[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Ó, persze. Mindeki hülye szindróma...

A fehér ember átlagos IQ-ja kb. 100. Vagyis a fehér emberek fele ez alatt van. A szinesebbek - a korábban még legálisan végezhető felmérések szerint - evolúciós és kulturális okokból (pl. tradicionálisan unokatestvérek közti házasságok) ez alatt vannak.

Szóval ha nem is mindenki, de a többség az. Hanem így lenen, nem oylan lenen a világ, amilyen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szépen hangzik nagy általánosságban a demokrácia leírása, csakhogy ebbe az is belefér, mikor a hegyi rablók tanyáján a tábortűz körül megválasztják a rablóvezért, aztán a buli után harmadnap közmegegyezéssel lerohanják és kifosztják az egyik környékbeli falut. Demokratikus választás történt?! Igen!! Csakhogy nálam a folytatás is számít, és az közel se mindig demokratikus.... lásd Franciaország-Líbia, USA-Irak....most már USA-Szíria is, Törökország-Szíria...Bahreinben szaúdi beavatkozás... szaúdi háború Jemenben... így hirtelen, de hosszú lehetne a sor.

Még mindig nem értem, mit nem értesz? A döntéshozatal módja, és nem a döntések minőségéről van szó. Sokféleképpen lehet döntést meghozni. A hegyi törzsed úgy is meghozhat döntést, hogy gombafőzetet itatnak a sámánnal, amitől egész éjszaka üvöltözni fog és álmokat látni. Aztán a törzsfőnök értelmezi az álmot és lerohanják és kifosszák a környékbali falut. Olvass bele az ószövetsége.
 
M

molnibalage

Guest
A fehér ember átlagos IQ-ja kb. 100. Vagyis a fehér emberek fele ez alatt van. A szinesebbek - a korábban még legálisan végezhető felmérések szerint - evolúciós és kulturális okokból (pl. tradicionálisan unokatestvérek közti házasságok) ez alatt vannak.

Szóval ha nem is mindenki, de a többség az. Hanem így lenen, nem oylan lenen a világ, amilyen.
Gyönyörűszép mellébeszélés...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez nem terelés. Ez egy nagyon szilárd vélemény arról, hogy mi hat negatívan a társadalomra.
Tobb dolog hat egyszerre negativan a tarsadalomra. Mindegyiket meg kell oldani.
Egy "áltudományos iskola léte" az én meglátásom szerint nem oszt és nem szoroz, viszont a mélyszegénységé igen.
Mas meglatasa szerint pedig nagyon veszelyes.
Én ennek nem néztem utána de fogadok veled bármibe, hogy ezen a téren is komoly tanulmányok születhettek.
Egy sör, felirva a szamladra.
Tudtommal ez az egyetem semmilyen állami pénzt nem használ. Akkor meg?
Olvasd mar el megegyszer amit irtam, leci.
 
M

molnibalage

Guest
A CEU nem egy tudományos intézmény, mivel semmilyen tományterületet nem oktat.
Ez n+1 képzésre igaz, azokat miért nem akarja bezáratni senki...?

A CEU egy ideológiavezérelt káderképző, ahol kifejezetten oylan területeken végeznek képzéseket, amelyen egy állam ill. nemzetközi intézmények működése és befolyásolása szempontjából kritikusak ill .alkalmasak egy adott országban a társadalmi egyensúly felforgatására. Ukrajnában láthattuk/láthatjuk is a működését.
Aha. És mi erre a bizonyíték? Az, hogy beírod ide? A mai magyar politikus társadalmat nézve akkor, ha most én bedobom ide, hogy az ELTE jogászképzés kárderképző, akkor pont annyira lesz alátámasztva, mint a te kétsorodod. Az meg különösen vicces, hogy egyes politikusok jártak ide. Narancsosok is tudtommal...

A CEU által képviselt ideológiát ők maguk a "nyílt társadalom" ideológiájának nevezik, ami nem más, mint a reformáció óta zajló antitradicionalista progresszió egy újabb állomása, gyakorlatilag a trockizmus/kultúrmarxizmus egy XX. század végi/XXI.századi formája.
Az ilyen fröcsögéssel nálam nem jutsz semmire...

Az előző állomások is komoly rombolást idéztek elő a tradicionalista társadalmakban, de úgy tűnik nem eleget, mert a progresszió élharcosai szükségesnek érzik a társadalom legősibb és legnagyobb kohéziós erőnek bizonyuló elemeinek, a családnak ill. a nemzetnek a kiüresítését ill. megsemmisítését. Ez már részben sikerült, hiszen a nemzet kategória kapcsán ma az az elvárás, hogy az lecsupaszodjon egy jogi kategóriává, és a család kapcsán is, hiszen a nyugati társadalmakban a gyerekek egyre nagyobb hányada nő fel csonka, vagy "mozaik" családoban.
Ennek semmi köze a CEU-hoz, de oda se neki.

Ha sikerrel járnak, akkor nem beszélhetünk többé társadalomról, csak kisebb-nagyobb, különböző kategóriák mentán összekapcsolható csoportok egymás mellett éléséről. Ezeket a kisebb nagyobb csoportok megfelelő ideológiai kötőerő - pl. egy felekezethez vagy egy nemzethez tartozás - híján legfeljebb ad-hoc jelleggel lesznek szolidárisak egymással, ami megnyitja az utat a fölöttük való uralomnak a csoportoknak. Mert vannak csoportok, amik nagyon is megőrzik a belső kohéziót, és alig várják, hogy ezt a kohéziós erőt kihasználni is tudják mások manipulálására.
Itt az látom, hogy blabla...

Ez ellen a titkosszolgálatoknak már rég fel kellett volna lépni, bár szerintem nyilvánvaló, hogy van olyan titkosszolgálat/külügyminisztérium, ami vastagon be van csatornázva hozzájuk.
Itt már tényleg keresem a kandi kamerát a hátam mögött...

És ne mond, hogy ez az én ostoba összesküvés elméletem, vagy agy szüleményem, mert egy bizonyos Richard Coudenhove-Kalergi nevű elmebeteg gróf Páneurópa tervének lényege. Ennek a tervnek a kb. részletes összefoglalójakorábban benen volt az angol wikis- adatlapjában, de most már ha jól nézem szelídítettek rajta.
Már elnézést, de ki a faszt érdekel, hogy egy cirka 50 éve halott ember mit talált ki és mennyire volt idióta? Ez kb. annyira releváns, mint a Mein Kampffal érvelni bárhol...

A deklarált cél egy Európai szuperállam, ahol nincsenek nemzetek, amit úgy lehet elérni, hogy az európai népek közé nagyszámú afrikai és ázsiai embert telepítenek, így egy genetikai/etnikai katyvaszt hoznak létre.
Ezen a részén tényleg gurulva röhögök az nézve, hogy a turbónacionalizmus mennyire erős 100 évvel az első vh után is... Ezen felül a genetikának a nemzetek önrendelkezéséhez semmi köze. Amerikában is rohad sok spanyol és távol-keleti van, attól az USA államrendje nem változott meg. Ez olyan szintű ostoba konteósbalfasz kijelentés volt, hogy alig találok rá szavakat.

Ennek a katyvasznak persze szüksége lenne egy uralkodó osztája, aminek szerepét micsoda meglepetés a zsidókra bízta volt grófuram.
Ó, remek, napi zsidózásunkat add meg néknük ó uram...
 
M

molnibalage

Guest
Ennek ahhoz a hozzászóláshoz van köze, amire válaszoltam.
Látom nem sikerült megérteni. Ti ó nagy kiválasztottak látjátok és megértitetk amit ó nagy hülyék nem. Vagy talán felmerülhet az, hogy ennyi hülyeség összevasvillázása és világ összeesküvés helyett egyesek szabadabbnak képzelik el a világot alapvetően, mint ti, ahol nem orbán féle elmeháborodott faszok mondják meg, hogy mi a helyes és mi a vonal...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lehet és minden ok megvan rá. Ugyanis Pázmányos lehet/maradhat az a László Balázs, aki az Identitesz, a Konzervatív Hallgatók Szövetsége (amely a Pázmányon alakult meg) vezetője, és aki a Pax Hungarica nyilas mozgalommal működik együtt.

ld.

https://888.hu/article-baratom-te-naci-vagy-nem-konzervativ#


(Akinek esetleg nem volna világos, nem csak a Soros-ista liberálisokból, de az új-nyilas mozgalomból sem kérünk.)

Ki az a mi? Ez a 0,1 százalékos szélbalos kinyilatkoztatásokra emlékeztet akaratlanul is.
Lehet, maradhat? Miért baj az ha befejezheti tanulmányait? Nem éltem akkor, de úgy tudom az előző rendszerben működött a kirakás akár politikai alapon is.
Hát, hogy te miből nem kérsz, vagy alaptalanul mitől félsz az egy dolog. Egy másik meg a kettő (Soros vs. "újnyilasok" közötti különbség. Ne ítéld el ezt a srácot az alapján amit pl. YT-on találsz (a 888-on meg főleg...), én beszélgettem vele vagy egy órát már kellően őszinte körülmények között, hát se nem hülye, se nem elvakult, sokkal inkább egy sajátos taktikát követ és elég eredményesen.
A Paxnak a társadalomra nincs negatív hatása (köreiken belül más okok miatt nem kedvelik őket).
Nem kell tőlük félni. Az álcivilek ellen pedig még nagyon jól jöhetnek.
A Pázmányon van egyedül kötelező holokauszt-tantárgy.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ki az a mi? Ez a 0,1 százalékos szélbalos kinyilatkoztatásokra emlékeztet akaratlanul is.
Lehet, maradhat? Miért baj az ha befejezheti tanulmányait? Nem éltem akkor, de úgy tudom az előző rendszerben működött a kirakás akár politikai alapon is.
Hát, hogy te miből nem kérsz, vagy alaptalanul mitől félsz az egy dolog. Egy másik meg a kettő (Soros vs. "újnyilasok" közötti különbség. Ne ítéld el ezt a srácot az alapján amit pl. YT-on találsz (a 888-on meg főleg...), én beszélgettem vele vagy egy órát már kellően őszinte körülmények között, hát se nem hülye, se nem elvakult, sokkal inkább egy sajátos taktikát követ és elég eredményesen.
A Paxnak a társadalomra nincs negatív hatása (köreiken belül más okok miatt nem kedvelik őket).
Nem kell tőlük félni. Az álcivilek ellen pedig még nagyon jól jöhetnek.
A Pázmányon van egyedül kötelező holokauszt-tantárgy.

Hát ha ő az alternatíva, akkor inkább Soros!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
Ez n+1 képzésre igaz, azokat miért nem akarja bezáratni senki...?


Aha. És mi erre a bizonyíték? Az, hogy beírod ide? A mai magyar politikus társadalmat nézve akkor, ha most én bedobom ide, hogy az ELTE jogászképzés kárderképző, akkor pont annyira lesz alátámasztva, mint a te kétsorodod. Az meg különösen vicces, hogy egyes politikusok jártak ide. Narancsosok is tudtommal...


Az ilyen fröcsögéssel nálam nem jutsz semmire...


Ennek semmi köze a CEU-hoz, de oda se neki.


Itt az látom, hogy blabla...


Itt már tényleg keresem a kandi kamerát a hátam mögött...


Már elnézést, de ki a faszt érdekel, hogy egy cirka 50 éve halott ember mit talált ki és mennyire volt idióta? Ez kb. annyira releváns, mint a Mein Kampffal érvelni bárhol...


Ezen a részén tényleg gurulva röhögök az nézve, hogy a turbónacionalizmus mennyire erős 100 évvel az első vh után is... Ezen felül a genetikának a nemzetek önrendelkezéséhez semmi köze. Amerikában is rohad sok spanyol és távol-keleti van, attól az USA államrendje nem változott meg. Ez olyan szintű ostoba konteósbalfasz kijelentés volt, hogy alig találok rá szavakat.


Ó, remek, napi zsidózásunkat add meg néknük ó uram...

Talán mert azok nem szarkavarás céljából jöttek létre.

Úgy látom te nem nagyon szoktál magadtól összefüggéseket felfedezni, csak ha a szádba rágják. Kb. azt a szinted hozod, mint a migrációs válság során a willkommenskultúrosok, mielőtt szembejött velük a valóság.

Mert azt akarod látni. Kognitív disszonanciának hívják. szar ügy, de értelmes ember felül tud emelkedni rajta. Szurkolok neked.

Úgy látom fogalmad sincs róla - vagy legalábbis úgy leszel - hogy a nagy titkoszolgálatok erőszeretettel toboroznak egyetemekről.

Nem, nem annyira releváns, mivel termékeny talajra talált a korabeli politikusok és értelmiségiek körében, a mai Európai Uniót deklarátan az ő Páneurópai terv szellemében alapították, még az EU zászló protóját is ő alkotta. A videóban beszélnek is róla.

Egy másik személy akit meg kell említeni Earnet Hooton. Merkel jelenleg az ő tervét tolja:

The "Hooton Plan"

During World War II, Hooton proposed to eradicate the German people by infiltrating them slowly with masses of non-European male immigrants, thereby breed "war strains" out of them

https://en.wikipedia.org/wiki/Earnest_Hooton#The_.22Hooton_Plan.22

Az USA államrendje nem változott, de ettől még nem tekinthető nemzetnek, mert nincs meg a belső kohézió. Az USA lakossága egymás mellett érő csoportok halmaza. A belső egységük fenntartásához szükségük van egy külső fenyegetére/ellenségképre, ami eltereli a nép figyelmét a belső problémákról. Az USA negyed évezredes története során valami 12 olyan évük volt, amikor nem viseltek senki ellen háborút. A faji kérdés pedig elég húsbavágó arrafelé.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Talán mert azok nem szarkavarás céljából jöttek létre.

Úgy látom te nem nagyon szoktál magadtól összefüggéseket felfedezni, csak ha a szádba rágják. Kb. azt a szinted hozod, mint a migrációs válság során a willkommenskultúrosok, mielőtt szembejött velük a valóság.

Mert azt akarod látni. Kognitív disszonanciának hívják. szar ügy, de értelmes ember felül tud emelkedni rajta. Szurkolok neked.

Úgy látom fogalmad sincs róla - vagy legalábbis úgy leszel - hogy a nagy titkoszolgálatok erőszeretettel toboroznak egyetemekről.

Nem, nem annyira releváns, mivel termékeny talajra talált a korabeli politikusok és értelmiségiek körében, a mai Európai Uniót deklarátan az ő Páneurópai terv szellemében alapították, még az EU zászló protóját is ő alkotta. A videóban beszélnek is róla.

Egy másik személy akit meg kell említeni Earnet Hooton. Merkel jelenleg az ő tervét tolja:

The "Hooton Plan"

During World War II, Hooton proposed to eradicate the German people by infiltrating them slowly with masses of non-European male immigrants, thereby breed "war strains" out of them

https://en.wikipedia.org/wiki/Earnest_Hooton#The_.22Hooton_Plan.22

Az USA államrendje nem változott, de ettől még nem tekinthető nemzetnek, mert nincs meg a belső kohézió. Az USA lakossága egymás mellett érő csoportok halmaza. A belső egységük fenntartásához szükségük van egy külső fenyegetére/ellenségképre, ami eltereli a nép figyelmét a belső problémákról. Az USA negyed évezredes története során valami 12 olyan évük volt, amikor nem viseltek senki ellen háborút. A faji kérdés pedig elég húsbavágó arrafelé.
Ezek után inkább nem fecsérlek több időt erre a topikra. A tipikus konteós faszságokat látom. "Ők", "ezek", meg a többi...
Te is játszod itt a fotelpszhititt, az fel sem merül benned az, hogy egyetleg te képzelsz hülyeségeket. Kb. olyan vagy, mint a viccben az elmeorvos és a beteg, aki minden képben pinát lát...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Még mindig nem értem, mit nem értesz? A döntéshozatal módja, és nem a döntések minőségéről van szó. Sokféleképpen lehet döntést meghozni. A hegyi törzsed úgy is meghozhat döntést, hogy gombafőzetet itatnak a sámánnal, amitől egész éjszaka üvöltözni fog és álmokat látni. Aztán a törzsfőnök értelmezi az álmot és lerohanják és kifosszák a környékbali falut. Olvass bele az ószövetsége.
Nem azt mondtam hogy nem értek valamit. Azt mondtam, hogy amíg az általam leírt módon működik valami, azt nem tekintem demokráciának csak azért, mert mások azt mondják. Amíg egy demokratikusan választott politikai vezetés más országokat kettős mércével mér, diktatórikusan, erőszakkal lép fel más országokkal szemben és diktatúrákat támogat, addig én azt nem tekintem demokráciának. Addig csak ugyanolyan jelzős demokrácia mint a kommunista demokrácia volt... egyesek szerint legalábbis az is az volt.
 
Status
Not open for further replies.