beteg voltam, akkor sem akart ellátni a fővárosi háziorvos. Ez 3 éve volt...
Mert az egy maszek orvos es te pedig lusta voltal atjelentkezni hozza. (Illetve emlekeim szerint a nemtetszesednek nyomatekosan hangot is adtal. Persze, hogy elkuldtek.)
Szóval bocs, kibaszottul elegem van abból a propagandbáól amit pofátlanul tolok. Első kézből tapasztalom azt, hogy a rendszer ótvarszar. Mikor sprotorvosit csináltattam akkor is olyan épületben és mosdóban jártam, hogy akkor képest a 2002-es Kármán Kollégium a Ritz Hotelnak tűnt.
Akkor ne told! :)
A sportorvosi rendelo felujitasa nem prioritas. (Gondolom nem most lett olyan lepukkant.)
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
M

molnibalage

Guest
Pedig nem sokban különbözik az aktuálisoktól. Lényegében tényleg csak a humántudományok és művészetek kerültek ki részben, ha a testnevelést nem számítjuk. Meglehetősen óvatosan nyúltam hozzá és toltam át a hasznos tudást adó reáltárgyak felé!
Óvatosan?

  • A gimiben a heti 1 magyarórával? Eszednél vagy?
  • A heti 6 matekóra teljesen felesleges annak, aki nem reál szakirányra megy...
  • A fizikai és kémia magas órász is felesleges ennyire. Úgy mondom ezt, hogy mérnök vagyok.
Azt kellene megérteni, ami pl. az USA oktatásának a része. A fakultatívan választhatóság. Annak, aki pl. jogász lesz felesleges 6 matek, de több társadalomtudomány és töri nem. Tehát nem ennyire merev és elbaszott rendszer kell, hanem alapozán mindenből + fakultatív jelleg.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
3. Mivel én nem a főnök hanem a páciens voltam így nem utasítgattam az eü. személyzetet csak kértem, mire ő közölte hogy nem telefonál senkinek, őt nem azért fizetik. Sakk-matt, ordítani nem akartam vele, pedig talán kellett volna, de nem szoktam. Baj?!!
Erre valaszolok csak.
Ezekben a helyzetekben az a kozos, hogy ilyenkor rendszerint mindket felnek igaza van. Neked azert, mert te nem hibaztal es nem kellene rohangalnod foloslegesen. Neki pedig azert, mert ot lecseszik ha rossz a dokumentacio (ami mindig extrem fontos) es tenyleg nem feladata telefonalgatni, mert ilyen dolgozoi szinten nincs ceges mobil. De a fonokenel mar kotelezoen van, tobbek kozt az ilyen helyzetek megoldasara. Vagyis csak meg kellett volna kerni, hogy szoljon a fonokenek mert o biztos el tudja intezni.
Persze elofordulhat, hogy a fonok bevedi a (ha sertoen szoltal akkor) duzzogo alkalmazottjat es le akar razni, de olyankor pedig szolni kell, hogy ezt nagyon gyorsan hagyjak abba, mert neki is van egy fonoke. Pont az aki a telefont adta. :)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Pedagógus bértábla nyilvános;ismerős tanít. 3 gyerek. 2011 ben kapott nettó 91 ezret. Most 230... Nyilván lépett volna kategóriát és keresne 100- at de azért nem ugyanaz. Miért gond ha a munkából élő sokgyermekesek a haszonélvezők?

Az egészségügyben pedig a humán tényező a gond.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 065
26 626
113
Óvatosan?
A gimiben a heti 1 magyarórával? Eszednél vagy?

Minek több? Semmilyen irodalmi érettségi nem lenne értelemszerűen. Helyesírás, fogalmazási készség kialakítása, szövegértés tanítása folyna így és abból kellene vizsgázni:

ált.isk 1-2. évfolyam: heti nyolc óra
ált.isk 3-4. évfolyam: heti hat óra
ált.isk 5-6. évfolyam: heti három óra
ált.isk 7-8. évfolyam: heti két óra
középszintű oktatás: heti egy óra

A heti 6 matekóra teljesen felesleges annak, aki nem reál szakirányra megy...
A fizikai és kémia magas órász is felesleges ennyire. Úgy mondom ezt, hogy mérnök vagyok.

Nem lenne humán szakirány. Nyilvánvaló, hogy ugyanez folytatódna a felsőoktatásban. Az állami finanszírozás csak a reálképzésre terjedne ki. Humánképzés alatt a reáltanárok főiskolai és egyetemi képzését értenénk egy ilyen rendszerben.

Azt kellene megérteni, ami pl. az USA oktatásának a része. A fakultatívan választhatóság. Annak, aki pl. jogász lesz felesleges 6 matek, de több társadalomtudomány és töri nem. Tehát nem ennyire merev és elbaszott rendszer kell, hanem alapozán mindenből + fakultatív jelleg.

Ami oda vezet, ami az amerikai egyetemeken van: a nemzetgazdasági, honvédelmi és minden más épeszű szempontból fölösleges humánképzés brutális túlsúlyához az azzal együtt járó campusi-debilitáshoz. A jogásznak éppúgy nincs szüksége irodalmi, ének-zenei, képzőművészeti képzésre, mint a mérnöknek. Viszont az nem árt, ha a jogász tud számolni és alapvetően tisztában van a világ működésével. Egy erős reálképzés egy jól kialakított társadalomtudomány tárggyal ezt meg tudja alapozni!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Minek több? Semmilyen irodalmi érettségi nem lenne értelemszerűen. Helyesírás, fogalmazási készség kialakítása, szövegértés tanítása folyna így és abból kellene vizsgázni:

ált.isk 1-2. évfolyam: heti nyolc óra
ált.isk 3-4. évfolyam: heti hat óra
ált.isk 5-6. évfolyam: heti három óra
ált.isk 7-8. évfolyam: heti két óra
középszintű oktatás: heti egy óra



Nem lenne humán szakirány. Nyilvánvaló, hogy ugyanez folytatódna a felsőoktatásban. Az állami finanszírozás csak a reálképzésre terjedne ki. Humánképzés alatt a reáltanárok főiskolai és egyetemi képzését értenénk egy ilyen rendszerben.



Ami oda vezet, ami az amerikai egyetemeken van: a nemzetgazdasági, honvédelmi és minden más épeszű szempontból fölösleges humánképzés brutális túlsúlyához az azzal együtt járó campusi-debilitáshoz. A jogásznak éppúgy nincs szüksége irodalmi, ének-zenei, képzőművészeti képzésre, mint a mérnöknek. Viszont az nem árt, ha a jogász tud számolni és alapvetően tisztában van a világ működésével. Egy erős reálképzés egy jól kialakított társadalomtudomány tárggyal ezt meg tudja alapozni!

Teljesen elborult az agyad.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd
Status
Not open for further replies.