[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Csak akkor szabad elovenni, ha hasznalod is. Az onvedelmi lofegyver nem arra van, hogy nyomatekot adjon a szavaidnak.

Ez természetesen nem így van. Akitől ilyet hallottál, az egyszerűen hülyeséget beszélt. Önvédelmi szituban is elég lehet a puszta látványa, persze akkor, ha van időd rá, hogy csak elrettentésre használd, de különösen birtokvédelemnél, vagy pedig mások védelme esetén, amikor elsőnek nem téged támadtak meg.
Egyébként azt tanítják és ez igaz is, hogy csak akkor vegyél elő (vagy egyáltalán tarts) lőfegyvert, ha adott esetben képes vagy/mered is használni. Mert különben, vagyis, ha csak előveszed, de nem mered aztán használni, ha mégis kellene, akkor még rád is veszélyesebb, mintha nem lenne nálad. Ennyi.


Simicskához meg annyit, hogy a 2015-ig a Jobbiknál vörös posztó volt Simicska, az Orbánnal történt összeveszés után pedig megszűnt a kritika Simicska irányába. Ez a kritika az unalomig ismételt korrupcióval való vádolás volt. Vona még a ki is rúgta az elnökségből és a frakcióból a simicskatalicskáról beszélő Novák Elődöt. Azóta, hogy a Jobbikot támogatja Simicska, már nincs szó kritikáról.


Erős a gyanúm, hogy Simicska Vonán keresztül a Jobbikot használja arra, hogy megpróbáljon minél jobban keresztbe tenni a Fidesznek és/vagy visszakerülni a húsosfazékhoz, akár egy másik párt révén. De Simicskát egyáltalán nem érdekli sem a Jobbik, sem a programja, mivel csak eszköznek használja a pártot. Szóval ha nem jön össze a terve és mellesleg a Jobbik belebukik az ő mesterkedéseibe, az őt pont hidegen hagyja, elkönyveli annak, hogy megpróbálta, nem sikerült, 'oszt csá. Vona meg vagy beígért konkrét előnyökért, vagy szimplán a hatalomvágy miatti vakságában (mert elhitte, hogy sikerül majd Simicskával összefogva kicsinálnia a Fideszt és a Jobbik automatikusan kormányzó párt lehet, ő pedig miniszterelnök) belement. Nekem erre utalt a fideszes alkotmánymódosítási kísérlet Jobbik általi "megtorpedózása" is csak azért, hogy ezzel is megpróbálja Vona gyengíteni a Fideszt. Meg ment az agitáció több fórumon is még a népszavazás ellen, hogy "ha érvénytelen lesz, belebukik a Fidesz". Aztán az alkotmánymódosításnál dettó, "ha nem sikerül megszavaztatni, akkor belebukik a Fidesz". Nos, érvénytelen lett a népszavazás. Nem szavazta meg az országgyűlés az alkotmánymódosítást, "köszönhetően" a Jobbiknak, akiket most eléggé jogosan utált meg egy csomó ember emiatt és buktak rengeteg szavazót sőt, lehet, hogy végleg erodálódtak, elég nagy mértékben ennek is köszönhetően. Vagyis a nemzeti érdekek "elárulásának" Simicska és Vona kedvéért. Na de, belebukott a Fidesz? Nem. És ez látható is volt előre. De jópár megszállott/elvakult mégis elhitte, hogy majd jól bele fog és terjesztette az igét csomó fórumon, én meg röhögtem, bár inkább csak kínomban...
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Amikor belinkelitek ide a pátmédiát, mert megmondták a tutit jobbikról, nekem ez jut eszembe:

Néhány hónap alatt 28 sajtó-helyreigazítási pert nyert a Jobbik egyes kormánypárti médiákkal (888, Origo, Ripost, Lokál, Magyar Idők és Pesti Srácok) szemben - számolt be az ellenzéki párt szóvivője egy budapesti sajtótájékoztató után telefonon az MTI-nek, szombaton.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/168546/


És nem azért, mert ennyire jók az ügyvédeik, hanem azért, mert ennyit hazudnak azok a "hírforrások" amiket ti mint mérvadó, hiteles, tájékozódásra alkalmas eszközként ide majom módjára belinkeltek. Azt persze egyikőtök sem fogja belinkelni, hogy az adott cikk alapján pár hónap múlva lesz egy elmarasztaló bírósági döntés.
Úgyhogy én inkább elkezdenék gondolkodni a helyetekben, hogy mennyire vesznek engem hülyére, aki ezeknek a médiáknak a fogyasztója vagyok. Mert mint külső szemlélő elárulom, hogy nagyon :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Szó szerint azt mondja Vona, hogy a pár ezer migránst jelentő kvótamegoldáson "lehet gondolkodni". Ez azt jelenti, hogy nem zárkózik el kategorikusan a kvótától.

Simicskához meg annyit, hogy a 2015-ig a Jobbiknál vörös posztó volt Simicska, az Orbánnal történt összeveszés után pedig megszűnt a kritika Simicska irányába. Ez a kritika az unalomig ismételt korrupcióval való vádolás volt. Vona még a ki is rúgta az elnökségből és a frakcióból a simicskatalicskáról beszélő Novák Elődöt. Azóta, hogy a Jobbikot támogatja Simicska, már nincs szó kritikáról.

Elképesztő tévúton jársz amiatt, hogy félreismered Vonát és bandáját. Aki ilyen árulásra, a hatalom érdekében történő pozícióváltásokra hajlandó, az nem jó ember, az egy rendkívül veszélyes és kártékony ember. Egy szélhámos. Aki a legnagyobb valószínűség szerint parancsot hajt végre. Amely parancsnak semmiképpen nem a "szebb jövő" a célja, hanem az érdeksérelmet szenvedett gazdasági és ideológiai konglomerátumok újbóli hatalomhoz juttatása.

A Chrudinák-tanítány Szentesi Zöldivel szemben emellett a zavaros életúttal bíró, megbízhatatlan és becstelen ember mellett kiállni, hiba.

Ezt meg ráadásként: http://www.hidfo.ru/2017/01/a-szels...rszag-egyik-legnagyobb-szabadkomuves-paholya/

Légy oly kedves legalább vasárnap ne hazudgálj.

Vona azt mondta, hogy ha egy kisebb kb. zárt számú menekült csoportról lenne szó - mint amilyen a délszláv háborúknál volt (ezt én teszem hozzá, hátha ez segít a dolog megértésében) - , akkor akár lehetne beszélgetni egy elosztásról, de ugye nem erről van szó.

Egyébként meg a Fideszes EP képviselők szavazták meg a kvótát, szóval őket köpködd.

Amivel te vádolod a Jobbikot, az duplán igaz a Fideszre, azzal az fokozással, hogy a Fidesz közpénzzel pumpálta Simicskát, és most szidja mint a blokkot, holott két időszakban is neki köszönheti a gazdasági túlélését. 94 után és 2002-2010 közt.

Aki ilyen árulásra, a hatalom érdekében történő pozícióváltásokra hajlandó, az nem jó ember, az egy rendkívül veszélyes és kártékony ember.

Mi az az árulás és pozícióváltás, amire a rendkívül veszélyes és kártékony nem volt hajlandó az utóbbi 20-25 évben? Még arra is képes, egy napon belül szidja pl. Merkelt és utána csontig alányaljon. Hogy a határon túli magyarok autonómiájáról papoljon, és utána sz*jon rá magasról. Hogy gazdasági függetlenségről meg a magyar vállalkozások fontosságáról szónokoljon aztán elsőként írja alá a CETA-t meg a TTIP-et. hogy családi gazdaságokkal kampányoljon, aztán az állami földeket a nagybirtokos haveroknak adja.

Az a helyzet, hogy be vagytok fosva, hogy a Jobbik új taktikája esetleg működik. Mert ha kormányváltás lesz, akkor ez után a 8 év után sokak csuklóján fog kattanni a bilincs - már ha nincs valami jó kis latin-amerikai vízum.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Légy oly kedves legalább vasárnap ne hazudgálj.

Vona azt mondta, hogy ha egy kisebb kb. zárt számú menekült csoportról lenne szó - mint amilyen a délszláv háborúknál volt (ezt én teszem hozzá, hátha ez segít a dolog megértésében) - , akkor akár lehetne beszélgetni egy elosztásról, de ugye nem erről van szó.

Egyébként meg a Fideszes EP képviselők szavazták meg a kvótát, szóval őket köpködd.

Amivel te vádolod a Jobbikot, az duplán igaz a Fideszre, azzal az fokozással, hogy a Fidesz közpénzzel pumpálta Simicskát, és most szidja mint a blokkot, holott két időszakban is neki köszönheti a gazdasági túlélését. 94 után és 2002-2010 közt.

Aki ilyen árulásra, a hatalom érdekében történő pozícióváltásokra hajlandó, az nem jó ember, az egy rendkívül veszélyes és kártékony ember.

Mi az az árulás és pozícióváltás, amire a rendkívül veszélyes és kártékony nem volt hajlandó az utóbbi 20-25 évben? Még arra is képes, egy napon belül szidja pl. Merkelt és utána csontig alányaljon. Hogy a határon túli magyarok autonómiájáról papoljon, és utána sz*jon rá magasról. Hogy gazdasági függetlenségről meg a magyar vállalkozások fontosságáról szónokoljon aztán elsőként írja alá a CETA-t meg a TTIP-et. hogy családi gazdaságokkal kampányoljon, aztán az állami földeket a nagybirtokos haveroknak adja.

Az a helyzet, hogy be vagytok fosva, hogy a Jobbik új taktikája esetleg működik. Mert ha kormányváltás lesz, akkor ez után a 8 év után sokak csuklóján fog kattanni a bilincs - már ha nincs valami jó kis latin-amerikai vízum.


Na, akkor most itt szépen megállunk. Szó szerint azt nyilatkozta Vona Balónak pár napja, hogy "kvótarendszer is felmerült már, ugye, hogy kvóták alapján szétosztjuk, és amíg ez például pár ezer emberről szól, addig azt mondom, hogy oké, lehet ezen gondolkodni" .

Aki nekem nem hisz, nézze meg az interjút.

Egyből ki fog derülni, hogy nem én "hazudgálok", hanem a derék jobbikos pártkatona próbálja menteni a menthetőt, és nyíltan hazudik.

A fideszes EP képviselők tudtommal nem szavaztak meg kötelező kvótát, de nem is ez a lényeges, hanem az, amit Orbán mond és tesz. Ő pedig nem fogadja el a kvótát, és tárgyalni sem hajlandó róla, nem fér bele neki pár ezer migráns befogadása, mint Vonának.

Hogy szokták szidni a blokkot?

A Simicska és Fidesz, Simicska és Jobbik közti viszony kapcsán látványosan nem akarod érteni a különbséget: az előbbi kapcsán nem jól látható gazdasági érdekek ütközése miatt van konfliktus, utóbbi esetben viszont amíg ellenfél volt Simicska, addig egy látszólag elvi indokkal (korrupció) támadták, de miután már megszűnt ellenfélnek lenni Simicska, azután az elvi indokok is eltűntek. Na, az így viselkedőket nevezik elvtelennek.

A földek többségét minden ellenzéki rágalommal szemben családi gazdaságok nyerték. A fideszesek, akiket állandóan felhoznak példaként, az elárverezett földek 3-4%-át nyerték.

A TTIP, ill. CETA kapcsán meg bőven olyan információk birtokában lehet a kormány, amiről te 50 év múlva sem fogsz tudni. Gazdasági függetlenségről egyébként sohasem beszélt a Fidesz, legfeljebb a függőség mérsékléséről.

És van egy rendkívül elkeserítő hírem számodra: Orbánnál senki nem lenne hajlandó többet tenni ennek az országnak a függetlenségéért. Ez már tiszta a Hellerek, Harasztik, Kőszeg Ferencek, Medgyessyk, Karácsonyok számára, csak te ragaszkodsz az elavult rögeszméidhez.

A Hídfő cikke egyébként szintén sokatmondó.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113

A szerző megjegyzése az eredeti cikkhez:

mecsjanos wattyler
2014. január 7. 18:03

Kedves Wattyler, kedves kommentelők,

Nem válaszoltam eddig egy kommentre sem, tekintve, hogy a lent kifejtetteket elmondtam a rádióban, valamint szerintem az írásból kiderülnek. A nyílt levél azonban olyan félreértésen alapul, és olyan személyi kört érint, amely miatt nem kerülhetem el a válaszadást.

Mint a 2013. január 3-i reggeli műsorban is kifejtettem, a fenti cikk egy paródia. Az elkényeztetett, bunkó, magát liberálisnak gondoló, burokban felnevelkedett budai ficsúr paródiája. Egy görbe tükör, egy fiktív karakter monológja. Aki kicsit is ismeri a cinket, illetve tudja azt, hogy nem egy fröcsögő, gyűlölködő oldalról van szó, az rájöhetett erre, mindazonáltal ha ezt a paródia jelleget nem sikerült eléggé hangsúlyozni, azt sajnálom, én megtettem minden tőlem telhetőt.

Nem fogok a saját írásom elemzésébe kezdeni, de azért utalnék rá, hogy mégis miért vállalna akárki névvel egy olyan cikket, amelyben a megszólaló arról beszél, hogy fingja sincs a városról, ahol él, és gyűlölettel tekint mindenkire, aki kicsit is jobban vágja a dolgokat, vagy meg kíván őrizni valamit eredeti identitásából. És miért hozná le ezt az írást egy olyan médium, amely egyébként kritikus, de kultúrált hangnemben szokott megnyilvánulni? Véleményem szerint a cikk tartalmából kiderül, hogy a szerző és a megszólaló nem ugyanaz, ahogy minden alkotás fikció, ezt próbáltam is számos eszközzel érzékeltetni.


A Bibó István Szakkollégium tagjainak többsége vidéki, és ugyanúgy vidéki a bibós barátaim többsége is. A Bibósok, köztük én is, minden évben ellátogatnak az Őri Állampolgári Nevelés Táborba, ahol hátrányos kistérségből származó diákoknak oktatunk állampolgári, jogi, valamint gazdasági alapismereteket. Mindebből látszik, hogy a szakkoli teljes mértékben nyitott, soha senkit nem ért hátrány sem azért mert vidéki, sem azért mert pesti lenne. Azt is írhatnám, hogy "Nekem semmi bajom a vidékiekkel", de ez is teljesen hülyeség lenne, tekintve, hogy a "vidéki", mint homogén csoport csak a fent jellemzett megszólaló fogalmi világában létezik, a "ficsúr fogalomalkotás" terméke, nagyjából annyi értelme van, mint "pesti" címke alatt egy kalap alá venni Budapest lakosságát.

Ahogy a rádióinterjúban is utaltam rá, a szakkoliban gyakran húzzuk egymást, pl. a szombathelyiek azt állítják, hogy ők a hegyek népe, és az Alpokból érkeztek, míg pl. a szegediek magukat a "puszta népének" tartják. Ez a cikk is a fenti ugratás része volt, nem is vette komolyan senki a szakkolin belül, mivel gyakran viccelődünk egymással, én is gyakran megkapom, hogy csőlátású budai libsi vagyok, ami azért bizonyos tekintetben még igaz is.

Mindenesetre sajnálom, ha félreértésekre adtam okot, vagy valakit megbántott a cikk, igazából ha kicsit tehetségesebb lennék, akkor írnék egy fordítottat is a bunkó pestiekről, bár lehet hogy az már erőltetett lenne kissé.

Üdvözlettel,

Mécs János




http://cink.hu/igazabol-ezt-gondoljak-a-budapestiek-a-videkiekrol-1492167970
 
  • Tetszik
Reactions: R0kaúr and zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Na, akkor most itt szépen megállunk. Szó szerint azt nyilatkozta Vona Balónak pár napja, hogy "kvótarendszer is felmerült már, ugye, hogy kvóták alapján szétosztjuk, és amíg ez például pár ezer emberről szól, addig azt mondom, hogy oké, lehet ezen gondolkodni" .

Aki nekem nem hisz, nézze meg az interjút.

Egyből ki fog derülni, hogy nem én "hazudgálok", hanem a derék jobbikos pártkatona próbálja menteni a menthetőt, és nyíltan hazudik.

A fideszes EP képviselők tudtommal nem szavaztak meg kötelező kvótát, de nem is ez a lényeges, hanem az, amit Orbán mond és tesz. Ő pedig nem fogadja el a kvótát, és tárgyalni sem hajlandó róla, nem fér bele neki pár ezer migráns befogadása, mint Vonának.

Hogy szokták szidni a blokkot?

A Simicska és Fidesz, Simicska és Jobbik közti viszony kapcsán látványosan nem akarod érteni a különbséget: az előbbi kapcsán nem jól látható gazdasági érdekek ütközése miatt van konfliktus, utóbbi esetben viszont amíg ellenfél volt Simicska, addig egy látszólag elvi indokkal (korrupció) támadták, de miután már megszűnt ellenfélnek lenni Simicska, azután az elvi indokok is eltűntek. Na, az így viselkedőket nevezik elvtelennek.

A földek többségét minden ellenzéki rágalommal szemben családi gazdaságok nyerték. A fideszesek, akiket állandóan felhoznak példaként, az elárverezett földek 3-4%-át nyerték.

A TTIP, ill. CETA kapcsán meg bőven olyan információk birtokában lehet a kormány, amiről te 50 év múlva sem fogsz tudni. Gazdasági függetlenségről egyébként sohasem beszélt a Fidesz, legfeljebb a függőség mérsékléséről.

És van egy rendkívül elkeserítő hírem számodra: Orbánnál senki nem lenne hajlandó többet tenni ennek az országnak a függetlenségéért. Ez már tiszta a Hellerek, Harasztik, Kőszeg Ferencek, Medgyessyk, Karácsonyok számára, csak te ragaszkodsz az elavult rögeszméidhez.

A Hídfő cikke egyébként szintén sokatmondó.

Van neki folytatása is, de ennek a mondatnak az értelmezéséből is kiderül, hogy magyarul azt mondta, amit én írtam, ergo hazudtál (az, hogy a fidesznyik sajtó kb. permanensen hazudik az ugye mára nem kérdés).

Értem. Tehát nem lényeg, hogy a fideszes képviselők megszavazták a kvótákat vagy sem. Ebben a helyzetben érteni vélem a logikád miértjét.

Akár belefér Orbánnak párezer migráns, akár nem, az van, hogy Orbán konkrétan pénzért beengedett párezer migráns, Vona meg konkrétan nem. És Orbán volt megsértődve, amikor megkérték rá, hogy fejezze be ezt a gyakorlatot.

Ezek a nem látható gazdasági érdekek gondolom azt jelentik, hogy Orbán és köreinek kéne Simicska pénze és befolyása (igazi cigánytempó), ő meg nem szívesen adná oda.

Nem Simicska volt a közpénztolvaj, hanem azok a kormányzati emberek, akik kilapátolták neki a pénzt.

Földárverések kapcsán konkrétan megint hazudsz, közvetlenül, családtagokon és egyéb strómanokon kívül fidesznyik kis-és nagygömböcök kezére juttatták ezeket a földeket - meg persze jutott külföldi érdekcsoportoknak is.


https://atlatszo.hu/2016/04/07/itt-...-felcsutiak-vettek-a-legtobb-foldet-fejerben/
https://blog.atlatszo.hu/2016/12/an...er-megyei-termofoldek-rabloprivatizaciojarol/
https://blog.atlatszo.hu/2017/01/an...az-allami-foldbol-gyor-moson-sopron-megyeben/
http://www.kielegyenafold.hu/

CETA/TTIP: looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Nettó hazaárulás amit csináltak. Nyilván a CETA és a TTIP mögött álló érdekcsoportok pontosan tudták Orbán és bűntársai kilónkénti árát.

Szobrot neki...

Érdekes, hogy a Hídfő cikkét most sokatmondónak nevezed, miközben pár hónapja még tapsikoltatok ahhoz, hogy a kormány felszámolta a hídfő mögötti szervezetet,
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
R.I.P. de Torgyán Fkgp-je az amerikai érdekeket szolgálta, ez derül ki a Visszaemlékezéseim c. megírt könyvéből. Ott azt írta, hogy Magyarország számára az egyedüli jövő az EU és a NATO. Nem tudom hányan gondoltátok volna.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
magyarul azt mondta, amit én írtam
De nem azt amit hozzakoltottel. A mecsetepitesi opcio is durva volt. Onos erdekbol szabotalta az alkotmanymodositast, de az asotthalmi polgarmester intezkedeseit is minden megszolalasaban kritizalja. Kivancsi vagyok mikor teszi ki Torockzkait a vezetesbol. :)

Tehát nem lényeg, hogy a fideszes képviselők megszavazták a kvótákat vagy sem.
Meg kell szavazni az onkentes kvotakat, hogy ne legyen kotelezo kvota. Nem olyan bonyolult ez.

Nem Simicska volt a közpénztolvaj, hanem azok a kormányzati emberek, akik kilapátolták neki a pénzt.
Leborulok az logikad elott. Egy-null oda. :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
De nem azt amit hozzakoltottel. A mecsetepitesi opcio is durva volt. Onos erdekbol szabotalta az alkotmanymodositast, de az asotthalmi polgarmester intezkedeseit is minden megszolalasaban kritizalja. Kivancsi vagyok mikor teszi ki Torockzkait a vezetesbol. :)


Meg kell szavazni az onkentes kvotakat, hogy ne legyen kotelezo kvota. Nem olyan bonyolult ez.


Leborulok az logikad elott. Egy-null oda. :D
Toroczkait azért tette be mert ezzel akarta tompítani Novák Előddel szembeni aljasságának negatív vízhangját.
Remélem Toroczkai László tarja magát ahhoz amit eddig vallott. Neki Ásotthalom egy biztos bázis.
Vona meg rendületlenül veszti hitelét!
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Van neki folytatása is, de ennek a mondatnak az értelmezéséből is kiderül, hogy magyarul azt mondta, amit én írtam, ergo hazudtál (az, hogy a fidesznyik sajtó kb. permanensen hazudik az ugye mára nem kérdés).

Értem. Tehát nem lényeg, hogy a fideszes képviselők megszavazták a kvótákat vagy sem. Ebben a helyzetben érteni vélem a logikád miértjét.

Akár belefér Orbánnak párezer migráns, akár nem, az van, hogy Orbán konkrétan pénzért beengedett párezer migráns, Vona meg konkrétan nem. És Orbán volt megsértődve, amikor megkérték rá, hogy fejezze be ezt a gyakorlatot.

Ezek a nem látható gazdasági érdekek gondolom azt jelentik, hogy Orbán és köreinek kéne Simicska pénze és befolyása (igazi cigánytempó), ő meg nem szívesen adná oda.

Nem Simicska volt a közpénztolvaj, hanem azok a kormányzati emberek, akik kilapátolták neki a pénzt.

Földárverések kapcsán konkrétan megint hazudsz, közvetlenül, családtagokon és egyéb strómanokon kívül fidesznyik kis-és nagygömböcök kezére juttatták ezeket a földeket - meg persze jutott külföldi érdekcsoportoknak is.


https://atlatszo.hu/2016/04/07/itt-...-felcsutiak-vettek-a-legtobb-foldet-fejerben/
https://blog.atlatszo.hu/2016/12/an...er-megyei-termofoldek-rabloprivatizaciojarol/
https://blog.atlatszo.hu/2017/01/an...az-allami-foldbol-gyor-moson-sopron-megyeben/
http://www.kielegyenafold.hu/

CETA/TTIP: looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Nettó hazaárulás amit csináltak. Nyilván a CETA és a TTIP mögött álló érdekcsoportok pontosan tudták Orbán és bűntársai kilónkénti árát.

Szobrot neki...

Érdekes, hogy a Hídfő cikkét most sokatmondónak nevezed, miközben pár hónapja még tapsikoltatok ahhoz, hogy a kormány felszámolta a hídfő mögötti szervezetet,


A mondatot szerintem mindenki tudja értelmezni, és az elég világos: Vona nem veti el egyértelműen a kvótát. Később pedig csak annyit tesz hozzá, hogy kétséges, hogy ez működőképes-e. Nem vonja vissza az előbbi kijelentését. Vagyis te hazudsz. Szégyent nem ismerve.

Simicska mentegetését már egészen komikus szinten űzöd, de legalább indirekt elismered, hogy ki tolja a háttérből a Gabi gyereket. A nem átlátható gazdasági érdekek inkább azt jelentik, hogy Simicska azt hitte, továbbra is az ő cége kapja majd a beruházások egy jelentős részét, és rendkívüli módon kiderült, hogy ez mégsem így fog történni.

A letelepedési kötvénnyel kapcsolatos jobbikos hazudozást adod elő, kicsit butított formában. Gazdasági kérdés, és a kötvényt vásárlónak nem kell Magyarországon tartózkodnia többet évi egy hétnél. Az alapvetően itt sem tartózkodó elsöprő részben orosz és kínai üzletemberek összemosása analfabéta, erőszakos, integrálhatatlan tömegekkel, az már jobbikos tempó. A Jobbikod szavakban mindig nagyon erős volt, a cselekvésnél, szavazásnál viszont mindig fúrja a kormányt.

Bár ritkán nézek Soros által szponzorált weboldalakat, az első belinkelt cikket megnéztem. És az derült ki belőle, hogy az lenne a "fideszesek hihetetlen földrablása", hogy egyébként százmilliókért, milliárdokért földet VESZNEK, az agyonmocskolt Mészáros család pedig a kérdésben állandóan emlegetett Fejér megyében a rokonok földvásárlásait is figyelembe véve megvette az elárverezett földek 5%-t, vagyis 1/20-át. Ha ennyire képes Soros bandája meg egy sértett politikus, az eléggé csekély.

A CETA-ról és TTIP-ről úgy nyilatkozni, hogy egyébként alig tudhat belőle valamit az átlagember, csak mérsékelt bölcsességre vall. Abban pedig nem kételkedem, hogy a liberálisok által Orbánnál sokkal inkább elfogadhatóbbnak ítélt Vona megszavazta volna.


A Hídfőt és Györköst, MNA-t pedig én soha nem ítéltem el, talán még itt a fórumon is leírtam, hogy botrányosnak tartom az ellenük indított boszorkányüldözést, ezért megkérlek, ne rágalmazz!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and nekerdez
Status
Not open for further replies.