[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mennyi nyugdíjast,nőt,védtelen családot fosztanak ki,otthon,vagy az utcán?
Ehhez képest hány pénzszállítónak,banknak mennek neki,ahol TUDJÁK,hogy fegyverrel várják őket?

Ez így egy téves összehasonlítás, mert nem a képzetlen és rossz minőségű fegyverekkel alulfegyverzett biztonsági őrökön múlik az utóbbi. Amikor nagy volt a szükség, például a válság idején tíz éve, akkor bankrablási hullám söpört végig az országon. Amikor még joggal úgy gondolták a szervezetebb, igazán kemény bűnözők, hogy a pénzszállító egy könnyű célpont, akkor az volt a sláger és nem azért szoktak le róla, mert hirtelen sokat fejlődött az őrök tudása és felszerelése, hanem a sikeres felderítési statisztikák és a várható zsákmány problémás volta (Forint, különféle védelmi mechanizmusokkal bebiztosítva). Inkább mennek eurózónába vagy más melók irányába orientálódtak azok akik nem börtönben ülnek (a legkomolyabb bandák oda kerültek).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Mond már meg mi a politikai közép? Ez egy maszlag a társadalmak bizonyos irányokba mindig mozognak, új irány vonalra nehezen állnak át. Pl kis hazánk a liberális-baloldal szavazó táborának nagy része lassan kihal. A fiatalok körében FIDES/JOBBIK volt a legnépszerűbb! Ez jelenleg 16-30 éves korosztály jelenleg a felett FIDESZ a top.
Vonát próbálhatod mozsdatni attól görény marad, egy drága tanuló pénz.

Bántotta a viktort....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Az ilyen gátlástalan bármennyit is keres, bele fog menni mindenbe amit ezek kitalálnak. Rendben emeljünk fizetést, de itt olyan problémákról beszélünk amire Kovács József körzeti megbízott nem fog megoldást nyújtani. Egyrészt mert büdös a munka (tapasztalat, bár ez inkább a nagyobb egységekre igaz mint városi, megyei RFK), másrészt mert a "tudjuk hol laksz, megvárjuk a gyerekedet az iskolánál" két nagyon nyomatékos és komolyan veendő állítás. Nem tudok már a szélsőjobb rendészeti elképzeléseitől enyhébbet, ami működne is. Az erőből és a folyamatosan fejük felett lebegő Damoklész kardjából ellenben tanulnak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Az ilyen gátlástalan bármennyit is keres, bele fog menni mindenbe amit ezek kitalálnak. Rendben emeljünk fizetést, de itt olyan problémákról beszélünk amire Kovács József körzeti megbízott nem fog megoldást nyújtani. Egyrészt mert büdös a munka (tapasztalat, bár ez inkább a nagyobb egységekre igaz mint városi, megyei RFK), másrészt mert a "tudjuk hol laksz, megvárjuk a gyerekedet az iskolánál" két nagyon nyomatékos és komolyan veendő állítás. Nem tudok már a szélsőjobb rendészeti elképzeléseitől enyhébbet, ami működne is. Az erőből és a folyamatosan fejük felett lebegő Damoklész kardjából ellenben tanulnak.

+1
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Amúgy hol akartatok öntözni, amikor a medence eleve fel volt töltve vízzel?

Karpat_medence_vizrajza_nagy.jpg

Az öntözőcsatornákat gondolom belvízelvezetésre is használhatták, kis halastavakat is kialakíthattak, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
15 évet ült, bűntetett előélettel...? Hm..?


Kérlek mutass rá a kommentemben, hogy hol írtam bőrszínről...? Hm...? Nekem tök mindegy, hogy milyen vallású, nemű és bőrszínű a behataló, aki jön. Egyszer szólok, de csak akkor, ha ván rá időm. Aki ellopja a házam és másodszor jön be azt KÉRDÉS NÉLKÜL AGYÖNLÖVÖM.

Félelmetes, hogy egyesek mit meg nem engednek? Miért az ártatlan civil viselje a támadás elhárításának a kockázatát? A faszom teli van már ezzel...


Illegális fegyvere nem volt, mert nem telik rá neki, azért lop, rabol és öl. Legálsira sem telik és azt nem is kaphat előélete miatt és tutura kiszűrné egy normális rendszer.


Azt, hogy után a nem büntetett előéletű is repül 10+ évre a kóterbe, mert a fegyverét elvihette és használta más. A fegyverrel felelősség is jár. Ez is mikor esik már le a kurvahétszentségit..? Komolyan mondom, hogy a falnak megyek...

Egész falu részek néptelenednek el, de egyesek meg még mindig moralizálnak, eszemfaszom megáll, de tényleg...


Nem, mert a jelek szerint nem jut hozzá. Erős a sejtésem, hogy egy részük olyan hülye, hogy talán nem is tudná használni.


Igen, be. Veled ellentétben én már konfrontálódtam emberekkel. Le is írtam, csak neked rövid a memóriád...
Rendben ne vigye oda a nagymutter pisztolyát, de mi akadályozza meg abban hogy amíg nem vagy otthon addig ellopja a tiédet? Szeretik ezek a fegyvereket és nem gondolkodnak azon kivihetik -e a szabadba vagy hordozhatják-e a kocsiba mutogatva,fenyegetve vele a jónépet. Elég fiatalon kb 7-8 és 14-15? éves korom körül átélt a családom két olyan ostromot mint amit omae linkelt, szerencsére apám elég jó kondiban volt akkoriban és elég elszánt is volt, így jobbnak látták a romák ha meghátrálnak, sőt még az öregem ment utánuk az udvarukra és osztotta ott tovább őket. Elég korán átéltem ,láttam mit jelent ez. A határőri éveim alatt többször is mennünk kellett családi viszályokhoz vagy kocsmai verekedésekhez mert a rendőr hölgyet nem küldhették be, kellett az erősítés. Utoljára kb másfél éve volt komolyabb konfliktusom, igaz akkor nem romákat csak 4-5 drogos hülyegyereket kergettem ki a faluból, az egyikük szabály szerint betérdelt miután szerencséjére nem találtam el az állát a fejszével. Fiatalkoromban viszkiztem együtt az öreg Szávával, verték ki a fogam kidobók, voltam visszaszöktetni romalányt egy full roma faluból valahol Hatvan körül, szóval hidd el elég sok mindenen átmentem ,elég sok mindent átéltem én is, ki nem. De amúgy teljesen békés ember vagyok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
+1.
Mennyi nyugdíjast,nőt,védtelen családot fosztanak ki,otthon,vagy az utcán?
Ehhez képest hány pénzszállítónak,banknak mennek neki,ahol TUDJÁK,hogy fegyverrel várják őket?
Szemérmesen elhallgatjuk a településeken uralkodó állapotokat,kussol mindenki,közben meg kipusztítják,elűzik menetrendszerűen a lakosságot a lakóhelyükről,kölkök elveszik az öregek csomagjait az utcán,hazafelé a boltból,stb,mi meg pironkodunk itt,hogy integráljuk őket,meg az nem úgy van,és ott a rendőrség,ja,majd mindjárt.
Csak a tekintélyből,erőből értenek,ez van.
Mondom,nem integrálni kell őket hanem elindítani őket nyugat felé ,a nagyobb zsákmány reményében. Dolgozni ezek a családok nem fognak, kiirtani mégse lehet őket, akkor mi legyen a sorsuk, etessük tovább őket?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Ez így egy téves összehasonlítás, mert nem a képzetlen és rossz minőségű fegyverekkel alulfegyverzett biztonsági őrökön múlik az utóbbi. Amikor nagy volt a szükség, például a válság idején tíz éve, akkor bankrablási hullám söpört végig az országon. Amikor még joggal úgy gondolták a szervezetebb, igazán kemény bűnözők, hogy a pénzszállító egy könnyű célpont, akkor az volt a sláger és nem azért szoktak le róla, mert hirtelen sokat fejlődött az őrök tudása és felszerelése, hanem a sikeres felderítési statisztikák és a várható zsákmány problémás volta (Forint, különféle védelmi mechanizmusokkal bebiztosítva). Inkább mennek eurózónába vagy más melók irányába orientálódtak azok akik nem börtönben ülnek (a legkomolyabb bandák oda kerültek).
Minek menjenek neki a pénz szállítmányoknak mikor a zömükben festékpatron van? Már a bank automatákat se éri meg kirángatni mert azokban is festékpatron van.
Mexikóban, az Usában, csak most hirtelen ami eszembe jut elég sok a civileknél a fegyver, nem hiszem hogy kevesebb lenne a bűnözés mint nálunk, valaki egyszer linkelte a statisztikát ha jól emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
M

molnibalage

Guest
Minek menjenek neki a pénz szállítmányoknak mikor a zömükben festékpatron van? Már a bank automatákat se éri meg kirángatni mert azokban is festékpatron van.
Mexikóban, az Usában, csak most hirtelen ami eszembe jut elég sok a civileknél a fegyver, nem hiszem hogy kevesebb lenne a bűnözés mint nálunk, valaki egyszer linkelte a statisztikát ha jól emlékszem.
A statisztikához sem értesz. Mert nem két országot kell összehasonlítani, hanem ha azokat az eseteket is hozzáadod a sikeres bűnelkövetéshez, amit a fegyver megállít. Ez az első lépés.

Szlováikában a fegyvertartás lazítása óta kimutathatóan és egyértelműek csökken bűnözés. Az összes jenki kisvároban, ahol kötelező a fegyvertartás kisebb az országos átlagánal a bűnözés.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Ezek szerint létezik a kötelező fegyvertartás intézménye? Ez nekem új. Azért remélem van egy IQ minimum, ami alatt ez nem érvényes.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Ezek szerint létezik a kötelező fegyvertartás intézménye? Ez nekem új. Azért remélem van egy IQ minimum, ami alatt ez nem érvényes.
Amerikában van város ahol kötelezték, hogy minden háztartásban legyen minimum egy éles lőfegyver. (nem tudom van-e kivétel ahol nem tarthattak pl bűntetett előélet miatt) Lényeg, hogy brutális csökkenés mutatkozott a bűnözés terén ezután.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A statisztikához sem értesz. Mert nem két országot kell összehasonlítani, hanem ha azokat az eseteket is hozzáadod a sikeres bűnelkövetéshez, amit a fegyver megállít. Ez az első lépés.
Szlováikában a fegyvertartás lazítása óta kimutathatóan és egyértelműek csökken bűnözés. Az összes jenki kisvároban, ahol kötelező a fegyvertartás kisebb az országos átlagánal a bűnözés.

Te sem. Ugy teszel mintha a fegyvereknek csak elonye lenne. Csak azokat a szamokat mantrazod amit a te allaspontodat erositik. Ujra meg ujra.
Jo ideje hanyagolva van a rendorseg es a libbant jogi kornyezet sem segiti a munkajukat. Hatalmas munka (lenne) ezt megvaltoztatni, de meg mindig jobb hosszutavon, mint lofegyvereket adni civileknek, aztan "majd azok lejatszak egymas kozott".
A sok (es indulatos) mai kommenteden most nincs energiam sorrol sorra vegigmenni, de az objektivitas nyomat sem lattam benne.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.