[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 715
113
Távol álljon tőlem az aktuálpolitizálás, de ha meg is haragszol - nincs igazad.
Először is nem alkotmány, hanem alaptörvény. (szerkezetileg és megnevezésében Grundgesetz - tudod, mint az általunk oly nagyon irigyelt Németországban)
A stabilitását maga a jellege adja, a jogi dokumentumok hierarchiáján az első helyen van. A múltbéli alkotmánybírósági határozatok ugyanúgy a jogrend részét képezik, mint a többi régebben hozott jogszabály.
Nagyon érdekes, hogy a wc-papírhoz hasonlítod, viszont az is érdekelne, milyen alapon ? Részletekben menően, kérlek sorold a nem odavaló szabályozásokat, illetve azok általad helyesnek vélt verzióját. Az 1949-es sztálinista szerkezetű, toldozott-foldozott alkotmány az jobb volt ?
A kodifikációban nem hülyék vettek részt, akármennyire is furcsa számodra , pl Trócsányi prof. alkotmányjogot tanított nekem Szegeden, és bár biztos sok mindent el lehet róla mondani, de azt, hogy hülye az alkotmányjoghoz, hát azt nem. (Kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy te nem értesz a légiharcrakétákhoz, vagy Allesmor a hajtóművekhez)
Visszamenőleges törvénykezés nincs. Ez nem is lehet - DE - bizonyos jogszabályi rendelkezések visszamenőleges hatályú alkalmazása még távolról sem ellenkezik a jogrenddel. Viszont vannak olyan jogszabályhelyek, amelyek alkalmazásához ez szükséges és lehetséges. Nem akarok belemenni, hogy a Visinszkij-féle jogrend kádári adoptálása milyen jogi anomáliákhoz vezetett, mert egy hétig is írhatnám...
A korrupcióról is lehetne vitatkozni (momentán a középmezőnyben vagyunk, semmivel sem rosszabbak mint a KKEU-i átlag, de itt most hagyjuk a Tranparency "áldásos" tevékenységét, mert azok minimum nem függetlenek) - hogy egyáltalán mi számít annak - az én véleményem szerint a lobbi is az - annak ellenére, hogy a fejlett nyugati demokráciák ezt törvényerőre emelték ... Így tehát, hogy mi a corruption és azt Washington mondja meg .... hát enyhén szólva is szubjektív és konkrét politikai célok mentén alakítják ki az értékítéletüket.
Példának okáért egy - ma már jenki áp. magyar haver 5000 dollárt fizetett a színlelt házassága feletti szemhunyásért egy amerikai hivatalnoknak... Mert hát ott nincs korrupció.

Nem mondom, hogy a jelenlegi rezsim hibátlan, sőt. De azt a szart amit a nagyorrú ránk hagyott, nekik kellett eltakarítani. Szerinted, ha ők maradnak ki fizeti vissza teljes egészében az IMF-EU gigahitelt ? Hát te meg én, meg mindenki aki itt fórumozik, és az indexes fiúk-lányok is. A baloldali kormányok teljes egészében a lakosságra hárították a törlesztőket, míg a jobboldaliak bevonták a haszonélvezőket is.
Így, nyilván bepipultak akkor amikor Orbánék beszüntették a pénzszivattyú több forrását, ilyen volt például a külföldi biztosítóknak kifizetett havi 20 mrd ft.(tudod a Bokros-csomag egyik része, amely az IMF-hitel kiutalásának fontos feltétele volt 95-ben)
Az MNB irgalmatlan magas Simor által ott tartott alapkamat-szintje egy évben százmilliárdos nagyságrendű összegeket vont ki innen. Minden kereskedelmi bank - naná hogy külföldi - ott tartotta a lovettát, xart az a hitelezésre. Brüsszel pedig a világ egyik legfontosabb lobbiközpontja, ahol minden fontosabb a keleti tagállamok érdekeinél..
Etc. etc.


Hja,"Magyarország keresztény ország" püff,meg is jöttünk.
 
M

molnibalage

Guest
Az 1949-es sztálinista szerkezetű, toldozott-foldozott alkotmány az jobb volt ?
Epic a toldás foldás emlegetése akkor, mióta bevezetése óta vagy tízszer módosították már... Hát, kurvára átgondolták a fiúk. Olyan hülyeségeket tettek belemi, aminek törvényi háttere megvalósíthatatlan és értelmetlen, stb. Én egyszer elolvastam belőle sokat. Nem láttam, hogy ez mitől lenne olyan fasza munka...

Példának okáért egy - ma már jenki áp. magyar haver 5000 dollárt fizetett a színlelt házassága feletti szemhunyásért egy amerikai hivatalnoknak... Mert hát ott nincs korrupció.
Nem rendszerszintű, mint itt...

Nem mondom, hogy a jelenlegi rezsim hibátlan, sőt. De azt a szart amit a nagyorrú ránk hagyott, nekik kellett eltakarítani. Szerinted, ha ők maradnak ki fizeti vissza teljes egészében az IMF-EU gigahitelt
Én azt tudom, hogy a 10% feletti hozamú magánnyugdíj megtakarításomat simán ellopták, aztán közölték, hogy aki meg akarja tartani, akkor annak nem lehet állami nyugdíja, aztán szépen kitalálták, hogy mégse... Kisajátított és haveroknak lepasszolt trafikbiznisz és társai...? Egy banánköztársaságban stabilabb körülmények annak lassan, mint itt...

A hosszú orrú emlegtése meg nem mentség. Azért, mert az előző is tolvaj banda volt, akkor az felmenti a hasonló vagy még nagyobb tolvajokat...? Miféle értékrend ez...?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Esztergomba nem az a vonat megy, és a többieknek nagy része se áll meg félúton félpénzért, mert akkor nem sikítoznának Győrben is munkaerőért. Ráadásul ha napi szinten min 100 munkavállaló szállna le Győrben a vonatról, akkor ott nem kellene egymástól csábítgatniuk a dolgozókat, mert már Szlovákiába is inkább innen járnak át dolgozni mint fordítva.
Na számoljunk egy kicsit mielőtt elhagyjuk az országot naponta több százan. Azt mondod látod leszállni a keletiben az embereket, néhány vágánnyal arrébb felszállni a nyugatra induló szerelvényre és naponta így több százan hagyják el nyugat felé az országot dolgozni. Nem tudom kit akarsz megvezetni, de ezt a nettó hazudozást talán be kellene fejezni. Elég megnézni a menetrendet, hogy kibukjon, hogy össze-vissza beszélsz. Bp-Hegyeshalom 1óra54perc a menetidő plusz az osztrák célállomás útideje , és mindez naponta. Ha meg csak odaúttal számolsz (elhagyja az országot) már rég kiürült volna keleti országrész.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Távol álljon tőlem az aktuálpolitizálás, de ha meg is haragszol - nincs igazad.
Először is nem alkotmány, hanem alaptörvény. (szerkezetileg és megnevezésében Grundgesetz - tudod, mint az általunk oly nagyon irigyelt Németországban)
A stabilitását maga a jellege adja, a jogi dokumentumok hierarchiáján az első helyen van. A múltbéli alkotmánybírósági határozatok ugyanúgy a jogrend részét képezik, mint a többi régebben hozott jogszabály.
Nagyon érdekes, hogy a wc-papírhoz hasonlítod, viszont az is érdekelne, milyen alapon ? Részletekben menően, kérlek sorold a nem odavaló szabályozásokat, illetve azok általad helyesnek vélt verzióját. Az 1949-es sztálinista szerkezetű, toldozott-foldozott alkotmány az jobb volt ?
A kodifikációban nem hülyék vettek részt, akármennyire is furcsa számodra , pl Trócsányi prof. alkotmányjogot tanított nekem Szegeden, és bár biztos sok mindent el lehet róla mondani, de azt, hogy hülye az alkotmányjoghoz, hát azt nem. (Kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy te nem értesz a légiharcrakétákhoz, vagy Allesmor a hajtóművekhez)
Visszamenőleges törvénykezés nincs. Ez nem is lehet - DE - bizonyos jogszabályi rendelkezések visszamenőleges hatályú alkalmazása még távolról sem ellenkezik a jogrenddel. Viszont vannak olyan jogszabályhelyek, amelyek alkalmazásához ez szükséges és lehetséges. Nem akarok belemenni, hogy a Visinszkij-féle jogrend kádári adoptálása milyen jogi anomáliákhoz vezetett, mert egy hétig is írhatnám...
A korrupcióról is lehetne vitatkozni (momentán a középmezőnyben vagyunk, semmivel sem rosszabbak mint a KKEU-i átlag, de itt most hagyjuk a Tranparency "áldásos" tevékenységét, mert azok minimum nem függetlenek) - hogy egyáltalán mi számít annak - az én véleményem szerint a lobbi is az - annak ellenére, hogy a fejlett nyugati demokráciák ezt törvényerőre emelték ... Így tehát, hogy mi a corruption és azt Washington mondja meg .... hát enyhén szólva is szubjektív és konkrét politikai célok mentén alakítják ki az értékítéletüket.
Példának okáért egy - ma már jenki áp. magyar haver 5000 dollárt fizetett a színlelt házassága feletti szemhunyásért egy amerikai hivatalnoknak... Mert hát ott nincs korrupció.

Nem mondom, hogy a jelenlegi rezsim hibátlan, sőt. De azt a szart amit a nagyorrú ránk hagyott, nekik kellett eltakarítani. Szerinted, ha ők maradnak ki fizeti vissza teljes egészében az IMF-EU gigahitelt ? Hát te meg én, meg mindenki aki itt fórumozik, és az indexes fiúk-lányok is. A baloldali kormányok teljes egészében a lakosságra hárították a törlesztőket, míg a jobboldaliak bevonták a haszonélvezőket is.
Így, nyilván bepipultak akkor amikor Orbánék beszüntették a pénzszivattyú több forrását, ilyen volt például a külföldi biztosítóknak kifizetett havi 20 mrd ft.(tudod a Bokros-csomag egyik része, amely az IMF-hitel kiutalásának fontos feltétele volt 95-ben)
Az MNB irgalmatlan magas Simor által ott tartott alapkamat-szintje egy évben százmilliárdos nagyságrendű összegeket vont ki innen. Minden kereskedelmi bank - naná hogy külföldi - ott tartotta a lovettát, xart az a hitelezésre. Brüsszel pedig a világ egyik legfontosabb lobbiközpontja, ahol minden fontosabb a keleti tagállamok érdekeinél..
Etc. etc.

Az alaptörvényről:

"a preambulum arra utal hogy Magyarország mai szabadsága az 1956-os forradalmunkból eredeztethető"

"Az Alaptörvény a Nemzeti Hitvallással kezdődik, amely rögzíti Magyarország helyét a nyugati civilizációban."

"Hazánk az új alkotmány elfogadásával megerősíti elkötelezettségét a jogállam és a demokrácia értékei iránt."

"Az Alkotmány kifejezi Magyarország elkötelezettségét az Európai Unió közös alkotmányos értékei és hagyományai iránt."

"A Kormány dönt a Magyar Honvédség és a külföldi fegyveres erők (2) bekezdés szerinti, az Európai Unió vagy az Észak-atlanti Szerződés Szervezete döntésén alapuló alkalmazásáról, valamint más csapatmozgásáról."

Ha a kormányod és te is következetesen betartanád az alaptörvény rendelkezéseit sokkal jobb országban élnénk.
Kíváncsi vagyok egyetértesz-e az alaptörvénnyel.
Itt kellene kezdődnie a magyar embernek nem azoknál akik az oroszok szolgáiként akarnak élni meghunyászkodva.
 
M

molnibalage

Guest
Na számoljunk egy kicsit mielőtt elhagyjuk az országot naponta több százan. Azt mondod látod leszállni a keletiben az embereket, néhány vágánnyal arrébb felszállni a nyugatra induló szerelvényre és naponta így több százan hagyják el nyugat felé az országot dolgozni. Nem tudom kit akarsz megvezetni, de ezt a nettó hazudozást talán be kellene fejezni. Elég megnézni a menetrendet, hogy kibukjon, hogy össze-vissza beszélsz. Bp-Hegyeshalom 1óra54perc a menetidő plusz az osztrák célállomás útideje , és mindez naponta. Ha meg csak odaúttal számolsz (elhagyja az országot) már rég kiürült volna keleti országrész.
Szigetszentmiklósról naponta utaztam oda és vissza munkába naponta 4 órát sokkal kevesebbért. Jó reggelt...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én azt tudom, hogy a 10% feletti hozamú magánnyugdíj megtakarításomat simán ellopták, aztán közölték, hogy aki meg akarja tartani, akkor annak nem lehet állami nyugdíja, aztán szépen kitalálták, hogy mégse... Kisajátított és haveroknak lepasszolt trafikbiznisz és társai...?
Ezt mar korabban igen tisztessegesen kitargyaltuk itt a forumon, de ujra es ujra ezzel a szoveggel jossz. Miert? Korrekten el lett magyarazva, hogy mi santitott abban a rendszerben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

Pedig latniuk kellene, hogy milyen lakossagi ellenallas van a ceta-val szemben. Ebbol nem fogjak tudni kidumalni magukat.

(En korabban azt hittem, hogy csak bloffolnek es hagyjak, hogy mas nyugati allamok vetozzak meg. Mondvan, legalabb ezert sem a magyarokat kritizalnak. Lehet hogy tevedtem.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na számoljunk egy kicsit mielőtt elhagyjuk az országot naponta több százan. Azt mondod látod leszállni a keletiben az embereket, néhány vágánnyal arrébb felszállni a nyugatra induló szerelvényre és naponta így több százan hagyják el nyugat felé az országot dolgozni. Nem tudom kit akarsz megvezetni, de ezt a nettó hazudozást talán be kellene fejezni. Elég megnézni a menetrendet, hogy kibukjon, hogy össze-vissza beszélsz. Bp-Hegyeshalom 1óra54perc a menetidő plusz az osztrák célállomás útideje , és mindez naponta. Ha meg csak odaúttal számolsz (elhagyja az országot) már rég kiürült volna keleti országrész.
Na számolj már egy kicsit! Napi 300 ember minden hétköznap az nincs még 80000 se éves szinten, mitől ürülne akkor ki a keleti országrész?!!
És miért kellene nekem téged megvezetnem, mi vagy te , szamár, vagy fizetsz érte?
Ráadásul mi köze ennek a menetrendhez, szó se volt róla, hogy aznap (vagy akár azon a héten) vissza is jönnének, miről álmodsz te?
Egyébként kösz a bizalmat hogy én neked ingyen hazudozok, inkább menj ki a Keletibe hétköznap a délutáni órákban...
(Egyébként mint írtam, csak a közvetlen családból öten vannak kint Angliában dolgozni....ennyit a tapasztalatokról)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Mit jelent a gazdasági termelékenység?
Írországban élek,otthon kb 2x annyit termeltem,1/3 bérért mit most itt,hogyan mérik a gazdasági termelékenységet?
Nemzetközi ös
Mit jelent a gazdasági termelékenység?
Írországban élek,otthon kb 2x annyit termeltem,1/3 bérért mit most itt,hogyan mérik a gazdasági termelékenységet?

Jó nevetèst kivànok, làtom, szakemberek közé keveredtem :)
Országok termelèkenységènek összehasonlitàsàra az OECD a gdp/teljesitett munkaóra mutatót hasznàlja évtizedek óta. Tehât a Magyarorszâgon egy év alatt megtermelt gdp elosztva az egész orszàgban egy ev alatt ledolgozott munkaóràk szàmâval az amerikai ugyanigy kiszàmított mutató 44 %-a.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy te mennyit termeltèl.( Vagy gondolod, hogy termeltél..)
Megjegyzem: Minden magyar, melóstól orvosig, azt àllitja, hogy keményen dolgozik. Ez lehet, csak ez a munka nem elég hatékony, ahogy a szàmok ezt mutatjàk. Ezen nem igen lehet vitatkozni.Illetve lehet, de nincsen semmi èrtelme.
Sok magyar ceget ismerek, akik simân versenyképesek nemzetközileg. De az orszàg összességèben még nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Epic a toldás foldás emlegetése akkor, mióta bevezetése óta vagy tízszer módosították már... Hát, kurvára átgondolták a fiúk. Olyan hülyeségeket tettek belemi, aminek törvényi háttere megvalósíthatatlan és értelmetlen, stb. Én egyszer elolvastam belőle sokat. Nem láttam, hogy ez mitől lenne olyan fasza munka...

Öt módosítás volt.
Oké, ajánlom olvasásra a nagy példakép US Alkotmány módosításait.
Egyébként pedig jogi szempontból teljesen irreleváns a módosítások száma.
Az alaptörvény egy deklaráció is, nem kell minden tételéhez jogszabályt fűzni ... Remélem érthető. Mivel nem tervrajz.

Én azt tudom, hogy a 10% feletti hozamú magánnyugdíj megtakarításomat simán ellopták, aztán közölték, hogy aki meg akarja tartani, akkor annak nem lehet állami nyugdíja, aztán szépen kitalálták, hogy mégse... Kisajátított és haveroknak lepasszolt trafikbiznisz és társai...? Egy banánköztársaságban stabilabb körülmények annak lassan, mint itt...

A hosszú orrú emlegtése meg nem mentség. Azért, mert az előző is tolvaj banda volt, akkor az felmenti a hasonló vagy még nagyobb tolvajokat...? Miféle értékrend ez...?

A mnyp megtakarítás hozamait kifizették. A tőke meg egyébként se volt a tiéd.
Plasztikusan: 100-ból amit addig levont az mindenkitől a büdzsé a saját zsebébe tette Bokrosig, viszont a csomag keretében - ez volt a hitel felvételének feltétele - 100-ból 20 a külföldi társaságok számlájára ment. Magyarul jövedelem-átcsoportosítás történt az állam vagyonából külföldre.

Számtalan figurát ismerek, akik szoci kötődésűek és trafikjuk van. Amíg volt néphazugság, addig csak azt olvasták. Szóval ez is mellélövés.

Nem menti fel, így igaz, elég sok van a jelenlegiek rovásán is. Viszont vannak azért differenciák, leginkább a számokban. De ha neked ők tetszenek, semmi sem akadályoz meg hogy rájuk szavazz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 715
113
Az alaptörvényről:

"a preambulum arra utal hogy Magyarország mai szabadsága az 1956-os forradalmunkból eredeztethető"

"Az Alaptörvény a Nemzeti Hitvallással kezdődik, amely rögzíti Magyarország helyét a nyugati civilizációban."

"Hazánk az új alkotmány elfogadásával megerősíti elkötelezettségét a jogállam és a demokrácia értékei iránt."

"Az Alkotmány kifejezi Magyarország elkötelezettségét az Európai Unió közös alkotmányos értékei és hagyományai iránt."

"A Kormány dönt a Magyar Honvédség és a külföldi fegyveres erők (2) bekezdés szerinti, az Európai Unió vagy az Észak-atlanti Szerződés Szervezete döntésén alapuló alkalmazásáról, valamint más csapatmozgásáról."

Ha a kormányod és te is következetesen betartanád az alaptörvény rendelkezéseit sokkal jobb országban élnénk.
Kíváncsi vagyok egyetértesz-e az alaptörvénnyel.
Itt kellene kezdődnie a magyar embernek nem azoknál akik az oroszok szolgáiként akarnak élni meghunyászkodva.

Huhh,csak úgy kapkodom a felem.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Na számolj már egy kicsit! Napi 300 ember minden hétköznap az nincs még 80000 se éves szinten, mitől ürülne akkor ki a keleti országrész?!!
És miért kellene nekem téged megvezetnem, mi vagy te , szamár, vagy fizetsz érte?
Ráadásul mi köze ennek a menetrendhez, szó se volt róla, hogy aznap (vagy akár azon a héten) vissza is jönnének, miről álmodsz te?
Egyébként kösz a bizalmat hogy én neked ingyen hazudozok, inkább menj ki a Keletibe hétköznap a délutáni órákban...
(Egyébként mint írtam, csak a közvetlen családból öten vannak kint Angliában dolgozni....ennyit a tapasztalatokról)
Na számolj már egy kicsit! Napi 300 ember minden hétköznap az nincs még 80000 se éves szinten, mitől ürülne akkor ki a keleti országrész?!!
És miért kellene nekem téged megvezetnem, mi vagy te , szamár, vagy fizetsz érte?
Ráadásul mi köze ennek a menetrendhez, szó se volt róla, hogy aznap (vagy akár azon a héten) vissza is jönnének, miről álmodsz te?
Egyébként kösz a bizalmat hogy én neked ingyen hazudozok, inkább menj ki a Keletibe hétköznap a délutáni órákban...
(Egyébként mint írtam, csak a közvetlen családból öten vannak kint Angliában dolgozni....ennyit a tapasztalatokról)
Azt írtad, a kelet pályaudvaron leszállva az érkező szerelvényről átmennek a másik vágányról induló vonatra és több százan hagyják el naponta így az nyugat felé az országot. Te látnok vagy, hogy tudod hová mennek és milyen célból azok az emberek? A keleti országrész meg eléggé gyéren lakott, így eléggé feltűnő lenne a hiányuk. Debrecen környéke meg inkább arrafelé szívja a munkavállalókat. Annak a régiónak folyamatosan nő a lakossága. Az, hogy a családodban öten is külföldön dolgoznak semmit nem jelent, mert nem a te tapasztalatod.
 
M

molnibalage

Guest
Öt módosítás volt.
Oké, ajánlom olvasásra a nagy példakép US Alkotmány módosításait.
Ki mondta, hogy nagy példakép. Az ilyen beszólásokért nagyon sokakat lassan már kedvem lenne szájbarúgni...

Egyébként meg 230+ év alatt 27 kiegészítés az hogyan aránylik a cirka 5 év alatt 5-szörhöz...?


A mnyp megtakarítás hozamait kifizették. A tőke meg egyébként se volt a tiéd.
Kisfiacsakám, annak a hozamából éltem volna. Sitty-sutty. Nincs.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azt írtad, a kelet pályaudvaron leszállva az érkező szerelvényről átmennek a másik vágányról induló vonatra és több százan hagyják el naponta így az nyugat felé az országot. Te látnok vagy, hogy tudod hová mennek és milyen célból azok az emberek? A keleti országrész meg eléggé gyéren lakott, így eléggé feltűnő lenne a hiányuk. Debrecen környéke meg inkább arrafelé szívja a munkavállalókat. Annak a régiónak folyamatosan nő a lakossága. Az, hogy a családodban öten is külföldön dolgoznak semmit nem jelent, mert nem a te tapasztalatod.
Azt mondtam, ki lehet menni a Keletibe a délutáni/kora esti órákban, nézelődni tapasztalni egy kicsit, aztán TE is HAZUDOZHATSZ itt egy kicsit. Részemről itt lezárva!!
 
Status
Not open for further replies.