[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az egesz. Olvasd el alatta a kommenteket.

Vegyük sorba:
- Magyarország visszahívta az amerikai nagykövetet
- Amerika egy orosz szakértő nagykövetet delegált Budapestre
- Szíjártót senki nem fogadta az amerikai külügyminisztériumban
Mi nem igaz ezekből?
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ok, a társadalom alapja a család, Mindegy, hogy milyen társadalom ról beszélünk, fejlett, fejlettlen, liberális, konzervatív annak az alapja a család lesz.
Úgy érzem, hogy nagyon hasonlóan látunk egy csomó dolgot, de te ezt egy "felülről vezérelt" tervként fogond fel én pedig csak a fejlődés velejárójaként. Te ezekre a folyamatokra csak és kizárólag negatívan tekintesz én viszont semlegesen, látok bennük sok negatív dolgot, de ugyanakkor lehetőségeket is észreveszek amiket, ha kihasználnák akkor nagyon jól járhatunk.
Te úgy gondolod, hogy ezek ellen harcolni kéne, én úgy, hogy alkalmazkodni. Te valahol bízol benne, hogy ezek felett a folyamatok felett győzni lehet és megállítani én meg nem. Szerintem a magunk haszára kéne fordítanunk őket és meg kéne lovagoljuk a bennük rejlő lehetőségeket.

A család szétzilálódása nem felülről vezérelt, csupán az ember lett értéktelenebb a társadalomban. Lásd.: nálunk annak idején "Népjólléti"- (lehet rosszul írtam) meg oktatásügyi-, meg stb. minisztériumok voltak, ma meg EMBERI ERŐFORRÁSOK vagyunk. Lehet csak én érzem megalázónak ezt a titulust, de így kb. nem vagyok más csak "erőforrás".
Remélem érthető kissé zombi vagyok ma.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A család szétzilálódása nem felülről vezérelt, csupán az ember lett értéktelenebb a társadalomban. Lásd.: nálunk annak idején "Népjólléti"- (lehet rosszul írtam) meg oktatásügyi-, meg stb. minisztériumok voltak, ma meg EMBERI ERŐFORRÁSOK vagyunk. Lehet csak én érzem megalázónak ezt a titulust, de így kb. nem vagyok más csak "erőforrás".
Remélem érthető kissé zombi vagyok ma.

A középkorban monjuk nem tudom mennyire volt értéke egy jobbány élete a hatalomnak. Miniszterek sem nagyon voltak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vegyük sorba:
- Magyarország visszahívta az amerikai nagykövetet
- Amerika egy orosz szakértő nagykövetet delegált Budapestre
- Szíjártót senki nem fogadta az amerikai külügyminisztériumban
Mi nem igaz ezekből?

Az egesz. De vegyuk sorba:

A nagykovet "hazarendelese" meg csak lehetoseg es az okairol semmilyen informacioja nincs a firkasznak. Ez most igy irrelevans a kapcsolatok szempontjabol.
Gondolom Trump lefele buktat egy diplomatat. Volt mar korabban egy gorog es egy producer is. Ha nem pattog akkor egy "orosz szakerto" is elfer. Majd szolj, ha ideert.
Szijarto nem a hadugyi es a kulugyi miniszteriumokba ment. Oda a baltiaknak volt meghivojuk. Na vajon miert? (En nem cserelnek veluk.) A nemzetkozi kapcsolatokeert es targyalasokert kulon elnoki megbizottat nevezett ki Trump. (Greenblatt) Vele talalkozott. Illetve a biztpol. tanacsado Gorkaval. :) Plusz uzletemberekkel es a kereskedelmi miniszterium munkatarsaival. Szerintem ez igy rendben is van. Persze ki lehet forgatni az ilyen jo hireket is, de nem kellene minden hulyeseget csont nelkul benyelni.
Par nappal kesobb pedig elovettek a Soros egyetem ugyet... :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Ok, a társadalom alapja a család, Mindegy, hogy milyen társadalom ról beszélünk, fejlett, fejlettlen, liberális, konzervatív annak az alapja a család lesz.
Úgy érzem, hogy nagyon hasonlóan látunk egy csomó dolgot, de te ezt egy "felülről vezérelt" tervként fogond fel én pedig csak a fejlődés velejárójaként. Te ezekre a folyamatokra csak és kizárólag negatívan tekintesz én viszont semlegesen, látok bennük sok negatív dolgot, de ugyanakkor lehetőségeket is észreveszek amiket, ha kihasználnák akkor nagyon jól járhatunk.
Te úgy gondolod, hogy ezek ellen harcolni kéne, én úgy, hogy alkalmazkodni. Te valahol bízol benne, hogy ezek felett a folyamatok felett győzni lehet és megállítani én meg nem. Szerintem a magunk haszára kéne fordítanunk őket és meg kéne lovagoljuk a bennük rejlő lehetőségeket.

Zsuppán András cikke a válasz.hu-ról:
http://valasz.hu/itthon/ezert-nem-engedheti-amerika-a-ceu-t-123244

Más megközelítésből, de szépen leírja benne, amit többen is írtunk, hogy a CEU nem egy tudományos intézmény, hanem egy káderképző, aminek célja más hasonló intézményekhez hasonlóan, hogy külföldi országokban egy amerikaiakhoz lojális, amerikai érdekeket szolgáló elitet hozzon létre a "népi amerikai ellenesség" - vagyis a helyi társadalom - ellensúlyozására. Vagyis a CEU és társai az USA ill. a nemzetközi liberalizmus hatalmát és terjeszkedését szolgáló intézmények.

Ezért nem lett volna szabad már beengedni sem őket ide. Ezért nem esem hasra Vekkerék előtt, amiért eddig vártak a dologgal - ráadásul még most sem biztos, hogy végigviszik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Azt ugye tudod, hogy ez kimeríti a rágalmazás fogalmát szinte...?
Hol van itt rágalmazás? Tényeket írtam le. Akik a Soros vonalnál képződnek, ezt az ideológiát is vallják maguknak, amit az öreg is, open society. Mindenkit be kell fogadni a harmadik világból, akár erőn felül is, hitelből. Nem én mondom, Soros Gyuribácsi mondja. Ahogy ezek azok a TELJESEN JÓL beazonosítható "értelmiségi körök" is, akik folyamatosan olyan csúsztatásokat csinálnak, mint pl. az elhíresült világot körbejárt fénykép volt, ahol a szakállas arab lerántotta a rendőreink mellett az arab nőt+kisgyereket a sínekre, majd mikor a rendőreink elkezdték a sikoltózó nőről - gyerekről leszedeni azt a faszt, a képeket készítették lelkesen ezek a "jogvédők" és másnap már ott volt a Guardianban, hogy agyonverik az arabokat a rohadt magyar rendőrök, a családját védő szegény menekültet rángatják EL a családjától.

Ezekről beszélek, illetve leírtam hogy miket láttam, és hogy akik szintén ott voltak, máshol, miket láttak. Elég sok emberrel is beszéltem több helyről, Csongrádból is megerősítették ezekt ismerősök, illetve volt olyan hogy Körmendi RSZKI (volt határőr laktanya) területén belül felállított átmeneti szállás, arról is hallottam gazdagon.

Nem rágalom ez, csak a tények, akkor is ha nem illik a Budapestről PC-mellől behaluzott világképedbe.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Na, azokat rühellem, akik aztán az ilyenből vezércikket csinálnak a fél világon, és minket járatnak le. Ez bizony jól behatárolható kör, és ezt nagyjából mindegyikünk tudja aki volt már a "tűz közelében", hogy hova vezetnek a szálak. Ez lenne a rágalomazás?


Jó nagy szadista rasszista rohadt náci állat volt minden rendőr valóban...
Mert ÍGY lett eladva, sajnos sikeresen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hol van itt rágalmazás? Tényeket írtam le. Akik a Soros vonalnál képződnek, ezt az ideológiát is vallják maguknak, amit az öreg is, open society. Mindenkit be kell fogadni a harmadik világból, akár erőn felül is, hitelből. Nem én mondom, Soros Gyuribácsi mondja. Ahogy ezek azok a TELJESEN JÓL beazonosítható "értelmiségi körök" is, akik folyamatosan olyan csúsztatásokat csinálnak, mint pl. az elhíresült világot körbejárt fénykép volt, ahol a szakállas arab lerántotta a rendőreink mellett az arab nőt+kisgyereket a sínekre, majd mikor a rendőreink elkezdték a sikoltózó nőről - gyerekről leszedeni azt a faszt, a képeket készítették lelkesen ezek a "jogvédők" és másnap már ott volt a Guardianban, hogy agyonverik az arabokat a rohadt magyar rendőrök, a családját védő szegény menekültet rángatják EL a családjától.

Ezekről beszélek, illetve leírtam hogy miket láttam, és hogy akik szintén ott voltak, máshol, miket láttak. Elég sok emberrel is beszéltem több helyről, Csongrádból is megerősítették ezekt ismerősök, illetve volt olyan hogy Körmendi RSZKI (volt határőr laktanya) területén belül felállított átmeneti szállás, arról is hallottam gazdagon.

Nem rágalom ez, csak a tények, akkor is ha nem illik a Budapestről PC-mellől behaluzott világképedbe.
Zsolti
Ne maszatoljunk mi is, ez nem a PC-sajtó. Csúsztatás a hokiban meg esetleg a fociban van, aki tudatosan valótlan tényeket közöl és hoz nyilvánosságra az hazudik!!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Hol van itt rágalmazás? Tényeket írtam le.
Ó lássuk csak...

Az általásonítással szerinted mit csinálsz? Semmi difi nincs eközött és aközött, hogy akkor kijelented, hogy "minden magyar gyilkos".

Akik a Soros vonalnál képződnek, ezt az ideológiát is vallják maguknak, amit az öreg is, open society.
Megkérdezted mind? Bírom az ilyen szuper gondolatolvasó egyéneket...

Nem rágalom ez, csak a tények, akkor is ha nem illik a Budapestről PC-mellől behaluzott világképedbe.
Személyeskedésben, mint mindig világbajnok vagy.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Na, azokat rühellem, akik aztán az ilyenből vezércikket csinálnak a fél világon, és minket járatnak le. Ez bizony jól behatárolható kör, és ezt nagyjából mindegyikünk tudja aki volt már a "tűz közelében", hogy hova vezetnek a szálak. Ez lenne a rágalomazás?


Jó nagy szadista rasszista rohadt náci állat volt minden rendőr valóban...
Mert ÍGY lett eladva, sajnos sikeresen.

Azok járatnak le akik Putyinista befolyásoltság alá terelgették az országot.
Most komolyan mit kell csodálkozni ha valódi színben tüntetik fel a nacionalistákat?
Talán nem ki lett építve a diktatúra?
Talán nem verik rugdossák a szerencsétleneket?
Talán nincs leépítve a sajtószabadság?
Fel kell vállalni, nem sírni ha a világ tükröt tart.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ok nélkül nem rugdossuk szerencsétleneket. Soha. Ha támadólag lép fel, nem együttműködő, akkor sem a megsemmisítés a cél. A sajtószabadság nem szűnt meg azért mert a népszabi csődbement. Nincs itt sem nagyobb véleményterror mint nyugaton, próbálj meg őszintén beszélni Svédországban/Brüsszelben a migránsokról állami alkalmazottként. Sok jóra nem számítanék utána. Ezektől függetlenül tényleg nem értem, hogy pl egy meghülyült arabot leszednek a családjáról a rendőreink, és a közben serényen ellőt és full máshogy beállított - magyarázott kamukra még mindíg csípőböl tolod hogy tök igazuk volt azoknak, akik ezt megcsinálták.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ok nélkül nem rugdossuk szerencsétleneket. Soha. Ha támadólag lép fel, nem együttműködő, akkor sem a megsemmisítés a cél. A sajtószabadság nem szűnt meg azért mert a népszabi csődbement. Nincs itt sem nagyobb véleményterror mint nyugaton, próbálj meg őszintén beszélni Svédországban/Brüsszelben a migránsokról állami alkalmazottként. Sok jóra nem számítanék utána. Ezektől függetlenül tényleg nem értem, hogy pl egy meghülyült arabot leszednek a családjáról a rendőreink, és a közben serényen ellőt és full máshogy beállított - magyarázott kamukra még mindíg csípőböl tolod hogy tök igazuk volt azoknak, akik ezt megcsinálták.

Nem csak allamikent.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
A vállalt gyerekek száma már a 60-as években drasztikusan lecsökkent és hol volt még akkor a társadalmi értékrendek összezavarása?

1956 június 4-én lépett életbe Magyarország első abortusz törvénye, amit a schwartz gyurival egyfajú rosenfeld mátyásék adtak ezen a szimbolikus napon a magyaságnak. Azóta állítólag több mint 11 millió meg nem született gyerekről beszélünk. Az abortusz törvény a nyitánya volt, a női individualista, hedonista életfelfogás megteremtésének. Majd jött a fogamzásgátló ami lehet hogy meglepő lesz de szintén soros gyurival egyfajú egyén találmánya. A feminizmus nagy arcai között ha szétnézel és mellé teszed az 1919-es felforgatókról szóló Tormay Cecile könyvet, akkor döbbenten fogod észrevenni, hogy női soros gyurik néznek vissza rád innen is onnan is. Ez a folyamat persze megspékelve egy kis buzulással oda vezetett, hogy a születések száma 1.4 (0.8 kisebbségek nélkül) Magyarországon. És ha szétnézel a nyugati féltekén akkor ugyan ezt fogod látni, még előrehaladottabb stádiumban. Ja és jelen pillanatban több mint 100 000 magyar nő dolgozik kurvaként szerte az országban. Ez egy becslés a szakszervezetüktől és ebben nincs benne a külföldön "dolgozók" száma.

Amúgy végigolvasva az eszmecseréteket én nem értem mi az ami nem világos a CEU kapcsán. Zsolti és Zeal is remekül összefoglalta.
Oroszországból teljesen kitiltják ezeket a szervezeteket és a soros gyurikához köthető könyveket elégették a könyvtárak udvarán. Véletlen lenne? Vagy putyin cár, aki kgb ezredes volt, nem teljesen hülye és esetleg nálunk sokkal jobban érti a hálózatok működési elvét és hatásait és miután leszámoltak a Hodorkovszkij ( soros fajú) meg abramovics (szintén soros fajú) és még sokan mások (azt meg sem merem említeni, hogy amint lehetett mindegyik elhúzott nyugatra és nem Kínában lelték meg a boldogságukat ) az orosz gazdaságot kiárusító és tönkre tevő egyénekkel el kezdték felszámolni azokat a hálózatokat, amelyek a hazai, nyugati orientáltságú elitképzés pilléreit adták. Vajon mennyire véletlen az, hogy a nyugati orientáltságú elitképzés a világ keleti felén soros gyurihoz és különböző nyugati pártalapítványokhoz köthető? Mennyire véletlen az, hogy soros alapítvány hálózatok működnek Amerikától Oroszországig és a "kisebbségi jogokat védik" természetesen a mindezt következetesen a többségi társadalommal szemben, a hagyományos értékrenddel szemben illetve a közösségi érdekkel szemben. (pl hogy gyerek szülessen az közösségi érdek, a család modell közösségi érdek, a buziság, az állatokkal létesített szexuális kapcsolat és egyéb devianciák, nem az és ezek erősödése természetesen mind negatívan befolyásolja a gyermek születések számát..újabb véletlen.)
Ennek a hálózatnak próbálják Orbánék az egyik magyarországi bástyáját ledönteni, mert meghallották az idő szavát és cselekednek. Reméljük sikerrel járnak. Amin a legtöbbet röhögtem, hogy 27 olyan egyetem van, ami a CEU val esik egy besorolás alá. Ebből állítólag egy működik a jelenleg hatályos törvényeknek megfelelően. A másik 25-ért még sem aggódik senki :D :D véletlenek már pedig vannak :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ó lássuk csak...

Az általásonítással szerinted mit csinálsz? Semmi difi nincs eközött és aközött, hogy akkor kijelented, hogy "minden magyar gyilkos".


Megkérdezted mind? Bírom az ilyen szuper gondolatolvasó egyéneket...


Személyeskedésben, mint mindig világbajnok vagy.
Muhaha, megkaptam TŐLED a személyeskedés világbalynoka címet? Anyukám üdvözöl, és azt üzeni, hogy amíg te lélegzel, az enyém max az ezüst lehet!
Ja, nem kérdeztem meg mindet, de mondjuk találkoztam már pár soros által pénzelt civillel, újságíróval, olvastam publikációkat tőluk, azért most ne akard már elmagyarázni nekem, hogy a büszke magyar hazafi vonalat képviselik, s Soros meg a kortárs Széchenyi...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
1956 június 4-én lépett életbe Magyarország első abortusz törvénye, amit a schwartz gyurival egyfajú rosenfeld mátyásék adtak ezen a szimbolikus napon a magyaságnak. Azóta állítólag több mint 11 millió meg nem született gyerekről beszélünk. Az abortusz törvény a nyitánya volt, a női individualista, hedonista életfelfogás megteremtésének. Majd jött a fogamzásgátló ami lehet hogy meglepő lesz de szintén soros gyurival egyfajú egyén találmánya. A feminizmus nagy arcai között ha szétnézel és mellé teszed az 1919-es felforgatókról szóló Tormay Cecile könyvet, akkor döbbenten fogod észrevenni, hogy női soros gyurik néznek vissza rád innen is onnan is. Ez a folyamat persze megspékelve egy kis buzulással oda vezetett, hogy a születések száma 1.4 (0.8 kisebbségek nélkül) Magyarországon. És ha szétnézel a nyugati féltekén akkor ugyan ezt fogod látni, még előrehaladottabb stádiumban. Ja és jelen pillanatban több mint 100 000 magyar nő dolgozik kurvaként szerte az országban. Ez egy becslés a szakszervezetüktől és ebben nincs benne a külföldön "dolgozók" száma.

Amúgy végigolvasva az eszmecseréteket én nem értem mi az ami nem világos a CEU kapcsán. Zsolti és Zeal is remekül összefoglalta.
Oroszországból teljesen kitiltják ezeket a szervezeteket és a soros gyurikához köthető könyveket elégették a könyvtárak udvarán. Véletlen lenne? Vagy putyin cár, aki kgb ezredes volt, nem teljesen hülye és esetleg nálunk sokkal jobban érti a hálózatok működési elvét és hatásait és miután leszámoltak a Hodorkovszkij ( soros fajú) meg abramovics (szintén soros fajú) és még sokan mások (azt meg sem merem említeni, hogy amint lehetett mindegyik elhúzott nyugatra és nem Kínában lelték meg a boldogságukat ) az orosz gazdaságot kiárusító és tönkre tevő egyénekkel el kezdték felszámolni azokat a hálózatokat, amelyek a hazai, nyugati orientáltságú elitképzés pilléreit adták. Vajon mennyire véletlen az, hogy a nyugati orientáltságú elitképzés a világ keleti felén soros gyurihoz és különböző nyugati pártalapítványokhoz köthető? Mennyire véletlen az, hogy soros alapítvány hálózatok működnek Amerikától Oroszországig és a "kisebbségi jogokat védik" természetesen a mindezt következetesen a többségi társadalommal szemben, a hagyományos értékrenddel szemben illetve a közösségi érdekkel szemben. (pl hogy gyerek szülessen az közösségi érdek, a család modell közösségi érdek, a buziság, az állatokkal létesített szexuális kapcsolat és egyéb devianciák, nem az és ezek erősödése természetesen mind negatívan befolyásolja a gyermek születések számát..újabb véletlen.)
Ennek a hálózatnak próbálják Orbánék az egyik magyarországi bástyáját ledönteni, mert meghallották az idő szavát és cselekednek. Reméljük sikerrel járnak. Amin a legtöbbet röhögtem, hogy 27 olyan egyetem van, ami a CEU val esik egy besorolás alá. Ebből állítólag egy működik a jelenleg hatályos törvényeknek megfelelően. A másik 25-ért még sem aggódik senki :D :D véletlenek már pedig vannak :D

És Japánban mi történt? Meg most Kínában? Meg minden államban amely várasiasodni kezdett. Oroszországban is alacsony a gyerekvállalási kedv, ezek szerint vagy nem Soros a hibás, vagy nem függ össze a jelenség Sorossal, vagy Soros annyira, de annyira hatékony, hogy még az intézményeinek a nyílt üldözése esetén is kifejti hatását.
Ja és valóban létezik "soft power". Kína is teleszórja/teleszórta a világot Konfuciusz intézetekkel. Csak Magyarországon van vagy kettő, de mintha Pécsen is készülődne valami.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Konfuciusz_Intézet#Int.C3.A9zetek_Magyarorsz.C3.A1gon
Nem érzem magamat veszélybe miattuk. Sőt továbbmegyek, ha netalán Oroszország hozna létre tudományegyetemet Budapesten ahol keresztény eszméket oktatnának, meg tradicionális családelméletet, az ég adta világon semmi kifogásom nem lenne ellene. Max ugyanannyira feleslegesnek tartanám mint a genderszakot.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Ez nem a kormánysajtóban vagy a kurucon jelent meg, de nem is a Válaszban:

"Az Egyesült Államok több olyan egyetemet működtet – a közép-európainál veszélyesebb vagy fontosabb régiókban is –, amelyeknek az USA-ban nincs campusa, és nem folytatnak Amerikában oktatási tevékenységet. Ilyen mondjuk a kairói Amerikai Egyetem is. Ezeknek az egyetemeknek az a célja, hogy olyan értelmiségi réteget képezzenek, amelynek szimpatukusak a nyugati liberális, demokratikus értékek, és amely legalább valamennyire lojális az Egyesült Államokhoz."
http://24.hu/kozelet/2017/04/05/ebbol-lesz-az-igazi-balhe-amerikaval-nem-a-ceu-ugybol/

A puszta gondolattól is undorodom, hogy bármiben is a kormányéhoz hasonló véleményem legyen, de azt mégis mire véljem, hogy (leendő vezető beosztású) kelet- és közép-európai diákokat arra (is) képeznek, hogy lojálisak legyenek a jenkikhez? Ha valaki nem utálja az oroszokat, akkor az Putyin-bérenc és hazaáruló, de ha az amerikaiakhoz lojális valamelyik közép-kelet-európai országban, az rendben van? Ugye ez vicc?
Az ún. nyugati "értékekről"(sic!) gyakorlatilag mindent elmond, hogy amikor az "oroszok" a nyugati "hírek"alapján statisztikailag az összes aleppói(! - értsd: a nyugat-aleppóiakat is, ahol amúgy Asszadék voltak az urak) kórházat lebombázták (a nyugati hírek alapján többször is - WTF?!), az összes nyugati izé háborús bűnt emlegetett és felelősségre vonást követelt, de amikor azért állítják le az amcsik és szövetségeseik légi műveleteit Moszulnál, mert a civil áldozataik száma már bőven a tolerálhatatlan szint felett van, akkor bezzeg egyik sem emleget háborús bűnt és valamiért senkit nem akarnak felelősségre vonni. Ez lenne az ún. "nyugati érték"?! A gerinctelenség mióta követelmény és főleg mióta érték nyugaton?A nyugatiaknak lehetnek katonái Szíriában, az oroszoknak nem lehetnek Kelet-Ukrajnában? A skótok elszakadhat(ná)nak az Egyesült Királyságtól, a krímieknek meg kuss? Lehetne még folytatni a sort... Undorító.
 
Status
Not open for further replies.