[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 191
113
Molninak részben igazat kell adjak. A bérlés nem rossz, sok előnye van. 1, fajlagosan rövid és középtávon olcsó. 2, ha a szomszédba költözik egy "problémás" család, akkor továbbállsz. 3, nem kell folyamatosan rákölteni. 4, ha megszorulsz vagy költözöl, gyorsabb vagy. 5, én sem örültem, h hazárdőrök kaptak az adómból. Viszont a fentiek akkor érvényesek, ha nincs család. Az meg továbbra is áll, h a sajátot örökül is hagyod.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
1, fajlagosan rövid és középtávon olcsó

Ez értelmezhetetlen, mert attól függ mi a cél. Ha csak azt nézzük hogy fedél legyen a fejed felett akkor igen, bár az a középtáv, hogy mit takar ugye (félút a halálig? :) mert akkor már rezeg a léc)

2, ha a szomszédba költözik egy "problémás" család, akkor továbbállsz.

Ez egy vicces indok, de a tulajdonodat is le tudod adni ill. nem vagy ahhoz bilincselve, szabadon költözhetsz - ma már a jelzálogot is átrakják a másikra simán.

. 3, nem kell folyamatosan rákölteni.

Ez az egy igaz és pontos megfogalmazás, de a ráköltés a közép és hosszútávon még mindig nem annyi, mint ha bérletben csengetnéd ki a "semmiért" (azaz a fedélért a fejed főlé)

4, ha megszorulsz vagy költözöl, gyorsabb vagy

???...ez alapján dönteni a bérlet mellett csak spec. esetekben tanácsos.

5, én sem örültem, h hazárdőrök kaptak az adómból

Nem ez alapján döntök ilyen kérdésekben...

És a lényeg, én sem egyedül csináltam...12 éve nős vagyok :) és két gyereket is nevelek...ha ma lehet ezt igy mondani.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pont az arbitrázsra játszik a sok "befektetō". A biztosításokat saját ingatlan vásárlás esetére írtam. Lehet, hogy Pista nem spekulál, csak rábaszik, mert az n+1 összeszerō-üzem elmegy Indiába vagy Vietnámba, neki meg marad ott a hitel. Vicc, hogy egy Debrecen szintű vonzáskörzetben egy BMW megjelenése mindent a feje tetejére állít - illetve így próbálják eladni.

Van kockázat, amit tudok számolni, az a tōzsde. Persze, lehet, hogy szívás, mert jön egy gap, de diverzifikálsz és nem fullkreténben nyomod, az még nem tesz tönkre - meg valószínűleg nem hitelbōl nyomod, minden félretett pénzedbōl. Az ingatlan nagyon nem ez a kategória.

Beleverték az agyakba ezeket a komcsi frázisokat, most ezzel zálogosítják el magukat. Gratulálok. Elvisem 10 évig azt, hogy másnak fizetek albérletet, aztán majd megveszem a sajátom egyösszegben, azt viszont nem, hogy mások idiótaságát és kapzsiságát is én fizessem - az adózott jövedelmembōl. Apu nem NER-es, én sem vagyok az. .
Szerintem elbeszelunk egymas mellett. "Elvisem 10 évig azt, hogy másnak fizetek albérletet, aztán majd megveszem a sajátom egyösszegben, azt viszont nem, hogy mások idiótaságát és kapzsiságát is én fizessem " -tehat akkor te is orulsz, hogy Mo-n az allam nem mentette meg a bankokat mint az eurozonaban.
 
M

molnibalage

Guest
Itt nagyon általánosítasz. És a lakáshitel nem gerincesség kérdése...ebbe azért gondolj bele kérlek.
Ameddig nem állami pénzből húznak ki a bajból, addig valóban...

A feleségem testvére Bp.-n havi kb. 500€ értéken bérel impozáns helyen lakást - úgy tudom rezsi nélkül.
Az első kölcsönöm 10 éves futamidejű volt, stabilan 113€-val fizettem vissza. Már le van tudva. Egy év csúszással vettem fel a másikat 20 évre, anno sokkal rosszabb kamatokkal, most 2,09%-kal fixáltam le és kb. 110--130€ körül fizetem még, maradt még 8-9 évem.
Igy ma saját kertes családi házban lakom már lassan 10 éve, vidéken, 13km-re a várostól.
Szép és jó, csak olyan önrész kéne lakáshitelhez, hogy az nálam kb. a magyar marustazással egyenértékű annak összeszedése.
30 évig éltem agglomerációban. Van amit élveztem benne, de alapvetően amúgy sincs kedvem visszamenni oda. Horror, hogy mennyi idő elbaszással jár és mennyire megnehezíti az életét az ember vele. Egy félkülvárosi bp-i hely fényévekkel veri nálam az agglomerációt perpill...

Senki nem tud meggyőzni arról, hogy hitelből venni nem jobb mint bérelni. Mert a számok a gyakorlatból engem igazolnak.
Ja persze, amíg van 10-15 misi tőkéd. Azt meg a kisujjából szopja az ember...? A lakbért meg olyan, hogy amellett együl tőkét felhalmozni...

A realitás az, hogy ma 1 vagy két család szülői segítsége nélkük kb. a felső 5% képes lakást venni önerőből, aki 35 éves kora táján már vezető beosztású és 400+ nettója van. Egyébként felejtős. Legalábbis bp táján.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and eevil

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez értelmezhetetlen, mert attól függ mi a cél. Ha csak azt nézzük hogy fedél legyen a fejed felett akkor igen, bár az a középtáv, hogy mit takar ugye (félút a halálig? :) mert akkor már rezeg a léc)



Ez egy vicces indok, de a tulajdonodat is le tudod adni ill. nem vagy ahhoz bilincselve, szabadon költözhetsz - ma már a jelzálogot is átrakják a másikra simán.



Ez az egy igaz és pontos megfogalmazás, de a ráköltés a közép és hosszútávon még mindig nem annyi, mint ha bérletben csengetnéd ki a "semmiért" (azaz a fedélért a fejed főlé)



???...ez alapján dönteni a bérlet mellett csak spec. esetekben tanácsos.



Nem ez alapján döntök ilyen kérdésekben...

És a lényeg, én sem egyedül csináltam...12 éve nős vagyok :) és két gyereket is nevelek...ha ma lehet ezt igy mondani.
Tobb pontoddal egyetertek, de azon vitazni, hogy berles vagy vetel a jobb.... hat mint azon vitazni, hogy a csoki vagy a vanilia fagyi a jobb... jobbara attol fugg melyik cukraszdaban. Arrol nem is beszelve, hogy ezek egymas helyettesito termekei, tehat nyilvan egyutt mozog az aruk. Kinek mi jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Mert az mennyivel jobb ha itthon nevelsz fel valakit, fizeted az oktatasat, de aztan kimegy nyugatra egy multihoz dolgozni...?

Mondjuk esetleg opciót kellene kínálni arra, hogy itthon maradj. Mondjuk olyan vállalkozási légkört, adórendszert, stb... Tipikus, megint az a hülye, aki előre akar jutni. Van valami oka, amiért az ambiciózus viselkedésre így reagálsz? Nem lehetetlent kérek a tiszteletre abszolút nem méltó kormányra, hanem normális ügymenetet. Nemrég dumáltam pár kínaival. Náluk van ugyanez, hogy lobbiznak valami multinál, hogy oda telepítse a gyárat, akkor lehet emelkedni a helyi politikai palettán, majd lehet bemenni a még komolyabb "tutiba" - csak ott már van retorzió, odahaza nincs.

Az ugyvedi okossagrol nem sokat tudok, de a szallitast sok helyen kisvallalkozok vegzik, akik kozvetlenul a multival szerzodnek. Ezt ne keverjuk ossze a munkaerokolcsonzos lehuzos bagazzsal!
vagy ott ül egy stróman a háttérben... 30 évig éltem odahaza. Doktorim lehetne az ügyeskedésből, ha nem tartanám szinten alulinak. Nem azért tanultam/tanulok, hogy a susogómellegítős, 3-as BMW-s sutyerák szintén éljek. A cél nem ez.

Ugyan miert emelnek most a kamatokat? Egy komolyabb emelest nem birnanak ki az eladosodott deli allamok.
A bankok profitja sem a kamatkornyezettol fugg, mert magas kamatok mellett ok is csak dragan tudnak tokehez jutni es a lakashitelek torlesztese is kockazatosabba valik.
A befektetesi celu ingatlanvasarlasokkal eddig sem volt sok gond. Nem is ertem mi a baj ezekkel. A magancelu ingatlanvasarlasok utan szokott problema lenni, de jellemzoen csak magas kamatkornyezetben es a deviza leertekelodese mellett.

Mert mondjuk USA elkezdte az emelést, az EKB-sem tudja a végtelenségig fenntartani. Ha csak az amerikai kamatemelés miatti kötvény/eszköz swap kamat-különbözetét nézem, már azért kell. Másrészt Mo nem olyan jó befektetés a globális palettán, hogy piac ekkora diszkontot megengedjen, miközben ugyanarra a pénzre az USA-ban lassan magasabb kamatot kap. Az infláció meg ott van, akárhogy titkolják...

Ez a krach definicioja, de ez minden befektetesre igaz.
Raadasul az ingatlanvasarlassal csak nagyon nehezen lehet lenullazni a vagyont, de a tokeatteteles spekulativ piacokon mindez csak pillanatok kerdese lehet.
Ez részben igaz, részben nem. Hány kilakoltatás is volt a dübörgő gazdaság közepette? Hányan lettek csövesek egy rossz válás után, mivel szinte az egyedüli vagyontárgy a ház volt? Hányan melóznak külföldön a lakáshitelek törlesztője miatt? (az egy másik lap, hogy az nagy valószínűséggel CHF volt. A mai MNB bejelentés sem véletlen műve, csak mondjuk majd ezt visszamenőleges hatállyal alkalmazni/nem alkalmazni egy külön történet.

A töke-áttétel olyan, mint az autóvezetés 160-al. Lehet annyival menni, ha olyanok a viszonyok. Én is kereskedtem rengetegszer tőke-áttétellel, nem ördögtől való. Vannak bizonyos szabályok, érteni kell. Ha hülye vagy hozzá, ne csináld, ennyi. Sosem értettem meg az 50x-es áttélellel dolgozó balekokat. 2%-ot mozog ellene a piac, akkor vége a dalnak. Mivel annyira sóher, nyista stop, aztán elindul ellene a piac, jön a margin call, majd kényszerlikvidálják az egész kócerájt. 5 perc múlva meg a piac újra vastagon pluszban van, emberünkkel meg feltörölték a padlót. Shit happens...

A probléma az, hogy az emberek nagy része szentimentális alapon viszonyul a pénzhez, mivel általában sosem volt nekik elég. A pénz egy szerszám. Olyan, mint egy ásó, egy kalapács. Ha valamit el akarsz érni, akkor dolgoztatni kell. Egy ingatlanban - normális viszonyok közepette, ahol nem össznépi sport az adócsalás - ez nem egyszerű. Németeknél kicsit más, más a habitus is.

Tehat kozvetlenul nem fektetnel ingatlanba, de kozvetetten igen, amihez persze az kell, hogy masok kozvetlenul befektessenek...
A legutobbi valsagot eppen az okozta, hogy ilyen befekteteseken probaltak sokan nyereszkedni. o_O
A tobbi befektetes sokkal kiszamithatatlanabb.
Nem szeretem az érzelmeket, de nem jelenti azt, hogy nem használom ki őket. A bika keres, a medve keres, a disznókat pedig levágják. Az ingatlankövető index pont ez. Hagyja, hogy a hülyék dolgozzanak neked. Kell a saját ingatlan, cserébe elzálogosítod magad? Ha neked ez kell, ám legyen. Kínai vagy, fusi pénzed van, félsz, hogy elkobozza a hatalom? Vidd külföldre. Fektesd be Mo-n. Az egyik kapzsi, a másik beszari. Ezek mind érzelmi állapotok. A pénzügyben - de szerintem mindenhol máshol is hideg fejjel kell dolgoznod. Hagy az érzelmet nekik. Nekik az érzelmi beteljesülés kell, nekem az a bizonyos százalék. Attól, hogy a Pista kiüti magát a piával, vagy a koksszal és ettől mondjuk nála endorfin termelődik, nem fogom magam rosszul érezni, ha egy kiadós edzés után nekem is ott az endorfin. Az út más, de mindketten megkapjuk, amit akarunk. Igaz, hogy Pista minden alkalommal átvágja saját magát, nem érdekel. Sosem érdekelt.

Az allagmegovas plusz koltsege vonatkozik/vonatkozhat a berlore, de errol valahogy kevesebb szo esik.
pedig kellene. Nem zavar, hogy bérlőként köteles vagyok a belső állagmegóvásra. Kifestek, ott a számla, majd leírom az adómból. És akkor ezzel megint visszajutunk az első pontra és a hatalmon lévő idióták egyre terebélyesedő köréhez.

A magyarok es a nemetek ellentetes iranyu mozgasabol ez varhato volt.

Volt kb. 20 milliárdnyi EUR kohéziós pénz. Ott a híres szürkeállomány- amire verjük a nyálunk. Ott voltak a K+F projektek. Lett valami? Semmi. Vitték tovább az összeszerelő-modellt. Ilyen szolgalelkűséget még a kínaiaknál is ritkán látni. A német ipar nem csak autógyárakból áll...

Vagyont adoztatni etikatlan. Szvsz. az ingatlanado is tul van ezen a ponton.
Es ne csusztass! Senki sem fizettet veled a tozsde utan semmit. Kizarolag a profitbol kell adoznia a tokepiaci spekulansoknak. Ez rohadtul nem ugyanaz.
Vagyis fizetek. Ez is annyira tipikusan magyar mentalitás. Tőzsde = spekuláció. A nyereség után 15%-os SZJA meg 14%-os EHO terheli - amit mondjuk csökkent, ha van bejelentett munkahelyed. Ha nem forex-ezel vagy EFT-ben utazol, hanem mondjuk ellenőrzött tőkepiaci instrumentummal nyomod, akkor "csak" 15% SZJA. Vicces, hogy a megtakarításból tőzsdézek - ami ugyebár a vagyonom egy része, azt lehessen adóztatni, de ha lakást veszek, azt ne... Most ne menjünk bele a különböző javak vs. létfenntartás relációba, mert értelmetlen, ellenben a kettősséget jól mutatja.

És ezzel újra az alapprobléma. Tanultál, mész előre, hajtasz a céljaid felé - mondjuk egyedül, vagy feleséged van, gyerek nincs, akkor téged jól megadóztatunk, plusz minden egyéb nyereséged után adóztatunk, amit odaadunk a szerintünk jobban rászorulókra. Ezután meg azt mondom, hogy jó, akkor kapja be a tisztelt államapparátus, nekem ilyen "jutalmazás" nem kell. Önző, manipulatív és számító vagyok? Igen, de sosem csináltam belőle titkot. Nem mutatok ki érzelmeket, ellenben meg tudom fogalmazni, hogy mit érzek. Ellenben mások ezt megpróbálják valamilyen jelszó mögé nálam sokkal vadabbul előadni, szóval a verbális kőhajigálás okafogyott. Valószínűleg a filantrópiát sem fogják a sírkövemre felvésni. Nem arra tettem esküt, hogy eltartok egy csomó szerencsétlent vagy kiszolgáljak mindenfajta regnáló "elitet" , hanem arra, hogy valaki mellett kitartok jóban rosszban. Nekem ez számít, a több sajna nem tud érdekelni - ahogy valószínűleg ők sem igen foglalkoznak velem miután leperkáltam, amit kellett...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintem nem egeszseges az ahogyan mas emberekrol gondolkozol, de inkabb elengedem ezt a temat a tobbivel egyutt, egy kivetelevel:
Vicces, hogy a megtakarításból tőzsdézek - ami ugyebár a vagyonom egy része, azt lehessen adóztatni, de ha lakást veszek, azt ne...
Ezt szerintem benezted. Senki sem nyul a tozsden levo penzedhez, ellenben a lakasvasarlaskor illeteket kell fizetned. Illetve neked csak es kizarolag a nyereseged utan kell adoznod, mig a lakaspiacon a kiadott alberletek utan a rosszabb evekben is adozni kell. mindegy mekkora a buko az ev vegen. Sot, ezen felul ott van az ingatlanado, ami gyakorlatilag alberlot csinal minden sajat ingatlannal rendelkezo tulajdonosbol... :hadonaszos:
Ehhez kepest a spekiknek arany eletuk van.




Tenyleg leirhatod az adodbol (adoalapodbol?) az alberlet kifesteset? :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ilyenkor szerintem picit állj egy tükörrel szembe és gondolkozz...
Jaj, te mondod ezt aki evek ota folyton az adofillerkei miatt sir??? Az irigyseg archetipusa? Te szamold mar ki mennyi adoforintocskat fizettel eddig az orszagnak, kifizetem neked ha cserebe elhagyod az egesz V4-et es soha tobbe nem kell olvasnunk a picsogasodat. (Amugy vond le az adodbol az ingyenes altalanos iskolai, gimnaziumi, egyetemi kepzesed koltseget is. Vonjuk le a magyar katonak orabereit is akik vagy 30 eve vedenek, ha nem lennenek mar reg elegettek volna az olahok... es leszel szives elfelejteni a magyar nyelvet is, hisz ha a haza visszafizet neked minden filler adot akkor te is leszel szives elfelejteni mindent amit tole kaptal.... es leszel szives valami maradando fizikai karosodassal elhagyni az orszagot, mert szerintem ingyenesen kaptal oltasokat is... Szoval az uresfeju, rokkant, erettsegi es diplomanelkuli enedet varja Idlibisztan ahol a visszakapott adoforintjaidbol vehetsz egy lapatot es ashatod a tobbi anti-konzervativ emberkevel eggyutt az arkokat az SAA ellen, hajra! Csak mennel mar...
 
M

molnibalage

Guest
Jaj, te mondod ezt aki evek ota folyton az adofillerkei miatt sir??? Az irigyseg archetipusa? Te szamold mar ki mennyi adoforintocskat fizettel eddig az orszagnak, kifizetem neked ha cserebe elhagyod az egesz V4-et es soha tobbe nem kell olvasnunk a picsogasodat. (Amugy vond le az adodbol az ingyenes altalanos iskolai, gimnaziumi, egyetemi kepzesed koltseget is. Vonjuk le a magyar katonak orabereit is akik vagy 30 eve vedenek, ha nem lennenek mar reg elegettek volna az olahok... es leszel szives elfelejteni a magyar nyelvet is, hisz ha a haza visszafizet neked minden filler adot akkor te is leszel szives elfelejteni mindent amit tole kaptal.... es leszel szives valami maradando fizikai karosodassal elhagyni az orszagot, mert szerintem ingyenesen kaptal oltasokat is... Szoval az uresfeju, rokkant, erettsegi es diplomanelkuli enedet varja Idlibisztan ahol a visszakapott adoforintjaidbol vehetsz egy lapatot es ashatod a tobbi anti-konzervativ emberkevel eggyutt az arkokat az SAA ellen, hajra! Csak mennel mar...
Megtennéd azt a szívességet, hogy bekussolsz? A felső 10%-ban vagyok keresetileg, vagyis a legtöbbet adózók közé tartozom úgy, hogy a legkevesebbet kapom vissza.
Faszfej.

Bocsánat, de személyeskedéseddel nálam most telt be a pohár.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Jaj, te mondod ezt aki evek ota folyton az adofillerkei miatt sir??? Az irigyseg archetipusa? Te szamold mar ki mennyi adoforintocskat fizettel eddig az orszagnak, kifizetem neked ha cserebe elhagyod az egesz V4-et es soha tobbe nem kell olvasnunk a picsogasodat. (Amugy vond le az adodbol az ingyenes altalanos iskolai, gimnaziumi, egyetemi kepzesed koltseget is. Vonjuk le a magyar katonak orabereit is akik vagy 30 eve vedenek, ha nem lennenek mar reg elegettek volna az olahok... es leszel szives elfelejteni a magyar nyelvet is, hisz ha a haza visszafizet neked minden filler adot akkor te is leszel szives elfelejteni mindent amit tole kaptal.... es leszel szives valami maradando fizikai karosodassal elhagyni az orszagot, mert szerintem ingyenesen kaptal oltasokat is... Szoval az uresfeju, rokkant, erettsegi es diplomanelkuli enedet varja Idlibisztan ahol a visszakapott adoforintjaidbol vehetsz egy lapatot es ashatod a tobbi anti-konzervativ emberkevel eggyutt az arkokat az SAA ellen, hajra! Csak mennel mar...
Vettem egy mély lélegzetet, majd kifújtam. Eddig is olvastam pár cifra dolgot ezen az oldalon, de ez messze magasan átvitte azt a szintet, ami miatt teljes mértékben a cenzushoz kötött választójog mellett vagyok.
Akkor az alábbi számok alapján kéretik az elszámolást értelmezni:

2016-os értékekkel számolok, mindent. Nem veszem figyelembe az inflációt, sem egyebeket. Mivel felvezetted az alanyi jogi anyagi "tartozást", ezért beleszámoltam mindenkit. Az sem vettem figyelembe, hogy fizettem az egyetemért, mindegy.

- Honvédelem: 2016-os honvédelmi kiadások: kb 420 milliárd, nagyvonalú vagyok, ezért legyen minden évben ennyi, cserébe 10 millióval számolom a lakosságot, ebből ez évente 40ezerFt, vagyis honvédelmi kiadásra az általad felvezetett megfontolások alapján 1,2 millió forintba került nekem. Nem számoltam, hogy 4 évig VSZ-ben éltem, szóval a béketábor lakója voltam..
- Egészségügyi kiadások: 2016-os érték: kb. 1600 milliárd, szintén mondjuk azt, hogy az elmúlt 30 évben ennyit költöttek rá (soha, na mindegy), szintén 10 millióval számolva a lakosságot, ebből ez évente 160ezer Ft, ez szorozva szintén az általad levezetett elszámolási kötelezettség alapján: 4,8 millió forint
- oktatás: 2016-os érték: kb 900 milliárd, ebből lesz évente 90ezer, kb. 20 évig tanultam, ez 1,8 millió forint

Hogy ne sírjon a kicsi szád, nem számolok sem inflációt, sem egyebet. A fenti egyszerű matekkal 7,8 millió a rám eső rész. Na most jön az, hogy ráfaragtál.

TB-re fizettem évi 2,2 milliót, SZJA olyan 5,5-6 milliós tétel. 1 év alatt leadóztam ennyit - igen, lehetett odahaza ennyit is keresni. Volt 8 év munkaviszonyom. Nagyvonalú leszek ismét, ezért azt mondom, hogy legyen csak 7,5 millió csak a bérjövedelem utáni lehúzás - a vásárlás utáni ÁFA és a többi baromságot nem veszem figyelembe.

Tudod mit, egyszerűsítek, fizetsz 30 milliót és a többit elnézem. Mikor utalsz?

Szerintem most inkább gyakorolj önkritikát - esetleg bocsánatot is kérhetsz és 3 hónap csak read-only módban leszel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ilyenkor szerintem picit állj egy tükörrel szembe és gondolkozz...
Igazan megfogadhatnad a sajat tanacsod. :oops:



TB-re fizettem évi 2,2 milliót, SZJA olyan 5,5-6 milliós tétel.
Kihagytal par aprosagot az egyik oldalon. Az a 7,8 millio kabe az egyetemi eveid allami kiadasait sem fedezte es akkor igen nagyvonalu vagyok.

A masik oldalon pedig tedd hozza, hogy a befizetett tb jarulek elment a a befizetes eveben(!) az eu-re es a nyugdijra. Ez utobbi eseteben pedig te magad is jogosultsagot szereztel az itteni nyugdijra, de jelenleg a szuleid es nagyszuleid generacioja masok befizetesebol el es gyogyul.
Kezdokent ketlem, hogy ennyit kerestel volna, de legyen. A teljes szja kabe elmegy a allamadossag kamatterheinek torlesztesere. Szoval koszi, meg minden, de csepp a tengerben. Most azt is masok befizetesebol torlesztik ( akik valoszinuleg ugyanugy nem tehetnek az adossagrol mint te).

- a vásárlás utáni ÁFA és a többi baromságot nem veszem figyelembe.
Pedig vicces lenne. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazan megfogadhatnad a sajat tanacsod. :oops:




Kihagytal par aprosagot az egyik oldalon. Az a 7,8 millio kabe az egyetemi eveid allami kiadasait sem fedezte es akkor igen nagyvonalu vagyok.

A masik oldalon pedig tedd hozza, hogy a befizetett tb jarulek elment a a befizetes eveben(!) az eu-re es a nyugdijra. Ez utobbi eseteben pedig te magad is jogosultsagot szereztel az itteni nyugdijra, de jelenleg a szuleid es nagyszuleid generacioja masok befizetesebol el es gyogyul.
Kezdokent ketlem, hogy ennyit kerestel volna, de legyen. A teljes szja kabe elmegy a allamadossag kamatterheinek torlesztesere. Szoval koszi, meg minden, de csepp a tengerben. Most azt is masok befizetesebol torlesztik ( akik valoszinuleg ugyanugy nem tehetnek az adossagrol mint te).


Pedig vicces lenne. :rolleyes:
Ja,baromi vicces európa legmagassab áfája....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
A realitás az, hogy ma 1 vagy két család szülői segítsége nélkük kb. a felső 5% képes lakást venni önerőből, aki 35 éves kora táján már vezető beosztású és 400+ nettója van. Egyébként felejtős. Legalábbis bp táján.

Nálam a szülői segitség max a kétkezi munka volt. De pont azért irtam, hogy az én modellem nem biztos hogy megállja a helyét mindenhol, városon annyiért vett a haver csak telket -feleakkorát majdnem, mint az enyém- amiből én komplett felépitkeztem. Bp.-et ennek fényében maradéktalanul elhiszem neked - csak azért nem szabad ebből általánositani...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 066
26 626
113
A realitás az, hogy ma 1 vagy két család szülői segítsége nélkük kb. a felső 5% képes lakást venni önerőből, aki 35 éves kora táján már vezető beosztású és 400+ nettója van. Egyébként felejtős. Legalábbis bp táján.

Ez így van és ha ide eljutott saját erejéből, akkor is valószínűleg rohadtul gondolkodni fog, hogy milyen konstrukcióban tegye, mert amit hitelügyben végignézett az elmúlt tíz évben, az alapján rohadt óvatos lesz!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Vettem egy mély lélegzetet, majd kifújtam. Eddig is olvastam pár cifra dolgot ezen az oldalon, de ez messze magasan átvitte azt a szintet, ami miatt teljes mértékben a cenzushoz kötött választójog mellett vagyok.
Akkor az alábbi számok alapján kéretik az elszámolást értelmezni:

2016-os értékekkel számolok, mindent. Nem veszem figyelembe az inflációt, sem egyebeket. Mivel felvezetted az alanyi jogi anyagi "tartozást", ezért beleszámoltam mindenkit. Az sem vettem figyelembe, hogy fizettem az egyetemért, mindegy.

- Honvédelem: 2016-os honvédelmi kiadások: kb 420 milliárd, nagyvonalú vagyok, ezért legyen minden évben ennyi, cserébe 10 millióval számolom a lakosságot, ebből ez évente 40ezerFt, vagyis honvédelmi kiadásra az általad felvezetett megfontolások alapján 1,2 millió forintba került nekem. Nem számoltam, hogy 4 évig VSZ-ben éltem, szóval a béketábor lakója voltam..
- Egészségügyi kiadások: 2016-os érték: kb. 1600 milliárd, szintén mondjuk azt, hogy az elmúlt 30 évben ennyit költöttek rá (soha, na mindegy), szintén 10 millióval számolva a lakosságot, ebből ez évente 160ezer Ft, ez szorozva szintén az általad levezetett elszámolási kötelezettség alapján: 4,8 millió forint
- oktatás: 2016-os érték: kb 900 milliárd, ebből lesz évente 90ezer, kb. 20 évig tanultam, ez 1,8 millió forint

Hogy ne sírjon a kicsi szád, nem számolok sem inflációt, sem egyebet. A fenti egyszerű matekkal 7,8 millió a rám eső rész. Na most jön az, hogy ráfaragtál.

TB-re fizettem évi 2,2 milliót, SZJA olyan 5,5-6 milliós tétel. 1 év alatt leadóztam ennyit - igen, lehetett odahaza ennyit is keresni. Volt 8 év munkaviszonyom. Nagyvonalú leszek ismét, ezért azt mondom, hogy legyen csak 7,5 millió csak a bérjövedelem utáni lehúzás - a vásárlás utáni ÁFA és a többi baromságot nem veszem figyelembe.

Tudod mit, egyszerűsítek, fizetsz 30 milliót és a többit elnézem. Mikor utalsz?

Szerintem most inkább gyakorolj önkritikát - esetleg bocsánatot is kérhetsz és 3 hónap csak read-only módban leszel.
En egy szot sem irtam ellened, csak a Picsogovilagbajnok ellen. Miert vetted magadra? Talalva erzed magad?

Ervelesed egyetlen dologra alapul: leosztod amit kaptal 10 milioval, mondvan mas is kapott. De ez hibas logika, tobb okbol is:

1. Csak visszaelsz az economies of scale-el. De miert is? Ha igy szamolunk akkor egy Kinai ember semmit, de semmit sem kapott az orszagtol. Amit fizet az is szinte semmi. Akkor o semmit is er egy magyarhoz kepest? Neki semmi jogai legyenek? Ugye nem vagyunk rasszistak? Ugye nem???

2. Mr. Picsogobajnok mit tett azert hogy nojjon az economies of scale? Hany gyereket nevelt fel a hazanak? Aki aztan fegyverrel vedene vagy adozna (o, szent adoforintok!). Sehanyat. Mas meg igen.

3. Sok tetel amit innen kapott az nem forintosithato. Nyelv. Hogy nem iszlamista kulturaban el. Stb. Az, hogy o a magyar allamnak koszonhetoen nem halt meg csecsemokoraban szamarkohogesben az mennyit er? (osztva 10 millioval, termeszetesen...)

4. Megis mi jogon erzi, hogy oneki aki nem ert a kozgazhoz kellene eldontenie, hogy az allam adojat (igen, az az allam penze barmennyire is sajnalja) NEKI kellene eldontenie hogy mire menjen, mire ne???

5. Miert gondolja, hogy ha mas allampolgarnak haszna van az ado elkoltesebol abbol neki kara keletkezik? Tegyuk fel, hogy ove a legszebb haz az utcaban. Az utcaban mindeki fizet adot, o a legtobbet (ami Picsogobajnok eseteben nem igaz, de tegyuk fel). Beut a krakk. Az allam nem segit, noha olyan krakk utott be amit az egyenek (gazdag vagy szegeny) nem tudnak megoldani. Valami olyan krakk aminek a kezelesere letrehoztak az allamot annak idejen, tobb mint ezer eve. Az allam segit. Igy az o utcajaban a szegeny embereknek is marad valamennyi beveteluk es ha fejleszteni nem is tudjak, de a lakohazuk szinvonalat fenn tudjak tartani. Nem dolnek ki a keritesek, nem pereg a vakolat mindnehonnan. Az egesz utca szep marad (tovabbra is az o haza benne a legszebb) igy nem egy lerobbant helyen el es az o haza erteke sem zuhan a felere, ahogy a szomszedja haza erteke sem. Ez miert faj neki? Megmondom en: mert nem o kapta az osszes penzt...

6. Persze ha tanult(abb) ember lenne ezeket magatol is ertene, de ugy tunik nem kapott eleg oktatast a magyar allamtol (ingyen).

7. De mindezek utan egy rohadt szava nem lenne senkinek sem ellene, ha NEM PICSOGNA FOLYTON.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ja,baromi vicces európa legmagassab áfája....
Latod? Es meg igy is a magyar es lengyel gazdasag no a leggyorsabban az EU-ban. (De lehet, hogy az EU egyik legalacsonyabb AFA-janak is koze van hozza: 5% azokra a termekekre (hus pl.) amit az emberek napi szinten vasarolnak. Vagy te a 27%-os AFA-s Lamborginibol szoktal gyakran vasarolni? Mondjuk lehet, a gazdasagi novekedes uteme alapjan, de azert szerintem ahhoz kell meg egy ujabb 8 ev...) ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
En egy szot sem irtam ellened, csak a Picsogovilagbajnok ellen. Miert vetted magadra? Talalva erzed magad?

Ervelesed egyetlen dologra alapul: leosztod amit kaptal 10 milioval, mondvan mas is kapott. De ez hibas logika, tobb okbol is:

1. Csak visszaelsz az economies of scale-el. De miert is? Ha igy szamolunk akkor egy Kinai ember semmit, de semmit sem kapott az orszagtol. Amit fizet az is szinte semmi. Akkor o semmit is er egy magyarhoz kepest? Neki semmi jogai legyenek? Ugye nem vagyunk rasszistak? Ugye nem???

2. Mr. Picsogobajnok mit tett azert hogy nojjon az economies of scale? Hany gyereket nevelt fel a hazanak? Aki aztan fegyverrel vedene vagy adozna (o, szent adoforintok!). Sehanyat. Mas meg igen.

3. Sok tetel amit innen kapott az nem forintosithato. Nyelv. Hogy nem iszlamista kulturaban el. Stb. Az, hogy o a magyar allamnak koszonhetoen nem halt meg csecsemokoraban szamarkohogesben az mennyit er? (osztva 10 millioval, termeszetesen...)

4. Megis mi jogon erzi, hogy oneki aki nem ert a kozgazhoz kellene eldontenie, hogy az allam adojat (igen, az az allam penze barmennyire is sajnalja) NEKI kellene eldontenie hogy mire menjen, mire ne???

5. Miert gondolja, hogy ha mas allampolgarnak haszna van az ado elkoltesebol abbol neki kara keletkezik? Tegyuk fel, hogy ove a legszebb haz az utcaban. Az utcaban mindeki fizet adot, o a legtobbet (ami Picsogobajnok eseteben nem igaz, de tegyuk fel). Beut a krakk. Az allam nem segit, noha olyan krakk utott be amit az egyenek (gazdag vagy szegeny) nem tudnak megoldani. Valami olyan krakk aminek a kezelesere letrehoztak az allamot annak idejen, tobb mint ezer eve. Az allam segit. Igy az o utcajaban a szegeny embereknek is marad valamennyi beveteluk es ha fejleszteni nem is tudjak, de a lakohazuk szinvonalat fenn tudjak tartani. Nem dolnek ki a keritesek, nem pereg a vakolat mindnehonnan. Az egesz utca szep marad (tovabbra is az o haza benne a legszebb) igy nem egy lerobbant helyen el es az o haza erteke sem zuhan a felere, ahogy a szomszedja haza erteke sem. Ez miert faj neki? Megmondom en: mert nem o kapta az osszes penzt...

6. Persze ha tanult(abb) ember lenne ezeket magatol is ertene, de ugy tunik nem kapott eleg oktatast a magyar allamtol (ingyen).

7. De mindezek utan egy rohadt szava nem lenne senkinek sem ellene, ha NEM PICSOGNA FOLYTON.
Legyen, a 10milliós leosztás hiba - bár a dolog onnan indult, hogy személyre szabottan legyen lebontva és minden ember egyenlō, mivel nem vagyunk rasszistákok...

Aztán, ha minden ember egyenlō, akkor hogyan is van az, hogy legyen mindenkinek minden meg, miközben szép számmal vannak olyanok, akik semmit nem tesznek bele a közösbe - lásd mondjuk megélhetési gyerekgyártás, akkor helyettük ki is fizet?

A másik, ami felett elsiklasz, hogy ki mennyivel járult hozzá a hazai termeléshez, amibōl üzleti eredmény lett, ami után adózott egy cég. Megsúgom, nem a minimálbéres, 6 havonta bedöntöm a céget helyekrōl beszélünk. Mi is volt a régi szlogen? Csak nem a képzett munkaerō, ami cserébe olcsó, Kelet, de még nem a vadkelet. Szóval van itt is egy nemgyenge hozzáadott érték.

Az, hogy mondjuk vezetōként létrehozol egy olyan minōségirányítás rendszert, ami által a mumkahelyed legalább 4 szintet lép, több megrendelést kap, bōvít - ezzel egyidōben egyre kevesebb minōségügyi reklamációja van. Persze, ezt se vegyük ki - mivel nem vagyunk rasszistákok, vagyis ez is könyveljük úgy, mint egy sittest.. Elegáns

Aztán az sem ment át ezek szerint, hogy Molni sem én sem az államtól akarunk pénzt, hanem azt akarjuk, hogy akadjon le rólunk, ne nézzen fejōstehénnek.

Valami perverz fonala a mondandódnak, hogy a mordori seregek itt állnak a határon és 25 éve Sitzkrieg megy. Ezt sem értem. Jössz az economies of scale-el, de a kontextus alapján lövésed sincs róla, ha a gyerekekbōl meg a katonaságból eredezted. Nem Spártában élünk, jah és van ékezetünk - még a külföldi telefonokon is.

Azon a jogon éreztem magam jogosultnak belepicsogni az állami pénzfelhasználásba, hogy nettó befizetō voltam és kurvára baszta a csōröm, hogy választási költségvetést meg ígéretlicitet lehet csinálni a közösbōl. Azért, mert van egy focibuzi vezetō, nem kell stadion minden lyukba. Erre jön majd a kórus, hogy dehát az TAO-s pénz. Yep. Kormányközeli - EU pályázati pénz újraelosztva. Közgazdaságilag alá tudod támasztani bármivel, hogy miért éri ez meg - a majd egyszer megrendezendō, garantáltan ráfizetéses olimpiát ne vegyük ide!?

Amúgy meg eszem faszom megáll. Ha egy botlábú focista kimegy külföldre, akkor semmo gond, senki nem sír a szája, ellenben ha kimész külföldre élni, akkor egy nemzetveszejtō szar vagy.

Lehet, hogy beleszōsz pár magasnak tűnō frázist az ékezetnélküli mondandódba, de azt a "magyar" mentalitást ami mai rendszert jellemzi, nem tudod letagadni...
 
Status
Not open for further replies.