[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 554
56 043
113
Olimpia nélkül is szükség lenne ezekre a fejlesztésekre:
http://www.origo.hu/gazdasag/20160217-budapest-2024-olimpia-kozlekedes-beruhazas-kormany.html
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 808
15 021
113
Olimpia nélkül is szükség lenne ezekre a fejlesztésekre:
http://www.origo.hu/gazdasag/20160217-budapest-2024-olimpia-kozlekedes-beruhazas-kormany.html

Ez igaz, bár tudtommal pont az 5-ös metrót fújják le miatta.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 554
56 043
113
tarzaan

Amennyire én tudom az 5-ös metró a Ráckevei és a Szentendrei HÉV vonalak összekötése a város alatt.
Szóval ha a HÉV-eket nem újítják fel akkor nem sok értelme van az 5-ös metrónak, szerintem :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 394
11 027
113
Hogy miket nem találni a neten? :)

http://nyelvesztelen.blog.hu/2008/12/15/bestia_curvafia#comments
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Demagógia a javából. 1000 eurót kapsz mosogatásért, nekem az évfolyamtársam szaktanárként huszonéves jogviszonyban nettó 230-at kap. Persze az nem három kiló, de ha neked jobban tetszik a 8 órás görnyedés a mosogató fölött, hát rajta. Egy multinál ma Mo-n 200e-es fizetést (ami több mint fél millióba van a cégnek) max egy főnök kap, vagy olyan kurrens szakma gyakorlója amelyekhez igencsak oda kell tenni klumpát, öreg harcos.
Tájékozódj inkább egy picit ebben is ... Meg abban is, hogy, nem volt Mo-n még olyan kormány amelyiknek ne lettek volna "haverjai" és "bennfentesei" ...
Soroljak neked párat ?

Pazer, panzer, panzer....
1000 eurót úgy kapsz, hogy 0 szakképesítésed van és 1 akár 18 évesen is. Egy tanár 20+ éves munkaviszonyát méred ehhez, ami ráadásul komoly szellemi erőfeszítéssel jár? Anyám...

Mi a túrót jelent az, hogy "multi"? Fejtesd már ki ezt kérlek. Én gépészérnökként 8 év gyakorlattal kapok most bruttó 370k + cafeteriát, amivel cirka 25%-kal vagyok alulfizetve ahhoz képest, hogy mit csinálok, csak bizonyos dolgok miatt mondom azt, hogy megéri maradi. (Rugalmas munkaidő, távolság, barátok, stb.)
</blockquote>

Hát kérlekszépen, olvastad, miről vitáztunk ? Hogy egy tanár - inkább - kimegy mosogatni, ez volt az eredeti felvetés.

A te szakmád jellegéből fakadóan egy elég felelősségteljes és nem egy átlagos, nyilván a szféra is amiben dolgozol.
Tehát nem egy nemzetközi kereskedőház, vagy futószalagos összeszerelőüzem. Mert onnan még nem hallottam kiemelkedő bérekről, nem a vezetőkről beszélünk, mivel éppen az alacsony bérszínvonal az ami itt tartja őket.
Nézd, én tanítottam is egy darabig, de nem volt egyáltalán megerőltető, egy év után már egészen biztosan nem. Amiket én elolvastam, képeztem magam, ugymond, azt már csak idő hiányában sem lehetett elmondani az órákon, a gyerekeknél pedig egy-kettő kivételével nem is ragadt meg még a törzsanyag sem. Örültem, ha az alapok meg lettek, az is többszöri ismétlés után.
Az említett évfolyamtársam se csinál kiemelkedőt a szellem frontján, már ott tart, hogy ő dolgozza ki inkább a tételeket, word-ben odaadja a diákoknak, mert ők már arra nem képesek. De az érettségin se tudják azt a másfél-két A4-es oldalt produkálni. A tantestületekről meg inkább nem is mondok semmit. Egymás fúrásával vannak elfoglalva, nem az oktatással.
De hogy a magyar privátból is legyen egy közeli példa:
Az egyik ismerősöm cége biztonsági szoftverekkel foglalkozik, havi 4-5k között fizet a programozóknak, (nettó) plusz kocsi, telefon.
Ez mind szépen hangzik, de ha nincs ez meg ez a megbízása (nem mondok neveket, de állami is van), akkor nem működik a bevételi oldal. Szakmailag viszont nagyon képben kell lenni, nem véletlen a jó bér, persze kint még ennél sokkal több.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Panzerfaust

Minden tiszteletem a tiéd, de egy 18 év alatti egyén nagyrészt nincs tisztában azzal, hogy neki tanulnia kellene.
A rosszabb családokban élő gyerekek még írni/olvasni se tanulnának meg így, és ráeszmélni se eszmélnének semmire mert nagyon hülyék maradnak.
A te általad felvázolt módszerrel Afrika szellemi szintjére esnénk vissza. Aztán persze ezen emberek járnának szavazni---->totális társadalmi csőd.
A baj az lehet, hogy önmagadból, normális igényes emberből indulsz ki. Sajnálattal közlöm, hogy az emberek nagy része nem ilyen!
<i>
"Nagyon sok mindent. Először is az értékrendet helyre tenni a fejekben."</i>

Már ne haragudj, de értékrendet oktatással kap az ember, ha az nem kötelező, mint ahogyan később írtad, akkor nem kapnak értékrendet. Arról nem is beszélve, hogy az emberek jelentős része sz@rik a magasztos eszmékre, ők csak élni akarnak a világon. Eszmékkel nem tudsz motiválni senkit, hogy jól tanuljon.
Viszont pénzért és kajáért sok mindenre hajlandóak az emberek :)

Látod, ez a baj, valahogyan pedig rá kell döbbenteni őket. Az én családom is egy proli volt, semmi különös, még csak értelmiségiek se. Mégis megtanultam tanulni, felfogtam hogyan lehet valamivel többre vinni, úgy hogy nem pártvonalon teszem, mások "segítségével".
Ráadásul 17 éves korom óta termelek, és párhuzamosan végeztem mindent, egészen az egyetemekig.
Bakker, és nem is tartottam magam kiemelkedően extra diáknak, mégis megcsináltam.
Azért szükséges a belső kényszer, mert ha nem tanul, nem kap jó melót, és azt már a bőrén fogja érezni. Apuka nem fog beállni helyette - nem lehet - dolgozni.
Anyagi érdekeltség most is van, ha nem megy a gyerek a suliba, családi pótlékból levonás. Viszont ha nem akar, csak muszájból megy a kölök, effektíve randalírozni fog egész idő alatt, ami a többiek morálját ássa alá.
És látod ez is kevés. Ha a jegyekért pénz adnának, egy maffia alakulna ki az oktatásban, mi több a gyerekek között is. A tanárok felé pedig .. erőszak, korrupció stb.
Az is igaz, hogy a módszerváltás óta csak romlott a szitu, az oktatás teljesítménye nem véletlenül lefelé nivellál. Az akaratot felváltotta az anyagi érdek, kényszer. És ehhez idomul a mai átlagpolgár szellemi igénye.
Az értékrend kialakulása nem rövid folyamat, először a családnál kell helyretenni, aztán növekvő mértékben mellé az iskola.
Na de látjuk mi van manapság. Egyik rosszabb mint a másik, az eredmény pedig itt van a szemünk előtt.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 637
1 400
113
@Fennek a burok kapcsan a masik topikbol...

"Dél afrikában nem adsz el te semmit. Konkrétan az életükért küzdenek."

Azert az enyhe tulzas.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Olvasom itt a vitát a holland betelepülőkről, kicsit megmosolyogtató, hogy néhányan veszélyt látnak ebben.
Gondolom a betelepülés hasznosságát nem kell különösebben kifejteni: tőkét hoznak be az országba, rendberakják az elhagyatott házakat, cégeket alapíthatnak, stb.
Veszélyt a hollandok vagy egyéb nyugati népek betelepülésében nem látok.
1. Ők a nyelvükön kívül teljesen hasonló kultúrájú népek, mint mi. Ha az anyaországuk politikai berendezkedése miatt jönnek el, akkor azt is lehet feltételezni, hogy nem fertőzte meg őket az ultraliberalizmus.
2. Jellemzően törvénytisztelő népek.
3. Nem milliós számban jönnek, csap pár ezres, esetleg tízezres, azok is széttelepülnek az országban, gyorsítva a beolvadásukat.
4. Már a középkor óta folyamatosan jöttek a nyugati népek az országba és nyomtalanul felszívódtak, sosem volt velük probléma, nem voltak szeparatisták. Azért mert a balkáni népekkel csúnyán megjártuk, ne tekintsünk minden bevándorlóra úgy, mintha most hozná a második Trianont. A balkáni népek fejletlen népekként eldugott vidékeket (jellemzően hegyeket) népesítettek be egy tömbe tömörülve és jóformán nem is érintkeztek a magyarsággal. A németek, olaszok, franciák a magyarok közé települtek és gyorsan elmagyarosodtak. Ahol a németek nagyobb tömben voltak és nem magyarosodtak el teljesen, ott is lojálisak voltak a magyarsághoz (Sopron esete).
5. A nyugatiak kevés gyereket vállalnak így még akkor is fogynának, ha közben egyetlen egy sem magyarosodna el.
6. A 21-dik század már nem olyan, mint a középkor, ahol a kisebbségek elvoltak a kis falujukban, leélték úgy az életüket, hogy még csak ki sem tették a lábukat a faluból és nem is hallottak életükben magyar szót. Ma már muszáj megtanulni a befogadó ország nyelvét, hacsak nem elszeparált negyedekben segélyből vagy bűnözésből akarja tengetni az életét, mint a muzulmánok egy része.

Az 1. és 2. pontre nem reagálok, mert ez szubjektív, a 3. ponttal meg nem értek egyet, mert mint írtam, a számuknál jóvalta nagyobb a befolyásuk. 4. pontban írod, hogy nem volt velük baj, nem voltak szeparatisták. Hát, ez így kicsit sarkított. Sokan elfelejtik, hogy a két háború között nem csak zsidókérdés volt, hanem volt németkérdés is. Egyrészt többen foglalkoztak az elnémetesedés kérdésével, amikor egy-egy dunántúli faluba az egykézés (és kivándorlás) révén megfogyatkozott, meggyengült, mag nélkül kihalt magyarok helyébe nagy mértékű sváb betelepülés zajlott. Azon kívül, ugyan ebben a korszakban volt egy országon belüli elkülönülés (talán egy Rubikonos cikk foglalkozott azzal, hogy nagyobb mértékben támogatták a III. Birodalmat a svábok, mint Mo.-t), illetve megjelentek olyan hangok és célok, amik egy, a bánát-bácska-baranya-tolna terület német égisz alatti függetlenedését szorgalmazta. /De, hogy régebbi példát hozzak: a dél-erdélyi szászok se nem integrálódtak, se nem jelentettek nagyon nagy hatást az ország egész területére, aztán még a románok ellen sem nagyon tiltakoztak a XX. században./
5.-6. pontban nem tudom, talán igazad van, talán nem. Az integrálódás sok mindentől függ.

Te most a nyugati betelepülést elemezted, és mi a véleményed a keletiről, a román és cigány betelepülésről???


(Az ételt a kevés só ízesíti, a sok pedig ehetetlenné teszi.)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A mostani román betelepülés stratégiai célok mentén zajlik, ezek nem maguktól jönnek! Nemrég egyszer már kibújt a szög a bocskorból, mikor a székelyek helyzetének firtatására való válasz a békési románok voltak!
Ezt, ha mint magyarság túl akarjuk élni a következő 150 évet, békés úton nem akarhatjuk megoldani. Azon mindig csak vesztettünk. Még ha győzelemnek is könyvelte el a történetírás.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Nem veszelyt, hanem inkabb egy ujabb problemat. A sok idos nyugati bekoltozo mar nem fiatal. Nem dolgozni, termelni, vallalkozni jonnek ide, hanem inkabb egy nyugodt szocotthont latnak az orszagban. Ha tomegevel jonnek akkor ebbol lesznek meg bajok.
Nagyon sajnalatos, ha valakinek a nyugati nyugdija nem eleg kint a megelheteshez. Az is nagyon szomoru, ha az elcseszett multikulti miatt valik elhetetlenne az elete. De attol, hogy idemenekul meg nem oldodik meg a problemaja, sot egy reszet meg rank is haritja.
Csak mert nem jelent valakinek gondot a hetkoznapi megelhetes es a szamlak befizetese attol meg nincs minden rendben.
Pl.: Az idosek utazasi dijszabasa vagy az eu-ellatas azert kedvezmenyes mert ok mar itt ledolgoztak 45 evet. A maguk idejeben ok is megoldottak a az idosebb generacio ellatasat, dolgoztak, fizettek az infrastruktura fejleszteset, epitettek az orszagot, rendorkent garantaltak a biztonsagot, apolokent ellatak a beteg embereket stb... Csak mert valaki anyagilag megengedheti az itteni szamlak fizeteset meg nem leszunk kvittek. Sot, olyan orszagokbol jonnek amelyek szamtalan csatornan lapatoljak ki a penzt az orszagunkbol. Azert ez valahol egesz durva. :/
Nagysagrendekkel kisebb veszelyt jelentenek mint a zozok, de nagysagrendekkel tobben is fognak betelepulni. Termeszetesen az idos emberek nem kalandvagybol jonnek ide, inkabb a biztonsagot keresik. Ha csak tehetik akkor kolonizaltan telepednek le. A nyelvtanulas es a beilleszkedes kerdese a gazdasagilag inaktiv korban szinte jelentektelen. Latszolagos jolalitasuk is csak addig tart amig megvan a gazdasagi elonyuk. Akkor hinnem el, hogy nem nyereszkedni jonnek, ha legalabb a gyermekeiket elhoznak magukkal, de igy... csak szolgaknak kellunk.
Ma az eü-ben csak elvetve talalni 35 evnel fiatalabb apolot. Epp eleg baj ez onmagaban. Csak mert valaki idekoltozik tomott zsebekkel attol meg nem nonek ki egy csapasra a foldbol noverkek. Mit gondoltok ki lesz az akinek az ellatasabol hianyozni fognak? Szamtalan ilyen peldat lehetne hozni. A lenyeg szerintem ertheto.
A betelepulokre 7 evig :) magasabb illetek kellene vonatkozzon az ingatlanok megszerzesere. Az utazasi kedvezmeny is csak 7 ev utan jarhatna, ahogy addig az eü ellatast is kalkulalt valos koltsegen vehetnek igenybe stb stb...
Sajnos sok magyar fiatal (vallalkozo) is azt kepzeli, hogy szabadon kimehet kulfoldre evtizedekre, epithet mas orszagokat aztan hazajohet nyugdijas korara es minden a legnagyobb rendben lesz. Nem, ez igy nagyon nincs rendben."

Itt reagálok én is erre.
Én viszont a nyugdíjasokban még annyi veszélyt sem látok, mint a fiatalabb betelepülőkben, hisz ők pár év múlva meghalnak, nem marad gyerek utánuk. Ők valóban nem olvadnak be, de nem is fognak 20 évnél tovább Magyarországon lenni.
Amíg itt lesznek, addig viszont nagy hasznot húzunk belőlük. Megvesz egy házat, ez alapból minimum 10 millió forint. Ezután behoz az országba minimum havi 1000 euros nyugdíjat, ami jól jön a boltoknak, patikáknak, korházaknak, stb. Az 1000 euróból 270 euró startból az államé az ÁFA miatt, plusz a különféle adók. Azt mondják a szakértők, hogy az országban 100 forintból 50 az államnak megy, ez azt jelenti, hogy 1000 euroból 500 az államé lesz.
Nem vagyok jártas ezekben, de én úgy tudom, ha nem állampolgár valaki, akkor annak nem lesz kedvezményes a kórházi ellátás, BKV, MÁV stb. Mire viszont állampolgárságot szerezne, addig már nem fog élni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Phaidros:
Igazad van, a III. Birodalom idején tényleg akadtak német szeparatista hangok, de ezt nem lehet túl komolyan venni. Még Hitler is inkább áttelepítette volna őket, mintsem határigazításokat vigyen véghez.
Az erdélyi szászok lojalitását csak 1848-ban lehet valamennyire megkérdőjelezni, viszont az kicsit bonyolult megítélni, mivel még a magyarok között is voltak olyanok, akik a legális király elleni lázadásnak tekintették a forradalmat.
Még itt a fórumon is van olyan hozzászóló, aki Kossuthot csak egy rebellisnek tartja. :)
1920-ban a németek ahol volt választási lehetőségük, ott Magyarországot választották (Sopron példája).
A szászok Románia mellett döntését én román legendának tartom. Mégis mit mondtak volna a szászok, miután román katonák voltak a nyakukon és Románia még Pestet is elfoglalta?
Még az erdélyi magyarság sem tudott csinálni semmit.

A román betelepülésről mindjárt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 554
56 043
113
Az ide települő nyugati nyugdíjasoknak van egy nagyon fontos pozitív hozadéka:
Úgy hoznak komoly mennyiségű devizát az országba, hogy közben semmit sem visznek ki innen.
E mellet a külföldről behozott pénzüket fogyasztásra költik, miközben nem növelik a bűnözést, nem veszik el a munkánkat és akár megélhetést is biztosítanak a néhány magyar számára, sőt pár 10 év alatt meghalnak így az etnikai arányokat sem változtatják meg.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Phaidros:
Igazad van, a III. Birodalom idején tényleg akadtak német szeparatista hangok, de ezt nem lehet túl komolyan venni. Még Hitler is inkább áttelepítette volna őket, mintsem határigazításokat vigyen véghez.
Az erdélyi szászok lojalitását csak 1848-ban lehet valamennyire megkérdőjelezni, viszont az kicsit bonyolult megítélni, mivel még a magyarok között is voltak olyanok, akik a legális király elleni lázadásnak tekintették a forradalmat.
Még itt a fórumon is van olyan hozzászóló, aki Kossuthot csak egy rebellisnek tartja. :)
1920-ban a németek ahol volt választási lehetőségük, ott Magyarországot választották (Sopron példája).
A szászok Románia mellett döntését én román legendának tartom. Mégis mit mondtak volna a szászok, miután román katonák voltak a nyakukon és Románia még Pestet is elfoglalta?
Még az erdélyi magyarság sem tudott csinálni semmit.

A román betelepülésről mindjárt.

Direkt nem említettem a 48/49-et, mert az marha bonyolult helyzet volt. Nem is mennék bele, mert végülis a témához szorosan nem is tartozik.
Nem emlékszem, hogy akár akkor akár a későbbiekben nagyon ellenkeztek volna a szászok a megszállás ellen. Persze a német népek vannak annyira pragmatikusok, hogy úgy lehettek vele, hogy elvannak a maguk kis enklávéikban és kb. mit érdekli őket, hogy most épp hova tartoznak. Persze ugrálhattak volna, nem tudom, hogy mennyi értelme értelme lett volna.
Sopron... szép és jó, hogy így alakult, de ki tudja, hogy abban mennyire volt benne a magyar kormány és prónayék keze. De ezen meg tényleg nem kell fennakadni, mert más népek nagyobb dolgokon átsiklanak és egy szép mítoszt kreálnak köré.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A mostani román betelepülés stratégiai célok mentén zajlik, ezek nem maguktól jönnek! Nemrég egyszer már kibújt a szög a bocskorból, mikor a székelyek helyzetének firtatására való válasz a békési románok voltak!
Ezt, ha mint magyarság túl akarjuk élni a következő 150 évet, békés úton nem akarhatjuk megoldani. Azon mindig csak vesztettünk. Még ha győzelemnek is könyvelte el a történetírás.

Ez a román betelepülés Kelet-Magyarországra, mint államilag véghezvitt terv, városi legenda csak.
A magyar határtól néhány km-re vannak ugyebár az erdélyi nagyvárosok, mint Nagyvárad, Arad, Szatmárnémeti, Temesvár már kevésbé. Ezekben a nagyvárosokban 80000-100000 euró alatt nem kapsz házat, max. romost, tömbházban meg nem mindenki szeret élni, plusz az is elég drága.
A városok körüli falvakban szintén nagyon drágák a házak. Viszont ha a határ túloldalát nézed, már sokkal olcsóbb, még most is jellemzően 3-4-szer olcsóbb, pedig azóta már nőttek az árak. A 2007-es úniós csatlakozás után már könnyen lehetett átjárni a határon, így sokan gondolták, hogy inkább a túloldalt vesznek házat és Romániába visszajárnak dolgozni. A románok gondolkodását ebben szerintem az is segítette, hogy azt hiszik, hogy a határ túloldalán is románok vannak, hisz az ott "ősi román" föld a Tiszáig.
Egyébként szerintem még spekuláció is volt ott bőven. Sokan vettek 2007 után házat, amit mostanában drágábban el lehet adni. És árulja is sok román.
Azt meg biztosra veszem, hogy nem a román állam adja rá a pénzt, mert Váradiként én is a határ túloldalán akarnék házat venni és nem tudok semmiféle ilyen pénzosztásról. Ismerek románt aki vett házat és ő sem azért vett, mert kapott pénzt, hanem azért, mert nem volt pénze Váradon venni.
Az hogy veszélyes-e ez a román betelepülés? Jelenleg nem hiszem. Közvetlenül a határ menti falvakban vesznek csak, ahonnan még tudnak napi rendszerességgel ingázni, beljebb már nem mennek, amit bizonyít az, hogy a határtól 10-15 km-re (ami Váradtól már 25-30 ra van) már senkinek sem kellenek a házak. 1-2 millió forintért már szép házat lehet venni, de még úgysem kell senkinek, hisz az már jelentős ingázás lenne saját kocsival, merthogy busz vagy vonat nincs.
Továbbá mint írtam, sok román már árulja a házát, ami azt jelenti, hogy vagy csak spekuláció miatt vett, vagy meggondolta magát a Magyarországi költözéssel kapcsolatban.
Természetesen a magyar állam erre oda kellene figyeljen mert ha már tényleg kezdenek nagy arányban lenni és nem olvadnak be, akkor gondot okozhatnak.

A romainvázió? Mit is írhatnék? Akik 500-600 év alatt nem olvadtak be, ezután sem fognak, főleg, hogy addig jelentéktelen számban voltak, míg ma már többségbe kerültek egyes falvakban. Ők viszont Trianonhoz hasonló problémákat biztos nem fognak okozni soha. Hülyék lennének elszakadni az eltartó néptől. Ha meg elszakadnának, jól járnánk, mert néhány év múlva továbbálnának és visszakapnánk az üres területet. :) Ezt a problémát viszont könnyen orvosolni lehetne. Az országban senki (ez amúgy egyes magyarokra is vonatkozik) ne kapjon egy fillért sem, ha nem dolgozik. Gyerek után se járjon semmi, csak ha a szülők dolgoznak, az anyának is legyen munkája legalább a gyerekszülésig és utána is. Így vagy beilleszkednének a társadalomba, vagy lelépnének olyan nyugati országba, ahol eltartják őket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
blitzkrieg
Nem penzszoro turistakrol beszelunk. Ezek az emberek nem nyaralni jonnek.
Egy elhetobb kornyezetert jonnek ami olyan vonzo szamukra, hogy meg a hazajukat is elhagyjak erte. Nehez direktbe szamszerusiteni ennek az erteket, de ha abbol indulok ki, hogy az itteni fiatalok mekkora osszegert mennek ki kulfoldre dolgozni akkor nagysagrendileg nem jarok tavol a valosagtol. Csak addig szoktak szamolni a dolgokat amig azok konyvelesi tetelekkent jelennek meg. Fizetes, nyugdij, befizetett adok, jarulekok, profit stb. Vajon mekkora erteke van egy kulturalt kornyezetnek? Jah, hogy arrol nem beszelunk, csak a gdp-rol. Ez a tarsadalom nem esett darabjaira a multikulti alatt, nem rossz a kozbiztonsag, a kozlekedes is hasznalhato, nincs extrem drogproblema, a koztisztasag is elfogadhato, vigyazunk a kornyezetunkre es az ivovizre, a higieniara is figyelunk es nem jelentunk fertozesveszelyt stb...
A szocialis ellatorendszerben viszont nincs tartalek. Sem anyagi sem pedig szemelyi allomanyaban nem alkalmas az aranytalanul megnovekedett igenyek kielegitesere - megjegyzem, sehol a vilagon. Mit gondolsz milyen kovetkezmenyei lesznek ha a magyar nyugdijasok mellett kritikus szamban jelennek meg betelepulo kulfoldiek, akik vagy 5-10 evvel tovabb elnek. Na bumm! Az eü-rendszerben hiaba lobogtatjak a 10 eurosokat, ha nincs hol es nincs aki ellassa oket. Vagyis oket el fogjak latni, de akkor meg majd a szegenyebb magyaroknak lesz egyre nehezebb az ellatas megszervezese. Probaljon csak meg ma valaki egy apolot szerezni az idos szulei melle, akarcsak hetente par orara. Szinte lehetetlen vallalkozas es holnap ez csak megnehezebb lesz. Hasonloan elmes peldakat szamolatlanul lehetne sorolni. :)
Csak azt mondom meszebb kell latni az apropenztol. Nem kell hasraesni senki 500 eurojatol. Nekem nem mindenem a penz. (Bocsi, elragadtattam magam. :D 2000-ert hivatalosan is meggondolom magam.)
Bar egyebkent is foloslegesen tepem a szam mert szerintem te pontosan erted mirol beszeltem. :) Ha a nyugatiak azt mondjak, hogy legyen 7 ev akkor szerintem mi is mondjuk azt. Ennyi.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@blitzkrieg
Egyelőre csak annyit, hogy nem az ellenőrizetlen netről olvasott dolgokat mondom vissza. Hogy szerinted ez városi legenda, az már a te bajod.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
<blockquote rel="silurusglanis">A mostani román betelepülés stratégiai célok mentén zajlik, ezek nem maguktól jönnek! Nemrég egyszer már kibújt a szög a bocskorból, mikor a székelyek helyzetének firtatására való válasz a békési románok voltak!
Ezt, ha mint magyarság túl akarjuk élni a következő 150 évet, békés úton nem akarhatjuk megoldani. Azon mindig csak vesztettünk. Még ha győzelemnek is könyvelte el a történetírás.

Ez a román betelepülés Kelet-Magyarországra, mint államilag véghezvitt terv, városi legenda csak.
A magyar határtól néhány km-re vannak ugyebár az erdélyi nagyvárosok, mint Nagyvárad, Arad, Szatmárnémeti, Temesvár már kevésbé. Ezekben a nagyvárosokban 80000-100000 euró alatt nem kapsz házat, max. romost, tömbházban meg nem mindenki szeret élni, plusz az is elég drága.
A városok körüli falvakban szintén nagyon drágák a házak. Viszont ha a határ túloldalát nézed, már sokkal olcsóbb, még most is jellemzően 3-4-szer olcsóbb, pedig azóta már nőttek az árak. A 2007-es úniós csatlakozás után már könnyen lehetett átjárni a határon, így sokan gondolták, hogy inkább a túloldalt vesznek házat és Romániába visszajárnak dolgozni. A románok gondolkodását ebben szerintem az is segítette, hogy azt hiszik, hogy a határ túloldalán is románok vannak, hisz az ott "ősi román" föld a Tiszáig.
Egyébként szerintem még spekuláció is volt ott bőven. Sokan vettek 2007 után házat, amit mostanában drágábban el lehet adni. És árulja is sok román.
Azt meg biztosra veszem, hogy nem a román állam adja rá a pénzt, mert Váradiként én is a határ túloldalán akarnék házat venni és nem tudok semmiféle ilyen pénzosztásról. Ismerek románt aki vett házat és ő sem azért vett, mert kapott pénzt, hanem azért, mert nem volt pénze Váradon venni.
Az hogy veszélyes-e ez a román betelepülés? Jelenleg nem hiszem. Közvetlenül a határ menti falvakban vesznek csak, ahonnan még tudnak napi rendszerességgel ingázni, beljebb már nem mennek, amit bizonyít az, hogy a határtól 10-15 km-re (ami Váradtól már 25-30 ra van) már senkinek sem kellenek a házak. 1-2 millió forintért már szép házat lehet venni, de még úgysem kell senkinek, hisz az már jelentős ingázás lenne saját kocsival, merthogy busz vagy vonat nincs.
Továbbá mint írtam, sok román már árulja a házát, ami azt jelenti, hogy vagy csak spekuláció miatt vett, vagy meggondolta magát a Magyarországi költözéssel kapcsolatban.
Természetesen a magyar állam erre oda kellene figyeljen mert ha már tényleg kezdenek nagy arányban lenni és nem olvadnak be, akkor gondot okozhatnak.

A romainvázió? Mit is írhatnék? Akik 500-600 év alatt nem olvadtak be, ezután sem fognak, főleg, hogy addig jelentéktelen számban voltak, míg ma már többségbe kerültek egyes falvakban. Ők viszont Trianonhoz hasonló problémákat biztos nem fognak okozni soha. Hülyék lennének elszakadni az eltartó néptől. Ha meg elszakadnának, jól járnánk, mert néhány év múlva továbbálnának és visszakapnánk az üres területet. :) Ezt a problémát viszont könnyen orvosolni lehetne. Az országban senki (ez amúgy egyes magyarokra is vonatkozik) ne kapjon egy fillért sem, ha nem dolgozik. Gyerek után se járjon semmi, csak ha a szülők dolgoznak, az anyának is legyen munkája legalább a gyerekszülésig és utána is. Így vagy beilleszkednének a társadalomba, vagy lelépnének olyan nyugati országba, ahol eltartják őket.</blockquote>

Ezt a házvásárlósdit én írtam korábban. És az alapján, amit egy ilyen román tulaj mondott a szomszédjának (tehát ha valaki nem mondott igazat, akkor én sem, de hozzám ez az információ jutott el), egyébként, Neked, mint magyarnak miért adna bárki is pénzt, hogy elrománosítsd a Tiszántúlt -már ha van valóságalapja ennek az elméletnek. Egyébként nem csak 10-en kilométerekre vesznek ingatlanokat, hanem akár 50-60 km-re is. Persze ebben nyilván benne van, hogy vannak nyugdíjasok, meg nem románok azok között, akik ingatlant vesznek, de általánosságban akkor is csak román állampolgárok ingatlanvételeiről beszélünk.

De én pont ugyan olyan figyelemmel kísérendőnek tartom azt a jelenséget, hogy sokan jönnek idénymunkára, és nyilván ennek majd valahol az lesz a következő lépése, hogy megpróbálnak itt letelepedni, jellemzően olyan településeken, ahonnan meg a magyar lakosság megy Ny. Mo-ra, Ny. Eu-ba, így viszont meg egy idő után felborulhatnak a dolgok.

Hogy tudatos-e ez a folyamat, nem hiszem, de bármikor meg lehet tolni a szekeret, ami már rejthet veszélyeket.
Hogy van-e romanizálás? Hát, ha az annak számít, hogy nő a számarányuk, korábban nem létező román közösség ortodox templomot akar építeni... ha azt mondjuk nincs, akkor is elgondolkodtató.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@antigonosz
Azert nehogy megmagyarazzuk mar, hogy megeri a mi fiataljainkat nyugatra kuldeni es helyettuk nyugdijasokat importalni. Nem kell hasra esni a kápétól sem. A sajat penzeddel fizetnek ki. A kulfoldi nyugdijasok nem fogjak epiteni ezt az orszagot. A nagyobb vasarloertekuk miatt eletben maradhatnak a falusi kisboltok meg kocsmak. Tok jo! Aztan amikor elfordulsz egy percre akkor azonnal osszeverodnek es fapapucsokat dobalnak a holland barataid, akarcsak otthon. Eddig még vicces is a tortenet. :) A kovetkezo pillanatban pedig tobbsegbe kerulnek es sajat polgarmestert valasztanak, a házaikat a gyermekeik oroklik - tehat a tőke nyugati kezben marad - majd sajat iskolat alapitanak stb, stb... Ugye latod miert lehet veszelyes ha nagy tomegekben engeded be oket. Persze kedvesek eloszor, de megis mit gondolsz mi fog kovetkezni? Gyarmatositottak a fel vilagot. Ertenek hozza.
Egy atlagos kisvaros idovel talan integralni tud egy arab csaladot, hollandbol talan 20-at, nemetbol akar 50-et, De egy falu vedtelen a tomeges azonos nemzetisegu nyugdijas invazio ellen. Egy kritikus szam folott mar lehetetlen az integraciojuk. Ez igy egy teljesen mas helyzetet teremt. Ne hagyjuk mar koloniak kialakulasat mert abbol idovel baj lesz.
A nyeltanulas kerdese megertem miert szivet melengeto, de itt is nezzuk a nagyobb kepet. Mennyi magyar beszeli a nyugati orszagok nyelvet? Itt azert igenis el lehet boldogulni az angollal, esetleg talan a nemettel. Es mennyi nyugati beszeli a magyar nyelvet? Ja, hogy szinte senki. Vagyis ha kimegyek nyugatra dolgozni vagy tanulni akkor én tanuljam meg a nyelvuket, de ha ok jonnek ide (nem dolgozni) akkor erezzem lekotelezve magam mert par szot megert magyarul mire a szocothonba kerul. Koszi!
Szemely szerint engem lekotelez minden kulfoldi aki megtanulja a magyar nyelvet, itt dolgozik es epiti az orszagot. Az a termeszetes es egeszseges, ha a nepesseg kis szazaleka vandorol. Ez igy van jol. De ha atesnek a lo tuloldalara akkor azert osszerancolom a szemoldokom.
 
Status
Not open for further replies.