[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Pontosan ilyenekről beszélek. Az orosz műszaki szöveg angol fordítását is azért értem valamennyire, mert olvasni még csak-csak olvasok oroszul és az anolt és magyart kb. ismerem és kilegózható.

De blogen ilyen dolgokra nem fogékony.
Egyszer voltam (kb. 3 hétig nyíttan a házigazdáknak és végül elvittek...) a detmarovicei szénerőműbe. A tárlatvezetés végig csehül ment, de nagyjából értettem miről beszél a csávó, mert a szakszavak csehül is hasonlóak az angolhoz (illetve amúgy is meglepően sok minden hasonló magyarul). Meg előtte felástam a honlapot, körbebicikliztem, hetente elfutottam mellette, kívülről megnéztem a szénbányát, ahonnan a szenet viszik oda és lefotóztam a szerelvényeket is. Szóval rá voltam gerjedve erősen :-D :-D
(és utána láttam a Orion demó fellövést meg a Rosetta leszállást és egy új világ nyílt meg előttem... :rolleyes::rolleyes::p)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fishbed

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Azért a Slayer non stop vállalható.
Egyszer éjszakai tekerésre azt vittem magammal. Asszem talán a "God hates us all" volt. Na hát én attól teljesen beparáztam, mert forgalmas is volt az út rendesen. Szóval éjszakára inkább Maiden vagy valami blues esetleg power rock. Esetleg Ska-P.
Cikkírásnál viszont fél éve Cannibal Corpseot hallgatok, mert könnyebb lírai hörgés közben koncentrálni a szövegre (az Arch Enemy túl epikus).
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szerintem simán megemelik majd a jelenleg 10 százalékos nyugdíjjárulékot, az szja- t meg lecsokkentik vagy kivezetik. Az szja így is csökkent, illetve a családosok kedvezmenyeket kapnak az szja befizetés alól tehát az egy gumi adó. Most a nyugdíjjárulék 10 százalék, ez nálam 40-45000 Ft / hó , gyakorlatilag egy harmad nyugdíj összeg.
De elképzelhetőnek tartom hogy akik nem csináltak gyereket azok csak fel nyugdíjat kapjanak, míg az egy gyermekesek háromnegyedét, a két gyermekesek meg teljeset. Tulajdonképp ez volna a jogos ha úgy vesszük.
Botos Katalin képviseli ezt a megközelítést, de a nyugat-németeknél is megjelent a második világháború után, ahol a gyerek is kapott volna nyugdíjjáradékot (Kinderrente). Szerintem egyszerűen csak áttolnak áfa vagy más fogyasztási adó bevételt a nyugdíjrendszerbe, meg mondvacsinált okokkal csökkentik a kifizetendő összeget (pl. gyerekszám, megemelt nyugdíjkorhatár, stb).
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A matematika lényege az lenne, hogy képes vagy értelmezni egy műszaki szöveget és ráhúzni egy példára. A HTKA-n jelen levő egyének egy része képtelen erre. Ennek fényében blogen marhaságai eléggé szembeszökőek. Én már csak legyintek lassan rá...
Ó, sztori:
Idősor elemzésen meg befektetések óra elején van egy feladat kiírva szép szöveggel és azt kell Matlab scriptté alakítani úgy, hogy a script a szöveget írja le és nem legyen hibás. Nekem is nehéz, mert élőben kell írnom, beszélve gépelve, meg a hallgatókra figyelve. De ott is úgy kezdődik, hogy szépen felbontjuk a szöveget blokkokra, a blokkot megoldásokra, míg el nem jutunk odáig, hogy megírjuk a kódot.
Egyszer óra végén bejön a rendszergazdász frissíteni, mire egyik hallgató megkérdezi: a jövő órán is ilyen gondolkozós feladatok lesznek? Srác majd felrobbant a visszafolytott nevetéstől. A poén ebben az, hogy a teljes kurzus egy hazai pénzügyi nagy izé igényei szerint lett kialakítva, tehát itt áll a "megtanulod = sok zsozsó" egyenlet. De eddig nem túl sokan éltek a lehetőséggel.
Itt esett meg, hogy poénból vizsgára betettem az alábbi kérdést: "hogyan folytatódik az alábbi sorozat: XOXO_?" És volt, aki nem tudta... Ezt onnan tudom, hogy amúgy is megbukott és másodjára se ment neki...:eek::eek::eek:. Felnőtt, szavazó ember. (jó, 200-ból volt 1 ilyen szóval statisztikailag nem meglepő...)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
De elképzelhetőnek tartom hogy akik nem csináltak gyereket azok csak fel nyugdíjat kapjanak, míg az egy gyermekesek háromnegyedét, a két gyermekesek meg teljeset. Tulajdonképp ez volna a jogos ha úgy vesszük.

:DDDDDDDD

Ilyen alapon az orvosok, rendorok, mentosok, tuzoltok, tanarok, kutatok, mernokok alapbol kapjanak tizszeres nyugdijat , mert ertelmes munkat vegeztek, akik meg nem, azok kapjak a tizedet. Ha gyereket is csinaltak es az egyik mukormos, a masik meg autoversenyzo, akkor a huszadat. Mert miert ne.
Hm.FIDESZ javaslat volt azthiszem...Legyen egy mindenkinek egyforma állami alapnyugdij,kötelező tőkefelhalmozó-jellegű nyugdij,valamint a leszármazottak tb befizetéseinek 5-10%a.Ezen 3részből áljon a nyugdij.Igaz akkor még Soros pénzén ultraliberáliskodtak a fiuk....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A kínai nyelv sajátossága, hogy ha nem ismered az adott területet, nem tudod értelmezni a szimbólumot sem. A szövegértés ismeret feltételez.

Blogen, egyszer ugorj neki valami brutál műszaki szövegnek idegen nyelven. Elōzetes ismeret nélkül mission impossible. Akkor még nem is mondtam, hogy vannak tõbbjelentésű szavak..

Attack angle az nem támadási szög, hanem belépési szög, ha már repülünk. Ezt elōzetes ismeret nélkül rosszul fordítják (inkább ferdítik...)
Ó, a "természetes gáz" korában én már nem lepődök meg. Azért kezdtünk el Asszonnyal feliratos vetítésekre járni, mert vegig azon circegett, hogy mi ez a fos szinkron. Most meg azon, hogy mi ez a fos felirat...:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Hm.FIDESZ javaslat volt azthiszem...Legyen egy mindenkinek egyforma állami alapnyugdij,kötelező tőkefelhalmozó-jellegű nyugdij,valamint a leszármazottak tb befizetéseinek 5-10%a.Ezen 3részből áljon a nyugdij.Igaz akkor még Soros pénzén ultraliberáliskodtak a fiuk....
Jó, akkor a Világbanknak is ez volt az ajánlása (1998). Csak utána gáz, ha a kötelező tőkefedezeti pillér deficitet (és így államadósságot) generál, mert a befolyó járulékok egy része oda megy és nem a felosztó-kirovó rendszerbe. Eredetileg lett volna nyugdíjjárulék emelés is tervben, de azt munkaerő piaci okok miatt dobták. Aztán az EU túlzott deficit-eljárást indított és nem vették figyelembe a nyugdíjrendszer átalakításával járó hatásokat csak max 4 évig (úgy, hogy 2020-tól lett volna pozitív a hatása). A 2008-2010-es fosvihar elszabadulásakor ezért államosították instant az egészet, mert eltűnt egy komoly deficit-generáló tétel és lett egy csomó ingyen péz (amivel jól-rosszul betömködtek réseket). Akkor egyszerűen meg kellett felelni a költségvetési hard mutatóknak.

(Ettől függetlenül sörgyári lónak a majonézzel lekent, ágaskodó lőcsét...)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A politikai nézet nem múló hóbort, .
Ma ezen szórakoztam. Amikor egy olyan figura a mainstreammel erősen hadilábon álló jegybank elnök főtanácsadója és konferenciájának főszereplője, aki 1993-ig IMF igazgató helyettes volt, majd valamennyi jegybankárt kiszolgálta és a leginkább Friedmani iskolát képviselte (1970-es cuccot tolni már a 2000-es évek közepén is ciki volt). Na akkor tudod, hogy szép dolog a narratíva, de politikusok jönnek-mennek, némileg változnak a célok és az elérésük módja, de a szakácsokat a konyhában senki nem abajgatja. Lenne egy másik jó példám is a politikai steak-rántotthús-fasírozott túlélő túrára, de őt személyesen ismerem és tiszteletlenség lenne (jó arc). Szóval egy politikus élettartama max 2-3 ciklus, a szakembereké meg évtizedek.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Jó, akkor a Világbanknak is ez volt az ajánlása (1998). Csak utána gáz, ha a kötelező tőkefedezeti pillér deficitet (és így államadósságot) generál, mert a befolyó járulékok egy része oda megy és nem a felosztó-kirovó rendszerbe. Eredetileg lett volna nyugdíjjárulék emelés is tervben, de azt munkaerő piaci okok miatt dobták. Aztán az EU túlzott deficit-eljárást indított és nem vették figyelembe a nyugdíjrendszer átalakításával járó hatásokat csak max 4 évig (úgy, hogy 2020-tól lett volna pozitív a hatása). A 2008-2010-es fosvihar elszabadulásakor ezért államosították instant az egészet, mert eltűnt egy komoly deficit-generáló tétel és lett egy csomó ingyen péz (amivel jól-rosszul betömködtek réseket). Akkor egyszerűen meg kellett felelni a költségvetési hard mutatóknak.

(Ettől függetlenül sörgyári lónak a majonézzel lekent, ágaskodó lőcsét...)
Nem-nem!Az a mezőgazdasági lengő csapszeg.Különben tökmindegy.Mire nyugdijba mennék,németbe kancellár helyet kalifa lesz,idehaza meg miniszterelnök helyet maharadzsa.Plusz,hamár oktatás volt témába,eszembe jutott mégegy vers:
Családunkban a jó a jövevény.
Az érdek, mint a gazda, úgy igazgat, -
ezt érti rég, de ostobán, ki gazdag
s ma már sejteni kezdi sok szegény
De az utolso sorát átirnám:
s ma is még sok e földön a kétlábu marha
Én ugy tartom,Adam Shmit volt liberális,Deak Ferenc nemzeti,és Görgey a hazáját szolgáló katona.És már mind halottak
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
Hm.FIDESZ javaslat volt azthiszem...Legyen egy mindenkinek egyforma állami alapnyugdij,kötelező tőkefelhalmozó-jellegű nyugdij,valamint a leszármazottak tb befizetéseinek 5-10%a.Ezen 3részből áljon a nyugdij.Igaz akkor még Soros pénzén ultraliberáliskodtak a fiuk....
Na ugye hogy nem hülyeség amit írok. Másik megoldás lehet a nyugdíjkorhatár emelése, netán eltörlése gyermektelenek számára szerintem. Drasztikus, de valamit valamiért...
 
  • Tetszik
Reactions: marton

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
811
778
93
Egyszer éjszakai tekerésre azt vittem magammal. Asszem talán a "God hates us all" volt. Na hát én attól teljesen beparáztam, mert forgalmas is volt az út rendesen. Szóval éjszakára inkább Maiden vagy valami blues esetleg power rock. Esetleg Ska-P.
Cikkírásnál viszont fél éve Cannibal Corpseot hallgatok, mert könnyebb lírai hörgés közben koncentrálni a szövegre (az Arch Enemy túl epikus).
Hát a Cannibal Corps-hoz képest a Slayer könnyed lírai zene. Sajnos a Slayer utolsó koncert körútra indul.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Na ugye hogy nem hülyeség amit írok. Másik megoldás lehet a nyugdíjkorhatár emelése, netán eltörlése gyermektelenek számára szerintem. Drasztikus, de valamit valamiért...
Na persze, végül is végigzsigereljük egész életében, majd amiért fizetett, más megkapja.

Ha ezt megléped, pár ezer magasan kvalifikált koponyát leírhatsz, mint permanens hiányt, de a család több generációja melózhat az összeszerelōüzem-országban.

Azt ne tessék elfelejteni, hogy a gyermektelenek eléggé mobilisak. Ha csak az ismeretségi körömet veszem, akkor ebben vagyunk kb. 9 műszaki PhD, nagyrészük mérnök, mindannyian speciális területekrōl. Hitelünk nincs, gyerek nincs, ha ez bejön, továbbállunk. Ahogy leléptem Magyarországról, úgyanúgy le tudok lépni Németországból is.

Nyugodtan lehet nyomatni ezeket a lúzungokat. Schulz-nak is ez a vesszōparipája, hogy magas bérjövedelme van egyes embereknek. Végül is, mássz rá az informatikusokra, a mérnökökre meg az orvosokra, dobd oda a "társadalomi igazságosságnak"... A többit majd az utókor leírja

Amit írsz, az itt már elhangzott, szinte ugyanígy. Az ingerküszöböt alig lépte át. Ennyire topákok a németek
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
Mi az akadálya hogy egy diplomás gyereket csináljon, ami szerintem normális emberi dolog? El mókol a kis egyetemén ,főiskoláján kb 22-23 éves koráig, aztán a jóval magasabb jövedelme miatt még mindig van 10 éve hogy egzisztenciát és utána családot építsen. Mást se látni az álláshirdetésekben itthon és Ausztriában szintúgy hogy ilyen mérnököt olyan baxkettyet keresnek ide oda. Az én drága fejlesztőmérnök barátom mióta előléptették technika tanári diplomával veri a havi 700000-et, amúgy sík hülye. A csaja szintén "tudós" szóval havi kb 1 millióból nehogy már egy két év alatt valaki ne tudja rendbe tenni az anyagi hátterét. Nem beszélve róla hogy nagyrészt pénzes szülők gyerekei végzik el a fősulit, egyetemet. Kollegám pl nem tudta tovább finanszírozni a lánya orvosi egyetemét, és így a csaj abba is hagyta a tanulmányokat.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
imádom az ilyen zsebből kirántom a tutit elképzeléseket.

hurrá,. minden ilyen pár asszonya lemegy szülni ilyen keresettel, máris 5000 újszülött a haza meg van mentve...
már csak egymillió hiányzik...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
imádom az ilyen zsebből kirántom a tutit elképzeléseket.

hurrá,. minden ilyen pár asszonya lemegy szülni ilyen keresettel, máris 5000 újszülött a haza meg van mentve...
már csak egymillió hiányzik...
Nem muszáj. De akkor ne sírjon. Ha nincs kire ráhagyja akkor meg minek neki a pénz? Főnökasszonyom 50+, keres cc havi 400-450-et, gyerek nincs, első volt annak idején a karrier. A férje kint dolgozik osztrákban, szóval ha egy misi fölött harácsolnak be. Minden túlórát bevállal, egy zsugori vén k....a. Mikor kérdeztem tőle minek, kinek gályázik, éjszakázik .hétvégézik, a rokonságának? Majdnem gutaütést kapott mert azokra nem akar hagyni semmit sem. Akkor kinek dolgozik??? o_O
Más havi +1 milliót egy év alatt nem keres meg és mégis él.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Nem muszáj. De akkor ne sírjon. Ha nincs kire ráhagyja akkor meg minek neki a pénz? Főnökasszonyom 50+, keres cc havi 400-450-et, gyerek nincs, első volt annak idején a karrier. A férje kint dolgozik osztrákban, szóval ha egy misi fölött harácsolnak be. Minden túlórát bevállal, egy zsugori vén k....a. Mikor kérdeztem tőle minek, kinek gályázik, éjszakázik .hétvégézik, a rokonságának? Majdnem gutaütést kapott mert azokra nem akar hagyni semmit sem. Akkor kinek dolgozik??? o_O
Más havi +1 milliót egy év alatt nem keres meg és mégis él.


"Nagyon jó" alkoholista lesz belőle, mikor a férj a 2-3 fiatal szerető egyikének gyereket csinál.
A többség -szegény- nagyon nyomorultul néz ki a történet -és élete végén10-20-30 évig-, majd jön az alkohol-nyugtató mix! :(

Az esetek döntő többségében felébrednek az ösztönök és...

Az egyik ismerős gyerektelen házaspár az "utolsó pillanatban" örökbefogadott!
...majd 2 éven belül ismét!
Imádják a "gondokat"(mind a kettőt :- ), szeretünk hozzájuk menni! :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Más havi +1 milliót egy év alatt nem keres meg és mégis él.

pontosabban: vegetál. és lassan leépül...
Maslow piramis megvan?
 
Status
Not open for further replies.