[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
lol, a fidesz újabb lakájmédiája ment nekik, pestisrácok, origó, meg a többi államipénzelt szar után

Érdekes, hogy az itteni jobbikos pártkatonákat nem zavarják az szdsz-esek.

Egyébként több mint megmosolyogtató a Jobbik pártalapítványa által tízmilliókkal pénzelt Alfahír birtokában lakájmédiáról beszélni, amiben ennyiszer kritizálták létezésük óta a Jobbikot: 0.

Felesleges lakájmédiázni, mert minden média kötődik valahová, ezáltal lakájmédia, legfeljebb abban van különbség, kihez/mihez kötődik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Toroczkait azért tette be mert ezzel akarta tompítani Novák Előddel szembeni aljasságának negatív vízhangját.
Remélem Toroczkai László tarja magát ahhoz amit eddig vallott. Neki Ásotthalom egy biztos bázis.
Vona meg rendületlenül veszti hitelét!
Toroczkai Novákkal való cseréje minőségi csere volt! Vona mostanában szerintem is ellépte magát, de ezt ha fájó, ha nem, inkább előbb, mint utóbb meg kell lépni a jobbiknak, ha képben akar maradni, hogy a Zagyva György Gyulákat, Novákokat leváltja, és olyan embereket tud előtérbe tolni, akik értelmesek, fegyelmezettek, és el tudnak mondani az ELŐRE MEGBESZÉLT pártstratégia szerint, ahhoz tarva magukat, 2-nél több összetett mondatot. Erre kiváló példa pl. Balczó, Volner, Toroczkai. A Zagyva féle agresszív barmoknak, akik a parlamentben élő adásban fenyegetnek meg fizikai atrocitással másik honatyát, és a Novák féle kiszámíthatatlan, önjáró hülyéknek nincs helye egy olyan pártban, ami komolyan kormányozni szeretne. Ez van...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Toroczkai Novákkal való cseréje minőségi csere volt! Vona mostanában szerintem is ellépte magát, de ezt ha fájó, ha nem, inkább előbb, mint utóbb meg kell lépni a jobbiknak, ha képben akar maradni, hogy a Zagyva György Gyulákat, Novákokat leváltja, és olyan embereket tud előtérbe tolni, akik értelmesek, fegyelmezettek, és el tudnak mondani az ELŐRE MEGBESZÉLT pártstratégia szerint, ahhoz tarva magukat, 2-nél több összetett mondatot. Erre kiváló példa pl. Balczó, Volner, Toroczkai. A Zagyva féle agresszív barmoknak, akik a parlamentben élő adásban fenyegetnek meg fizikai atrocitással másik honatyát, és a Novák féle kiszámíthatatlan, önjáró hülyéknek nincs helye egy olyan pártban, ami komolyan kormányozni szeretne. Ez van...

Ha ez nem járt volna együtt a párt értékrendjének feladásával, és egy radikális, ballib irányú fordulattal, akkor talán még el is lehetne fogadni. Csak hát ugye el kellett takarítani azokat, akik útjában állhatnak a balliberálisokkal való együttműködésnek, meg akik simicskatalicskáznak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Toroczkai Novákkal való cseréje minőségi csere volt! Vona mostanában szerintem is ellépte magát, de ezt ha fájó, ha nem, inkább előbb, mint utóbb meg kell lépni a jobbiknak, ha képben akar maradni, hogy a Zagyva György Gyulákat, Novákokat leváltja, és olyan embereket tud előtérbe tolni, akik értelmesek, fegyelmezettek, és el tudnak mondani az ELŐRE MEGBESZÉLT pártstratégia szerint, ahhoz tarva magukat, 2-nél több összetett mondatot. Erre kiváló példa pl. Balczó, Volner, Toroczkai. A Zagyva féle agresszív barmoknak, akik a parlamentben élő adásban fenyegetnek meg fizikai atrocitással másik honatyát, és a Novák féle kiszámíthatatlan, önjáró hülyéknek nincs helye egy olyan pártban, ami komolyan kormányozni szeretne. Ez van...
Zagyvának nem való az a szint valóban, maradjunk annyiban ő egy érdekes karakter.
Novák Előd Budai gyerek létére életvitelével a jobbik vallott elveit ő közelíti meg legjobban.
Mozgalmi ember, a bajtársait akkor se hagyta cserben mikor az már politikai szempontból kellemetlen.
3 gyerekes apuka.
Hovédelmi bizottságban tete a dolgát. Ő végig csinálta az önkéntes tartalékos képzést. Utolsó média szerepléseiben ennek fontosságára hívta fel az emberek figyelmét!
Vannak hibái, de tettei és szavai szinkronban vannak egymással!
Amit hibnak tartasz, hogy nem ment bele a frakció kétes játékaiba az bizonyos emberek szemében erény.

Vona meg hangosan Orbánnotik stb, hátérben Simicskával és ballibekkel bratyizik, meg ha tehetném mutyizna.
Igazi Pongrácz féle alkat 16 évest tankok ellen küldeni, távolból játszani a hőst.
Ez Patkány mentalitás!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Zagyvának nem való az a szint valóban, maradjunk annyiban ő egy érdekes karakter.
Novák Előd Budai gyerek létére életvitelével a jobbik vallott elveit ő közelíti meg legjobban.
Mozgalmi ember, a bajtársait akkor se hagyta cserben mikor az már politikai szempontból kellemetlen.
3 gyerekes apuka.
Hovédelmi bizottságban tete a dolgát. Ő végig csinálta az önkéntes tartalékos képzést. Utolsó média szerepléseiben ennek fontosságára hívta fel az emberek figyelmét!
Vannak hibái, de tettei és szavai szinkronban vannak egymással!
Amit hibnak tartasz, hogy nem ment bele a frakció kétes játékaiba az bizonyos emberek szemében erény.
S a mai napig tanul (múltkor előttem vizsgázott :O ), 3 gyerek, képviselőség és minimum egy vállalkozás mellett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem mondom hogy Novák nem jó ember, azt sem hogy Vona meg az! A helyzet az, hogy a politika ocsmány játék, én pl. szerintem nem is lennék rá alkalmas. DE ettől még, egy kormányra ácsingózó pártnak, nem fér az bele, hogy kitalál valamit a vezetés, és Novák az utóbbi időbe mindenben pont ellenkezőt tett, és mondott, mint amit kitaláltak arculat, vagy álláspontot. Simicska is egy érdekes téma, mert TÉNY, hogy az Ő segítségével lett a mai Fidesz az, ami. Köpködi őket a fél ország, de 3x vannak hatalmon, ebből most 2 zsinórban, és volt 2/3 is. Simicska olyan forrást tud adni a Jobbiknak, ami azért nem mindegy nekik sem. Lehet hinni a mozgalmi dolgokban, de a tények azok, hogy a választásokat a PÉNZ és a MÉDIAFELÜLET nyeri. Ha most toporzékoltok, meg megpukkadtok, akkor is. Ja, és félre ne értsetek, NEKEM SEM TETSZIK ez az új ballib felé kokettáló Jobbik, csak annyit írok le, hogy én értem hogy nagyjából mi miért történik...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nem mondom hogy Novák nem jó ember, azt sem hogy Vona meg az! A helyzet az, hogy a politika ocsmány játék, én pl. szerintem nem is lennék rá alkalmas. DE ettől még, egy kormányra ácsingózó pártnak, nem fér az bele, hogy kitalál valamit a vezetés, és Novák az utóbbi időbe mindenben pont ellenkezőt tett, és mondott, mint amit kitaláltak arculat, vagy álláspontot. Simicska is egy érdekes téma, mert TÉNY, hogy az Ő segítségével lett a mai Fidesz az, ami. Köpködi őket a fél ország, de 3x vannak hatalmon, ebből most 2 zsinórban, és volt 2/3 is. Simicska olyan forrást tud adni a Jobbiknak, ami azért nem mindegy nekik sem. Lehet hinni a mozgalmi dolgokban, de a tények azok, hogy a választásokat a PÉNZ és a MÉDIAFELÜLET nyeri. Ha most toporzékoltok, meg megpukkadtok, akkor is. Ja, és félre ne értsetek, NEKEM SEM TETSZIK ez az új ballib felé kokettáló Jobbik, csak annyit írok le, hogy én értem hogy nagyjából mi miért történik...
Te most pártpolitikába gondolkodól vagy magyar hazában. A kettő nem ugyan az!
Minden magát magyarnak tekitő embernek a ballibek minimum megvetés tárgyai. Neki Isten, haza, család semmit nem jelentek. Ők Duna vonaláig eladnák az országot csak több pénzük legyen stb.
Akkor a jobbik mitől más mint a többi párt.
Vonával az élen ha már most ilyenek.
Akkor inkább Fidesz! Mert negatív ügyei ellenére nemzeti jellegű párt.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
T

torsen

Guest
Te most pártpolitikába gondolkodól vagy magyar hazában. A kettő nem ugyan az!
Minden magát magyarnak tekitő embernek a ballibek minimum megvetés tárgyai. Neki Isten, haza, család semmit nem jelentek. Ők Duna vonaláig eladnák az országot csak több pénzük legyen stb.
Akkor a jobbik mitől más mint a többi párt.
Vonával az élen ha már most ilyenek.
Akkor inkább Fidesz! Mert negatív ügyei ellenére nemzeti jellegű párt.


Főleg a "stb." hangzik félelmetesen...ezek tényleg mindenre képesek. Bezzeg a "nemzeti jellegű"-ek! Már nyugodtan alszom, jó kezekben van a haza!o_O
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Na, most kicsit felment a pumpám. Ha van valami amin fel szoktam húzni magam az a saját hülyeségünk. Az persze bosszantó ha mások tolnak ki velünk, de mikor mi vagyünk élhetettlenek akkor az igazán fáj.
Most osztottam meg a Kína topikban ezt a hírt, hogy milyen jó is lenne, ha Magyarországra kerülne ez az elosztóközpont. Sirulusglaniszal még váltunk is pár kommentet a témában.
http://hvg.hu/gazdasag/20170121_horvat_magyar_alibaba_zadar_befektetes
Most kíváncsiságból rámentem és elkezdtem magyar cégeket keresni és NEM TALÁLOK!!!!
Rákerestem borra és nem találok egy magyar borászatot sem aki bort adne el, viszont románból vagy 44-et!!
http://www.alibaba.com/products/F0/...--CNTRY-RO.html?spm=a2700.7724838.1.58.zgAmZc
MAGYAR BOROK NINCSENEK FENN AZ ALIBABÁN!!!!!
Ez egyszerűen vérlázító. Itt a fórumon is találkoztam azzal a közhellyel, hogy nem gyártani neház, hanem eladni. Ennyire jól menne a magyar borászoknak?r, hogy
Jó hír, hogy találtam néhány pálinkát.
http://www.alibaba.com/products/F0/...-CNTRY-HU.html?spm=a2700.7724838.1.101.9TWfhO
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Na, most kicsit felment a pumpám. Ha van valami amin fel szoktam húzni magam az a saját hülyeségünk. Az persze bosszantó ha mások tolnak ki velünk, de mikor mi vagyünk élhetettlenek akkor az igazán fáj.
Most osztottam meg a Kína topikban ezt a hírt, hogy milyen jó is lenne, ha Magyarországra kerülne ez az elosztóközpont. Sirulusglaniszal még váltunk is pár kommentet a témában.
http://hvg.hu/gazdasag/20170121_horvat_magyar_alibaba_zadar_befektetes
Most kíváncsiságból rámentem és elkezdtem magyar cégeket keresni és NEM TALÁLOK!!!!
Rákerestem borra és nem találok egy magyar borászatot sem aki bort adne el, viszont románból vagy 44-et!!
http://www.alibaba.com/products/F0/...--CNTRY-RO.html?spm=a2700.7724838.1.58.zgAmZc
MAGYAR BOROK NINCSENEK FENN AZ ALIBABÁN!!!!!
Ez egyszerűen vérlázító. Itt a fórumon is találkoztam azzal a közhellyel, hogy nem gyártani neház, hanem eladni. Ennyire jól menne a magyar borászoknak?r, hogy
Jó hír, hogy találtam néhány pálinkát.
http://www.alibaba.com/products/F0/...-CNTRY-HU.html?spm=a2700.7724838.1.101.9TWfhO
Én is néztem már a témát úgy fél éve, a német ebay-en egy hajszálnyival jobb csak a helyzet.
Mindenki itthon akar eladni (ekkor szoktak jönni a hazai alkoholfogyasztás növelését pozitív színben feltüntető PR-cikkek), aki mégsem az szerződött, nagy mennyiségeket ad el északra és keletre. De inkább keletre, mert északon a portugál, spanyol, francia és román (!) borok mellett nem rúgunk labdába. Pedig csak szervezés kérdése lenne az egész. Meg PR.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nyílván bonyolultabb a dolog, mint én azt csak úgy elképzelem, de ez lényegében egy ingyenes lehetőség. Egyszerűen néhány kattintás és a cégeddel fenn vagy az oldalon.
Magyar cégek meg nagyon kevesen vannak. Ezt nem értem. Miért? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem is nagyon tudják, hogy mi ez.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nyílván bonyolultabb a dolog, mint én azt csak úgy elképzelem, de ez lényegében egy ingyenes lehetőség. Egyszerűen néhány kattintás és a cégeddel fenn vagy az oldalon.
Magyar cégek meg nagyon kevesen vannak. Ezt nem értem. Miért? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem is nagyon tudják, hogy mi ez.

Talált. Nagy a sötétség, mindenki a "biztos" kis szűk piacon akar érvényesülni, bár a borászatra csak közvetetten van rálátásom. Bár kiviteli engedélyek, stb. lehetnek a komoly hátráltató tényezők, ez engem is érdekelne. A jogi, törvényi és adóügyi része. Ott is el lehet a kutya ásva.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én a bort csak kíváncsiságból írtam, mivel annyira büszkék vagyunk rá és a volt szoc államokból mi voltunk a legnagyobb és legelismertebb termelők. Most kíváncsiságból rákerestem a paprikára. Magyarországnál van 8, de a bolgároknak 20. Fej-fej mellett vagyunk a görögökkel.
http://www.alibaba.com/products/F0/...--CNTRY-HU.html?spm=a2700.7724838.1.94.vn5orb
Én a nagy sötétségre szavazok, a bürokratikus része nem hinném, hogy annyira vészes, nem beszélve arról, hogy a platformon keresztül EU területen belül is kereskedhetsz.
???
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Talán 2 éve mondtam egy megbeszélés keretében egy vidékfejlesztési "szakembernek", hogy jó lenne, hogy az állam létrehozhatna tanácsadó irodákat, legalább a határ mellett, ahol segítenének tanáccsal és/vagy ügyintézéssel kapcsolatban, nyelvi és jogszabályi különbségek leküzdésében a termelőknek, kis vállalkozásoknak; hisz azoknak a nagyvárosoknak, amik a határon túlra kerültek (Pl. Nagyvárad, Arad, de talán még Pozsony is) a mezőgazdasági termelői környezete meg erről maradt és nagyjából le is fedi a határmenti hátrányos területeket (Bihar, Csanád...) -Na azóta sem lett belőle semmi. Ha a szomszédos országok felé sem tudunk nyitni, akkor mit vártok?

Paprikától ne is várjon senki sokkal többet, mert -részben pont a "kínai" dömping miatt- a termesztése, őrlemény előállítása nagyon visszaszorult. (Egyébként a magyar mg. szerkezete nagyon rossz, de ez nem hiszem, hogy ide tartozik). Ekkora tételekben meg végképp nagyon kevesen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mondj egy olyan terméket amiben jók vagyunk és arra keressünk rá.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Bort szallitani a vilag barmely reszere valamilyen futarceggel bizonytalan hataridovel? Nekem kihagyhato otletnek tunik. Egy laptopot persze, de erzekenyebb elelmiszereket inkabb mas csatornakon kellene reklamozni es szallitani is.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
Status
Not open for further replies.