[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A kritikus gondolkodás már felvette azt a jelentéstartalmat, hogy benyaljuk az ellenzéki (vagy annak beállított!) médiatermékek sz@rjait. Közben meg cinikusan vihognak a támogató kommenteken... tudom miről beszélek.

Lehet a te értelmezésedben. Az enyémbe csak egy szakkifejezés politikai tartalom nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Csakhogy a társadalom "sorosista szétzüllesztése" meggátolja a gazdasági felzárkózást, a fejlődést! Mit gondolsz miért csinálják? Ahhoz, hogy egy ország az érdekeit hatékonyan tudja képviselni (pl. gazdaságilag), ahhoz nem lehet a társadalma lezüllött, és kívülről manipulálható. Ugyanis, ha az, akkor minden olyan alkalommal, amikor az adott ország a saját érdekeit képviselni akarná, a lezüllesztett társadalmi elemek bevethetőek a kormány ellen.

Ezt már leírtam korábban, hogy mit tartok a társadalom lezüllésének a legfontosabb tényezőinek.
Idézem magamat:
"Saját naiv véleményem szerint a társadalmat sokkal jobban zülleszti szét a mélyszegénység, a minőségi oktatás hiánya, a gazdasági fejlesztésekre szánt pénzek lenyúlása mintsem az, hogy Budapesten politológusokat képeznek, akik esetleg kelet-európai kisebbségek helyzetéből írnak szakdolgozatot."
Az én meglátásomban ezek azok a tényezők amelyek meggátolják a felzárkózást és a fejlődést. Ezek miatt a negatív tényezők miatt egy ország nem tudja hatékonyan érvényesíteni a gazdasági érdekeit, ettől manipulálható kívülről a társadalmad.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Csakhogy a társadalom "sorosista szétzüllesztése" meggátolja a gazdasági felzárkózást, a fejlődést! Mit gondolsz miért csinálják? Ahhoz, hogy egy ország az érdekeit hatékonyan tudja képviselni (pl. gazdaságilag), ahhoz nem lehet a társadalma lezüllött, és kívülről manipulálható. Ugyanis, ha az, akkor minden olyan alkalommal, amikor az adott ország a saját érdekeit képviselni akarná, a lezüllesztett társadalmi elemek bevethetőek a kormány ellen.

Ezt már leírtam korábban, hogy mit tartok a társadalom lezüllésének a legfontosabb tényezőiként.
Lehet és minden ok megvan rá. Ugyanis Pázmányos lehet/maradhat az a László Balázs, aki az Identitesz, a Konzervatív Hallgatók Szövetsége (amely a Pázmányon alakult meg) vezetője, és aki a Pax Hungarica nyilas mozgalommal működik együtt.

ld.

https://888.hu/article-baratom-te-naci-vagy-nem-konzervativ#



(Akinek esetleg nem volna világos, nem csak a Soros-ista liberálisokból, de az új-nyilas mozgalomból sem kérünk.)

Ez egy vicc volt részemről. A hírcsárda az egy viccoldal. Egy sorát sem szabad komolyan venni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Igen, ők a magyarság szégyenei, gyakorlatilag árulók.
Attól még, hogy valaki kiment, nem lett hazáruló. Szakmai továbbmenetel, egy kevésbé korrupt államban élés igénye, háttérrendszer (nem sozialhilfe és társai, hanem egészségügy, bankrendszer) és a törvényi stabilitás miatt mentem el. Nem volt megélhetési gondom, de egyszerűen belefáradtam abba, hogy

- kilátástalan harcot hívok a munkahelyemen, amit egyedül vívtam éveken át - de a háttérben a többség csak a saját zsebével volt elfoglalva. 27 évesen elértem az akkori szakmám által elérhetō beosztást. Tovább akartam fejlōdni. A munkám során amit lehetett, leprogramoztam, így elég gyorsan dolgoztam. A továbbképzésekrōl az akkori fōnököm azt mondta, hogy nem támogatja, mert ha túlképzett vagyok, akkor bármikor leléphetek (végül is, 2 műszaki diplomával miért ne...). A hazai ipar szerkezete ismert, a bérek is. A volt munkahelyemre pedig nem mertem hosszú távlatokban alapozni, mivel a tōkeszivattyú szívó oldalán volt. Hasonló bérezési kondícióval pedig nem sok hely van. Így hosszútávon nagy rizikó bármilyen pénzügyi elkötelezōdés.

- albérlet - herótom volt attól, hogy havonta elmenni egy vénszatyorhoz, kp-ban fizetni és hallgatni a síralmait. Ha valami bekrepált a lakásban, akkor oldd meg. A közösktg dettó. Télen akkorát zakóztam hajnalban, mert villany sem volt, koromsötétben beleléptem egy újonan létesült kátyúba...

- éves szinten több milliót fizettem a TB-re, persze ha dokihoz mentem, akkor jattolj, fogorvos dettó. Kifordult bokával 5 órát feküdtem a kibaszott padlón, ahol fűtés sem volt. A hálapénztōl 500 a vérnyomásom

- BKV, MÁV ennyi pénzért egy rakás szar

- Balfasz törvények, legyen szó adóról, bármirōl. Mindent átszō a korrupció és a mutyi

- Volt néhány találmányom, elkezdtem megvalósítani. A pályázat írás egy téboly, ha esetleg lett volna pénz, a visszaosztósdi miatt 40%, amit megkapsz. Futottam a start_up vonalon. Mégdurvább. Haver megszívta, ō kapott pénzt. Azóta nincs nyugta. Adtam be szabadalmi igényt, a faszi húzta-halasztotta a draft elküldését, majd kiderült, hogy készítettett egy záradékot, amibe egy ügyvéd haverjàn keresztül betetette magát, 51%-os résszel, a szabadalom meg automatikusan 1 év után a befektetōi alapé lesz, akivel szerzōdés sincs. Sikerült peren kívül megegyezni, de így is milliós bukta lett a végén. Az illetō kifejezetten jó politikai háttérrel rendelkezik. A többi start-up is besült. Ipari projektjeim voltak (robot, real-time folyamatértékelés, stb..).

- A családban volt egy régi durva ügy a figura le lett sittelve. A sittrōl beperelt minket. A tárgyalàsi idézést egy tízéves címre küldte, amit fejbōl diktált be. 8 évig ugyanaz volt a munkahelyem, az új címem is 4 éves volt. Mivel nem kaptunk semmit, a bíróság a távollétünkben lefolytatta az eljárást és 16misit megítélt ennek a fasznak. Az egészrōl akkor vettem tudomást, amikor a NAV inkasszózta a számlát + megjelent a végrehajtó a munkahelyen. Természetesen a fellebezési idō letelt, de a kézbesítési vélelem okán új eljárást lehetett indítani. 2 hónap után hatálytalanították az ítéletet, a NAV 4 hónapnyi inkasszót eddig baszott visszafizetni... Ugyebár, a törvények. (jah, ügyvédre nem sajnáltam az idōt. Mégis...)

- a folyamatos átbaszások, lehúzások. A hivatalban közellenség vagy. Kötelességeid vannak, jogok szinte semmi.

Nem lettem turbógermán, mert kint élek. A magyar ünnepeket ugyanúgy megtartjuk. Ekkor a céges automatikus emailbe beteszem az adott ünnep wikis leírását németül meg angolul. A magyarságomat sosem titkolom. Akiket viszont a gyűlölettel vegyült megvetéssel kezelek, azok az emberek, amikké váltak, mind a politikusok és sajna mind az átlagemberek. A sunyi, gerinctelen, az anyját kétforintért mentalitás teljesen elterjedt odahaza. Kevés feddhetetlen ember maradt, aki komoly poszton van és emiatt sajnos ez csak rosszabb lesz. Ez a CEU csak vihar egy pohár vízben. A valós gondok sokkal fájdalmasabbak és mélyebbek... :(
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mack, ne haragudj, de ennyire nem lehetsz buta. Pont a kiemelt részből következik, hogy az egyetemnek illetve az ott tanulóknak/végzetteknek globális hálózatuk van

Hát izé, hogy is magyarázzam. A XXI században élünk és az egyetemek amolyan globális hálózatban "működnek". Értem ez alatt, hogy rengeteg külföldi oktatójuk van, rengeteg áthallgatási össztöndíjaik.
Létezik olyasmi, hogy Erasmus program stb.

agy ld. például, amikor most a 444 részletezi, hogy az egész világ megmozdult a CEU megmentése érdekében. Mit gondolsz miért mozdult meg az "egész világ"? Pontosan ezért, mert a CEU-nak az egész világon vannak kapcsolatai.

Igen. Ganítható, hogy a CEU-nak nagyon szerteágazó kapcsolatrendszere van az egész világban.

Pontosan ezért veszélyes. Mert egy nemzetközi hálózat része és kiépítője, amely felett a Magyar Államnak nincs kontrollja (ill. most majd talán lesz). Az állam meg attól állam, hogy kontrollja legyen afelett, ami a területén zajlik.

A Magyar állam törvényei ugyanúgy vonatkoznak rá is mint minden más egyetemre. Ezen kívül a szakok amellyek működtek rendelkeztek állami akreditációval.
 
M

molnibalage

Guest
Csakhogy a társadalom "sorosista szétzüllesztése" meggátolja a gazdasági felzárkózást, a fejlődést! Mit gondolsz miért csinálják? Ahhoz, hogy egy ország az érdekeit hatékonyan tudja képviselni (pl. gazdaságilag), ahhoz nem lehet a társadalma lezüllött, és kívülről manipulálható. Ugyanis, ha az, akkor minden olyan alkalommal, amikor az adott ország a saját érdekeit képviselni akarná, a lezüllesztett társadalmi elemek bevethetőek a kormány ellen.

Elszámoltam húszig, de még így is a lenti gondolatok maradtak...

Esköszöm, ilyen szöveget még a rákosi korszakban is megsüvegeltek volna... Enny faszságot, ilyen koncentrácoóban hogyan sikerült összehozni...?
A legszebb, hogy az ilyen marhaságokat a gyök2 idióták nem támasztanak alá semmivel, csak beböfögik a fórumokra...

2sorosista szétzüllesztés"

Aha...

Láds Mack kommentjét, hogy mi zülleszti a társadalmat. Az, hogy stadion épül kórház helyett, az, hogy az oktatást szétverték, azt, hogy a közszolgáltatások színvonala a béka segge alatt van, mert faszságokra költik a pénzt, ami még jól szét is lopnak, meg a többi faszság. Na, az zülleszt... Meg az olyan ostoba kommentek, mint a tied.

Bár egyesek segítség nélkül is lendületből olyan hülye, mint a magadfajta...

Az én középsulim anno még a Soros Alapítvány támogatásával kapott pl. oktatási segédeszközöket. A szemetek, tanulhattunk fizikát, számtechet. Micsoda züllesztés...

A bérszínvonal és totálisan a kúrmány köré épült lassan maffia államot döngető tüntetek miatt a fiatal generáció bőven kétszámjegyű százaléka elhúzott innen és SOHA a büdös életben nem akar visszajönni ide, miután megtapasztalják, hogy a mezei kétkezi munkás is olyan jól élhet kit stabilan, mint itt mondjuk a bérből és fizetésből élők felső 5-10%-a. Nekem 3 unokatestvérem közül egyik sem él itthon már. Ezt add összes te sorosozgató "zseni"...

Félelemetes, hogy a magadfajta szellemi rövidnadrágoknak szavazati és gyerekvállalási joga van. Már legalább tudom, hogy az orbán féle retorika milyen szellemi mélységgel megáldott elmékre hat.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 851
113
Elszámoltam húszig, de még így is a lenti gondolatok maradtak...

Esköszöm, ilyen szöveget még a rákosi korszakban is megsüvegeltek volna... Enny faszságot, ilyen koncentrácoóban hogyan sikerült összehozni...?
A legszebb, hogy az ilyen marhaságokat a gyök2 idióták nem támasztanak alá semmivel, csak beböfögik a fórumokra...

2sorosista szétzüllesztés"

Aha...

Láds Mack kommentjét, hogy mi zülleszti a társadalmat. Az, hogy stadion épül kórház helyett, az, hogy az oktatást szétverték, azt, hogy a közszolgáltatások színvonala a béka segge alatt van, mert faszságokra költik a pénzt, ami még jól szét is lopnak, meg a többi faszság. Na, az zülleszt... Meg az olyan ostoba kommentek, mint a tied.

Bár egyesek segítség nélkül is lendületből olyan hülye, mint a magadfajta...

Az én középsulim anno még a Soros Alapítvány támogatásával kapott pl. oktatási segédeszközöket. A szemetek, tanulhattunk fizikát, számtechet. Micsoda züllesztés...

A bérszínvonal és totálisan a kúrmány köré épült lassan maffia államot döngető tüntetek miatt a fiatal generáció bőven kétszámjegyű százaléka elhúzott innen és SOHA a büdös életben nem akar visszajönni ide, miután megtapasztalják, hogy a mezei kétkezi munkás is olyan jól élhet kit stabilan, mint itt mondjuk a bérből és fizetésből élők felső 5-10%-a. Nekem 3 unokatestvérem közül egyik sem él itthon már. Ezt add összes te sorosozgató "zseni"...

Félelemetes, hogy a magadfajta szellemi rövidnadrágoknak szavazati és gyerekvállalási joga van. Már legalább tudom, hogy az orbán féle retorika milyen szellemi mélységgel megáldott elmékre hat.

Molni, te egy kurva okos tag vagy, általában imádom olvasni az írásaidat, de hihetetlen mennyire nem érted a körülötted levő világot.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Molni, te egy kurva okos tag vagy, általában imádom olvasni az írásaidat, de hihetetlen mennyire nem érted a körülötted levő világot.

A lényeg, hogy te tisztán látod a valóságot.
Alig várom, hogy elolvassak tőleg egy bővebb hozzászólást, amit tényekkel is alátámaszta arról, hogy milyen is a körülöttünk lévő világ.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 318
55 708
113
Ezt már leírtam korábban, hogy mit tartok a társadalom lezüllésének a legfontosabb tényezőinek.
Idézem magamat:
"Saját naiv véleményem szerint a társadalmat sokkal jobban zülleszti szét a mélyszegénység, a minőségi oktatás hiánya, a gazdasági fejlesztésekre szánt pénzek lenyúlása mintsem az, hogy Budapesten politológusokat képeznek, akik esetleg kelet-európai kisebbségek helyzetéből írnak szakdolgozatot."
Az én meglátásomban ezek azok a tényezők amelyek meggátolják a felzárkózást és a fejlődést. Ezek miatt a negatív tényezők miatt egy ország nem tudja hatékonyan érvényesíteni a gazdasági érdekeit, ettől manipulálható kívülről a társadalmad.


Nagyon pc leszek :D ,az utóbbi pár évtized,talán évszázad politikusait,hol/kik képezték ki(akik a córeszt okozták/okozzák)....?
Cseréld fel az okozatot,az okkal/okozókkal.:rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
És ennek mi köze van a CEU-hoz? Agyfaszt kapok ettől a "logikától"...
Több mint gondolnád. Az ott végzett emberek igen nagy százalékban azt a propagandát tolják, ami ránk kiabál kígyót békát pl. Brüsszelben, ami pl. ALAPTALANUL azt állítja hogy itt a magyar rendőr/katona/határvadász = Waffen SS koncentrációs tábor őr, közülük kerülnek ki az ilyet publikáló újságírók, az ilyet nyilatkozó liberális holdudvar politikusai, politológusai, és a menekülteket/migránsokat információval, tippel, kisokos füzettel, akár drónókkal végzett felderítéssel is segítő "civil" szervezetek aktivistái, vezetői. Nem azt állítom, hogy minden rosszért ők a felelősek egy személyben, csak azt, hogy ettől még egyértelműen kártékony ez a vonal.
 
M

molnibalage

Guest
Több mint gondolnád. Az ott végzett emberek igen nagy százalékban azt a propagandát tolják, ami ránk kiabál kígyót békát pl. Brüsszelben, ami pl. ALAPTALANUL azt állítja hogy itt a magyar rendőr/katona/határvadász = Waffen SS koncentrációs tábor őr, közülük kerülnek ki az ilyet publikáló újságírók, az ilyet nyilatkozó liberális holdudvar politikusai, politológusai, és a menekülteket/migránsokat információval, tippel, kisokos füzettel, akár drónókkal végzett felderítéssel is segítő "civil" szervezetek aktivistái, vezetői. Nem azt állítom, hogy minden rosszért ők a felelősek egy személyben, csak azt, hogy ettől még egyértelműen kártékony ez a vonal.
Azt ugye tudod, hogy ez kimeríti a rágalmazás fogalmát szinte...?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nagyon pc leszek :D ,az utóbbi pár évtized,talán évszázad politikusait,hol/kik képezték ki(akik a córeszt okozták/okozzák)....?
Cseréld fel az okozatot,az okkal/okozókkal.:rolleyes:

Most Putyinra gondoltál? Mecsiárra? Esetleg Iliescura? Sesej vajdára? Radovan Karadzsicsra? Nézd, utalgatások, meg ködösítések helyett nagyon szeretném, hogy ha kifejtenéd a mondandódat. Kik azok a pár évtized politikusai aki córesz okoztak? Lehet én másokra fogok gondolni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 851
113
A lényeg, hogy te tisztán látod a valóságot.
Alig várom, hogy elolvassak tőleg egy bővebb hozzászólást, amit tényekkel is alátámaszta arról, hogy milyen is a körülöttünk lévő világ.

Sokra nem megyek vele, amíg megvezethető emberekkel van tele az ország/európa/a világ.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt már leírtam korábban, hogy mit tartok a társadalom lezüllésének a legfontosabb tényezőinek.
Idézem magamat:
"Saját naiv véleményem szerint a társadalmat sokkal jobban zülleszti szét a mélyszegénység, a minőségi oktatás hiánya, a gazdasági fejlesztésekre szánt pénzek lenyúlása mintsem az, hogy Budapesten politológusokat képeznek, akik esetleg kelet-európai kisebbségek helyzetéből írnak szakdolgozatot."
Az én meglátásomban ezek azok a tényezők amelyek meggátolják a felzárkózást és a fejlődést. Ezek miatt a negatív tényezők miatt egy ország nem tudja hatékonyan érvényesíteni a gazdasági érdekeit, ettől manipulálható kívülről a társadalmad.

Ez tereles. De ezektol fuggetlenul igaz az, hogy az SJW-kepzo iskola nem viszi elobbre az orszagot.


Nem tudom a melyszegenyseg miert erv, amikor egy artalmas altudomanyos iskola kirugasa a tema. Persze nemreg meg 8 millio szegenyrol beszeltek a ballib oldalon. Aztan 5-rol. Kesobb mar csak haromrol, majd kettorol.... Varjunk mar egy honapot aztan megszunik magatol.:)
A minosegi oktatas hianyaval egyetertek. Tobb es jobb diplomas apolo es programozo kellene, de nem open society politologus.
A fejlesztesekre szant penzek lenyulasa is valos problema. Ott van peldaul a 4-es metro esete. Illetve a k+f penzek lenyulasa is a "kutatoi" oldalrol tortent. (Mar kitargyaltuk korabban.) Lehet kopkodni, de ne rossz fele.
A budapesti politologusaid pedig nem k-k-europai kisebbsegekrol irnak, mert gondosan kihagyjak a munkajukbol a hataron tuli magyarokat. :oops:
A palyazati forrasokat ennel csak hasznosabban lehetne elkolteni. Es az sem igaz, hogy ez az allamnak nem kerul penzebe, mert a diakhitel fedezi a kepzes koltseget. Nem tudom, hogy egy libbant SJW-kepzot miert is kellene kedvezmenyes hitelben reszesitenie az allamnak...:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nekerdez

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mármint kik? Mert én nagy általánosságokban, írtam le, hogyan működik egy demokrácia. Persze lehet olyan is, hogy van egy király és ő hozza meg a törvényeket.
Szépen hangzik nagy általánosságban a demokrácia leírása, csakhogy ebbe az is belefér, mikor a hegyi rablók tanyáján a tábortűz körül megválasztják a rablóvezért, aztán a buli után harmadnap közmegegyezéssel lerohanják és kifosztják az egyik környékbeli falut. Demokratikus választás történt?! Igen!! Csakhogy nálam a folytatás is számít, és az közel se mindig demokratikus.... lásd Franciaország-Líbia, USA-Irak....most már USA-Szíria is, Törökország-Szíria...Bahreinben szaúdi beavatkozás... szaúdi háború Jemenben... így hirtelen, de hosszú lehetne a sor.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez tereles. De ezektol fuggetlenul igaz az, hogy az SJW-kepzo iskola nem viszi elobbre az orszagot.

Ez nem terelés. Ez egy nagyon szilárd vélemény arról, hogy mi hat negatívan a társadalomra.

Nem tudom a melyszegenyseg miert erv, amikor egy artalmas altudomanyos iskola kirugasa a tema.
Mert nekem lett szegezve a kérdés, hogy mit tartok igazán károsnak. Egy "áltudományos iskola léte" az én meglátásom szerint nem oszt és nem szoroz, viszont a mélyszegénységé igen.

A budapesti politologusaid pedig nem k-k-europai kisebbsegekrol irnak, mert gondosan kihagyjak a munkajukbol a hataron tuli magyarokat. :oops:
Én ennek nem néztem utána de fogadok veled bármibe, hogy ezen a téren is komoly tanulmányok születhettek.

A palyazati forrasokat ennel csak hasznosabban lehetne elkolteni. Es az sem igaz, hogy ez az allamnak nem kerul penzebe, mert a diakhitel fedezi a kepzes koltseget. Nem tudom, hogy egy libbant SJW-kepzot miert is kellene kedvezmenyes hitelben reszesitenie az allamnak...:hadonaszos:
Tudtommal ez az egyetem semmilyen állami pénzt nem használ. Akkor meg?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 851
113
Várnám érvekkel alátámasztva ezt.

Az elmúlt kb. 48 órában a többiek - és részben én is - azért elég jól leírtuk az érveket.

A CEU nem egy tudományos intézmény, mivel semmilyen tományterületet nem oktat.

A CEU egy ideológiavezérelt káderképző, ahol kifejezetten oylan területeken végeznek képzéseket, amelyen egy állam ill. nemzetközi intézmények működése és befolyásolása szempontjából kritikusak ill .alkalmasak egy adott országban a társadalmi egyensúly felforgatására. Ukrajnában láthattuk/láthatjuk is a működését.

A CEU által képviselt ideológiát ők maguk a "nyílt társadalom" ideológiájának nevezik, ami nem más, mint a reformáció óta zajló antitradicionalista progresszió egy újabb állomása, gyakorlatilag a trockizmus/kultúrmarxizmus egy XX. század végi/XXI.századi formája.

Az előző állomások is komoly rombolást idéztek elő a tradicionalista társadalmakban, de úgy tűnik nem eleget, mert a progresszió élharcosai szükségesnek érzik a társadalom legősibb és legnagyobb kohéziós erőnek bizonyuló elemeinek, a családnak ill. a nemzetnek a kiüresítését ill. megsemmisítését. Ez már részben sikerült, hiszen a nemzet kategória kapcsán ma az az elvárás, hogy az lecsupaszodjon egy jogi kategóriává, és a család kapcsán is, hiszen a nyugati társadalmakban a gyerekek egyre nagyobb hányada nő fel csonka, vagy "mozaik" családoban.

Hasikerrel járnak, akkor nem beszélhetünk többé társadalomról, csak kisebb-nagyobb, különböző kategóriák mentán összekapcsolható csoportok egymás mellett éléséről. Ezeket a kisebb nagyobb csoportok megfelelő ideológiai kötőerő - pl. egy felekezethez vagy egy nemzethez tartozás - híján legfeljebb ad-hoc jelleggel lesznek szolidárisak egymással, ami megnyitja az utat a fölöttük való uralomnak a csoportoknak. Mert vannak csoportok, amik nagyon is megőrzik a belső kohéziót, és alig várják, hogy ezt a kohéziós erőt kihasználni is tudják mások manipulálására.

Ez ellen a titkosszolgálatoknak már rég fel kellett volna lépni, bár szerintem nyilvánvaló, hogy van olyan titkosszolgálat/külügyminisztérium, ami vastagon be van csatornázva hozzájuk.

És ne mond, hogy ez az én ostoba összesküvés elméletem, vagy agy szüleményem, mert egy bizonyos Richard Coudenhove-Kalergi nevű elmebeteg gróf Páneurópa tervének lényege. Ennek a tervnek a kb. részletes összefoglalójakorábban benen volt az angol wikis- adatlapjában, de most már ha jól nézem szelídítettek rajta.

A deklarált cél egy Európai szuperállam, ahol nincsenek nemzetek, amit úgy lehet elérni, hogy az európai népek közé nagyszámú afrikai és ázsiai embert telepítenek, így egy genetikai/etnikai katyvaszt hoznak létre. Ennek a katyvasznak persze szüksége lenne egy uralkodó osztája, aminek szerepét micsoda meglepetés a zsidókra bízta volt grófuram.

magyarul:
http://nyomaban.blogger.hu/2015/02/11/coudenhove-kalergi-terv-lopakodo-nepirtas-europa-nepei-ellen
http://thisistotallyunreal.weebly.com/kalergi-terv.html

Szerintem szánd rá az időt a fenti két bejegyzésre.Nem olyan hosszú.

angolul
http://balder.org/judea/Richard-Coudenhove-Kalergi-Practical-Idealism-Vienna-1925.php
http://www.theoccidentalobserver.ne...kalergi-plan-white-genocide-by-design-part-1/
http://www.hist-chron.com/judentum-aktenlage/zionismus/op/Kalergi/ENGL-Kalergi-plan.html


Videó:
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.