[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Nem akarok nagyon belemenni a dolgokba, csak röviden :
Egy párt célja hogy a programját megvalósítsa, ehhez meg meg kell nyerni a választást.
Egy társadalom alapjaiban véve nem nagyon hajlik a szélsőségekre (kivéve rendkívüli helyzeteket, mint hazánkban 1918-1919,1945).
A Jobbik eszmerendszere és programja mindig hozna egy stabil 5-7%-ot,de ezzel soha nem lesz kormányzati tényező. Ezért próbál Vona középre húzni, az persze más kérdés hogy ha egyszer nyernének, akkor milyen programot valósítanának meg.
Ha Vona tartotta volna az irányt, már a 20%-ot nyaldosná. Mivel beleállt a cukiskodásba, a kemény mag eltűnt, a bizonytalanok számára pedig hiteltelenné vált. Várom a 2018-at, hogy cuki Gabi lelépjen. Ha valami értelmesebb emberke ül a helyére, Torockai mondjuk, akkor újra emelkedő lesz a tendencia és csak az alkalom kell. A migránsválság Fideszes kezelése (azt mondom jól léptek rá) kihúzta a szőnyeget a jobbik alól. Ez itt az alapprobléma. Onnantól Vona csak kapálózik. (Novák Előd, cukiskodás, hanukázás)
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
A fideszes nyuggereknek már gondolom eléggé visszafejlődött az agya, hogy így érezzék. A fideszes cigányoknak meg eleve nem is nagyon volt.
Nem azt mondom, hogy tönkremegy az ország, se azt, hogy szar a fidesz, de amit elloptak, mehetett volna máshova is. Inkább azt mondom, a jobbikkal úgy voltam, hogy szimpatikus amit mond, és remélem ők majd nem lopnak, csalnak, hazudnak, mint az elmúlt 27 év, de mondhatnám az elmúlt 72 év. Bíztam és csalódtam. Nem a jobbikban, csak és kizárólag Vonában.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már Vona... Kiskutyás után itt a cicás cukiságkampány:

16105654_10154997289404623_5816379109894152047_n.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mondjuk lehet kiderül róla, hogy tényleg az, de kicsit politizálásba ment át a topik.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
Ha Vona tartotta volna az irányt, már a 20%-ot nyaldosná. Mivel beleállt a cukiskodásba, a kemény mag eltűnt, a bizonytalanok számára pedig hiteltelenné vált. Várom a 2018-at, hogy cuki Gabi lelépjen. Ha valami értelmesebb emberke ül a helyére, Torockai mondjuk, akkor újra emelkedő lesz a tendencia és csak az alkalom kell. A migránsválság Fideszes kezelése (azt mondom jól léptek rá) kihúzta a szőnyeget a jobbik alól. Ez itt az alapprobléma. Onnantól Vona csak kapálózik. (Novák Előd, cukiskodás, hanukázás)

Nem nyaldosnának semmilyen 20%-ot - de ha igen, azzal sem mennének semmire.

Amikor 2013 őszén meghirdették a néppártosodást, kevesebb szavazóra számíthattak, mint a 2010-es választásokon.

Tök mindegy, hogy mit vársz el a Jobbiktól, mivel úgyis a zsideszre szavazol. Nem téged kell megggyőzni, hanem a bizonytalanokat/fideszből kiábrándultakat és a megszokásból balra szavazókat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
Én ezt már hónapokkal ezelőtt megírtam, úgy látszik nem olvassák az illetékesek a fórumunkat :)

http://index.hu/gazdasag/2017/01/16/meg_az_ukran_vendegmunkasoknak_sem_vonzo_magyarorszag/

"Koji László szerint ha nem jönnek az ukránok, akkor évente 10-15 százalékos bruttó béremelést kellene végrehajtaniuk az építőipari cégeknek ahhoz, hogy a jelenlegi nettó 200-250 ezer forintos szakmunkásbérek belátható időn belül nettó 300 ezer forintra nőjenek, amivel már itthon lehetne tartani az e nélkül törvényszerűen elvándorló magyar munkaerőt."


Szóval mindent bevetnek, csak bért emelni ne kelljen.

A magyar tőkés egy fikarcnyival sem jobb, mint a külföldi, csak butább.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Amit te írsz, az is fontos, de emellett a jogkövető polgárok fegyvertartási és később fegyverviselési lehetőségeinek jelentős bővítése is + a rendőröket is szélesebb körű fegyverhasználatra kell kényszeríteni (a megfelelő kiképzéssel együtt) és a bíróságok számára is szűk mederbe terelni a bírói szabadságot.

A rendőröknek szerintem is szélesíteni kéne a fegyverhasználati jogát. Egy késsel simán lehet olyan sebet okozni ami nem csak hogy halálos de azonnal cselekvésképtelenné teszi az embert, baltáról, vasvilláról, kapáról, kaszáról meg a többiről nem is beszélve.
De itt önmagában a probléma abban áll hogy nincs elég ember, egy körzeti megbízott semmit nem ér, kellenek neki beosztottak még ha polgáriak is.
A fegyvertartásról nekem mindig a dél-amerikai országok jutnak eszembe ahol a bűnöző csoportokat a rendőrség nem képes elnyomni tűzerővel ha nem hívják a katonaságot. Brazília az egyik legintőbb példa rengeteg videó található a netten arról hogy milyen háborús állapotok alakulnak ki akkor amikor a rendőrség már kénytelen elrendelni egy razziát. Az hogy esetleg ez az elmaradott társadalmi csoport fegyverhez jut szerintem sokkal ijesztőbb mint az amit most csinálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
A rendőröknek szerintem is szélesíteni kéne a fegyverhasználati jogát. Egy késsel simán lehet olyan sebet okozni ami nem csak hogy halálos de azonnal cselekvésképtelenné teszi az embert, baltáról, vasvilláról, kapáról, kaszáról meg a többiről nem is beszélve.
De itt önmagában a probléma abban áll hogy nincs elég ember, egy körzeti megbízott semmit nem ér, kellenek neki beosztottak még ha polgáriak is.
A fegyvertartásról nekem mindig a dél-amerikai országok jutnak eszembe ahol a bűnöző csoportokat a rendőrség nem képes elnyomni tűzerővel ha nem hívják a katonaságot. Brazília az egyik legintőbb példa rengeteg videó található a netten arról hogy milyen háborús állapotok alakulnak ki akkor amikor a rendőrség már kénytelen elrendelni egy razziát. Az hogy esetleg ez az elmaradott társadalmi csoport fegyverhez jut szerintem sokkal ijesztőbb mint az amit most csinálnak.

Nem csak a jogról van szó. A rendőrök olyan esetekben sem használnak fegyvert, amikor simán joguk lenne hozzá, és ezzel egyfelől életeket veszélyeztetnek, másfelől a bűnözőket bátorítják.

Ne dél-Amerika legyen a példa, mert arrafelé sosem volt erős, szervezett államhatalom és nem is tekinthetők egységes nemzetnek, csak etnikai csoportok katyvazának.

Sajnos európát és Magyarországot is ilyenné akarják tenni.

Szerintem nem ilyesztőbb, mert MOST MÉG elég kicsi az arányuk ahhoz, hogy a helyzet eldurvulása esetén le lehessen zárni a problémát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A rendőröknek szerintem is szélesíteni kéne a fegyverhasználati jogát. Egy késsel simán lehet olyan sebet okozni ami nem csak hogy halálos de azonnal cselekvésképtelenné teszi az embert, baltáról, vasvilláról, kapáról, kaszáról meg a többiről nem is beszélve.
De itt önmagában a probléma abban áll hogy nincs elég ember, egy körzeti megbízott semmit nem ér, kellenek neki beosztottak még ha polgáriak is.
Az hogy esetleg ez az elmaradott társadalmi csoport fegyverhez jut szerintem sokkal ijesztőbb mint az amit most csinálnak.
Részükről sajnos kizárólag szándék és pénz kérdése a fegyverbirtoklás (nem fognak engedélyt kérni, mert úgyse felelnek meg a követelményeknek), tehát csak ők döntik el mikor támadnak meg valakit fegyveresen.
 
M

molnibalage

Guest
. Az hogy esetleg ez az elmaradott társadalmi csoport fegyverhez jut szerintem sokkal ijesztőbb mint az amit most csinálnak.
Ismételten megkérdezem, hogy hogyan jutna fegyverhez? Legálisan nem kaphatna, mert a szűrőn biztosan nem menne át egy részük a büntetett előélet miatt. A másik fele meg a pszihológiai és egyéb teszteken hasalna el simán. A legális út aboszlút vége a számukra az, hogy nem telik rá.

Az illegális fegyvert sem adják puszira, azért is fizetni kell. Mutass nekem híreket az elmúlt 15 évből, amikor kisebbségi illegálisan szerzett lőfegyverrel követett el bűncselekményt. Igen, illegális fegyverrel szoktak, de nem ilyen kaliberű egyének.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
Én is inkább az erősebb állami hatalom pártján vagyok, nem a szabad fegyvertartás pártján.
Azért egy jobb jogi környezet, felszerelés és kiképzés jelentősen javítaná a közbiztonságot.
De hova tovább, ha börtönök helyet munkatáborok lennének (nem gulág), mint az USA-ban az is sokat dobna a közbiztonságon. Hiszen munkára kényszerítene egy olyan réteget amely utál melózni. Nah, ez lenne nekik az igazi büntetés.
Meg nem lenne hülyeség az sem ha a rendőröknél itt is elterjedne az elektromos sokkoló. Vagy a gumibot helyet a vipera. Szóval vannak jó dolgok amiket át lehetne venni akár az USA-ból is, de szerintem a szabad fegyverviselés nem ez a dolog.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 974
113
Javasolnám a fegyverpártiaknak, hogy először az ÁL jogvédőktől és ÁL civilszervezetektől kellene megszabadítani az országot , mert ezen szervezetek álságos tevékenysége folytán lettek elbizonytalanítva a rendvédelmi szervezetek. Nem csodálkozom , hogy háta közepére akarja a fegyverhasználatot az intézkedő járőr, ha utána hetekig hónapokig vegzálják érte a jogvédők és a média. Még is milyen morális állapotba kerül és lesz magabiztos az állomány , ha a rendőrpk. sajtótájékoztatón elmondja, hogy Miskolcon minden köztéri rablást cigányok követtek el és ezért felfüggesztik állásából politikai nyomásra( Gyurcsány mint miniszterelnök), majd a média keresztre feszíti.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ismételten megkérdezem, hogy hogyan jutna fegyverhez? Legálisan nem kaphatna, mert a szűrőn biztosan nem menne át egy részük a büntetett előélet miatt. A másik fele meg a pszihológiai és egyéb teszteken hasalna el simán. A legális út aboszlút vége a számukra az, hogy nem telik rá.
Par sorral fenntebb irtam mar erre egy peldat. De ismetelten leirom: Ellopjak a legalis fegyvert es azt hasznaljak buncselekmenyek elkovetesehez. Persze igy mar nem szamit legalisan tartott fegyvernek a fegyverpartiak kedvenc statisztikai szerint, de ezek ugyanazok a vasak. Az usaban evente 300 ezer + fegyvert lopnak el. Majdnem minden percre jut egy eset! Ezekhez meg hozzajon az importalt es a sajat gyartasu vagy visszaalakitott lofegyverek szama is. Illetve a legalisan tartott fegyverekkel is kovetnek el buncselekmenyeket.

Az illegális fegyvert sem adják puszira, azért is fizetni kell. Mutass nekem híreket az elmúlt 15 évből, amikor kisebbségi illegálisan szerzett lőfegyverrel követett el bűncselekményt. Igen, illegális fegyverrel szoktak, de nem ilyen kaliberű egyének.
Ahol sok a fegyver es szabadabb a torveny ott leesnek az arak is. Az usaban 100$ korul mar kaphatsz lofegyvert a feketepiacon. Ausztraliaban ez majdnem ket nagysagrendel tobbe kerul. Ott par eve egy tomegmeszarlas utan visszavettek(!) az emberektol a fegyvereket.
 
Status
Not open for further replies.