[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 738
113
"Móricka durván káromkodik és letegezi az osztályfőnökét, mire a tanárnő házi feladatként kiosztja neki, hogy írja le százszor, hogy a tanárnővel nem káromkodunk, és nem tegezzük le. Móricka becsületesen meg is csinálja a házi feladatot, a tanárnő meg is dicséri ezért, majd megkérdezi, hogy miért engedelmeskedett. Mire Mórica: „Azért baszd meg, hogy örülj!”."

Tompi interjú:
http://24.hu/belfold/2017/05/29/deutsch-soros-gyorgy-ugy-utalja-orbant-mint-a-szikkadt-szart/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 469
61 594
113
Az indexes cikkhez:
"Az 1007 fős, reprezentatív felmérés kérdése így hangzott: „Mennyire szívesen látná fontos politikai szerepben?” – az értékelést egy százas skálán kellett megadni."

Ezek a felmérések általában telefonon zajlanak, úgy néz ki , hogy felhívnak vezetékes telefonon 1007 nyugdíjast aki nagyon ráér és velük beszélgetnek XD
Az egyetlen valóban reprezentatív felmérést úgy hívják, hogy választás :)
(Szerintem)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 987
18 106
113
Az alcsúti cigánynak tényleg egy szavát sem lehet elhinni.

https://tldr.444.hu/2017/05/29/anny...bb-budapesten-hogy-az-mar-a-kormanynak-is-sok

(...)
Úgy tudjuk, a kitiltáshoz az vezetett, a magyar hatóságok veszélyesnek ítélték, hogy a két brit (részben közösen, részben külön-külön dolgozva is) egy nemzetközi szélsőjobboldali hálózat logisztikai központját akarta létrehozni Magyarországon. Konkrét bűncselekményt nem követtek el, de itt jön a képbe az, hogy külföldi állampolgárok esetében más ennek az elbírálása, mint magyaroknál. A kiutasítás egy diplomáciai lépés, amivel azt akarták megelőzni, hogy túlságosan berendezkedjenek itt.

Ha ugyanis már cégeket hoznak létre, ingatlanokat vásárolnak, szervesebben beilleszkednek Magyarországon, a hatóságnak később sokkal nehezebb dolguk lett volna. A nemzetbiztonság szerint hosszabb távon a legkeményebb EU- és bevándorlóellenes, fehér felsőbbrendűséget hirdető szervezetek működését akarták volna itt összehangolni, és ezekből nemzetközi mozgalmat szervezni. A hatóságok pedig úgy ítélték meg, egy ilyen nemzetközi mozgalom hosszabb távon akár a magyar államot is fenyegethette volna.

(...)

Nm számít ennek az ország vagy Európa védelme, csak a saját hatalma. Pont akkora sz*rházi, mint Szapolyai, Bethlen vagy Thököly.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
4 közvéleménykutató mérte viszonylag frissen a politikusok népszerűségét.

Medián (2017. április): Orbán 40, Botka 34, Vona 34, Gyurcsány 23 %.
Iránytű Intézet (2017. április): Orbán 49, Botka 43, Vona 42, Gyurcsány 28 %.
Nézőpont Intézet (2017. május): Orbán 44, Botka 5, Vona 11, Gyurcsány 6 %.
Publicus Intézet (2017. május): Orbán 40, Botka 43, Vona 34, Gyurcsány 19 %.

A négy közül 3 minden politikust külön-külön egy 100-as skálán kér elhelyezni. A kérdést ők is némileg eltérően teszik fel. Eltérő a módszer. A Medián és a Nézőpont személyesen kérdez, az Iránytű és a Publicus telefonon. Eltérőek reprezentativitás dimenziói (nem, kor, iskolai végzettség, településtípus). A nézőpont 2000-es mintán mér, míg a többiek 1000-1200 fős mintán. A Nézőpont abban is eltér, hogy nem mindenkit önmállóan egy 100-as skálán kér elhelyezni, hanem választani kell a politikusok közül (ez közelebb áll a valós választási helyzethez). Ezért látszanak olyan kicsi számok a Nézőpontnál (kivéve Orbánt).

Megjegyzem egyik kutatónál sem reprezentatív a minta földrajzi szempontból. A településtípusok szerinti reprezentativitás is csak annyit jelent, hogy a Fővárosból, városokból és falvakból arányosan kérdeznek meg embereket, de hogy az a város éppen Győr, vagy Miskolc, Debrecen, vagy Salgótarján, és hogy a falun élők BAZ megyében sűrűsödnek-, vagy Vas megyében, az már egyáltalán nem garantált. Van olyan kutató, amelynek még településtípusra sem reprezentatív a mintája. És igaz amit silurusglanis írt, hogy ha nem vigyáz a megrendelő (vagy épp pont a megrendelő igényének megfelelően) a bejáratott válaszadókat kérdezik meg, vagy kamu válaszokat írnak be valóban reprezentatív minta helyett, mert így olcsóbb, gyorsabb, könnyebb és a megrendelő is elégedettebb.

Összességében 3 intézetnél Orbán veri Botkát, sőt egynél még Vona és Gyurcsány is veri. Kizárólag a Publicus méri picivel magasabbra Botkát. Természetesen az Index a Publicus felmérését nyomatja. Közismert, hogy a Publicus erőteljesen balliberális (azon belül is inkább baloldali) kötődésű. A Publicus és az MSZP-s házi közvéleménykutató, a Szonda Ipsosból lett ZRI-Závecz az amelyek rendre magasabbra mérik az MSZP-t, mint a Jobbikot, míg a többiek legtöbbször ennek a fordítottját mérik. A Publicus kutatásait a rendkívül egyoldalú látásmóddal bíró Vasárnapi Hírek rendeli meg és fizeti ki. A Vasárnapi Híreket és a Népszavát pedig a XXI. század Média Kft. adja ki, amely cég mögött Puch László volt MSZP pénztárnok áll. Innentől kezdve talán nem véletlen, hogy pont ők hozzák ki legjobbra Botkát.

Az index pedig a nem ép pártatlan Publicus-ra is rátesz egy lapáttal, azt írván, hogy "bezuhant" és "látványosan csökkent" Orbán népszerűsége. Ehhez képest az utóbbi hónapban a Publicus szerint mind a négy mért politikus veszített a népszerűségéből. Orbán és Gyurcsány 2-2, Botka és Vona 1-1 százalékot. Közben pedig ugyanezen Publicus szerint a Fidesz a biztos pártválasztóknál 50-ről 51 %-ra erősödött, miközben az MSZP és a Jobbik 1-1 %-ot gyengülve 20 és 16 %-os, a DK pedig 4. A teljes népességen belül szintén 1 %-ot erősödött a Fidesz, 25 %-ra, míg az MSZP változatlanul 14, a Jobbik 1 %-.ot gyengülve 10 %-os és a DK változatlanul 3 %-on áll. Ez lenne a bezuhanás meg a látványos csökkenés.

Érdemes a helyén kezelni általában a közvélemény kutatókat, ezen belül a Publicust, na és persze az Indexet is.

Mindössze annyi történik, hogy a sajtó egy részében megpróbálják eladni a jónépnek Botkát, mint esélyes kihívót.

A négy közvélemény kutatónál összegezve az adott kutató által mért átlagtól való eltérések összesített medián értéke alapján a sorrend:
1. Áder János Fidesz
2. Varga Mihály Fidesz
3 Orbán Viktor Fidesz
4. Tarlós István gyakorlatilag Fidesz
5. Lázár János Fidesz
6. Navracsics Tibor Fidesz
7. Karácsony Gyergely PM
8. Szél Bernadett LMP
9. Szijjártó Péter Fidesz
10 Kósa Lajos Fidesz
11. Gulyás Gergely Fidesz
12. Botka László MSZP
13. Volner János Jobbik
14. Kunhalmi Ágnes MSZP
15. Kövér László Fidesz
16. Vona Gábor Jobbik
17. Balogh Zoltán Fidesz
18. Juhász Péter Együtt
19. Rogán Antal Fidesz
20. Pintér Sándor Fidesz
21. Vadai Ágnes DK
22. Hadházy Ákos LMP
23. Molnár Gyula MSZP
24. Toroczkai László Jobbik
25. Németh Szilárd Fidesz
27 Semjén Zsolt KDNP (Fidesz)
28. Szanyi Tibor MSZP
29. Bokros Lajos MOMA
30. Simicskó István Fidesz
31 Gyurcsány Ferenc DK
32 Fodor Gábor MLP

Mellesleg a Századvég is mért politikus népszerűséget, de az kicsit régebbi, februári. A Századvégnél Orbán 51, Botka 25, Vona 7, Gyurcsány 5 %.
A Republikon mérése szintén februári. Orbán 46, Botka 44, Vona 31, Gyurcsány 20 %.

Kizárólag a Publicus méri Botkát Orbán előtt.

Azt is meg lehet figyelni, hogy akik választásszerűen mérnek, azaz Orbán, Botka, Vona és Gyurcsány közül csak egyet lehet választani (Nézőpont és Századvég) ott Orbán előnye sokkal nagyobb és az eredmény közelebb esik a pártpreferenciákhoz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 738
113
4 közvéleménykutató mérte viszonylag frissen a politikusok népszerűségét.

Medián (2017. április): Orbán 40, Botka 34, Vona 34, Gyurcsány 23 %.
Iránytű Intézet (2017. április): Orbán 49, Botka 43, Vona 42, Gyurcsány 28 %.
Nézőpont Intézet (2017. május): Orbán 44, Botka 5, Vona 11, Gyurcsány 6 %.
Publicus Intézet (2017. május): Orbán 40, Botka 43, Vona 34, Gyurcsány 19 %.

A négy közül 3 minden politikust külön-külön egy 100-as skálán kér elhelyezni. A kérdést ők is némileg eltérően teszik fel. Eltérő a módszer. A Medián és a Nézőpont személyesen kérdez, az Iránytű és a Publicus telefonon. Eltérőek reprezentativitás dimenziói (nem, kor, iskolai végzettség, településtípus). A nézőpont 2000-es mintán mér, míg a többiek 1000-1200 fős mintán. A Nézőpont abban is eltér, hogy nem mindenkit önmállóan egy 100-as skálán kér elhelyezni, hanem választani kell a politikusok közül (ez közelebb áll a valós választási helyzethez). Ezért látszanak olyan kicsi számok a Nézőpontnál (kivéve Orbánt).

Megjegyzem egyik kutatónál sem reprezentatív a minta földrajzi szempontból. A településtípusok szerinti reprezentativitás is csak annyit jelent, hogy a Fővárosból, városokból és falvakból arányosan kérdeznek meg embereket, de hogy az a város éppen Győr, vagy Miskolc, Debrecen, vagy Salgótarján, és hogy a falun élők BAZ megyében sűrűsödnek-, vagy Vas megyében, az már egyáltalán nem garantált. Van olyan kutató, amelynek még településtípusra sem reprezentatív a mintája. És igaz amit silurusglanis írt, hogy ha nem vigyáz a megrendelő (vagy épp pont a megrendelő igényének megfelelően) a bejáratott válaszadókat kérdezik meg, vagy kamu válaszokat írnak be valóban reprezentatív minta helyett, mert így olcsóbb, gyorsabb, könnyebb és a megrendelő is elégedettebb.

Összességében 3 intézetnél Orbán veri Botkát, sőt egynél még Vona és Gyurcsány is veri. Kizárólag a Publicus méri picivel magasabbra Botkát. Természetesen az Index a Publicus felmérését nyomatja. Közismert, hogy a Publicus erőteljesen balliberális (azon belül is inkább baloldali) kötődésű. A Publicus és az MSZP-s házi közvéleménykutató, a Szonda Ipsosból lett ZRI-Závecz az amelyek rendre magasabbra mérik az MSZP-t, mint a Jobbikot, míg a többiek legtöbbször ennek a fordítottját mérik. A Publicus kutatásait a rendkívül egyoldalú látásmóddal bíró Vasárnapi Hírek rendeli meg és fizeti ki. A Vasárnapi Híreket és a Népszavát pedig a XXI. század Média Kft. adja ki, amely cég mögött Puch László volt MSZP pénztárnok áll. Innentől kezdve talán nem véletlen, hogy pont ők hozzák ki legjobbra Botkát.

Az index pedig a nem ép pártatlan Publicus-ra is rátesz egy lapáttal, azt írván, hogy "bezuhant" és "látványosan csökkent" Orbán népszerűsége. Ehhez képest az utóbbi hónapban a Publicus szerint mind a négy mért politikus veszített a népszerűségéből. Orbán és Gyurcsány 2-2, Botka és Vona 1-1 százalékot. Közben pedig ugyanezen Publicus szerint a Fidesz a biztos pártválasztóknál 50-ről 51 %-ra erősödött, miközben az MSZP és a Jobbik 1-1 %-ot gyengülve 20 és 16 %-os, a DK pedig 4. A teljes népességen belül szintén 1 %-ot erősödött a Fidesz, 25 %-ra, míg az MSZP változatlanul 14, a Jobbik 1 %-.ot gyengülve 10 %-os és a DK változatlanul 3 %-on áll. Ez lenne a bezuhanás meg a látványos csökkenés.

Érdemes a helyén kezelni általában a közvélemény kutatókat, ezen belül a Publicust, na és persze az Indexet is.

Mindössze annyi történik, hogy a sajtó egy részében megpróbálják eladni a jónépnek Botkát, mint esélyes kihívót.

A négy közvélemény kutatónál összegezve az adott kutató által mért átlagtól való eltérések összesített medián értéke alapján a sorrend:
1. Áder János Fidesz
2. Varga Mihály Fidesz
3 Orbán Viktor Fidesz
4. Tarlós István gyakorlatilag Fidesz
5. Lázár János Fidesz
6. Navracsics Tibor Fidesz
7. Karácsony Gyergely PM
8. Szél Bernadett LMP
9. Szijjártó Péter Fidesz
10 Kósa Lajos Fidesz
11. Gulyás Gergely Fidesz
12. Botka László MSZP
13. Volner János Jobbik
14. Kunhalmi Ágnes MSZP
15. Kövér László Fidesz
16. Vona Gábor Jobbik
17. Balogh Zoltán Fidesz
18. Juhász Péter Együtt
19. Rogán Antal Fidesz
20. Pintér Sándor Fidesz
21. Vadai Ágnes DK
22. Hadházy Ákos LMP
23. Molnár Gyula MSZP
24. Toroczkai László Jobbik
25. Németh Szilárd Fidesz
27 Semjén Zsolt KDNP (Fidesz)
28. Szanyi Tibor MSZP
29. Bokros Lajos MOMA
30. Simicskó István Fidesz
31 Gyurcsány Ferenc DK
32 Fodor Gábor MLP

Mellesleg a Századvég is mért politikus népszerűséget, de az kicsit régebbi, februári. A Századvégnél Orbán 51, Botka 25, Vona 7, Gyurcsány 5 %.
A Republikon mérése szintén februári. Orbán 46, Botka 44, Vona 31, Gyurcsány 20 %.

Kizárólag a Publicus méri Botkát Orbán előtt.

Azt is meg lehet figyelni, hogy akik választásszerűen mérnek, azaz Orbán, Botka, Vona és Gyurcsány közül csak egyet lehet választani (Nézőpont és Századvég) ott Orbán előnye sokkal nagyobb és az eredmény közelebb esik a pártpreferenciákhoz.

Az MSZP lap kérésére mérték.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Az alcsúti cigánynak tényleg egy szavát sem lehet elhinni.

https://tldr.444.hu/2017/05/29/anny...bb-budapesten-hogy-az-mar-a-kormanynak-is-sok

(...)
Úgy tudjuk, a kitiltáshoz az vezetett, a magyar hatóságok veszélyesnek ítélték, hogy a két brit (részben közösen, részben külön-külön dolgozva is) egy nemzetközi szélsőjobboldali hálózat logisztikai központját akarta létrehozni Magyarországon. Konkrét bűncselekményt nem követtek el, de itt jön a képbe az, hogy külföldi állampolgárok esetében más ennek az elbírálása, mint magyaroknál. A kiutasítás egy diplomáciai lépés, amivel azt akarták megelőzni, hogy túlságosan berendezkedjenek itt.

Ha ugyanis már cégeket hoznak létre, ingatlanokat vásárolnak, szervesebben beilleszkednek Magyarországon, a hatóságnak később sokkal nehezebb dolguk lett volna. A nemzetbiztonság szerint hosszabb távon a legkeményebb EU- és bevándorlóellenes, fehér felsőbbrendűséget hirdető szervezetek működését akarták volna itt összehangolni, és ezekből nemzetközi mozgalmat szervezni. A hatóságok pedig úgy ítélték meg, egy ilyen nemzetközi mozgalom hosszabb távon akár a magyar államot is fenyegethette volna.

(...)

Nm számít ennek az ország vagy Európa védelme, csak a saját hatalma. Pont akkora sz*rházi, mint Szapolyai, Bethlen vagy Thököly.

Ok, felfogtam, hogy neked nem szimpatikus a miniszterelnök, de ezt a hangnemet igazán mellőzhetnéd.
Előre is köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 695
13 217
113
4 közvéleménykutató mérte viszonylag frissen a politikusok népszerűségét.

Medián (2017. április): Orbán 40, Botka 34, Vona 34, Gyurcsány 23 %.
Iránytű Intézet (2017. április): Orbán 49, Botka 43, Vona 42, Gyurcsány 28 %.
Nézőpont Intézet (2017. május): Orbán 44, Botka 5, Vona 11, Gyurcsány 6 %.
Publicus Intézet (2017. május): Orbán 40, Botka 43, Vona 34, Gyurcsány 19 %.

A négy közül 3 minden politikust külön-külön egy 100-as skálán kér elhelyezni. A kérdést ők is némileg eltérően teszik fel. Eltérő a módszer. A Medián és a Nézőpont személyesen kérdez, az Iránytű és a Publicus telefonon. Eltérőek reprezentativitás dimenziói (nem, kor, iskolai végzettség, településtípus). A nézőpont 2000-es mintán mér, míg a többiek 1000-1200 fős mintán. A Nézőpont abban is eltér, hogy nem mindenkit önmállóan egy 100-as skálán kér elhelyezni, hanem választani kell a politikusok közül (ez közelebb áll a valós választási helyzethez). Ezért látszanak olyan kicsi számok a Nézőpontnál (kivéve Orbánt).

Megjegyzem egyik kutatónál sem reprezentatív a minta földrajzi szempontból. A településtípusok szerinti reprezentativitás is csak annyit jelent, hogy a Fővárosból, városokból és falvakból arányosan kérdeznek meg embereket, de hogy az a város éppen Győr, vagy Miskolc, Debrecen, vagy Salgótarján, és hogy a falun élők BAZ megyében sűrűsödnek-, vagy Vas megyében, az már egyáltalán nem garantált. Van olyan kutató, amelynek még településtípusra sem reprezentatív a mintája. És igaz amit silurusglanis írt, hogy ha nem vigyáz a megrendelő (vagy épp pont a megrendelő igényének megfelelően) a bejáratott válaszadókat kérdezik meg, vagy kamu válaszokat írnak be valóban reprezentatív minta helyett, mert így olcsóbb, gyorsabb, könnyebb és a megrendelő is elégedettebb.

Összességében 3 intézetnél Orbán veri Botkát, sőt egynél még Vona és Gyurcsány is veri. Kizárólag a Publicus méri picivel magasabbra Botkát. Természetesen az Index a Publicus felmérését nyomatja. Közismert, hogy a Publicus erőteljesen balliberális (azon belül is inkább baloldali) kötődésű. A Publicus és az MSZP-s házi közvéleménykutató, a Szonda Ipsosból lett ZRI-Závecz az amelyek rendre magasabbra mérik az MSZP-t, mint a Jobbikot, míg a többiek legtöbbször ennek a fordítottját mérik. A Publicus kutatásait a rendkívül egyoldalú látásmóddal bíró Vasárnapi Hírek rendeli meg és fizeti ki. A Vasárnapi Híreket és a Népszavát pedig a XXI. század Média Kft. adja ki, amely cég mögött Puch László volt MSZP pénztárnok áll. Innentől kezdve talán nem véletlen, hogy pont ők hozzák ki legjobbra Botkát.

Az index pedig a nem ép pártatlan Publicus-ra is rátesz egy lapáttal, azt írván, hogy "bezuhant" és "látványosan csökkent" Orbán népszerűsége. Ehhez képest az utóbbi hónapban a Publicus szerint mind a négy mért politikus veszített a népszerűségéből. Orbán és Gyurcsány 2-2, Botka és Vona 1-1 százalékot. Közben pedig ugyanezen Publicus szerint a Fidesz a biztos pártválasztóknál 50-ről 51 %-ra erősödött, miközben az MSZP és a Jobbik 1-1 %-ot gyengülve 20 és 16 %-os, a DK pedig 4. A teljes népességen belül szintén 1 %-ot erősödött a Fidesz, 25 %-ra, míg az MSZP változatlanul 14, a Jobbik 1 %-.ot gyengülve 10 %-os és a DK változatlanul 3 %-on áll. Ez lenne a bezuhanás meg a látványos csökkenés.

Érdemes a helyén kezelni általában a közvélemény kutatókat, ezen belül a Publicust, na és persze az Indexet is.

Mindössze annyi történik, hogy a sajtó egy részében megpróbálják eladni a jónépnek Botkát, mint esélyes kihívót.

A négy közvélemény kutatónál összegezve az adott kutató által mért átlagtól való eltérések összesített medián értéke alapján a sorrend:
1. Áder János Fidesz
2. Varga Mihály Fidesz
3 Orbán Viktor Fidesz
4. Tarlós István gyakorlatilag Fidesz
5. Lázár János Fidesz
6. Navracsics Tibor Fidesz
7. Karácsony Gyergely PM
8. Szél Bernadett LMP
9. Szijjártó Péter Fidesz
10 Kósa Lajos Fidesz
11. Gulyás Gergely Fidesz
12. Botka László MSZP
13. Volner János Jobbik
14. Kunhalmi Ágnes MSZP
15. Kövér László Fidesz
16. Vona Gábor Jobbik
17. Balogh Zoltán Fidesz
18. Juhász Péter Együtt
19. Rogán Antal Fidesz
20. Pintér Sándor Fidesz
21. Vadai Ágnes DK
22. Hadházy Ákos LMP
23. Molnár Gyula MSZP
24. Toroczkai László Jobbik
25. Németh Szilárd Fidesz
27 Semjén Zsolt KDNP (Fidesz)
28. Szanyi Tibor MSZP
29. Bokros Lajos MOMA
30. Simicskó István Fidesz
31 Gyurcsány Ferenc DK
32 Fodor Gábor MLP

Mellesleg a Századvég is mért politikus népszerűséget, de az kicsit régebbi, februári. A Századvégnél Orbán 51, Botka 25, Vona 7, Gyurcsány 5 %.
A Republikon mérése szintén februári. Orbán 46, Botka 44, Vona 31, Gyurcsány 20 %.

Kizárólag a Publicus méri Botkát Orbán előtt.

Azt is meg lehet figyelni, hogy akik választásszerűen mérnek, azaz Orbán, Botka, Vona és Gyurcsány közül csak egyet lehet választani (Nézőpont és Századvég) ott Orbán előnye sokkal nagyobb és az eredmény közelebb esik a pártpreferenciákhoz.

Köszönöm, hogy említetted Puch László volt MSZP pénztárnokot.

Anno ez a részlet a videó nagyon belém égett...:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Valaki azt írta a múltkor, hogy a liberáltakat, azért akarja mindenki fontos pozícióba rakni, hogy akadályozzák a kormány munkáját és szivárogtassanak. Akkor ez öntökönrúgás?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
4 közvéleménykutató mérte viszonylag frissen a politikusok népszerűségét.

Medián (2017. április): Orbán 40, Botka 34, Vona 34, Gyurcsány 23 %.
Iránytű Intézet (2017. április): Orbán 49, Botka 43, Vona 42, Gyurcsány 28 %.
Nézőpont Intézet (2017. május): Orbán 44, Botka 5, Vona 11, Gyurcsány 6 %.
Publicus Intézet (2017. május): Orbán 40, Botka 43, Vona 34, Gyurcsány 19 %.

A négy közül 3 minden politikust külön-külön egy 100-as skálán kér elhelyezni. A kérdést ők is némileg eltérően teszik fel. Eltérő a módszer. A Medián és a Nézőpont személyesen kérdez, az Iránytű és a Publicus telefonon. Eltérőek reprezentativitás dimenziói (nem, kor, iskolai végzettség, településtípus). A nézőpont 2000-es mintán mér, míg a többiek 1000-1200 fős mintán. A Nézőpont abban is eltér, hogy nem mindenkit önmállóan egy 100-as skálán kér elhelyezni, hanem választani kell a politikusok közül (ez közelebb áll a valós választási helyzethez). Ezért látszanak olyan kicsi számok a Nézőpontnál (kivéve Orbánt).

Megjegyzem egyik kutatónál sem reprezentatív a minta földrajzi szempontból. A településtípusok szerinti reprezentativitás is csak annyit jelent, hogy a Fővárosból, városokból és falvakból arányosan kérdeznek meg embereket, de hogy az a város éppen Győr, vagy Miskolc, Debrecen, vagy Salgótarján, és hogy a falun élők BAZ megyében sűrűsödnek-, vagy Vas megyében, az már egyáltalán nem garantált. Van olyan kutató, amelynek még településtípusra sem reprezentatív a mintája. És igaz amit silurusglanis írt, hogy ha nem vigyáz a megrendelő (vagy épp pont a megrendelő igényének megfelelően) a bejáratott válaszadókat kérdezik meg, vagy kamu válaszokat írnak be valóban reprezentatív minta helyett, mert így olcsóbb, gyorsabb, könnyebb és a megrendelő is elégedettebb.

Összességében 3 intézetnél Orbán veri Botkát, sőt egynél még Vona és Gyurcsány is veri. Kizárólag a Publicus méri picivel magasabbra Botkát. Természetesen az Index a Publicus felmérését nyomatja. Közismert, hogy a Publicus erőteljesen balliberális (azon belül is inkább baloldali) kötődésű. A Publicus és az MSZP-s házi közvéleménykutató, a Szonda Ipsosból lett ZRI-Závecz az amelyek rendre magasabbra mérik az MSZP-t, mint a Jobbikot, míg a többiek legtöbbször ennek a fordítottját mérik. A Publicus kutatásait a rendkívül egyoldalú látásmóddal bíró Vasárnapi Hírek rendeli meg és fizeti ki. A Vasárnapi Híreket és a Népszavát pedig a XXI. század Média Kft. adja ki, amely cég mögött Puch László volt MSZP pénztárnok áll. Innentől kezdve talán nem véletlen, hogy pont ők hozzák ki legjobbra Botkát.

Az index pedig a nem ép pártatlan Publicus-ra is rátesz egy lapáttal, azt írván, hogy "bezuhant" és "látványosan csökkent" Orbán népszerűsége. Ehhez képest az utóbbi hónapban a Publicus szerint mind a négy mért politikus veszített a népszerűségéből. Orbán és Gyurcsány 2-2, Botka és Vona 1-1 százalékot. Közben pedig ugyanezen Publicus szerint a Fidesz a biztos pártválasztóknál 50-ről 51 %-ra erősödött, miközben az MSZP és a Jobbik 1-1 %-ot gyengülve 20 és 16 %-os, a DK pedig 4. A teljes népességen belül szintén 1 %-ot erősödött a Fidesz, 25 %-ra, míg az MSZP változatlanul 14, a Jobbik 1 %-.ot gyengülve 10 %-os és a DK változatlanul 3 %-on áll. Ez lenne a bezuhanás meg a látványos csökkenés.

Érdemes a helyén kezelni általában a közvélemény kutatókat, ezen belül a Publicust, na és persze az Indexet is.

Mindössze annyi történik, hogy a sajtó egy részében megpróbálják eladni a jónépnek Botkát, mint esélyes kihívót.

A négy közvélemény kutatónál összegezve az adott kutató által mért átlagtól való eltérések összesített medián értéke alapján a sorrend:
1. Áder János Fidesz
2. Varga Mihály Fidesz
3 Orbán Viktor Fidesz
4. Tarlós István gyakorlatilag Fidesz
5. Lázár János Fidesz
6. Navracsics Tibor Fidesz
7. Karácsony Gyergely PM
8. Szél Bernadett LMP
9. Szijjártó Péter Fidesz
10 Kósa Lajos Fidesz
11. Gulyás Gergely Fidesz
12. Botka László MSZP
13. Volner János Jobbik
14. Kunhalmi Ágnes MSZP
15. Kövér László Fidesz
16. Vona Gábor Jobbik
17. Balogh Zoltán Fidesz
18. Juhász Péter Együtt
19. Rogán Antal Fidesz
20. Pintér Sándor Fidesz
21. Vadai Ágnes DK
22. Hadházy Ákos LMP
23. Molnár Gyula MSZP
24. Toroczkai László Jobbik
25. Németh Szilárd Fidesz
27 Semjén Zsolt KDNP (Fidesz)
28. Szanyi Tibor MSZP
29. Bokros Lajos MOMA
30. Simicskó István Fidesz
31 Gyurcsány Ferenc DK
32 Fodor Gábor MLP

Mellesleg a Századvég is mért politikus népszerűséget, de az kicsit régebbi, februári. A Századvégnél Orbán 51, Botka 25, Vona 7, Gyurcsány 5 %.
A Republikon mérése szintén februári. Orbán 46, Botka 44, Vona 31, Gyurcsány 20 %.

Kizárólag a Publicus méri Botkát Orbán előtt.

Azt is meg lehet figyelni, hogy akik választásszerűen mérnek, azaz Orbán, Botka, Vona és Gyurcsány közül csak egyet lehet választani (Nézőpont és Századvég) ott Orbán előnye sokkal nagyobb és az eredmény közelebb esik a pártpreferenciákhoz.

Kijött a Századvég friss mérése is: Orbán 51 % (változatlan), Botka 22 % (-3 %), Vona 9 % (+2 %).
http://szazadveg.hu/hu/kutatasok/az...orban-viktort-kormanyfonek-mint-botka-laszlot
Az Index természetesen erről elfelejtett írni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
Publicus :)
Nyílt Társadalom-lerakat.
Többszörös szponzoráció gyuribácsitól, hogy gyurcsánybácsinak megágyazzanak ...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 987
18 106
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Valaki azt írta a múltkor, hogy a liberáltakat, azért akarja mindenki fontos pozícióba rakni, hogy akadályozzák a kormány munkáját és szivárogtassanak. Akkor ez öntökönrúgás?

Jaja, az egyik helyi fidesznik.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 695
13 217
113
Az Észak-Magyarország című napilap mai számában jelent meg egy nyílt levél Lakatos Attila cigányvajda tollából.
Sajnos a lap netes társfelületén, a boon.hu-n - legalábbis eddig - nem jelent meg az írás, ezért vagyok kénytelen egy bulvárlapot linkelni.
http://pestibulvar.hu/2017/05/29/levelet/

Emlékeztetőül: Ő az a cigány vezető, aki mert beszélni a cigánybűnözésről, mint jelenségről.
Íme:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

A videó pikantériája a felvétel vége, ahol még az a dr. Ódor Ferenc ül Orbán Viktor mellett, aki még 2010-ben B.A.Z. megye közgyűlési elnöke volt.
Őt követte dr. Mengyi (Voldemort) Roland...

Amúgy kíváncsi lennék, hogy mivel tudja zsarolni Farkas Flórián O. V.-t, hogy minden "balhéja" ellenére kiállnak mellette...
Ez ügyben kíváncsi lennék a Pótolhatatlan Vezető rajongóinak a véleményére is...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 387
10 747
113
Osztrák/holland "kincsvadászok"

Ez nem számít bűncselekménynek?


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

kincsker02.jpg
kincsker05.jpg
 
Status
Not open for further replies.