[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Olyan ez mint a tanárok bére. Úgy emelték meg, hogy a végére a nettojuk csökkent.
MSZP kormány alatt a multi cég 2x úgy léptetett elő, hogy közben a fizetésem csökkent. Az összetartó, ez meg kirekesztő. Tudom.

Az meg nem lehet kérdés, hogy MO a stadionok egyértelműen fontosabbak mint az EÜ.
Vidéken szinte az összes kórházat felújították már. USA New Deal terv. Ja, tudom, az összetartó volt, ez meg kirekesztő. Tanulni kellene kis közgazdaságtant.

Haverom megyében haveri társsággal hobbi szinten focizgat és fizetést kap érte.
A kormánytól kapja a pénzt?

Amúgy ez ugyanaz a magyar egészségügy, amiből anno horgyuszi 1000 millirárd ft-ot vett ki és Viktor könyörgött neki, hogy tegye vissza, mert az nagyon hiányzik?
Azon elgondolkoztunk, hogy nyugaton miért nincs elég orvos?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
MSZP kormány alatt a multi cég 2x úgy léptetett elő, hogy közben a fizetésem csökkent. Az összetartó, ez meg kirekesztő. Tudom.


Vidéken szinte az összes kórházat felújították már. USA New Deal terv. Ja, tudom, az összetartó volt, ez meg kirekesztő. Tanulni kellene kis közgazdaságtant.


A kormánytól kapja a pénzt?

Amúgy ez ugyanaz a magyar egészségügy, amiből anno horgyuszi 1000 millirárd ft-ot vett ki és Viktor könyörgött neki, hogy tegye vissza, mert az nagyon hiányzik?
Azon elgondolkoztunk, hogy nyugaton miért nincs elég orvos?


kösz a magas labdát:))

A hétvégén esett esőnek köszönhetően beázott a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház néhány műtője. Amiket nemrég újítottak fel, csak sajnos olyan minsőgében, hogy a székesfehérvári intézmény már perben áll a kivitelezővel.

A beázásról beszámoló Feol.hu szerint a felújítás egy több milliárd forintos beruházás keretében valósult meg, és az átadón még arról volt szó, hogy a kialakított részlegek a legmagasabb szintű elvárásoknak is megfelelnek.

A lapnak egy olvasó arról számolt be, hogy a hétvégi esőzések után kellett volna mennie egy 10 perces kontrollvizsgálatra, de végül több mint 5 órát kellett várnia. Azért, mert addig egy válságstáb azon dolgozott, hogy a műtőket munkára alkalmassá tegye.

A Feol megkereste a kórházat, ahol megerősítették, hogy tényleg volt beázás, és hogy a kivitelezéssel kapcsolatos problémák miatt már per folyik a kivitelező ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
MSZP kormány alatt a multi cég 2x úgy léptetett elő, hogy közben a fizetésem csökkent. Az összetartó, ez meg kirekesztő. Tudom.
Azt ugye vágod, hogy a kettő között logikai kapcsolat nincs főleg az EÜ-re nézve? Ez kb. az ovódás homokozói szint, hogy "de hát Apu, Pistike is ezt csinálta". Ki nem szarja le...?


Vidéken szinte az összes kórházat felújították már. USA New Deal terv. Ja, tudom, az összetartó volt, ez meg kirekesztő. Tanulni kellene kis közgazdaságtant.
Ja igen, EU pénzből, az ellen, aki ellen hadakozik meg szabadságharcol a kúrmány... Ráadásul ezt is sikerült láthatólag helyenként vagy csak simán szarul csinálni vagy ezt is szétlopni... Vastaps...

A fővárosban meg azért nem történik szinte semmi, mert az túl fejlett gazdaságilag ahhoz, hogy erre EU-s pénz jusson.

Amúgy ez ugyanaz a magyar egészségügy, amiből anno horgyuszi 1000 millirárd ft-ot vett ki és Viktor könyörgött neki, hogy tegye vissza, mert az nagyon hiányzik?
Azon elgondolkoztunk, hogy nyugaton miért nincs elég orvos?
Az orvosból sosincs elég, csak a mértéke nagyon nem mindegy. 25 éve szar a trend, 8 éve van egy kúrmány mégis stadionra meg kisvasútra van pénz.

Megkérhetlek, hogy fárasszál más a hülyeségeiddel te is...? Nem értem, hogy miért mániája egyeseknek magyarázni a magyarázhatatlant.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 008

Guest
kösz a magas labdát:))
Köszi az extra magas labdát. :D
Anno a CEU (tudod sorosegyetem) egyik tantermében leszakadt az álmenyezet úgy, hogy tele volt diákokkal. Egy embert kórházba kellett szállítani.
Soros hibája? Nem, a kivitelező nem megfelelő dübelezést használt. Kijavította.
A beázó kórház a kormány hibája, vagy a kivitelezőé, aki trehány munkát végzett és ezért perelik?
Tudom, tudom az egyik összetartó, a másik meg kirekesztő.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

torsen

Guest
Most hogy ez milyen szintű érvelés, azt hagyjuk, de akkor, amikor több ütemben, érezhetően emelték Orbánék mind az orvosok, mind az ápolók, mind a mentősök bérét, ilyet írni, bárhonnan is nézem, nettó hazugság.

Te melyik szakmában dolgozol a 3 közül? Vagy csak "jó" újságot olvasol? A feleségem is az Migráns1 TV-ből tudta meg, hogy már megkapta az 5%-kal növelt oktatói bérét. Egymás mellé tettük az elmúlt 3 havi bérjegyzéket....csak a dátumok voltak különbözőek. Hazugság.......persze, mert más mondja. Ilyen a Ti igazságotok!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 008

Guest
Azt ugye vágod, hogy a kettő között logikai kapcsolat nincs főleg az EÜ-re nézve? Ez kb. az ovódás homokozói szint, hogy "de hát Apu, Pistike is ezt csinálta". Ki nem szarja le...?

Picit több logikát vártam tőled. Nagyon nem más. Az egyik esetben a céges policyk miatt más szerkezetű juttatásokra voltam jogosult, az EÜben meg a törvények miatt. Nem azt mondtam, hogy ez nem elbaszott dolog, csak utaltam rá, hogy nem egyedi. Hülyék mindenhol vannak.

Ja igen, EU pénzből, az ellen, aki ellen hadakozik meg szabadságharcol a kúrmány... Ráadásul ezt is sikerült láthatólag helyenként vagy csak simán szarul csinálni vagy ezt is szétlopni... Vastaps...

Ez ugyanaz az EU pénz, amire a Németek mondták, hogy nehogy a félkegyelmű kancellárjuk elvegye tőlünk, mert a 80%-a német cégeken keresztül visszamegy hozzájuk? Kik voltak a kivitelező cégek és mi a tulajdonosi szerkezet?
Amúgy, ha picit megnézed, a V4-ek pont a JELENLEGI EU-ért harcolnak. Az EU ellen a jelenlegi EU vezetés és a nyugati országok harcolnak, mert ők nagyobb integrációt akarnak. Nem a fidesz Brexitel. Itthon az egyik legnagyobb az EU támogatottság.

Az orvosból sosincs elég, csak a mértéke nagyon nem mindegy. 25 éve szar a trend, 8 éve van egy kúrmány mégis stadionra meg kisvasútra van pénz.
Pont előbb mondtad, hogy ezt a pénzt az EU adja. Miért nem ad az EU oktatásra? Legalább egy hozzászóláson belül ne mondj magadnak ellent.

Mellesleg nyugaton miért nem képeznek több orvost?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Pont előbb mondtad, hogy ezt a pénzt az EU adja. Miért nem ad az EU oktatásra? Legalább egy hozzászóláson belül ne mondj magadnak ellent.

Mellesleg nyugaton miért nem képeznek több orvost?
Mert az EU infrastrukturális beruházásokra ad pénzt. Iskolákat is lehetne felúítani, de helyette épült valahol 40 centis kilátó... Sehol nem mondtam magamnak ellent...

Semmi sem ér a kórház és az iskolha, ha személyzet nincs hozzá. Eszméletlen, hogy már az EU-t ostorozod, amikor ez az ország a balfasz...
Hogy orvosból miért nem képeznek eleget az egy érdkes kérdés, mert azt is mellé kéne tenni, hogy egy orvos hol praktizál, magánban vagy állami szektorban. Az állami szektornban van kevés orvos. Jó reggelt, miért is járok 8 éve csak magánrendelésre? Hm..:?

Figyelsz te minimálisan arra, amit ír az ember és összeraknád a puzzle darabokat?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 008

Guest
Mert az EU infrastrukturális beruházásokra ad pénzt. Iskolákat is lehetne felúítani, de helyette épült valahol 40 centis kilátó... Sehol nem mondtam magamnak ellent...

Vidéken rengeteg suli kapott tornatermet, sőt már uszodákat építenek neki. A 40 centis kilátó meg szimpla lopás, ki kell vizsgálni.

Hogy orvosból miért nem képeznek eleget az egy érdkes kérdés, mert azt is mellé kéne tenni, hogy egy orvos hol praktizál, magánban vagy állami szektorban. Az állami szektornban van kevés orvos. Jó reggelt, miért is járok 8 éve csak magánrendelésre? Hm..:?

Ez hogy jön ahhoz, hogy NYUGATON miért nem képeznek elég orvost? Berlinbe jársz magánrendelésre?

Figyelsz te minimálisan arra, amit ír az ember és összeraknád a puzzle darabokat?
Ezt én is kérdezhetem tőled. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Az orvosból sosincs elég, csak a mértéke nagyon nem mindegy. 25 éve szar a trend, 8 éve van egy kúrmány mégis stadionra meg kisvasútra van pénz.

Helyezzük ténybeli alapokra talán. 4 számot várok tőled.

1. Kisvasútra költött pénz azelmúltnyolcévben
2. Stadionra költött pénz azelmúltnyolcévben
3. A magyar egészségügy költségvetése azelmúltnyolcévre vetítve
4. Ezek egymás közötti (több nagyságrendbeli) eltérése

Az egészségügy kapcsán kisvasútazni meg stadionozni az a szint, mintha azt mondanád hogy bezzag ha az elmúltnyolcévben nem költöttem volna a pénzem túró rudira, most lenne egy lakásom.
 
M

molnibalage

Guest
Helyezzük ténybeli alapokra talán. 4 számot várok tőled.

1. Kisvasútra költött pénz azelmúltnyolcévben
2. Stadionra költött pénz azelmúltnyolcévben
3. A magyar egészségügy költségvetése azelmúltnyolcévre vetítve
4. Ezek egymás közötti (több nagyságrendbeli) eltérése

Az egészségügy kapcsán kisvasútazni meg stadionozni az a szint, mintha azt mondanád hogy bezzag ha az elmúltnyolcévben nem költöttem volna a pénzem túró rudira, most lenne egy lakásom.
Ja értem, most már relativizálod azt, hogy akkor mre költenek.

1. Ez tényleg nem jelentős, de mondjuk bért ebből is lehetett volna emelni vagy tüzet oltalni.
2. 200 mrd+. Csak a Puskás 100 mrd papíron, ami azt jelenti, hogya vége ennél több lesz. A minőségét meg majd meglátjuk...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az jeletem, én voltam. Na nem mintha bármi értelme lett volna annak az órának. "Test" volt, "nevelés" nem. Csak ciszták a bokámba. Most meg csodálkozik a kiképző-gyógytornász, hogy milyen szűk tartományban mozog fel le a bokám. Ellenben sosem fordult ki terepfutásnál, és remekül lehet vele biciklizni.
Na szóval anno annak lett volna értelme, ha megtanítanak minket rendesen lenyújtani, megerősítik a derekunkat. De még futni se tanítottak meg - a tesitanár eleve totál tartáshibás volt, majd el is hízott mint egy hörcsög. Szóval egy minden napos matekórának most is több értelme lenne, mert nem hinném, hogy azóta bármerre is javulhatott a színvonal.:eek:

Így van! Nem kell tesi óra! Minek? Inkább tabletet nyomogassanak, meg a zájfonjukat reggeltől estig. Jó gondolat. Mondjuk az is, hogy a saját tesitanárodból állítasz fel diagnózist az egész országra.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Ja értem, most már relativizálod azt, hogy akkor mre költenek.

Nem, azt mutatom be ténybeli alapon, hogy milyen eszement baromsággal próbálsz érvelni.

1. Ez tényleg nem jelentős, de mondjuk bért ebből is lehetett volna emelni vagy tüzet oltalni.

Vagy akár magyar űrprogram is lehetett volna belőle. Pulikutya mehetett volna az űrbe. Akár. Hagyjuk az arányokat meg a tényeket a hanyatló nyugatnak.

2. 200 mrd+. Csak a Puskás 100 mrd papíron, ami azt jelenti, hogya vége ennél több lesz. A minőségét meg majd meglátjuk...

Forrás?

Az átlátszó.hu (igazán nem vádolható kormánypártisággal) szerint 2016-ig elment circa 40 milliárd, ennek úgy 3/4-e a budapesti Groupama Aréna és a Debreceni stadion lebontására, újjáépítésére ment el. A Puskás lesz állítólag 100 milliárd, sok sok év alatt. Ami kisebb városokban épül, azok mind alig pár milliárdos beruházások. A két legnagyobb város a legnagyobb befizetők közé tartozik (Budapest biztosan), nehogy már a saját pénzből valami nekik is járjon, amit egyébként még használnak is, nem igaz?

Ja és mindez majdnem 8 év alatt. Osszuk már le mennyi jut egy évben erre (és jó része nem is tűnik baromságnak). Ehhez képest most van egy 500 v 700 milliárdos fejlesztési program csak Budapest és Pest megyei kórházakra.

Na, akkor helyezzük kontextusba ezek a brutál kiadásokok. KSH adatok szerint 2010 körül olyan 2000 milliárdot költöttek egészésügyre az állami költségvetésből, 2015-ig ez lassan emelkedett, akkor volt olyan 2500 milliárd. Nem találom a 2018-as számot, most megint emelkedett olyan 190 milliárdal, tehát olyan 2800-3000 milliárd körül saccolom.

Teccik már érteni, miért elképesztő butaság azzal jönni, hogy bezzeg stadionra futotta az a 40 milliárd 2010-2016 között, miközben az egészségügyre meg alig kb. 16 000 milliárdot költöttek? Meg hogy ha nem épül meg felcsút (nem tudom mennyiért, legyen 2 milliárd) akkor ez akár 0,0125%-al több is lehetett volna (szó szerint).
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Bocs, ne keverjük az egészséges életmódot az iskolai lőtérrel...

Anno vidám szocializmus vége, 1980as évek vége megvolt ennek a hazafias izének a (kötelező) komcsi változata. Igaz döglődött... de láttunk gumi kézigránátot, honvédelmi vetélkedőt, bezárva azzal, hogyan néz ki a vasfüggöny, ha átmászik a zimperialista kém. Ja meg ócska fekete fehér filmek a szalagos vetítőből. hogy milyen dicső a Néphadsereg, vagy hogy bújjunk a konyhaasztal alá, ha a gonosz imperialisták ránkdobják az atombombát.
Értelme zérópontnulanulla. Ennek a mostani Fidesz gyámságos akárminek sincs több.

Ugyan ezeket a hülyeségeket az USA-ban is megtanították az ottani gyerekeknek. De miből gondolod, hogy most is ez lesz?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Így van! Nem kell tesi óra! Minek? Inkább tabletet nyomogassanak, meg a zájfonjukat reggeltől estig. Jó gondolat. Mondjuk az is, hogy a saját tesitanárodból állítasz fel diagnózist az egész országra.
Anno elfogyasztottunk hármat a hosszú évek alatt, meg egyetemen is volt kettő. Na mind az öt úgy nézett ki mint egy hörcsög. Mégis még mekkora mintát vegyek?!
 
R

rejsz felügyelő

Guest
kivesztek?

Sőt, már tíz évvel ezelőtt se jött ki: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2003-as adatai szerint Magyarországon évente körülbelül 250 milliárd forintot költenek alkoholra. Ebből az állam adóbevétele 150 milliárd forint. Magyarországon ma több mint 2-2,5 millió ember számít mértéktelen ivónak vagy alkoholistának, és ez évente 700 milliárd forintos kárt okoz.

http://www.ksh.hu/szamlap/hosszuel_drg.html
OFF

Emellett rengeteg kávét iszunk, és ami az egészségi állapottól a nemzőképességig mindenre kihat: borzasztó sokat stresszelünk.

ON
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Értő olvasás szükségeltetne! Nem azt írtam, hogy nem kaptak béremelést, hanem azt: "A DOLGOZÓKAT MEGTARTÓ béremelés", a kettő nem ugyanaz. Kapni kaptak, csak szerintem nem eleget, mert folyamatos az elvándorlás az egészségügyből, utánpótlás meg egyre kevesebb.
Utanpotlas egyre tobb es az elvandorlas is megfordulni latszik. Mely godorbol kell kivakarni, ez igaz, de azert ne olyankor hozd fel ezt a kritikat amikor mar javulni latszik a helyzet. Kabe 20-25 evvel ezelott beszakadt az utanpotlas. Idobe fog telni mire rendbe jon.
Nem tudom mit gondolsz megtarto fizetesnek, de ha osszehasonlitod a 8 evvel ezelotti bereket es a miakat... Eg es fold. Egy minimalis eu szakkepzessel kabe duplaja lett a fizetes. (Korabban megalazoan keves volt.) A kezdo es a szakorvosi fizetesek sem rosszak. (Lassan el lehet majd hagyni a parat...:rolleyes:)
Másik: nem tudom te mikor voltál kórházban, nekem sajna mostanában jutott ilyen élmény, szóval ne te mondd meg nekem, miket tapasztaltam ott, és főleg amíg egyáltalán eljutottam odáig. "Felemelő élmény" volt, hogy a központi sebészeti kórházban háromszorra sem tudtak olyan beutalót adni, amit az otthoni szakrendelés-laborban elfogadtak volna vércsoport-vizsgálatra, oda-vissza 25-25km-en ingáztam a papírokkal és üzenetekkel ("mondja meg a doktor úrnak..."), a végén inkább megcsináltatta a doki a kórházban -
Nyilvan nem hetkoznapi az ha ping-pongoznak a beteggel.
Tippelek: A korhaz szerzodesben allt a privatizalt labordiagnosztikai ceggel. A korhaz igy megsporolt par verveteles csovet, a labor pedig huzta a szajat mert nem fizetos vendeg voltal. Persze ha bejelentkeztel volna hozzajuk es idopontot kernel akkor jo penzert mar masnapra vegeztek volna mindennel... Ugye latod, hol a problema? (Kesobb, dragabban. Ugyanaz a szivatas mint ami a privat radiologiakon ment.)
Altalaban csak a kemcso utazik es nem a paciens. Persze ha nem surgos az ellatas es nem rossz allapotu a beteg akkor lehet utazni. (Ha az utazas koltsege gondot okoz akkor is van segitseg.)
A "rosszul megirt" beutalo pedig egy vicc. Ilyenkor nyugodtan szolj, hogy azonnal hivjak fel az orvost es tisztazzak az ugyet, de ne veled toljanak ki. Hidd el hirtelen jo lesz az a beutalo ugy ahogy van...;)
mindezt az ingázást saját pénzemen meg szabadidőmben, mert hát abból ugye úgyis túl sok van!
Megis mire szamitottal? Valamennyi ido es penz mindenkepp szukseges, de ha kinyitottad volna a szadat akkor sokkal hamarabb es olcsobban megusztad volna.
És hát ugye a kórházban a "zárkatársaktól" is hallottam ezt-azt,.
A petykakat inkabb hagyjuk.
Az ott lévő személyzetre egy rossz szót se tudnék mondani, ők max megtettek minden tőlük telhetőt, de láthatóan kevesen voltak, így volt olyan hogy reggel 8,20-tól 13,50-ig kellett várni mire orvos elé kerültem mielőtt egyáltalán behívtak műtétre.
Miert talan nem ertel ra? Lett volna fontosabb dolgod is? Nem hiszem.
Persze ugyanezt idopont egyeztetessel (akar maganban, akar allamiban) egy kesobbi(!) idopontra cserelhetned, annyi kulonbseggel, hogy ugy nem a helyszinen toltod ki az idot, hanem mashol. Ha attol valaki jobban erzi magat akkor valaszthatja azt, de nem fog hamarabb ellatashoz jutni, csak a szubjektiv elmeny lesz mas.
Ha valamiert nagyon nem birod a varotermet (aminek a neveben benne van mi celt szolgal. Khmm...!), maskor nyugodtan szolj az illetekes apolonak, hogy nem erzed ott jol magad, picit kimennel levegozni es setalni. Mikorra jojjel vissza? Okosteloval vagy egy konyvvel is el lehet utni az idot.
A műtét az már csak másfél napot csúszott, az se azért mert túl sok volt a doki, hanem mert egyikük kidőlt valami nyavalyával, és nem volt beugró tartalék sem mert felborította volna a hosszútávú beosztást.
Sokan dolgoznak a mutetes helyeken, ergo mindig van olyan ember aki kidol, ez nem szokatlan. A mutetek hossza pedig nem tervezheto olyan pontosan mint a gyari szalagmunka. A kis csuszas termeszetes. Ebbe sem lehet semmi meglepo.
Majd seggre ültem mikor már felkelve "edzettem" kicsit a folyosón, és láttam hogy este fél-tíz után a műtőssrác tolja a beteget a mellettünk lévő kórteremből, mikor rákérdeztem hova viszi kiderült, legnagyobb megdöbbenésemre a műtétek éjjel-nappal, 24 órában folytak!!
(Vagy lehet, hogy a beteghordo vitte a beteget, mert a mutosoknek tobbnyire a mutoben van a munkaja. Legalabbis a porgosebb mutoblokkokban igy van.)
A hasiseb. mutok gyakorlatilag folymatosan uzemelnek. (Ott kezdtem, jaj! :)) Az erseb es a trauma szinte folyamatos. A tobbi az valtozo. Ennek semmi koze nincs az ellatas szinvonalahoz. Egyszeruen csak folyamatosan jonnek a betegek.
ö... fél családom és ismerőseim fele a magyar egészségügyben dolgozik... szóval engem ne akarj a "nincs semmi baj, a kormány a helyén van szöveggel" lelkesíteni, please...
Akkor neha beszelgess veluk. A 444-es csuszato cikkeket pedig hanyagold. (Az sem megoldas, ha lehagyod a forrasmegjelolest. )
Nem lehetne, hogy máshol told a kormánypropagandát...? Vagy, hogy egyáltalán ne..?
Nem lehetne befejezni a hazudozast? Az ellenzeki propagandat is hanyagolhatnad.
Ma is igen gyakori, hogy egyes betegek a kormanyt szidalmazzak. "Merazorban, ezekcsaklopnak " stb. Ilyenkor rendre a szemelyzetnek kell leallitania oket, mert hulyesegeket beszelnek. Ha latnad az arcukat... :D
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
az egyetlen érv hogy a 44 csúsztat király.
inkább ha cáfolnád, hogy nem, az adott felújítás után nem ázott be az említett épület....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
az egyetlen érv hogy a 44 csúsztat király.
inkább ha cáfolnád, hogy nem, az adott felújítás után nem ázott be az említett épület....
Nem tanulmanyoztam a mostani cikked, de a korabbit azt atolvastam.
Ott azt allitottak, hogy a kormany hazudott a beremelesekrol. Mutattak is errol egy fizetesi papirt... Csakhogy azon egy erettsegi nelkuli fiatal mutosfiu bere volt. O nem szakdolgozo amig el nem vegzi az iskolat. Ja, es potlekokat sem kap ha csak hetkoznap nappal dolgozik. Igy is kabe minden masodik beremelesbol reszesult es kabe 50%-kal volt tobb a fizetese mint 8 eve lett volna ugyanabban a beosztasban. Persze aki nem tudja mit lat az elhiheti az ellenzeki propagandat, de az is csak a szokasos sunyi csusztatas volt. :oops:

Beazott a felujitott mutoblokk? "Merazorban", mi? Ne farassz!
 
Status
Not open for further replies.