[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 111
113
Aki az atv-t nézi, magàra vessen :))
Éppen az osztràkokat is érzékeltetlenitik :))
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Szerintem nincs semmi baj azzal, ha valaki megnézi az ilyen műsorokat is... sőt...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nincs is vele baj, de ilyenkor elgondolkodom, hogy én vagyok idegileg gyenge ezekhez, vagy pl. Phyton feltűnően higgadt. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Érdemes nézni, megismerni a gondolatmenetüket, levenni, hogy mikor, mennyit csúsztatnak. Én rengeteget nézem, hallgatom a ballibeket, és olyankor döbbenek rá, hogy Mo-n tényleg nem volt rendszer- csak módszerváltás ... Az Orbánék azért ellenség, mert ők ki szeretnék iktatni a posztkommunista liberális-baloldal gazdaság- és társadalompolitikáját és egyből rálépni a nemzeti-konzervatív-polgári ösvényre. Na ezt nem hagyják, nem akarják hagyni, és ehhez minden eszközt felhasználnak.
Hol érdekli őket ez az ország és népének boldogulása ... ? Soha az életben, a kékcédulás választási csalás óta ez megy. A vörösök nem változnak.

<i><b>"A kommunistáktól még nehéz lesz megszabadulni, mert senki sem olyan veszedelmes, mint egy bukott eszme haszonélvezője, aki már nem az eszmét védi, hanem a zsákmányt !"Márai Sándor</b></i>
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nincs is vele baj, de ilyenkor elgondolkodom, hogy én vagyok idegileg gyenge ezekhez, vagy pl. Phyton feltűnően higgadt. :)

Pl. annyit mondok, hogy tájékozódj széleskörűen, és a két véglet között valahol fél úton lesz az igazság magva. ;)
Propaganda ez is, meg az is, meg amaz is, meg emez is. Információ, és dezinformáció. Ez idehaza sincsen másként, sőt...!

A leges legrosszabb, amit az ember tehet, az egyirányú tájékozódás. Persze a mindenkori hatalomnak, nevezzük ezt épp OV -nak, Rákosinak, világkormánynak, hibrideknek, ufóknak, stb. kinek, kinek ízlése szerint, pont az a jó, ha egyoldalúan hülyíti a tömegeket, a rázúdított, irányított információkkal.
Amíg megteheted, addig a legjobb amit tehetsz önmagadért, és a környezetedért, a széleskörű, mély merítésű tájékozódás, megfelelő szűrőn keresztül. És a mérlegelés után a megfelelő konklúziók levonása. Ahogy föntebb írtam, az igazság, a valóság mindig a két véglet között félúton található. Minden más maga a "mátrix"!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elismerte az EMMI a súlyos orvoshiányt
https://www.youtube.com/watch?v=l7OJS8bDjOo
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megdöbbentő különbségek vannak a várólisták alakulásában az ország különböző régióiban: míg a Dél-Alföldön 171 napot kell várni egy térdprotézisműtétre, addig ugyanerre a Dél-Dunántúlon átlagosan 545 napot. Vannak, akiket több mint két évvel későbbi időpontra jegyeztek elő – tudta meg a Magyar Nemzet. A lapunk által megkérdezett szakértő szerint meg kellene keresni a területi különbségek okát, és kérdés, hogy azokban az intézményekben, ahol a problémák nem orvosolhatók, szabad volna-e egyáltalán ilyen beavatkozásokat vállalni.
http://mno.hu/tarsadalom/erdemes-mas-varosban-muttetni-1331610
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 538
113
"Az Orbánék azért ellenség, mert ők ki szeretnék iktatni a posztkommunista liberális-baloldal gazdaság- és társadalompolitikáját és egyből rálépni a nemzeti-konzervatív-polgári ösvényre. "

Mit szedsz?;:))))
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Lesz itt fejlesztés kérem:

http://www.origo.hu/auto/20160304-terepjaro-kisajatitas-honvedseg.html

Jó ha számon van tartva, kinek milye van, de ez nálunk úgy menne, hogy az évek (évtizedek) óta tartó pazarlás/nemtörődömség miatti hiányt pótolnák így.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A ZOrbánék már rég a pártállami úton lépkednek... ja nem, már ahhoz is lusták és a kényelemért, 2 elefántot béreltek, hogy nehogy már sétálni kelljen. Bár az elődjeinél ez olyan volt mint a román autópálya : a kátyúkat néhol körülépítették 1-1 aszfaltcsíkkal.

Lesz itt fejlesztés kérem:

http://www.origo.hu/auto/20160304-terepjaro-kisajatitas-honvedseg.html

Jó ha számon van tartva, kinek milye van, de ez nálunk úgy menne, hogy az évek (évtizedek) óta tartó pazarlás/nemtörődömség miatti hiányt pótolnák így.

Terepjárót akarok lassan-lassan venni és a hír hallatán az 1. gondolataim gondolatom az anyukájuk foglalkozására irányult...

Második körben, nekem az a gyanúm, hogy jó pár ember profitálni fog. Azon sem lepődnék meg, ha kereskedésekből bérelnék, jó kárpótlási díjjal. :) :)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nem hinném, hogy erről van szó,,,, ha nem "listáznák" ezeket a cuccokat, akkor egy másik topikban (MH-fejlesztése) fikáznánk Őket, hogy bezzeg még ezt sem teszik. Háború esetén teherautókra és terepjárókra is szükség van,,, de,,, de ezt csak akkor tudom elfogadni, ha 2 dandár (Tata, Debr.) fullon felszerelve tüzérséggel hk-val stb. Elmondható lenne, hogy Ők, (MH, HM) mindent megtettek a felszerelések maradéktalan pótlásáről, évek óta repülnének már az új helik, nem volna hova pakolni a Gripenek buta bombáit, a katonák már évek ótaoptatnák a CZ-karabélyt,,,, és még folytathatnám. De nem ez van., hanem az, hogy elherdáltak mindent, lezüllött a teknika, létszámhiány, pocakos vízfej stb. stb. Így ne listázzanak semmit,,,,
Ugyanide kapcsolódik, hogy gondolkoztam, hogy elmegyek önkéntes tartalékosnak,,, aztán gondolkoztam, hogy a nagy lóf@szt,,, ha baj van, rángassanak el itthonról, aztán a többször kitárgyalt hagyományörzős cuccal menjek megdögleni, mert a haszontalan vezérkar és a HM semmit nem tett az évtizedek alatt azért, hogy aleg elemibb dolog(felszerelés pl.) meglegyen. Leírtam fent az "ideálisabb hadsereget... oda elmennék tartalékosnak, mert ott érezném, hogy "mindenki megtett mindent"...
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
A ZOrbánék már rég a pártállami úton lépkednek... ja nem, már ahhoz is lusták és a kényelemért, 2 elefántot béreltek, hogy nehogy már sétálni kelljen. Bár az elődjeinél ez olyan volt mint a román autópálya : a kátyúkat néhol körülépítették 1-1 aszfaltcsíkkal.

<blockquote rel="marton">Lesz itt fejlesztés kérem:

http://www.origo.hu/auto/20160304-terepjaro-kisajatitas-honvedseg.html

Jó ha számon van tartva, kinek milye van, de ez nálunk úgy menne, hogy az évek (évtizedek) óta tartó pazarlás/nemtörődömség miatti hiányt pótolnák így.

Terepjárót akarok lassan-lassan venni és a hír hallatán az 1. gondolataim gondolatom az anyukájuk foglalkozására irányult...

Második körben, nekem az a gyanúm, hogy jó pár ember profitálni fog. Azon sem lepődnék meg, ha kereskedésekből bérelnék, jó kárpótlási díjjal. :) :)
</blockquote>

Bár nem vagyok rajongója büszke kormányunknak (sőt, kifejezetten viszketek a vérnarancs jellemektől), el kell hogy kenjem a megélénkült utálkozást.

Ez a történet nem mai megoldás, csak most kapták fel. Valamikor már beszéltünk róla. Nincs elég információm a részletekről, de ilyen összeírásokat nagyjából akkor tartanak, ha forrósodni látszik a talaj. Elvenni, szépen szólva rekvirálni csak nyomós érvvel lehet. Addig meg csak egy adatbázisuk lesz.
 
D

danielblack

Guest
Nem hinném, hogy erről van szó,,,, ha nem "listáznák" ezeket a cuccokat, akkor egy másik topikban (MH-fejlesztése) fikáznánk Őket, hogy bezzeg még ezt sem teszik. Háború esetén teherautókra és terepjárókra is szükség van,,, de,,, de ezt csak akkor tudom elfogadni, ha 2 dandár (Tata, Debr.) fullon felszerelve tüzérséggel hk-val stb. Elmondható lenne, hogy Ők, (MH, HM) mindent megtettek a felszerelések maradéktalan pótlásáről, évek óta repülnének már az új helik, nem volna hova pakolni a Gripenek buta bombáit, a katonák már évek ótaoptatnák a CZ-karabélyt,,,, és még folytathatnám. De nem ez van., hanem az, hogy elherdáltak mindent, lezüllött a teknika, létszámhiány, pocakos vízfej stb. stb. Így ne listázzanak semmit,,,,
Ugyanide kapcsolódik, hogy gondolkoztam, hogy elmegyek önkéntes tartalékosnak,,, aztán gondolkoztam, hogy a nagy lóf@szt,,, ha baj van, rángassanak el itthonról, aztán a többször kitárgyalt hagyományörzős cuccal menjek megdögleni, mert a haszontalan vezérkar és a HM semmit nem tett az évtizedek alatt azért, hogy aleg elemibb dolog(felszerelés pl.) meglegyen. Leírtam fent az "ideálisabb hadsereget... oda elmennék tartalékosnak, mert ott érezném, hogy "mindenki megtett mindent"...

Nekem is ez a véleményem a tartalékossággal kapcsolatban!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jegybanktörvény: Kinek az érdeke a titkolózás?
https://www.youtube.com/watch?v=paDhIRNSzTA
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Leterheltség és alacsony fizetés. Többnyire ezeket az okokat sorolják fel az egészségügyi szakdolgozók, amikor úgy döntenek, hogy külföldön próbálnak meg munkát keresni. Az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ statisztikája alapján a kivándorlók száma növekszik. A Magyar Ápolási Egyesület szerint 10 ezer ápolóval kellene több, hogy az egészségügy biztonságosan üzemeljen.
https://www.youtube.com/watch?v=HHPKqLW7bFk
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
TGM rémálma:

http://hvg.hu/velemeny/20160308_Jobbik_MSZP_LMP_koalicio_TGM

kapcsolódó:

http://nol.hu/velemeny/utkereses-az-utvesztoben-1605245
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 674
56 682
113
Úgy érzem, hogy egyre nagyobb a munkaerőhiány hazánkban:
12814512_1003085806426031_1298545612806791385_n.jpg

Link:
https://www.facebook.com/OpelHU/photos/a.143954682339152.30941.127994497268504/1003085806426031/?type=3&theater
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Úgy érzem, hogy egyre nagyobb a munkaerőhiány hazánkban:
12814512_1003085806426031_1298545612806791385_n.jpg

Link:
https://www.facebook.com/OpelHU/photos/a.143954682339152.30941.127994497268504/1003085806426031/?type=3&theater

1 - a piacképes fiatal és középkorú munkaerő folyamatosan lép le külföldre, ahol normálisan megfizetik

2 - sokkal több ember megy nyugdíjba, mint ahányan belépnek a munkaképes korba

3 - a munkaképes korba lépő fiatalok egyre nagyobb százaléka C kategóriás

Ezzel együtt még mindig nagyon kevés cég kínál érdemi fizetésemelést, már ha egyáltalán kínálnak valamit.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Az érzéseid helyett inkább az eszedre halgass, mert a Szentgotthárdiak inkább a határ túloldalán dolgoznak, az Ózdiaknak meg nincs - és nem is lesz - pénzük oda költözni.
 
Status
Not open for further replies.