[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 508
113
Nem jó. A zuglóiak is azt hitték, hogy milyen jó ötlet a helyes értelmiségi Karácsonyt megválasztani, mert ő fiatal és megigérte, hogy nem lopik, ja és nem is fideszes, úgyhogy biztos majd nem lopik. Gyakorlatilag ami nincs lebetonozva azt ellopta, ja nem, mivel a parkolásból is húzott egy jó nagy adag hasznot és oda is kiterjesztette, ahol nem csak hogy indokolatlan, de még káros is, így még ami le van betonozva azt is ellopta.

Nem szabad ilyenben bízni, hogy kárt úgysem tehet. :(
Tudom, de meg kell látnia a népnek hogy ezáltal megvilágosodjon. Mint a gibbonokat a keletinel. Pár évig igazán megérdemelnek ezt a bohócot, utánna legalább eltűnne örökre a süllyesztőben. Mivel többé senki sem hallgatna meg. BP meg amúgy is komcsi város, had legyen meg az örömük, legalább nem folyhatna a csapból hogy diktatúra van. Demszki taxisofőr Gábor után ez a Puzsér se lenne cikibb.
 
M

molnibalage

Guest
Tudom, de meg kell látnia a népnek hogy ezáltal megvilágosodjon. Mint a gibbonokat a keletinel. Pár évig igazán megérdemelnek ezt a bohócot, utánna legalább eltűnne örökre a süllyesztőben. Mivel többé senki sem hallgatna meg. BP meg amúgy is komcsi város, had legyen meg az örömük, legalább nem folyhatna a csapból hogy diktatúra van. Demszki taxisofőr Gábor után ez a Puzsér se lenne cikibb.
Értem. És a jelenlegi bohóc eltűnésének miért nem örülnél? Mert amikor közvetlenül pofázik bele közlekedésfejlesztési dolgokba - amikor láthatólag nem ért hozzá - a '70-es évek mentalitásával, akkor legszívesebben felpofoznám ezt az ittmaradt múmiát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 508
113
Ne
Értem. És a jelenlegi bohóc eltűnésének miért nem örülnél? Mert amikor közvetlenül pofázik bele közlekedésfejlesztési dolgokba - amikor láthatólag nem ért hozzá - a '70-es évek mentalitásával, akkor legszívesebben felpofoznám ezt az ittmaradt múmiát.
Nem írtam hogy Tarlós a megváltó. Igazából passz hogy melyikük ért jobban a közlekedés fejlesztéshez. Szerintem egyikük sem, max Tarlós annyiban hogy az előző években belelatott a dolgokba, meg ha nem is lépett mindig megfelelőt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and rappali_

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 049
10 124
113
kedvenc mondatom: "a János kórház is súlyponti intézmény lesz, és képessé válik területi és agglomerációból érkező betegek ellátására is. "
Fasza, de most is ezt csinálja, és mégsem képes rá? 495millió arra sem lesz elég hogy mindent kifessenek/újravakoljanak abban a kuplerájban, ez egy pofon a szarnak Az ott lévő épületek mindegyike alkalmatlan szerintem a 21. századi létezésre.
 
T

torsen

Guest
kedvenc mondatom: "a János kórház is súlyponti intézmény lesz, és képessé válik területi és agglomerációból érkező betegek ellátására is. "
Fasza, de most is ezt csinálja, és mégsem képes rá? 495millió arra sem lesz elég hogy mindent kifessenek/újravakoljanak abban a kuplerájban, ez egy pofon a szarnak Az ott lévő épületek mindegyike alkalmatlan szerintem a 21. századi létezésre.

Jelenlegi tudásom szerint ez a TERVEZÉS költsége. 495 millióból valóban a festék sem jönne ki.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 049
10 124
113
Jelenlegi tudásom szerint ez a TERVEZÉS költsége. 495 millióból valóban a festék sem jönne ki.
https://24.hu/fn/gazdasag/2018/10/29/szent-janos-korhaz-felujitas/
igazad van, a 444 nem tud értelmezni, én meg nem néztem meg máshol.
Igazi élmény a János kórház amúgy, két éve háromszor kellett újra csinálni a röntgent a gerincem alsó szakaszáról egy bringás esés után, mert letört a filmkazettát tartó pöcök, és ha nem feküdtem elég sokáig nyugodtan, kinyujtózva akkor megmozdult. Az én problémám csak az volt hogy az esés miatt nem tudtam kinyujtózni, azért mentem be.. (csak zúzódásaim voltak mint kiderült, meg rándulások, a doki irt egy hosszú latin litániát a leletre, mikor kérdeztem hogy ez mit jelent akkor kedvesen megkérdezte hogy van-e otthon net, mondtam hogy igen, hát akkor azt jelenti hogy menjek haza és nézzem meg a neten.) Jó hely.
A kisebbik fiam volt bent 8 éve krupp rohammal 5 napot, anyuka is bent aludt vele mert még csak egy éves volt (már a gyerek), szóltak hogy vigyünk vizet mert valamitől koszos a víz, hivatalosan persze nem írnák ki, mert akkor be kellene zárni az osztályt. Jó hely.
Öccsém elvágta a kezét, lüktetve jött a vér, bekötöttem, bevittem. Öt-hat óra várakozás után bemehetett, leszedték a kötést, vér megint elkezdett dölni, bejött a doki spanja hogy menjen ki vele a bagózni, kimentek, a tesóm kapott egy felmosó vödrött hogy abba vérezzen, ha rosszul van akkor üljön mellé a padlóra. Jó hely.
Fiam nagyobb lett, felszakadt a feje, bevittem, gyerek ügyeleten ültem vele 1,5 órát, mondja valami nő hogy akkor menjünk át a Heim Pálba mert itt közben véget ért az ügyelet, némi vita után (még volt ügyelet amikor odamentünk) beengedte, doki mondta hogy neki már bement két whiskey, már nem fog varni, összeragasztotta a sebet. Jó hely.
A Szent János a budapesti kórházak segglyuka.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 260
113
Értem. És a jelenlegi bohóc eltűnésének miért nem örülnél? Mert amikor közvetlenül pofázik bele közlekedésfejlesztési dolgokba - amikor láthatólag nem ért hozzá - a '70-es évek mentalitásával, akkor legszívesebben felpofoznám ezt az ittmaradt múmiát.

Elhagyhatnád már végre a Vitézy fele propaganda panelek mantrázását, unalmas, fárasztó, nem túl eredeti.

Én a részemről csak azt sajnálom hogy a félhülye demszky ilyen sokáig húzta a sokáig fix ballib szavazóbazis miatt, miközben 20 évig lényegében egy helyben toporgott a város, illetve hogy a pofázásban hatalmas, amúgy semmihez sem értő félautista vitézyt nem baszták ki előbb.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and zeal

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 188
113
És ehhe a fideszes többségű közgyűlésnek nyílván semmi köze nincsen.
A helyzet az, h nincs; pár gyöngyszem: mzp elkezdett fecsegni a sporttámogatások felhasználásával kapcsolatos visszaélésről. Nem talált még botka stábja se semmit, de az Összes!! szponzor kiszállt. Sorba szünnek meg a sportegyletek. Aztán folyamatosan hitelt akar felvenni. A mártélyi strand nem működött majd egész szezonban, mert nem halászták a rucaörömöt...ezzel jól járt (volna) a strand, de ott meg "valahogy" elszivárgott a pénz. Beleszállt a helyi kórházba, h halálgyár (pedig jóval jobb és emberségesebb a személyzet, mint a szegedi)...az igazság az, h a bábás szülés 300 ezer ft körüli...meglep ha azt mondom, h mzp felesége bába? Ja, és 1 helyett 9-10 tanácsadó lett... gondolom spórolásból.
 
M

molnibalage

Guest
Elhagyhatnád már végre a Vitézy fele propaganda panelek mantrázását, unalmas, fárasztó, nem túl eredeti.

Én a részemről csak azt sajnálom hogy a félhülye demszky ilyen sokáig húzta a sokáig fix ballib szavazóbazis miatt, miközben 20 évig lényegében egy helyben toporgott a város, illetve hogy a pofázásban hatalmas, amúgy semmihez sem értő félautista vitézyt nem baszták ki előbb.
Értem. Csak a szokásos. Tőled másra nem is számítottam.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

Törölt tag 1711

Guest
Én is drukkolok a vásárhelyieknek, h még 4 évig legyen a callcenteres mzp. Ki volt eddig staffirungozva a város, most meg szó szerint áll az élet. Amibe meg belenyúlt az tönkrement

És ehhe a fideszes többségű közgyűlésnek nyílván semmi köze nincsen.

Élnek ott rokonaim.
Büszkék voltak arra, hogy elkergették a mocsok fideszt, mert szegény közmunkásoknak napi 8 órában hajtaniuk kellett télen-nyáron.
Ennyi.
Ez volt a motiváció.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 188
113
Élnek ott rokonaim.
Büszkék voltak arra, hogy elkergették a mocsok fideszt, mert szegény közmunkásoknak napi 8 órában hajtaniuk kellett télen-nyáron.
Ennyi.
Ez volt a motiváció.
Egyébként sajnálom Vásárhelyt, egy poros kisvárosból Rapcsák-Lázár-Almási egy kis gyöngyszemet épített. Voltunk Salzburgban karácsonykor. Gyönyörű volt, de elfogultság nélkül mondhatom, h Vásárhelyen a Kossuth téri karácsony volt olyan, ha nem különb (ausztriában kiábrándító volt a mocsok meg, h a régi épületek majd embermagasságig összehugyozva), de legalább is "karácsonyibb".
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 049
10 124
113
Elhagyhatnád már végre a Vitézy fele propaganda panelek mantrázását, unalmas, fárasztó, nem túl eredeti.

Én a részemről csak azt sajnálom hogy a félhülye demszky ilyen sokáig húzta a sokáig fix ballib szavazóbazis miatt, miközben 20 évig lényegében egy helyben toporgott a város, illetve hogy a pofázásban hatalmas, amúgy semmihez sem értő félautista vitézyt nem baszták ki előbb.
Közlekedés tervező cégnél vagyok mérnök, mikor Vitézy még a VEKE-ben osztotta az észt, egy emberként utáltuk.
Mikor megkapta a BKK-t még jobban utáltuk, és röhögtünk rajta hogy mindig túrta az orrát.
Mikor eltelt két év rájöttünk hogy évtizedek óta az első ember akinek van elképzelése arról hogy milyen közlekedést szeretne Budapesten, a hálózattól egészen az utastájokztatásig és a piktogrammok egységességéig. Követett el hibákat? Na az biztos! Hogy vele pár év alatt 20 évet ugrott előre a Budapesti közlekedés sok ága? Az is biztos! Én szeretném ha visszajönne!
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Alapproblémának tartom, hogy Magyarországon olyan mértékben elterjedt és a mindennapok szövetébe beivódott az általános fikakultúra, hogy mára komoly akadálya lett a szakmai munkának elsősorban emberi megközelítésből. Kiváló szakemberek, kohenrens vízióval rendelkező, tenni akaró szakpolitikusok azért nem cselekszenek vagy sodródnak az ad-hoc működő környezettel, mert bármilyen egyedi, arccal vállalt kezdeményezésre, köpködés, fanyalgás, gáncsoskodás a válasz. A támadások 99%-a legtöbbször nem is szakmai érvekkel alátámasztott kritika, hanem a kezdeményezőt személyében, emberi mivoltában éri.
Ennek sajnos több okát látom, de a leggyakoribb az azonnal megjelenő 10millió szakértő, a szakmában dolgozó irígyek, a lusták konok kifogáskeresése és a szimpla, megkeseredésből fakadó általános rosszindulat.
Az emberek többsége élmény szinten jobban várja, hogy egy bukást láthasson, mint egy közös sikert. Még akkor is, ha annak a sikernek a gyömölcsét később ő maga is élvezi/élvezné.
Vitézy tipikus esete ennek. Lehet őt szeretni vagy nem szeretni, mindkettőnek megvan a számtalan oka, de az eredményeit (különösen a megelőző időszakkal összevetve és a szakamai/politikai ellenszelet figyelembe véve) elvitatni vagy rendkívüli ostobaságra, vagy rendkívüli rosszindulatra vall.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Szerintem tul koran lett kinevezve szovivonek es fonoknek is. Par evet meg tanulhatott volna es akkor nem erte volna ennyi (jogos) kritika. Felvenni is hulyeseg volt de kesobb mar kirugni is. o_O
Részben egyetértünk. Vitézynek a háttérből kellett volna a szakmai munkát végeznie és egy PC figurának kellett volna lennie ehhez az arcnak. A srácnak a kettő együtt nem ment. A miérteket így 40 felett kezdem megérteni igazán, amikor kezd már bennem is kialakulni és néha realizálódik is az "először gondolkozzunk, aztán hadakozzunk".
Azt, hogy kár volt felvenni vitatom. Nem tudsz mondani olyan szakembert aki bevállalta volna azt a munkát amit elvégzett úgy, hogy csak annyi kompromisszumot kössön meg mint Vitézy (ez is lett a veszte). Sajnálom hogy kirúgták, az e-jegy rendszer már rég működhetne.
 
Status
Not open for further replies.