[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Igen, úgy veszem észre sokan a fellegekben élnek. Mi az hogy "ingyen az interneten"?!! Számolgassatok már egy kicsit, mi kell ehhez? Pl. számítógép (nem három fagyi ára), monitor, billentyűzet, hangfal,
Ingyen van mert amit kell apuci/anyuci alárakja a kis szeme fényének.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Eu pénzek valóban fontosak, ez tény. Főleg a beruházások folytán, ami leginkább az építőipart érinti. Azonban ez csak kis szelete a gazdaságunknak. Ezek hiányában az még nem fog összeomlani. A húzóágazatokban és a nem húzóágazatokban működő szereplők nem EU pénzből működnek, lévén alapvetően külföldi multi cégek, vagy hazai kkv-k. Több százezer vállalkozás működik hazánkban, amiből a GDP jelentős részét, néhány száz nagy cég állítja elő, de nem EU pénzből.

Volt egy "kiesés" anno a "Brüsszeli" pénzeknél azóta kb sejthető mi történne az építiparral ha "Brüsszel" nem küldené a pénzt. (Állítsuk meg.)
http://www.portfolio.hu/gazdasag/kozel_huszeves_melyponton_az_epitoipar.233382.html

Multi tényleg nem abból meg az megéllne akkor is ha nem jönne az EUs pénz. De a magyar tulajdonú KKVk nak létfontosságú. Vagy mert nyernek, vagy mert megnyert pénzből fizetik ki őket. Ők mennének csődbe, ők omlanának össze.

uristen 11oldallal korábbi hszre válaszoltam....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Kurvajó. Így merjen valaki gyereket vállalni ebben az országban. Nem hittem volna, hogy 25+ évvel a módszerváltás után az anno módszerváltóként tetszelgőket kell majd felkúrni a lápavasra.

:(

Amikor leülünk és téma lesz, hogy ~2év múlva lépni kell. Nem mert nem keresünk jól vagy akármi, hanem mert nem engedhetjük be ebbe az oktatási rendszerbe a gyereket.

És hirtelen milyen jól is jön az a német nyelvtudás. :):(
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Volt egy "kiesés" anno a "Brüsszeli" pénzeknél azóta kb sejthető mi történne az építiparral ha "Brüsszel" nem küldené a pénzt. (Állítsuk meg.)
http://www.portfolio.hu/gazdasag/kozel_huszeves_melyponton_az_epitoipar.233382.html

Multi tényleg nem abból meg az megéllne akkor is ha nem jönne az EUs pénz. De a magyar tulajdonú KKVk nak létfontosságú. Vagy mert nyernek, vagy mert megnyert pénzből fizetik ki őket. Ők mennének csődbe, ők omlanának össze.

uristen 11oldallal korábbi hszre válaszoltam....
Megnézném azt a sok újabban oroszos nagymagyart amikor az EU leállítja a pénzcsapot. Még kokárdára meg csecsen verőemberekre se lesz pénz.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
tarzaanka
Elég ha elolvasod a 12-ben módosított Munka Törvénykönyvet, nekem már az is bőven sok volt, már abból megérthető hogy szeretett nemzeti kúrmányunk mennyire szarik a magyar dolgozók fejére, konkrétan elad bennünket rabszolgának.

Azért ez az új sztem minden határon túlmegy. A napi max munkaidő 12hról 24hra nő. Munkaidőkeretben lehet heti !72ht! törvényesen dolgoztatni. Túlóra kifizetés nincs hisz munkaidőkeret. Munkaidőkeret hossza !3évre! nő. Túlóra nincs hisz munkaidőkeret.

Magyar kkv, vagy külföldi multi végigtolja a dolgozóknak az vérszopás lesz. Persze megint e legnyomorultabbaknak...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
http://index.hu/velemeny/2017/04/21/duhosek_vagyunk_de_fuggetlenek/

"Hogy ott tartunk 2017-ben, hogy az egyik utolsó és biztosan a legnagyobb normális újságként a lehetséges forgatókönyvek közül még jobbnak kell értékelni, hogy egy Simicska pillanatnyi érdekeinek és – gondolom, ő annak tekinti – gesztusának köszönhetően egy ilyen tranzakció jelentheti a pillanatnyi biztonságot, de közben el kell viselnünk a keze nyomát.

De dühből sem lehet jó újságot csinálni. Márpedig az Index nemcsak jó újság – elnézést a szerénytelenségért –, hanem a mai beszűkült magyar nyilvánosság egyik legfontosabb eleme, a néhány utolsó, műhelymunkára, valódi oknyomozásra, a kormányzat, a hatalom ellenőrzésére, a klasszikus őrkutya szerepre képes szerkesztőség egyike. És egyelőre az is marad."

Valódi oknyomozás? Pl. a szír és ukrán cikkeknél? Esetleg Trump kapcsán? Vagy a kémügyek (kivétel a KGBéla, az lófitty, meg az ózdi "pógármester", mert az érdektelen? :D
Sokat tettek azért hogy a köztudatba kerüljön hogy orosz befolyás alatt állunk. Ha az az oknyomozás nem lett volna, már rég el lenne minden adva az oroszoknak. Most a nép nagy része így meg lett mentve.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A napi max munkaidő 12hról 24hra nő. Munkaidőkeretben lehet heti !72ht! törvényesen dolgoztatni.
Regebben is igy volt. Ugyeleti munkanal mukodott csak, ha nem volt tul sok a munka, egyebkent a napi 12 is kizsigereli az embert. 3x24 ugyeletet igy be lehet vallalni egy heten. Esetleg talan meg azoknak lehet elfogadhato, akik messzirol jarnak dolgozni. Vagy akar egy tuzoltosagon is mukodhet. Ilyesmikre gondolj, ne az irodai vagy gyari munkakra.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Regebben is igy volt. Ugyeleti munkanal mukodott csak, ha nem volt tul sok a munka, egyebkent a napi 12 is kizsigereli az embert. 3x24 ugyeletet igy be lehet vallalni egy heten. Esetleg talan meg azoknak lehet elfogadhato, akik messzirol jarnak dolgozni. Vagy akar egy tuzoltosagon is mukodhet. Ilyesmikre gondolj, ne az irodai vagy gyari munkakra.

Csakhogy ez nem ügyelet hanem munkaidő!
http://www.parlament.hu/irom40/15035/15035.pdf

"(3) A 92. § (2) bekezdése alapján történő foglalkoztatás esetén – a felek írásbeli megállapodása alapján – a beosztás szerinti a) napi munkaidő legfeljebb huszonnégy óra, b) heti munkaidő legfeljebb hetvenkét óra"

kiemelés tőlem

Ügyelet az nagyon más, ne keverd.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
@nyugger
A multkor azzal erveltel, hogy te milyen konnyen megtanultal 3 nyelvet es akkor ez masnak sem okozhat nehezseget. Most meg azt mondod, hogy rengeteg nyelvoraval, az egyik legjobb gimiben, fizetett kulonorak utan sem olyan konnyu... Mi van?
Az erettsegi koruli para pedig folyamatos. Minden evben ez ment az elmult 27 evben. Nyugi, nem lesz semmi baj. Minden rendben lesz.
...Nem. Valojaban 18 eves kor utan mar soha semmi nem lesz rendben. :)
A tankonyvek sem lesznek mar soha jobbak. Vagy regi, elavult konyveid lesznek. Vagy ujak, de hosszu es nehezen megszerezheto hibajegyzekkel kiegeszitve. Esetleg idegen nyelvuek egy harmadik nyelven letoltheto hibajegyzekkel, stb.
A kozmunkaert es az erkolcstanert elnezest kell kernem. De a mindennapos testneveleshez ragaszkodunk. Azt raersz megkoszonni kesobb is. :D
Mi az az eletvitel ora? Ne igyal gyogyszerre vagy mi a fene? (Latszik, hogy nekem kimaradt.:rolleyes:)

(Nyugger, te papiron itt mar evek ota 19 eves vagy... Ideje lesz elbeszelgetnem a szuleiddel. ;))
Na igen a nyelvtanulás nem könnyű meló, de a Google translate fordításoktól néha eret vágnék :D
Amúgy a nyelvtanulásnál nálam inkább a beszéd a problémásabb, míg a szövegértés illetve a fordítás (valszeg a sok idegen nyelvű anyag miatt) sokkalta jobban megy. Mondjuk akkor akadtam ki nagyon mikor a német hanganyagban egy beszédhibás török és egy kukás mexikói próbált meg egymással németül kommunikálni. (Mert tényleg nehéz lenne egy Hansot vagy Jürgent találni ahhoz a tetves CD-hez?) Az oroszt meg önszorgalomból kezdtem el és azzal szépen haladok is. (Hiába na a VK a legjobb nyelvtanár :D )
A mindennapi tesivel nincs is problémám csak éppen a kivitelezés akadozik néha helyhiány miatt. Ami meg az életvitelt illeti annál még most is képzik hozzá a tanárokat és igyazából mindenki telibeszarja ezt a tárgyat, így az órák 90%-ban olyan bűnrossz videótéka szökevény filmeket nézünk, hogy a kicsit is filmhez értő ember fellógatná a rendezőt és az egész stábot az emberiség ellen elkövetett bűnökért a legközelebbi három méternél magasabb objektumra.
(Mellesleg igazából én vagyok a veszprémi hegylakó és azért tudok folyton 19 éves lenni :D )
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Csakhogy ez nem ügyelet hanem munkaidő!
http://www.parlament.hu/irom40/15035/15035.pdf

"(3) A 92. § (2) bekezdése alapján történő foglalkoztatás esetén – a felek írásbeli megállapodása alapján – a beosztás szerinti a) napi munkaidő legfeljebb huszonnégy óra, b) heti munkaidő legfeljebb hetvenkét óra"

kiemelés tőlem

Ügyelet az nagyon más, ne keverd.

Amúgy sztem azon csúsztál meg, hogy ez így egészen elképesztő/embertelen/elképzelhetetlen. A legszerencsétlenebb rétegnek nem lesz más lehetősége mint aláírni. És igen már a 12h folyamatosban meg heti 60h is baromira megterhelő volt. De ez mostantól lehet már napi 24h heti 72h is.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Csakhogy ez nem ügyelet hanem munkaidő!
http://www.parlament.hu/irom40/15035/15035.pdf

"(3) A 92. § (2) bekezdése alapján történő foglalkoztatás esetén – a felek írásbeli megállapodása alapján – a beosztás szerinti a) napi munkaidő legfeljebb huszonnégy óra, b) heti munkaidő legfeljebb hetvenkét óra"

kiemelés tőlem

Ügyelet az nagyon más, ne keverd.
Szakszervezetek hol vannak? Európa azon a részén ahol élek már égne az egész ország ilyenek miatt. Szomorú hogy a magyarok saját kormánya kezeli állatokként a saját népét. Valaki meg tapsol ennek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ügyelet az nagyon más, ne keverd.
Csak altalanossagban mondtam. Vannak tipikusan valtozo intenzitasu munkak, ott az ilyesmi hasznos lehet. Nyugodtabb videki orvosi ugyelet, tuzolto allomas, biztonsagi or, portas, ilyesmik.
És igen már a 12h folyamatosban meg heti 60h is baromira megterhelő volt. De ez mostantól lehet már napi 24h heti 72h is.
Ez nem a napi 8 oras munka onkenyes meghosszabitasat jelenti. Van akinek tenyleg jobb 24 oras munkarendben dolgozni, ezt kar is vitatni. Mas helyeken meg már a 12 oras ejszakai muszak is emberfeletti.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Csak altalanossagban mondtam. Vannak tipikusan valtozo intenzitasu munkak, ott az ilyesmi hasznos lehet. Nyugodtabb videki orvosi ugyelet, tuzolto allomas, biztonsagi or, portas, ilyesmik.

Ez nem a napi 8 oras munka onkenyes meghosszabitasat jelenti. Van akinek tenyleg jobb 24 oras munkarendben dolgozni, ezt kar is vitatni. Mas helyeken meg már a 12 oras ejszakai muszak is emberfeletti.

Felejtsd már el az ügyeletet. Ez munkaidő. Direkt kiemeltem. Igen a TVi lehetőségük meglesz arra, hogy 24h tolassanak le veled heti max pedig 72h.
Gyakorlatban pont ezt jelenti.

Ahogy a munkaidő keret főleg 3évvel meg gyakorlatban azt jelenti, hogy többé nem kell túlórát fizettetni. jah a dolgozók érdekeit védi ez hápersze.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Igen a TVi lehetőségük meglesz arra, hogy 24h tolassanak le veled heti max pedig 72h.
Gyakorlatban pont ezt jelenti.
Felejtsd mar el ezt a munkaidot. Van akinek kenyelmesebb a 24 oras munka. Veluk eddig kitolas volt a 12. A heti 48 oras maximum most 60 lesz, ami szinten jo, ha valahol pl. szezonalisan valtozik a munka mennyisege, vagy ha valaki elore le akar dolgozni tobb napot is. (Ezt csinaltam en is regebben. Volt, hogy 3 honapig a munkahely fele sem neztem. Ehhez heti 4x12 ora keves lett volna.)
Ahogy a munkaidő keret főleg 3évvel meg gyakorlatban azt jelenti, hogy többé nem kell túlórát fizettetni. jah a dolgozók érdekeit védi ez hápersze.
Mese. Nem ev vegen rendezik a tulorat (ahogy a potlekokat sem) hanem mindig egy honap csuszassal. Kifizetik vagy szabadnapban kiadjak. A szabadsagok viszont eddig kotelezoen kiadandoak voltak eves hataridovel. Ha ez idoben tovabb kitolhato az sem rossz sokaknak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Felejtsd mar el ezt a munkaidot. Van akinek kenyelmesebb a 24 oras munka. Veluk eddig kitolas volt a 12. A heti 48 oras maximum most 60 lesz, ami szinten jo, ha valahol pl. szezonalisan valtozik a munka mennyisege, vagy ha valaki elore le akar dolgozni tobb napot is. (Ezt csinaltam en is regebben. Volt, hogy 3 honapig a munkahely fele sem neztem. Ehhez heti 4x12 ora keves lett volna.)

Mese. Nem ev vegen rendezik a tulorat (ahogy a potlekokat sem) hanem mindig egy honap csuszassal. Kifizetik vagy szabadnapban kiadjak. A szabadsagok viszont eddig kotelezoen kiadandoak voltak eves hataridovel. Ha ez idoben tovabb kitolhato az sem rossz sokaknak.

A heti max 48 már legalább 2012től heti 60h. Ez lesz most max 72h lesz. Belinkeltem söt idéztem is nehéz elolvasni?
Tessék akkor újra:
(3) A 92. § (2) bekezdése alapján történő foglalkoztatás esetén – a felek írásbeli megállapodása alapján – a beosztás szerinti a) napi munkaidő legfeljebb huszonnégy óra, b) heti munkaidő legfeljebb hetvenkét óra"

Ez nem arról szól, hogy neked jó hanem, hogyha sok meló van akkor mész napi 24hban heti 72hban dolgozni. Aztán, hogy nekeljen ezt túlórának kifizetni vagy + szabadnapot kiadni amikor 3éven belűl!!! nincs munka nem kell bemenned.

Dehogyis rendezik egy hó csúszással 1év volt eddig a munkaidőkeret. Innentől ez 3év lesz. Érted túlórázol aztán majd 3év múlva megkapod.
tajekoztato_az_egy_orara_juto_ber_es_a_berpotlek_kiszamitasarol.pdf

"Ezért az órabéres munkavállalók - ahogyan a havibéresek is - a törvényes munkaidőn felüli „túlórákért” a munkabért csak a munkaidőkeret lejárta után kapják meg. (Mt. 156.§ (3) bekezdés)"

Mindha hasznátad volna a kizsigerelés szór. Sztem tökéletes.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Belinkeltem söt idéztem is nehéz elolvasni?
Elnezest elirtam. Vagyis le lehet huzni hetente 3 24 oras muszakot. Mi ezzel a bajod? Irtam miert es kinek lehet jo.
Érted túlórázol aztán majd 3év múlva megkapod.
Nem. Ezt csak a libbant lobbi koltotte hozza. Szo sincs ilyesmirol.
"Ezért az órabéres munkavállalók - ahogyan a havibéresek is - a törvényes munkaidőn felüli „túlórákért” a munkabért csak a munkaidőkeret lejárta után kapják meg. (Mt. 156.§ (3) bekezdés)"
A pdf-et nem tudom letolteni, de amit irsz az nem ezt jelenti. Letezik a havi munkaidokeret (vagy szerzodes szerint meghatarozott ideju) es ertelemszeruen csak utana lehet kiszamitani a potlekokat. Ez eddig is igy volt. A tulorakat is ehhez kotve szamitjak. A mostani valtozasnak max annyi lesz a kovetkezmenye, hogy atviheted a szabadsagod a kovetkezo 2 evre, mert eddig azt minden evben le kellett nullazni. (Meg regebben pedig a mostanihoz hasonlo modon lehetett evekig tologatni. De ez es a 24 oras munkaido megszunt, ha jol emlekszem akkor EU szabalyok miatt. Gondolom azok is valtoztak mostanra.)
Senki nem fogja a penzed visszatartani 3 evig. Te ilyet tenyleg beveszel?
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nesze neked tudás alapú társadalom:

Ez lesz az igazi apokalipszis, nem a CEU bezárása

Ha hihetünk a kormányzati nyilatkozatoknak, minden eddiginél durvábban rajzolja át a hatalom 2019-től a középiskolák hazai rendszerét. Központi felvételit kell majd írnia mindenkinek, és ezzel együtt maximalizálnák a gimnáziumi férőhelyek számát. Az újabb radikális változtatás már a mostani általános iskolások jó részét is érintheti.

http://hvg.hu/itthon/20170418_Ez_lesz_az_igazi_apokalipszis_nem_a_CEU

Az egyből maximális hangerőn ordító, folyamatos feszültségben érdekelt, riogató médiumokat kinevetni kell, nem komolyan venni.
A szokásos ricsaj ez, semmi köze a valósághoz. Pont olyan minden értelmes párbeszédet ellehetetlenítő tudatos pánikkeltés, mint amikor a kormány külföldi egyetemekkel kapcsolatos törvénytervezetét félremagyarázva a "CEU betiltásáról" írtak naponta 24 cikket.
 
Status
Not open for further replies.