[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Emel: menj többet a szabad levegőre, napfényre. Segit a depresszió ellen.
Ja és még hozzátenném az előző válaszomhoz: depressziós makettezőt én még életemben nem láttam, márpedig én is újra makettépítő vagyok, mivel most már bőven ráérek. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 375
113
Emel

"Bocsi, én nem befizettem, hanem tőlem azt elvették, nem volt fölötte döntési jogköröm. Azt is tudom, hogy nem nekem kamatoztatták, hanem részben kifizették az akkori nyugdíjakra, részben meg eltapsolták egészen másra. Viszont nem lenne kötelező mesterségesen alacsonyan tartani a munkabéreket, akkor talán több lenne a befizetés is, márcsak azért is, mert kevesebben menekültek volna a Lajtától nyugatra dolgozni. Csak a közelebbi családból is öt fiatal van kint, és nem jókedvükből, majdnem sírva mentek el (tudom, mert én vittem ki az első fuvart Ferihegyre)."

Akkor az az 5 fiatal se neked termeli a nyugdíjat, hanem valaki másnak nyugaton. Mégis elvárnád, hogy magas legyen a nyugdíjad, hiszen úgy érzed (jogosan), hogy te megdolgoztál érte.
Csak tudod az a helyzet, hogy amíg a nyugdíjas tömegek döntik el azt, hogy mi lesz az ország sorsa, addig a fiataloknak nem osztanak lapot a politikai érdek érvényesítésben. Így meg a fiatalok maximum a lábukkal szavazhatnak, vagyis a helyzet csak romlik.
Ebből a spirálból csak úgy lehetne kilépni, hogy :
1. Ha a nyugdíjat a bérekhez kötjük valamilyen formában így érdekeltté tesszük a nyugdíjasokat abban, hogy jól menjen az aktuális melósoknak is, vagyis legyen aki megtermelje a nyugdíjukat.
2. Ha kizárjuk a nagyon időseket a szavazásból és így a pártoknak az aktív korcsoportok véleményét kell figyelembe venniük.

De ha látsz/tudsz más megoldást én szívesen meghallgatlak. Nyitott vagyok minden gondolatra :)
Majd kicuccolunk Moldáviába ha nyugdíjasok leszünk. Persze ha megérjük, és nem halunk meg rákban,infarktusban,stb. Ahogy a német ,holland nyugdíjas átköltözik hozzánk hogy jól éljen a nyugdíjából úgy mi is átköltözünk majd keletebbre. Ezek nagy része ugyanúgy kisnyugdíjas nyugaton ahogy a mieink.

Itt meg egy kis színes. Örülök hogy nem lakom Pesten mert ilyen alja eseményeket látni nap nap után még felnőttnek sem egyszerű, pláne nem tudom milyen nyomokat hagyna ha ilyesmit élnének át a gyerekeim reggel iskolába menet.

http://www.origo.hu/itthon/20161018-meztelen-no-a-metron.html
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Emel

Most néztem délután a kormányinfót, Lázár is mondta, hogy tisztában vannak azzal, hogy óriási a bérnyomás a gazdaságban.
Elvileg jövőre megkezdődik a Varga Mihály féle járulék csökkentési program. Majd meglátjuk mit sikerül belőle kihozni, bár én nem vagyok túl bizakodó ez ügyben :-S
Ugyanis ha csökkented a bevételeidet akkor a kiadásaidat is csökkentened kell, különben újra ott tartunk majd, mint az előző garnitúra idején, amikor szépen elkezdtük felélni a jövőnket. (még a levegőt is hitelre vette az ország)

Ha mondjuk fixálnánk a nyugdíjakat, mondjuk a bérminimum szintjén, akkor a nyugdíj járulékot is fix összegként kellene levonnunk, nem pedig %-os arányban.
A béreket mindenképpen emelni kellene. Például:
Jelenleg: 86 ezer a nettó bérminimum. A nyugdíj pedig egyénileg változó, pár 10 ezer forinttól milliós (!!!) kifizetésekig.
Amit én szeretnék: 130-150 ezer lenne a nettó bérminimum. És ennyi lenne a fix nyugdíj összege is.
Egy ilyen béremelés szerintem szükségszerű, mégpedig azonnal egy összegben.
(Ez fizetésben a jelenlegi jogszabályok szerint 250-300 ezres bruttót jelentene. De ugye lehetne arányosan csökkenteni a terheket is. Így a bruttó összeg ennél ténylegesen alacsonyabb lenne.)
Később pedig évenként 5-10%-al emelném a bérminimumot legalább 10 éven át. Így valamelyest felzárkózhatnánk a nyugathoz bérekben és így nem ürülne ki az ország. Szerintem ez lenne a járható út.
Legyen szerencsénk hozzá, de ezt én nem csak így gondoltam! Állítólag szabad és független multicégek tömegei működnek Magyarországon (akik ugye mind annyira függetlenek, hogy nem tartják a markukat mikor ide települnek?!) akiknek szemei előtt a szabadverseny szabadsága lebeg, erre sokszor tudnak hivatkozni is, hát ne CSAK sírjanak a munkaerőért (akit részben éppen ők csábítanak ki az országból!). Mo.-on a kedvükért tudatosan tönkrevágták, felszámolták a szakszervezeteket, a dolgozó nem tud kiállni sem jogaiért sem a pénzéért, ezért ha nem jön be neki a munkaadó, csak elmenni tud, és évek óta ezt teszik az emberek, az okos "szakértők" meg arról hazudoznak - a mi adónkból megfizetve! - hogy a magyar mozdíthatatlan!! Ki lehet menni a Keleti pu.-ra, és megnézni mikor bejön a vonat a keleti és borsodi országrészből, mi történik: a leszálló tömeg kétharmada/háromnegyede átlohol pár vágánnyal arrébb, és felszáll a nyugat felé induló szerelvényre! Csak ezen az úton napi többszáz ember lép le az országból!! Csoda hogy hiány van munkáskézből, csak ezt siránkozással meg könyörgéssel nem lehet megoldani?!
A bérverseny is a szabadverseny része, és ha több/jobb munkaerő kell a nagy cégeknek, sírás helyett méltóztassanak megfizetni azt annyira, hogy aki a Mercinél/Audinál/Auchan-nál/Tesco-nál/szállodáknál stb. dolgozik, az ne Németországban/Ausztriában/Svájcban/Szlovákiában stb. tegye ezt, hanem itthon. Nem hallottam róla, hogy bármi magyar törvény tiltaná a bérverseny szabadságát...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Majd kicuccolunk Moldáviába ha nyugdíjasok leszünk. Persze ha megérjük, és nem halunk meg rákban,infarktusban,stb. Ahogy a német ,holland nyugdíjas átköltözik hozzánk hogy jól éljen a nyugdíjából úgy mi is átköltözünk majd keletebbre. Ezek nagy része ugyanúgy kisnyugdíjas nyugaton ahogy a mieink.

Itt meg egy kis színes. Örülök hogy nem lakom Pesten mert ilyen alja eseményeket látni nap nap után még felnőttnek sem egyszerű, pláne nem tudom milyen nyomokat hagyna ha ilyesmit élnének át a gyerekeim reggel iskolába menet.

http://www.origo.hu/itthon/20161018-meztelen-no-a-metron.html

Hat, az legyen a gyereked legnagyobb gondja, hogy lat egy meztelen not:)))
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Legyen szerencsénk hozzá, de ezt én nem csak így gondoltam! Állítólag szabad és független multicégek tömegei működnek Magyarországon (akik ugye mind annyira függetlenek, hogy nem tartják a markukat mikor ide települnek?!) akiknek szemei előtt a szabadverseny szabadsága lebeg, erre sokszor tudnak hivatkozni is, hát ne CSAK sírjanak a munkaerőért (akit részben éppen ők csábítanak ki az országból!). Mo.-on a kedvükért tudatosan tönkrevágták, felszámolták a szakszervezeteket, a dolgozó nem tud kiállni sem jogaiért sem a pénzéért, ezért ha nem jön be neki a munkaadó, csak elmenni tud, és évek óta ezt teszik az emberek, az okos "szakértők" meg arról hazudoznak - a mi adónkból megfizetve! - hogy a magyar mozdíthatatlan!! Ki lehet menni a Keleti pu.-ra, és megnézni mikor bejön a vonat a keleti és borsodi országrészből, mi történik: a leszálló tömeg kétharmada/háromnegyede átlohol pár vágánnyal arrébb, és felszáll a nyugat felé induló szerelvényre! Csak ezen az úton napi többszáz ember lép le az országból!! Csoda hogy hiány van munkáskézből, csak ezt siránkozással meg könyörgéssel nem lehet megoldani?!
A bérverseny is a szabadverseny része, és ha több/jobb munkaerő kell a nagy cégeknek, sírás helyett méltóztassanak megfizetni azt annyira, hogy aki a Mercinél/Audinál/Auchan-nál/Tesco-nál/szállodáknál stb. dolgozik, az ne Németországban/Ausztriában/Svájcban/Szlovákiában stb. tegye ezt, hanem itthon. Nem hallottam róla, hogy bármi magyar törvény tiltaná a bérverseny szabadságát...
Nem az országot hagyja el, hanem megy Győrbe, Esztergomba stb. dolgozni. Nyugodtan mondhatod, hogy a kelti országrészbe kellene már az ipari üzemeknek települni, hogy keleten ne ürüljön ki az ország, mert akkor oda valaki települni fog, de azt megemlegeti az egész ország.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 178
15 853
113
Tudom, de nemcsak ezért fáj hogy elmentek, hanem azért is, mert más ismerősöknél már azt tapasztalom, hogy bár csak pár évre tervezték a "kiruccanást" (amíg anyagilag egyenesbe jönnek), ma már bevallottan csak mint turistára számíthatunk rájuk - amíg élnek a szülők, utána meg vagy-vagy se. Szóval akik nagyjából két-három éven belül nem jönnek haza, azoknál már elszakadnak az itthoni szálak, betagozódnak egy ottani társadalomba. Bizony hogy elvárnám a nyugdíjamat, mert nem én csináltam azokat a körülményeket, meg nem is tehettem ellene, amitől a külföldön dolgozók elmentek az országból. Ők nem kalandvágyból mentek el, hanem azért, mert pár év küszködéssel rájöttek hogy ilyen bérek mellett csak az éhhalált fogják elkerülni, de egy lépést sem jutnak előre. És az agyvérzés kerülget mikor látom, hogy mennyire fölösleges, nem állami feladatú dolgokra tízmilliárdok mennek el, miközben akiknek az adójából erre költenek azok semmire sem jutnak. Az állam/Viktorovics azt mondja, van amire nem telik - el is hinném hogy nem hazudik, de közben meg tudom, hogy vállalkozási adó-tízmilliárdokról mond le a költségvetés, ha azt sportcélokra utalja a vállalkozó. Ezt melyik választási programjukból lehet levezetni?!! Vagy nekik nincs is olyan?!
El lehet venni tömegektől a választási jogosultságot, de minek, mikor így is már alig érdekel valakit ez a bohóckodás, amit van pofájuk demokráciának csúfolni azoknak, akik megválasztásuk esetén fáraónak képzelve magukat azt hiszik, hogy bármire korlátlan felhatalmazásuk van.
A nyugdíjamhoz meg nem azért szeretnék ragaszkodni hogy eljussak Hawai-ra vagy legalább Horvátországig, és nem saját úszómedencét építenék, hanem mert van három felnőtt fiam, tehát van kiknek besegíteni hogy valaha lakáshoz jussanak (feltéve ha ők is meg nem unják az itthoni "sikereket" idő előtt).
Szóval miért mennek el az emberel az országból? Mert még azok sincsenek rendesen megfizetve, akiknek van itthon munkájuk! Ha meg véletlenül lebetegszenek, akkor hiába vonták le tőlük az EÜ járulékot, odaállhatnak a sokhónapos várólista végére vagy fizethetnek zsebből a magánrendelőkben - ha van annyi fizetésük egyáltalán. Ha ezeken nem tudnak sürgősen változtatni, akkor még laza 15-20 év, és kiürül az ország, részben kihal, részben elmegy a maradék zöme is. Aztán lehet királykodni a maradékon, meg magyarázni hogy béremelésre nem telik, de a stadionban focizni az tetszik a főnöknek és milyen egészséges.
Mindenesetre egy nyugdíjplafont én bevezetnék, de ezzel együtt egy éves szintű levonási plafont is olyan szinten, hogy bizonyos határon túl megszűnjön a levonás mondjuk átlagszinten az év utolsó két hónapjában (és ne csak a túl magas fizetésűek tudják ezt elérni).
Beszélgethetünk még, de most más dolgom is van, üdv

Ez sajnos kb. így van.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem az országot hagyja el, hanem megy Győrbe, Esztergomba stb. dolgozni. Nyugodtan mondhatod, hogy a kelti országrészbe kellene már az ipari üzemeknek települni, hogy keleten ne ürüljön ki az ország, mert akkor oda valaki települni fog, de azt megemlegeti az egész ország.
Esztergomba nem az a vonat megy, és a többieknek nagy része se áll meg félúton félpénzért, mert akkor nem sikítoznának Győrben is munkaerőért. Ráadásul ha napi szinten min 100 munkavállaló szállna le Győrben a vonatról, akkor ott nem kellene egymástól csábítgatniuk a dolgozókat, mert már Szlovákiába is inkább innen járnak át dolgozni mint fordítva.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hat, az legyen a gyereked legnagyobb gondja, hogy lat egy meztelen not:)))
OFF
Csak ugy mondom, hogy eppen egy ex-hatarorrel beszelgetsz, akinek tortenetesen lanyai vannak.
Az egyik pillanatban a dinnyepalinkajabol felesezel es azt hiszed milyen jopofa vagy. A kovetkezo kepkocka meg az lesz, hogy zokogva egy godrot asol a hatso udvarban, mikozben o a puskajara tamoszkodva meseli a kiasott csontok gazdainak tortenetet. Igen, eppen most mentettem meg az eleted. (Napi jo cselekedet - pipa.) :)
ON
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 375
113
Háát tulajdonképp lehet azt mondanám neki ha történetesen ott vagyok hogy nézze csak meg jól mert ő is ilyen lesz ha felnő.
De ha nem vagyok ott?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
OFF
Csak ugy mondom, hogy eppen egy ex-hatarorrel beszelgetsz, akinek tortenetesen lanyai vannak.
Az egyik pillanatban a dinnyepalinkajabol felesezel es azt hiszed milyen jopofa vagy. A kovetkezo kepkocka meg az lesz, hogy zokogva egy godrot asol a hatso udvarban, mikozben o a puskajara tamoszkodva meseli a kiasott csontok gazdainak tortenetet. Igen, eppen most mentettem meg az eleted. (Napi jo cselekedet - pipa.) :)
ON

:)
Mellekszal: ex-hataror ismerosom nekem is van, bar o ex-rendor is.
Egyebkent arra gondoltam, hogy lenyegesen tobb kihivassal kell majd megkuzdenie a gyerekeinek (plane, ha lanyai vannak) a vilagban.
Bar mosolyra fakaszt, amikor elkepzelem, hogy hazaviszik az elso fiubaratokat es megmutogatja a hatso udvart lefekves elott:))))
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Háát tulajdonképp lehet azt mondanám neki ha történetesen ott vagyok hogy nézze csak meg jól mert ő is ilyen lesz ha felnő.
De ha nem vagyok ott?

Ha kicsik, akkor ott vagy (vagy az aszony). Viszont ha belegondolsz, fognak latni tokreszeg, dohanyzo, betepett, eroszakos, kozonyos, stb. embereket; na abban lenyegesen tobb kihivas lesz magyarazat teren (ugye a meztelen no lehetett mentalisan serult is, nemcsak drogos).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Emel

Most néztem délután a kormányinfót, Lázár is mondta, hogy tisztában vannak azzal, hogy óriási a bérnyomás a gazdaságban.
Elvileg jövőre megkezdődik a Varga Mihály féle járulék csökkentési program. Majd meglátjuk mit sikerül belőle kihozni, bár én nem vagyok túl bizakodó ez ügyben :-S
Ugyanis ha csökkented a bevételeidet akkor a kiadásaidat is csökkentened kell, különben újra ott tartunk majd, mint az előző garnitúra idején, amikor szépen elkezdtük felélni a jövőnket. (még a levegőt is hitelre vette az ország)

Ha mondjuk fixálnánk a nyugdíjakat, mondjuk a bérminimum szintjén, akkor a nyugdíj járulékot is fix összegként kellene levonnunk, nem pedig %-os arányban.
A béreket mindenképpen emelni kellene. Például:
Jelenleg: 86 ezer a nettó bérminimum. A nyugdíj pedig egyénileg változó, pár 10 ezer forinttól milliós (!!!) kifizetésekig.
Amit én szeretnék: 130-150 ezer lenne a nettó bérminimum. És ennyi lenne a fix nyugdíj összege is.
Egy ilyen béremelés szerintem szükségszerű, mégpedig azonnal egy összegben.
(Ez fizetésben a jelenlegi jogszabályok szerint 250-300 ezres bruttót jelentene. De ugye lehetne arányosan csökkenteni a terheket is. Így a bruttó összeg ennél ténylegesen alacsonyabb lenne.)
Később pedig évenként 5-10%-al emelném a bérminimumot legalább 10 éven át. Így valamelyest felzárkózhatnánk a nyugathoz bérekben és így nem ürülne ki az ország. Szerintem ez lenne a járható út.

Úgy elszállnának az árak mint annak a rendje. Durva leszabályozás nélkül nem menne.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 714
113
A magyar gazdasàg termelekenysége összességeben az OECD szerint ( akinek van jobb adata, jelentkezzen..), a " gdp/hour worked as % of USA ( usa=100%) a következő:
HU 44%
Lengyelo 44%
Szlovàkia 54
Szlovènia 61
Összehasonlítàsul:
Norvgia 135
Belgium 96
Irorszàg 111
Svàjc 86
Ausztria 84
Lènyegèben ez hatârozza meg a bèrszinvonalat összességében. Ez a 44% nem túl hizelgő....
Hogy milyen volt a fejlődés az éveken àt, azt nem tudom.
Ettől függetlenül megèrett a helyzet arra, hogy a berszinvonal emelkedjen lassan ( ami meg is történik...)
De " felzârkózàs" nem lesz nagyon sokàig
PS: A bèrek a volt NDK - ban 26 év utàn még mindig csak a nyugati tartomanyok 70-80%-a, pedig ez egy orszàg!


Mit jelent a gazdasági termelékenység?
Írországban élek,otthon kb 2x annyit termeltem,1/3 bérért mit most itt,hogyan mérik a gazdasági termelékenységet?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én 2010 óta kurvára nem ezt látom. Visszamenőleges törvénykezés, egy olyan alkotmánny (muhahabazdmeg) összehozása, aminek stabilitása és értéke a WC papírhoz mérhető, korrupció olyan magasban, hogy arra a 3. világ is csettintene, miközben folyik a szabadságharc az ellen, aki ellen nem kéne...

Távol álljon tőlem az aktuálpolitizálás, de ha meg is haragszol - nincs igazad.
Először is nem alkotmány, hanem alaptörvény. (szerkezetileg és megnevezésében Grundgesetz - tudod, mint az általunk oly nagyon irigyelt Németországban)
A stabilitását maga a jellege adja, a jogi dokumentumok hierarchiáján az első helyen van. A múltbéli alkotmánybírósági határozatok ugyanúgy a jogrend részét képezik, mint a többi régebben hozott jogszabály.
Nagyon érdekes, hogy a wc-papírhoz hasonlítod, viszont az is érdekelne, milyen alapon ? Részletekben menően, kérlek sorold a nem odavaló szabályozásokat, illetve azok általad helyesnek vélt verzióját. Az 1949-es sztálinista szerkezetű, toldozott-foldozott alkotmány az jobb volt ?
A kodifikációban nem hülyék vettek részt, akármennyire is furcsa számodra , pl Trócsányi prof. alkotmányjogot tanított nekem Szegeden, és bár biztos sok mindent el lehet róla mondani, de azt, hogy hülye az alkotmányjoghoz, hát azt nem. (Kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy te nem értesz a légiharcrakétákhoz, vagy Allesmor a hajtóművekhez)
Visszamenőleges törvénykezés nincs. Ez nem is lehet - DE - bizonyos jogszabályi rendelkezések visszamenőleges hatályú alkalmazása még távolról sem ellenkezik a jogrenddel. Viszont vannak olyan jogszabályhelyek, amelyek alkalmazásához ez szükséges és lehetséges. Nem akarok belemenni, hogy a Visinszkij-féle jogrend kádári adoptálása milyen jogi anomáliákhoz vezetett, mert egy hétig is írhatnám...
A korrupcióról is lehetne vitatkozni (momentán a középmezőnyben vagyunk, semmivel sem rosszabbak mint a KKEU-i átlag, de itt most hagyjuk a Tranparency "áldásos" tevékenységét, mert azok minimum nem függetlenek) - hogy egyáltalán mi számít annak - az én véleményem szerint a lobbi is az - annak ellenére, hogy a fejlett nyugati demokráciák ezt törvényerőre emelték ... Így tehát, hogy mi a corruption és azt Washington mondja meg .... hát enyhén szólva is szubjektív és konkrét politikai célok mentén alakítják ki az értékítéletüket.
Példának okáért egy - ma már jenki áp. magyar haver 5000 dollárt fizetett a színlelt házassága feletti szemhunyásért egy amerikai hivatalnoknak... Mert hát ott nincs korrupció.

Nem mondom, hogy a jelenlegi rezsim hibátlan, sőt. De azt a szart amit a nagyorrú ránk hagyott, nekik kellett eltakarítani. Szerinted, ha ők maradnak ki fizeti vissza teljes egészében az IMF-EU gigahitelt ? Hát te meg én, meg mindenki aki itt fórumozik, és az indexes fiúk-lányok is. A baloldali kormányok teljes egészében a lakosságra hárították a törlesztőket, míg a jobboldaliak bevonták a haszonélvezőket is.
Így, nyilván bepipultak akkor amikor Orbánék beszüntették a pénzszivattyú több forrását, ilyen volt például a külföldi biztosítóknak kifizetett havi 20 mrd ft.(tudod a Bokros-csomag egyik része, amely az IMF-hitel kiutalásának fontos feltétele volt 95-ben)
Az MNB irgalmatlan magas Simor által ott tartott alapkamat-szintje egy évben százmilliárdos nagyságrendű összegeket vont ki innen. Minden kereskedelmi bank - naná hogy külföldi - ott tartotta a lovettát, xart az a hitelezésre. Brüsszel pedig a világ egyik legfontosabb lobbiközpontja, ahol minden fontosabb a keleti tagállamok érdekeinél..
Etc. etc.
 
Status
Not open for further replies.