Najó, akkor foglaljuk össze dióhéjjban, hogy mit is akarsz mondani. Lehet tévedek, de akkor te majd kijavítasz.
Szóval a társadalomnak létezik egy mondhatni "tökéletes", de ha más nem "jó' állapota. Mint minden társadalomnak ennek az alapja is a család, ami "tradicionális" a nemi szerepek jól elkülönültek. A nők azok nők, a férfiak meg férfiak, egyik sem akar más lenni mint ami. Ebben a társadalomban nincsenek buzeránsok, de ha mégis akadnak, azok ezt elrejtik, magukba fojtják és nem mutatkoznak ezzel a nyilvánosság előtt.
Ezen kívül létezik egy idilli állapota az államnak is. Az állam nemzeti és szuverén. Az államot egy nemzet alkotja, amely homogén. Az állam belügyeibe meg nem lehet kivülről beleszólni, max. csak háború útján.
Továbbmenve megállapítod (nagyon helyesan amúgy), hogy ez a modell válságban van. Szerinted létezik egy "csoport" és egy "terv" ami mentén "kölső erők" kikezdik ezeket a társadalmakat és államokat. Gyengítik őket ahogy csak tudják mindendéle "kártékony" módszerekkel. Te elképzelhetőnek tartod, hogy létezik az embereknek egy rejtett csoportja, amúgy nagyon gazdag és befolyásos amberekről van szó, amely összeesküdött ezen államok ellen, mert az érdekeik úgy kívánják.
Eddig helyesen értelmezem a mondanivalóda?
Nem tökéletes, hanem természetes kulturális fejlődéssorán létrejött. Szerves. Ezzel együtt is tökéletesebb, mint a mesterségesen, ált. ideológiavezérelten kitalált utópisztikus társadalmi modellek. Amiknek a létrehozásába azért belehalt 100+ millió ember csak ebben az évszázadban.
Igen, a család az alapja. Lehet ezen berzenkedni, de történelmileg így alapult. És még az állatvilág jelentős részében is ez van.
A férfi és a nő különböznek egymástól, eltérő az evolúciós/tradicionális szerepük. Ebben a társadalomban is lehetnek buzeránsok, hiszen más betegségek is vannak, de a társadalom nem tekint értékként rájuk, legfeljebb annyiban tolerálja őket, hogy a 4 fal között kiélhetik elferdültségüket, ha akad rá önkéntes partner.
Számos csoport létezik a földön és léteztek korábban is. Ezeket a csoportokat valamilyen kohéziós erő tartja össze. A legerősebb kohéziós erő a vérségi (család/etnikum/nemzet) ill. az ideológiai (vallás), A többi - pl. közös érdek - jellemzően csak időlegesen áll fenn.
Ezek a csoportok rivalizálnak egymással, mert az erőforrások (pénz, terület, hatalmi pozíciók, stb.) korlátosak. Annál nagyobb a "győzelem" esélye, minél erősebb a csoport.
A nagyobb létszámú csoportok általában nem bonyolítják túl a dolgot, és a nyers erőre/létszámfölényre törekednek.
A kisebb létszámú csoportok általában rákényszerülnek arra, hogy rafkósabbak legyenek, hogy manipuláljanak, ne játszanak nyílt lapokkal.
Nem jól érted.
Én nem elképzelhetőnek tartom, hanem biztos vagyok benne, mivel a történelem menete - és főleg az utóbbi évtizedeké - ezt bizonyítja (de tulajdonképp a korábbi birodalmak esetén is ez játszódott le kicsiben). GATT majd WTO létrehozása, regionális szabadkereskedelmi szerződések, stb.
Ezek a szervezetek/szerződések napjainkra már deklaráltak gazdasági érdekek mentén működnek és jönnek létre, és olyan szempontok, mint választói legitimizáció, természetvédelmi/környezetvédelmi érdekek, népjóléti, közegészségügyi kérdések nem játszanak szerepet a céljaik között ill. döntéseik meghozatalánál. Kizárólag a pénz és a hatalom számít, s a pénzhatalom birtokosai - akik pénzük révén rendszerint birtokolják a közvéleményt formál médiahatalmat - képesek arra, hogy megvásárolják vagy megzsarolják, szükség esetén megdöntsék a politikai hatalom birtokosait, és ezáltal a formálisan a nép által választott politikai hatalom a valóságban egy szűk csoport érdekeit fogja szolgálni, miközben rendelkezik azzal a pénzügyi, tájékoztatási, jogi és karhatalmi háttérrel, hogy egy esetleges demokratikus fordulatot megakadályozzon.
A tájékoztatás monopóliuma az egyik kulcskérdés, mert ennek segítségével lehet manipulálni a tömegeket, elhitetni velük, hogy nekik tulajdonképp jó, ha le vannak ***va, úgysem tehetnének mást. Nem véletlen, hogy mekkora hiszti lett belőle, amikor az internetnek hála megjelenhettek alternatív hírforrások, és ezek komoly rést ütöttek az establishment amúgy nem létező hitelességén.