[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Rendkívüli képességeid vannak, főleg a jövőbelátó ... A 2024-ben regnáló kormányt illetően ...

Itt van pár "kormánypárti narancsos köcsög" közleménye ...

https://www.budapest2024.org/palyazat/hirek/a-budapest-2024-es-sportoloi-bizottsag-kozlemenye-2
http://index.hu/sport/2024/budapest/2017/02/23/olimpiai_bajnokok_leirhatatlan_a_szomorusag/
Kovács Ágnes elnök
Kárpáti György tbi elnök
Arlóy Zsófia, Becsey János, Berki Krisztián, Boronkay Péter, Bóta Kinga, Czene Attila, Darnyi Tamás, Dunai Antal, Gál Gyula, Gécsek Tibor, Gyulay Zsolt, Igaly Diána, Keleti Ágnes, Kiss Gergely, Kovács Antal, Kulcsár Győző, Magyar Zoltán, Martinek János, Nagy Tímea, Nébald György, Rácz Marianne, Regőczy Krisztina, Vereckei Ákos.
(Csak mellékesen Berki Krisztián nem az a Berki ...)

Lehet köpködni, tolvajozni etc.
Ne légy ennyire kezdő Mack, egy 2024-es olimpia beruházási pénzeit nem a 2024-ben kormányon lévők lopnák szét, hanem az addig terjedő időszak kormánya és sleppje, tehát számolj és gondolkozz egy kicsit.
Másrészt, mutass itt bárkitől is akár egyetlen halovány célzást arra, hogy ezeket a túlárazásokat és lopásokat olimpiai sportolóink követnék el!!! Őnekik max tisztelet és támogatás jár, de ők nem ebben a beruházási "sportágban" versenyeznek. Én meg pontosan úgy tudtam és tudok majd örülni a magyar olimpiai érmeknek Rio-ban vagy LA-ben mintha itthon akasztanák a magyar győztesek nyakába. Elhiszem hogy személyesen nekik ez jobban esne, de én is tudok mondani néhány dolgot ami személyesen nekem jobban esne mint a mai megoldások, mégse kapok hozzá tízmilliárdokat számláló állami támogatást. Meg az ország lakosságának túlnyomó többsége sem.... Mi viszont kapunk a tervekhez képest köszönő viszonyban nem lévő megvalósított uszodát többszörös áron, kapjuk a Puskás-stadiont amit még csak bontanak de már a mostani kalkuláció szerint duplájába fog kerülni mint az eredeti terv szerint (ráadásul ez CSAK foci-stadion lesz, atlétikai versenyekre építhetnénk másikat!), meg kapunk személyes haragszomrád miatt felfüggesztett és ebek harmincadjára hagyott M4-autópálya-építkezést, pénzhiány miatt csökkenő, elvándorló személyzetű egészségügyet, 300-320 órás havi munkaidőt (családbarát kormányunktól) 75%-al csökkentett hétvégi pótlékokkal (a la új Munkatörvénykönyv), lepusztult Honvédséget, lassan életveszélyessé váló 3. metrót, stb. Folytassam????? Látom én a jó dolgokat is mert olyant is csináltak, de főleg az első négy évben, a második kormányzati ciklusban meg elszaladt velük a ló. Szerinted miért kellene nekem és a hozzám hasonlóknak támogatni ezt az irányt?!!
 
M

molnibalage

Guest
Ne légy ennyire kezdő Mack,
A kommentet panzerfaust írta. :)

Az egészségügyről meg annyit. Az MR felvételem kiértékelése nem sikerült 1 hét alatt... A Klinikákon a dokinő, akinél voltam rendelésen nem rendel ott 2 hónapig, csak magánban.

Ennyire nincs kapacitás. De a kúrmány szerint nincs orvoshiány. Aha, majd a jó kurva édesanyjukat azt...
Kell a fasznak ide olimpia vagy bármilyen sportrendezvény.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
A kommentet panzerfaust írta. :)

Az egészségügyről meg annyit. Az MR felvételem kiértékelése nem sikerült 1 hét alatt... A Klinikákon a dokinő, akinél voltam rendelésen nem rendel ott 2 hónapig, csak magánban.

Ennyire nincs kapacitás. De a kúrmány szerint nincs orvoshiány. Aha, majd a jó kurva édesanyjukat azt...
Kell a fasznak ide olimpia vagy bármilyen sportrendezvény.
Baszod , magánban van ideje?;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sata

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Persze, mert azért én fizetek és nem a társadalombiztosítás. Baszod, akkor megint ott vagyunk, hogy mire fizetem a TAJ-t...? Azért, hogy ne lássanak el...?
Akkor miért nem a dokinőt basztatod , hogy nem látja el a munkáját. Miért nem követeled a kirugását a munkakerüléséért ?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ne légy ennyire kezdő Mack, egy 2024-es olimpia beruházási pénzeit nem a 2024-ben kormányon lévők lopnák szét, hanem az addig terjedő időszak kormánya és sleppje, tehát számolj és gondolkozz egy kicsit.
Másrészt, mutass itt bárkitől is akár egyetlen halovány célzást arra, hogy ezeket a túlárazásokat és lopásokat olimpiai sportolóink követnék el!!! Őnekik max tisztelet és támogatás jár, de ők nem ebben a beruházási "sportágban" versenyeznek. Én meg pontosan úgy tudtam és tudok majd örülni a magyar olimpiai érmeknek Rio-ban vagy LA-ben mintha itthon akasztanák a magyar győztesek nyakába. Elhiszem hogy személyesen nekik ez jobban esne, de én is tudok mondani néhány dolgot ami személyesen nekem jobban esne mint a mai megoldások, mégse kapok hozzá tízmilliárdokat számláló állami támogatást. Meg az ország lakosságának túlnyomó többsége sem.... Mi viszont kapunk a tervekhez képest köszönő viszonyban nem lévő megvalósított uszodát többszörös áron, kapjuk a Puskás-stadiont amit még csak bontanak de már a mostani kalkuláció szerint duplájába fog kerülni mint az eredeti terv szerint (ráadásul ez CSAK foci-stadion lesz, atlétikai versenyekre építhetnénk másikat!), meg kapunk személyes haragszomrád miatt felfüggesztett és ebek harmincadjára hagyott M4-autópálya-építkezést, pénzhiány miatt csökkenő, elvándorló személyzetű egészségügyet, 300-320 órás havi munkaidőt (családbarát kormányunktól) 75%-al csökkentett hétvégi pótlékokkal (a la új Munkatörvénykönyv), lepusztult Honvédséget, lassan életveszélyessé váló 3. metrót, stb. Folytassam????? Látom én a jó dolgokat is mert olyant is csináltak, de főleg az első négy évben, a második kormányzati ciklusban meg elszaladt velük a ló. Szerinted miért kellene nekem és a hozzám hasonlóknak támogatni ezt az irányt?!!
Bocsánat Mackensen, rossz névre címeztem a szólást!! Az 5513-as Panzernak szólt volna (ha jobban figyeltem volna).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Akkor miért nem a dokinőt basztatod , hogy nem látja el a munkáját. Miért nem követeled a kirugását a munkakerüléséért ?
Lehet hogy nem munkakerülő csak elment szabira (esetleg fizetés-nélkülire). Hallottál te már olyanról, hogy a Tb.-nél állítólag kvóták vannak miből mennyit fizetnek, és ha elérték az időarányos limitet a dokik akkor x vizsgálatot/műtétet csak a határidő után fizet újra a Tb. - majd egyszer?!! Nem tudom igaz-e, nekem egészségügyi dolgozó mondta (az egészségügy szerintem akkora katyvasz, hogy nem tudom eldönteni ki mond igazat akár magánban akár nyilvánosan). A magánrendelőben meg nincs korlátozás mert ott a páciens zsebből fizet, és persze jogosan vörös a feje a méregtől hogy akkor minek vonják a nem kevés eü.-pénzt a fizetéséből.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Ez a párhuzamos egészségügy "szolgáltatás" csak engem bosszant? Egy ugyanaz a személy az állami rendszerben és a magánvállalkozásában is praktizál?
Apróság igaz,de saját tapasztalat:
Úgyéreztem,hogy árpa fog kialakulni a szememben.Elégé kezdett kellemetlen lenni,mivel a cafetériám egészségpénztárra is utal,beugrottam egy gyógyszertárba.Kis gyógyszerész csajszi jelezte,hogy csak egy készítmény tudd adni recept nélkül,de nem ajánlja, hanem a szomszéd optikában most rendel a doktornő mutassam meg neki a szemem és akkor tudd adni nekem hatékony gyógyszert.Ok.Átmentem a földszinten egy ott dolgozó mondta menjek fel az emeletre ,üljek le és várjak.Az emeleten egy kb 2próbafülke nagyságú lekerekített "rendelő" volt.Egy idős ffi volt bent és egy középkorú doktornő.Mikor vége lett a vizsgálatnak behívott,hogy mi a panaszom.Elmondtam,megnézett,rá kérdezett hogy pontosan hol érzem,mert nem lát semmit.Megmutattam,ismét megnézett és akkor belekezdett egy kínos magyarázkodásba:Egerszegen hagytam a recepttömbömet,de ezt a post it-et a szomszéd gyógyszertárban el fogják fogadni,nyugodtan hivatkozzak rá.Kérdem mivel tartozok,válasz lent kell fizetni a "kollégának".Megköszöntem,lementem,kérdezi tőlem a hölgy minden rendben van?Mondtam igen,ezt kaptam mutattam a post it-et.Mivel tartozok?5ezer ft.Kérdeztem lehet egészségkártyával fizetni?Erre olyan zavarba jött,elkezdett magyarázkodni,hogy igen,de máshogy kell feltüntetni.stbKözben mondtam ránézek telón ,hogy mennyi van a kártyámon.4ezer valamennyi volt,így kp-ban fizettem.Ő megkönnyebülve a pénzt átvette és elköszönt.Egy post it volt csak a kezembe..Se számla,se recept semmi,csak mínusz 5ezer.Gyógyszertárba kérdezés nélkül erre a papírfecnire megkaptam a gyógyszert.
Én úgy érzem,hogy az orvosok többségének nem érdeke,hogy változás álljon be az állami egészségügyben,mert nekik így a magánpraxisban meg van a fekete mellékes pénzük.
...és ez csak egy szaros árpa története.
Mi van azokkal akiknek komolyabb problémájuk van?Kivizsgálás a magánpraxisban,beavatkozás az állami intézményben,kontroll ismét a magánban..
Megkerülve a várólistát..
 
M

molnibalage

Guest
Ez a párhuzamos egészségügy "szolgáltatás" csak engem bosszant? Egy ugyanaz a személy az állami rendszerben és a magánvállalkozásában is praktizál?
Az ugye megvan, hogy ez akár napi 14+ órai munkát is jelent? Mert a magán rendelés a másodállás. Ja, és a magánrendelést jellemzően emberi időben teszik, nem kell szabadságot kivenni Van, ahol este 8-9 is van rendelés. Jöttem én már el magán fogorvostól este fél tízkor csúszás miatt...

A szomorú az, hogy a TAJ befizetés ellenére is ez kell lassan már igénybe venni, mert minden faszságra elbaszzák a pénz. Lásd stadionok, olimpiai pályázat, úszó VB, kisvasút meg kutyafasza.

Én úgy érzem,hogy az orvosok többségének nem érdeke,hogy változás álljon be az állami egészségügyben,mert nekik így a magánpraxisban meg van a fekete mellékes pénzük.
...és ez csak egy szaros árpa története.
Fekete? Nagyon nem. Én ilyet nem tapasztaltam, normális magánrendelésekre járok és nem ilyen kóklerekhez. Egy részénél kártya formájában nem lehet az EP használni, de számlát simán írnak. A nagyobb rendelőkben meg minden további nélkül. Mindenhol számlát kapok, korrekt betegtájokztatást és utókezelési javaslatokat is.

A Klinikákon pl. három olyan ortopéd orvos van, akiknél három eltérő helyen voltam magában. Csak a magánrendelések du 4 után kezdődnek..

Mi van azokkal akiknek komolyabb problémájuk van?Kivizsgálás a magánpraxisban,beavatkozás az állami intézményben,kontroll ismét a magánban..
Megkerülve a várólistát.
Lehet, hogy szemétségnek hanzgik, de aki így csinál, az kétszer fizet...
Az is "vicces", hogy nem lehetséges pl. az állami és magán rendelést valahogy közös finanszítozásúvá tenni, hogy pl. a drágább vizsgálatok kapacitását együtt optimalizálják... Mert a fenti probléma ennek a vadhajtásnak a nagyon durva korrigálása részben.

Egy magánklinikán az MR kihasználtsága szanszosan alacsony, mert olyan horror pénz kérnek érte.

Az egész rendszer úgy el van baszva, ahogy lehet. Mi a frásznak van pl. beutaló...? Nekem 20+ év alatt nem volt még olyan, hogy a háziorvos ne adott volna. Akkor mire jó a rendszer...? Ennyi erővel elmehettem volna egyből a szakrendelésre és nem baszom el sem a saját sem a háziorvosom idejét...

A magyar egészségügy módszerváltás előtti hülyeségei és még régebb faszságai mai napig zúzzák le az egészet...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Lehet hogy nem munkakerülő csak elment szabira (esetleg fizetés-nélkülire). Hallottál te már olyanról, hogy a Tb.-nél állítólag kvóták vannak miből mennyit fizetnek, és ha elérték az időarányos limitet a dokik akkor x vizsgálatot/műtétet csak a határidő után fizet újra a Tb. - majd egyszer?!! Nem tudom igaz-e, nekem egészségügyi dolgozó mondta (az egészségügy szerintem akkora katyvasz, hogy nem tudom eldönteni ki mond igazat akár magánban akár nyilvánosan). A magánrendelőben meg nincs korlátozás mert ott a páciens zsebből fizet, és persze jogosan vörös a feje a méregtől hogy akkor minek vonják a nem kevés eü.-pénzt a fizetéséből.
Angliàban, de Nèmetorszàgban is igy van. Gyakran kell egyik negyedévröl a màsikig vàrni, mert betelt a kwòta amit a TB fizet. Ausztriaban egy MR vizsgàlatra a vàròidö lehet 2 hònap is, ha tb-re megy, privàt csak napok.
Egy gasztroszkòpia a tb-re legalàbb 2 hèt, vàrhatsz òràkat a kòrhàzban a tömegben, arabok, törökök közt...
Privàt nem kell vàrni, kapsz nyugtatòt, kiméletesebb az eljàràs, utàna pihenö stb. Csak eur 350, amiböl a betegbiztosítò eur 40 tèrit meg. Szakorvoshoz elmenni tiszta tb alapon csak akkor lehet, ha nincs akùt bajod. Vàròidök tb-alapon: Szemorvos 3-4 hònap, urològus 4 hònap, ortopèd 3 hònap ( ha nem ismersz valakit :) Kòrhàzi ambulanciàra 1-2 het alatt lehet mindig idöpontot kapni. Szürke hàlyog operàciò tb-alapon 3 hònap vàràs.
Nagyon függ attòl is, hol laksz...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
Lehet hogy nem munkakerülő csak elment szabira (esetleg fizetés-nélkülire). Hallottál te már olyanról, hogy a Tb.-nél állítólag kvóták vannak miből mennyit fizetnek, és ha elérték az időarányos limitet a dokik akkor x vizsgálatot/műtétet csak a határidő után fizet újra a Tb. - majd egyszer?!! Nem tudom igaz-e, nekem egészségügyi dolgozó mondta (az egészségügy szerintem akkora katyvasz, hogy nem tudom eldönteni ki mond igazat akár magánban akár nyilvánosan). A magánrendelőben meg nincs korlátozás mert ott a páciens zsebből fizet, és persze jogosan vörös a feje a méregtől hogy akkor minek vonják a nem kevés eü.-pénzt a fizetéséből.
Jelen esetben molni állította , hogy magánban rendel , és az MR felvételét nem értékelik ki egy hétig.. Ha fizetésnélküli szabira megy akkor meg egy másik doki veszi át a betegét. Az MR felvételt meg huszonnégy órán belül kiértékelik és átküldik arra az osztályra ahol az MR felvételt kérték és ott a doki majd eldönti milyen gyógymódot alkalmaz vagy további vizsgálatokat kér esetleg.
 
M

molnibalage

Guest
Jelen esetben molni állította , hogy magánban rendel , és az MR felvételét nem értékelik ki egy hétig.. Ha fizetésnélküli szabira megy akkor meg egy másik doki veszi át a betegét. Az MR felvételt meg huszonnégy órán belül kiértékelik és átküldik arra az osztályra ahol az MR felvételt kérték és ott a doki majd eldönti milyen gyógymódot alkalmaz vagy további vizsgálatokat kér esetleg.
Lehet, hogy ez az elmélet, de nem sikerült 1 hét alatt sem. A dokinő annyit írt, hogy májusig nem rendel már a Klinikákon.

Egyébként nem tök mindegy az ok? A jelenség maga a probléma.
 
M

molnibalage

Guest

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Teljesen mindegy, mert minden idők leggyávább magyar kormánya /miként eddig/ most is mindent el fog követni, hogy a magyar nép soha semmiről ne dönthessen...!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
A paksi bővítés esetén kíváncsi vagyok, hogy a kérdést hogyan teszik fel. Mert műszakilag támadhatatlan Paks II szükségessége.

Ez áll a cikkben, mint felteendő kérdés:
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a jelenleg üzemelő atomerőművi blokkok kapacitásánál nagyobb összesített áramtermelő kapacitással Magyarországon atomerőművek ne legyenek üzembe helyezhetőek?"
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A paksi bővítés esetén kíváncsi vagyok, hogy a kérdést hogyan teszik fel. Mert műszakilag támadhatatlan Paks II szükségessége.

Látod, az általad felmagasztalt "önzetlen", "közjót" szolgál fiatalok mellett a kezdetektől aláírást gyűjtő LMP most egy olyan ügyben akarja ugyanezt tenni, amiről te magad is meg vagy győződve, hogy nagyon rossz ötlet a megfúrása. A Momentum is vizsgálja a lehetőségét, hogy beálljanak ők is Paks elleni aláírás gyűjtésbe. A széplelkűnek gondolt fiataljaiddal szintén közösen gyűjtögető Együtt és PM 2014-ben és 2016-ban is próbálkozott a Paks elleni népszavazással. Még mindig úgy gondolod, hogy ezzel az érintettek önzetlenül, nem pedig a politikai haszonszerzés érdekében, hanem kifejezetten a "közjót" szolgálva próbálnak sorban egymás után megfúrni nagy beruházásokat? Még mindig úgy gondolod, hogy az a természetes, ha az "önzetlen fiatalok" nem álmodnak valamit, hanem mások álmait rombolják le, ha nem építeni akarnak valamit, hanem ellehetetleníteni azt, amit más próbál építeni? Most épp olyat, amiről te is úgy gondolod, hogy támadhatatlanul szükséges. Még mindig úgy gondolod, hogy meghatározott ügy mögé álló fiatalokról van szó, és nem pedig olyanokról, akik bármilyen témára rárepülnek, csak írjon róluk a sajtó, építhessenek adatbázist, szerezzenek majdani szavazókat? Mindegy, hogy olimpia, ügynöklista, Paks, vagy bármi egyéb. A téma csak ürügy.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7
Status
Not open for further replies.