[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Amerikában sem így megy. Egy nagyon komoly engedélyeztetési és ellenörzési procedúra előzi meg a támadást.
Írt itt valaki egy történetet valamielyik elnökükről, aki néha részegen hívogatta a vezérkart ha valami nem tetszett neki, hogy bombázzák ezt vagy azt, és a tanácsadói (talán Kissinger) kellett lebeszéljék támadásról. Ez aztán nagyon bonyolult procedúrára vall.

Elég sok helyen lehet ezekről olvasni. Assagne és Snowden titkosnak minősített információkat szivárogtattak. Persze vitatható, hogy mi történik velük, de nem arról cikkeztek, hogy melyék politikus honnan szerezte a vagyonát.
Assagne és Snowden illegális állami projektekről meg eltussolt bűntényekről hoztak nyilvánosságra információt. Ezeket nem tudom egyáltalán legálisan titkosíthatták-e,de lényeg, hogy bűncselekményeket hoztak nyilvánosságra. Assagne ellen meg a vád nemi erőszak volt, amit azóta rég visszavontak.

Nem mondtam, hogy az a húzóágazatuk, hanem, hogy még abban is nagyon kemények.
Ok, kaja lesz, de kaja már van az ipari forradalom óta, ebből és K+f-ből nem élsz ilyen színvonalon.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nem erről beszélgettünk eddig sem, nem is kívántam ilyet soha mert volt benne részem elég sokáig amikor volt egy állam a többi állam felett. Aztán egyszer csak azt hittem ennek vége, majd később kiderült hogy csak lecserélték a főszereplőt ...
Pontosan. S az új főszereplő is ugyan olyan büdöset szarik, csak jobb a reklámja.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Naige, ezt már 1000X hihetőbbnek tartom. Most épp a privátbankárt olvasom aki, ha kérdőjellel is, de valahol azt jelenti ki, hogy ez egy Putyin számára tett gesztus.
A cárevicsnek meg tényleg bánja a csőrét Soros. Az egész sorosozás lényegében tőle indúlt. De szerintem Putyin nem az izzadtan egymáshoz simuló szőrös réfitestek látványától retteg, meg a genderszakos hallgatóktól, hanem a független gondolkogású egyénektől akitől még kitelik, hogy megkédezzék, hogy Ő, mire és hogy költi az ország pénzét? Akik esetleg megkérdőjelezik, hogy abban a 143 milliós országban ő lenne az egyetlen alkalma ember az ország vezetésére.
http://privatbankar.hu/makro/putyin-kedveert-zarja-be-a-ceu-t-a-magyar-kormany-305792

Hát ez elég durva agitprop lett a végére.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ameddig csak ködös utalásokat látok az ellentétes oldalról, mithogy: "káros" meg "romboló" nem tudok egyebet elhinni.
Nem érzékelek semmilyen reális veszélyt a társadalomra ennek az egyetemnek a részéről.
Feketén-fehéren lett írva, hogy az OSF és vonatkozó intézményei mit és hogyan csinálnak/csináltak eddig. Te meg oldalakon keresztül játszod az értetlent, annyira lerí az egészről, hogy csak a konfliktus kedvéért. Ne haragudj de most nagyon rossz irányban leptél meg.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and zsolti

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igen és ezért kéne egy minőségi tanügy, ahol nem csak a tananyag mennyisége a lényeg, hanem a képességek fejlesztése és a kritikus gondolkodás kialakítása. Ha egy erőszakos kis politikus a tömzsi ujjaival rámutat valakira, hogy akkor most ő az ellenség és őt kell gyűlölni, akkor nem az az első dolga, hogy beáll a sorba, hanem megkérdi, hogy miért is? Aztán fogja magát és utánaolvas.
A kritikus gondolkodás már felvette azt a jelentéstartalmat, hogy benyaljuk az ellenzéki (vagy annak beállított!) médiatermékek sz@rjait. Közben meg cinikusan vihognak a támogató kommenteken... tudom miről beszélek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Meglehet.
De tudod egyszer minden véget ér, semmi sem tart örökké. Elbukik a nacionalista kizsákmányolók is.
Akkor egyedül leszel, és mindenki tudni fogja hogy fideszes vagy. Mindenki.
Ami itt történik az nem lehet kizárólag Orbán vagy Putyin nyakába varrni. Ide kellettek a rendszer kiszolgálói is.
Ilyen hozzáállással hogy várod el hogy ne higgyem nem vagy megtévesztett, hanem tudatosan képezed ennek a nemzeti maffiának az egyik fogaskerekét?
Most nem lesznek elhallgatott ügynök akták, legközelebb te is ott leszel Orbánnal egy névsorban.
Történelmi bűnök vannak folyamatban az ország ellen.

Micsoda harcok dúlhatnak benned......aggodalom egy országért,egy nemzetért,Európáért,a világért......nekünk sokkal könnyebb mi csak érted:D:D:D.
Pani ezeket ,tényleg komolyan íród....vagy vért iszol mielőtt feljössz ide??
Ray Finkle muterja vagy esetleg?:):):):)
 
M

molnibalage

Guest
Figyelj, nincs alaptalan sorosozás. Kint voltam a határon. Láttam hogy mi van ott, s beszéltem más szakaszon lévő RENGETEG emberrel, akik szintén ott voltak/vannak. Ezek a jóképességű valóban 16-45 közötti FÉRFIAK 20 as falkákban jönnek, egy két nőt - gyereket maguk előtt terelve, SZERVEZETTEN, drága tabletekkel, okos telefonokkal, tele köteg eurókkal, térképekkel, leírásokkal, mind mind a soros pénzelte "civilektől" kapja a tippet, látni is lehet őket nem ritkán a túloldalon, ahogy terelgetik őket. Nincs itt semmi konteó. Az öreg elmondta brüsszelben, hogy szerinte be kéne ide még pár milliót telepíteni midnenféle 3. viágbeli analfabéta muzulmánból/afrikaiból, akkor is ha épp nincs rá pénzünk/pénze az EU-nak, vegyünk fel hitelt. Ezt nem én mondom, ezt Ő mondta. Nincs itt konteó, megint innen Pestről tolod hogy konteó, olyannak mint pl. én, aki meg ott voltak, nem is egyszer, láttam - tapasztaltam hogy mivan.
Tedd meg azt a szivességet, ha nem látsz rá, csak szimplán ne szólj bele.
És ennek mi köze van a CEU-hoz? Agyfaszt kapok ettől a "logikától"...
 
M

molnibalage

Guest
Az nem a választási rendszer eredménye, hogy 150 éve csak a két párt tud elnököt juttatni a Fehérházba. Ez annak az eredménye, hogy a két párt elosztotta a hatalmat és oda kívülálló a lábát be nem teszi.
Kurvára nem. Szinte minden hasonló elven működő országban két nagy pár maradt. Mert ezt hozza ki a matek és emberi természet. Szokás szerint fullba tolod.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
15000 sziv dobbant egyszerre a valtozasert, varatlanul erte ez a szam a partmediat, se lenyelni se kikopni nem tudjak a helyzetet.

A 888 helyzete tiszta es vilagos, honapokkal ezelott le lett fektetve a FBon hogy aki hazugsaggal akar kovetoket szerezni az repul. Tehetett volna maskepp a fideszmedia, nem kotelezo alternativ vilagtudatos hirekkel szolgalni, mert a valosag nem megfelelo a nacionalista kozonsegnek. Nem en tehetek rola hogy egy vilag vegi tonkretett orszagban kell nyomorban fenntartani a boldogsag latszatat.

Gond van, virágszál. Visszaállították. Kicsit korán örültél. :D
Az a 15000 meg mire utal? A 4 ezres CEU tüntetésre, aminek a fele külföldi genderprofesszor, a másik fele meg ilyen Táblás Józsi meg Jámbor András-féle munkakerülő, hivatásos "aktivista"?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Eddig pont arról akartok meggyőzni, hogy nem ez történt, hogy az egyetemet azért csinálják ki mert "káros" meg "gender" stb. Most meg kinyögöd, hogy Trumphoz és Putyinhiz van köze. Tekerd vissza, hogy mit linkeltem és min indult az egész vita.
IGEN!!! Ez a mecscs Trumotól meg Putyinról szól, a kutyát sem érdekelnek a félmesztelenül ugrabugráló nemnélküliek.

Dehogynem, mégpedig azért, mert a "félmesztelenül ugrabugráló nemnélküliek" az egyik oldal (egyik) fegyvere a másik oldal ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Továbbmenve a társadalom "sorosista szétzüllesztése" sem érdekel senkit. Saját naiv véleményem szerint a társadalmat sokkal jobban zülleszti szét a mélyszegénység, a minőségi oktatás hiánya, a gazdasági fejlesztésekre szánt pénzek lenyúlása mintsem az, hogy Budapesten politológusokat képeznek, akik esetleg kelet-európai kisebbségek helyzetéből írnak szakdolgozatot.

Csakhogy a társadalom "sorosista szétzüllesztése" meggátolja a gazdasági felzárkózást, a fejlődést! Mit gondolsz miért csinálják? Ahhoz, hogy egy ország az érdekeit hatékonyan tudja képviselni (pl. gazdaságilag), ahhoz nem lehet a társadalma lezüllött, és kívülről manipulálható. Ugyanis, ha az, akkor minden olyan alkalommal, amikor az adott ország a saját érdekeit képviselni akarná, a lezüllesztett társadalmi elemek bevethetőek a kormány ellen.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ilyen társadalmak vannak szétzüllesztve mint a magyar meg az orosz. Emberek milliói szakadnak el családjuktól, nevelnek külföldinek gyereket és menekülnek a diktatúrából a nyomorból. A nacionalista társadalmak végnapjaikat élik.

Igen, ők a magyarság szégyenei, gyakorlatilag árulók.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A CEU ha jól olvasom a globális oktatási rendszer része, de ha más nem is, akkor a közép-európai oktatás része. Az ott végzettek talán többsége nem is magyarországi, hanem a környékbeli államokból jön és az egyetem végzése után oda is tér vissza. Ezen kívül amerikai diplomát is ad a végzősöknek, amely globális szinten elismert. Tehát ezért sem értem az aggodalmakat, ha ezkből mégis "felfogató elemek" lesznek, azok nem itt végzik majd a tevékenységüket. Gondolom ez is okozta a vesztét, mivel rengeteg volt szovjet tagköztársaságból jött diák is itt végzett, akik aztán hazatértek. Az olyan egyének meg felettébb veszedelmesek, akik esetleg meg merik kérdőjelezni a Cárevics hatalmát, hogy esetleg a 140 millió oroszból lehet még van egy, aki szintén képes vezetni az országot. Esetleg kényelmetlen dolgok után érdeklődnek mint korrupciós ügyek. Persze minden más baj lesz vele szemben, ezt így senki nem fogja kimondani. Az lesz a baj, hogy "gender", meg "káros tevékenységet folytat", meg "felesleges" stb.

Mack, ne haragudj, de ennyire nem lehetsz buta. Pont a kiemelt részből következik, hogy az egyetemnek illetve az ott tanulóknak/végzetteknek globális hálózatuk van, amely pontosan hogy alkalmas "felforgatásra". Ld. például, amikor egy ukrán-orosz lány kampányolt egy magyarországi tüntetésen Putyin és Oo. ellen. Vagy ld. például, amikor most a 444 részletezi, hogy az egész világ megmozdult a CEU megmentése érdekében. Mit gondolsz miért mozdult meg az "egész világ"? Pontosan ezért, mert a CEU-nak az egész világon vannak kapcsolatai. Pontosan ezért veszélyes. Mert egy nemzetközi hálózat része és kiépítője, amely felett a Magyar Államnak nincs kontrollja (ill. most majd talán lesz). Az állam meg attól állam, hogy kontrollja legyen afelett, ami a területén zajlik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Lehet és minden ok megvan rá. Ugyanis Pázmányos lehet/maradhat az a László Balázs, aki az Identitesz, a Konzervatív Hallgatók Szövetsége (amely a Pázmányon alakult meg) vezetője, és aki a Pax Hungarica nyilas mozgalommal működik együtt.

ld.

https://888.hu/article-baratom-te-naci-vagy-nem-konzervativ#



(Akinek esetleg nem volna világos, nem csak a Soros-ista liberálisokból, de az új-nyilas mozgalomból sem kérünk.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 739
113
Lehet és minden ok megvan rá. Ugyanis Pázmányos lehet/maradhat az a László Balázs, aki az Identitesz, a Konzervatív Hallgatók Szövetsége (amely a Pázmányon alakult meg) vezetője, és aki a Pax Hungarica nyilas mozgalommal működik együtt.


(Akinek esetleg nem volna világos, nem csak a Soros-ista liberálisokból, de az új-nyilas mozgalomból sem kérünk.)

Urak, most mindent félretéve, Ti tényleg HÍRCSÁRDÁT linkeltetek be, mint hivatkozási alapot? Ha szarkazmus akart lenni, akkor túl júl sikerült, egyébként meg kicsit gondolkozzunk már.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Feketén-fehéren lett írva, hogy az OSF és vonatkozó intézményei mit és hogyan csinálnak/csináltak eddig. Te meg oldalakon keresztül játszod az értetlent, annyira lerí az egészről, hogy csak a konfliktus kedvéért. Ne haragudj de most nagyon rossz irányban leptél meg.

Légyszi linked be ezeket a leírásokat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Csakhogy ez szerintem kizárólag otthon biztosít nekik jogokat, külföldön már a sánta kutya se szavazott rájuk, így külföldön csak erőszakkal, zsarolással, megfélemlítéssel, lefizetéssel és hasonló "demokratikus" megoldásokkal érvényesülhetnek "demokratikusan". Meg persze az általuk irányított sajtó és propaganda kettős mércéjével... Ettől olyan demokratikus ez a világ....

Mármint kik? Mert én nagy általánosságokban, írtam le, hogyan működik egy demokrácia. Persze lehet olyan is, hogy van egy király és ő hozza meg a törvényeket.
 
Status
Not open for further replies.